• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bukdácsolás

Ahogy fentebb írták CO2 nélkül is van élet, itt a fórumon is raktak össze nagyon jó akikat (Attibva, Tomi és sokan mások), a legfontosabb a megfelelő növényválasztás. Nézz meg több low tech naplót és a növényeket. A legfontosabb low tech akinál (is), hogy sok növénnyel indíts, mert így kevesebb táp marad az algáknak. Green Aqua Micro, Macro tápozást olvastam, ez jó lesz, de nem napi adagolásban. Hanem inkább 2 napi vagy heti.

Miért jobb mint a napi? Nem okoskodni akarok, csak most fogok áttérni a GA-ra és érdekel, hogy miért lenne jobb így tápozni? :)
 
Egy nem fullra járatott,low tech akiba nem kell annyi tápanyag ami egy napi GA tápban van. A növények úgy sem tudnák felvenni, az algákat meg nem akarjuk táplálni. Ha el tudja osztani a napi adagot 7 részre akkor az jobb, de olyan kicsi mennyiséget nehezebb adagolni.
High tech, high light akiba mehet a gyári adagolás (1ml/20l/nap). Mindkettő csak iránymutatás, majd neki kell kitapasztalni, hogy mennyi növénytápot kell adnia.
 
Egy nem fullra járatott,low tech akiba nem kell annyi tápanyag ami egy napi GA tápban van. A növények úgy sem tudnák felvenni, az algákat meg nem akarjuk táplálni. Ha el tudja osztani a napi adagot 7 részre akkor az jobb, de olyan kicsi mennyiséget nehezebb adagolni.
High tech, high light akiba mehet a gyári adagolás (1ml/20l/nap). Mindkettő csak iránymutatás, majd neki kell kitapasztalni, hogy mennyi növénytápot kell adnia.

Értem és köszönöm :) Figyelembe veszem majd ha áttérek.
 
Ma sikerült átépíteni az akváriumot.
Nem egy akvakertész stílus,ne kövezzetek meg.
Elsőre a lényeg,hogy megmaradjanak a növények valamilyen szinten.Aztán ha oké.akkor haladok tovább.
19liter oliver került be.
Növényekből keveset vettem elsőre: anubias barteri nana és cryptocoryn.
17713085_7b880491d50fb2c23976e86ed94e140e_l.jpg
 
Szia Gyurma!

Valóban nagyon kevés az indítási növényanyagod és mindegyik, amit betelepítettél nagyon lassú növekedésű fajták. Ez baj! Mintha egyébként még microsorumot is látnék bal oldalt...

Ugye sem az Anubiasok sem pedig az esetleges Microsorum nincs beültetve a talajba? Ha igen, akkor azonnal kiszedni és köre vagy fára kötözni, a rizómát talaj felett tartani!

Üdv: Robi
 
Szia gyurmakoma!

Ma sikerült átépíteni az akváriumot.
Nem egy akvakertész stílus,ne kövezzetek meg.
Elsőre a lényeg,hogy megmaradjanak a növények valamilyen szinten.Aztán ha oké.akkor haladok tovább.
19liter oliver került be.
Növényekből keveset vettem elsőre: anubias barteri nana és cryptocoryn.
17713085_7b880491d50fb2c23976e86ed94e140e_l.jpg

Egyet értek az előttem szólókkal!
Egyféle kővel jobban mutat (mindkettő szép, csak kevés)!
A dekor fát helyezhetnéd valamelyik fókusz pontba!

Jelenleg egyik növényed sem szereti a sok fényt (mennyit világítasz?)!
Bal oldalon egy Cryptocorye (usteriana) faj van, az maradhat!
A hátul középen lévő Anubiast a jobb hátsó sarokba tedd (az sötétebbnek látszik), a jobb oldali A. nanát vedd ki a talajból és kötözd a fa alsó ágai egyikéhez!

Ha a világításodat ezekhez a növényekhez méretezted akkor az előtérbe Marsilea, vagy Elatine marad meg!

Jó kertészkedést!

A.ttila
 
17713087_02412af2d546f7f27a0c6719f6b9f64f_l.jpg
17713089_692b6eb5ac4192aee1c4d4fbdcf80351_l.jpg


A hátsó nagy anubias az vasfára van kötve.
A többit majd kihuzgálom vagy átkötöm.
Az elrendezés egyenlőre marad így mindenképp.
Világítás kb 9 től 9-ig megy.
Tápozásra happy life-easy ferro,happy life-happyplant és jbl ferropol van jelenleg.
Ezekből még nem tudom mennyit adagoljak.
Tudom,legalább folyékony carbo-t még be kell szerezzek.
 
A fény szerintem sok lesz még! Kezdj mondjuk 7 órával és onnan hetente emelhetsz egy fél órát. Még nincs beállva az aki ennyi világításhoz még akkor sem ha nincs túl erős fényed.
De lehet megcáfolnak majd:D De én soknak érzem.
 
A fény szerintem sok lesz még! Kezdj mondjuk 7 órával és onnan hetente emelhetsz egy fél órát. Még nincs beállva az aki ennyi világításhoz még akkor sem ha nincs túl erős fényed.
De lehet megcáfolnak majd:D De én soknak érzem.

Ha a beállás alatt a vizet érted,akkor az akit a régi vizemmel indítottam újra...
Viszont jöhetne még pár tanács halak ügyében is.
Ideiglenesen betettem két porcelánsügért-ők nem túrják az aljzatot és a növényt sem bántják.valamint egy ancit./hozzá ragaszkodom,mert régi bútordarab/
Szóval mivel lenne célszerű benépesítenem majd?
Akkor a porcelánok természetesen kikerülnek.
Olyan halak kellenének amik mellé amano vagy red cherry is mehet,és elég strapabíró,nem kényes jószág..
 
Szia gyurmakoma!

17713087_02412af2d546f7f27a0c6719f6b9f64f_l.jpg
17713089_692b6eb5ac4192aee1c4d4fbdcf80351_l.jpg


A hátsó nagy anubias az vasfára van kötve.
A többit majd kihuzgálom vagy átkötöm.
Az elrendezés egyenlőre marad így mindenképp.
Világítás kb 9 től 9-ig megy.
Tápozásra happy life-easy ferro,happy life-happyplant és jbl ferropol van jelenleg.
Ezekből még nem tudom mennyit adagoljak.
Tudom,legalább folyékony carbo-t még be kell szerezzek.

Akkor a vasfával együtt át tudod tenni a sötétebb részre, az jó úgy, legalább részben takarja a zöld csöveket !
A felső képen lévő Anubias, azt kötözd!
Az alsó képen Crypto van az maradhat!

A berendezés természetesen egyéni ízlés kérdése, ha neked így tetszik akkor jó!

A világítás ezeknek a növényeknek rengeteg, amíg nem lesz más gaz, 6-7 óra is lég!
Az első két tápot használd el először a használati utasítás szerint heti adagolással (vagy ha szeretnél gyakorolni akkor napra leosztva a heti mennyiséget)!
A carbo jó lehet ha tudod úgy adni amikor indul a világítás!

Halakat bármit rakhatsz 160 literbe ami tetszik (itt leginkább a ponty lazacok, razbórák, dániók csapatának vonulása mutathat jól 1 méteren), de ne lépd át az 1cm/l értéket.
Ha garnélát is szeretnél akkor viszont mohát még tegyél be, vagy sűrűbb növényzetre van szükség, mert az Rc bébiket minden hal szereti!


A.ttila
 
A zöld csöveket egyenlőre nem akarom még eltakarni,mert mozgatom,tesztelgetem hogy jobb az elosztása,szűrés teljesítmény ilyesmi,
Elé később akarok majd még telepíteni növényt.Valamint később lesz még kisebb előtéri növény is beültetve valami...
A halaknál a lényeg az lenne,hogy mindenképp birják az RC-ket.Moha is később lesz,meg Rc is még.
Mindenképp kisebb halakat szeretnék nem túl nagy csoportot,olyan 20 főst kb.
 
Update:
Megint elérkeztem a kritikus napokhoz.
Mint már sokadjára,sajnos most is hanyatlást mutatnak a növényeim.
A fordos vizikalász levelei oldódnak szét,mállik az egész.
És több növény is elindult ezen az úton...egy pár levél fonnyad,kezd átlátszó lenni
Ez teljesen normális dolog,vagy megint befuccsolok majd velük? :(
 
A vizikalász elég kényes növény az elején.Lehet eldobálja leveleket,csak az újak maradnak meg.
Lehetséges,hogy a többi növény is csak átalakul.Használj valami normális tápot,mert a későbbiekben is gond lesz.
 
A hirtelen vízváltozástól előfordulhat ilyen.
A GA tápot akkor nem jól használtad,vagy nem volt összhangban a szűrés-forgatás az aki méretével.
Tegyél egy nagyobb pumpát a szűrőakidra.Pl. egy 1000-1200l/h-s cuccot,vagy egy nagyobb szűrőt tegyél be.
 
Back
Oldal tetejére