• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bukdácsolás

gyurmakoma

Kertész tanonc
Üdv.
Szeretném újra indítani nemsokára az akváriumom.Ehez szeretnék némi segítséget kérni.
Többször próbáltam már növényezni de sikertelenül.
Célom egy növényes akvárium lenne,nem feltétlenül egy nagyon komoly akvakertészet.../lehet elítéltek,de már kevésnek is örülök/
A tervezet: középen pici emelés,kör alakban kövek,benne középen egy-két ágas fával.
Aljzat 10 liter Oliver knott fine brown táptalaj.
Technika:
akvárium 100x40x40
világítás: sylvania aquastar f25w/30/174 t8 10000k
polylux f30w/840
szűrés: atman 3336 800l/h siporax,lávakő,perlon és szivacs
oldalpocos akvárium brutto 50 liter 500l/h szivattyú lávakővel,perlon,gégecső,szivacs töltettel.

Sajnos jelenleg az anyagi dolog határt szabnak a projektnek,mert már többször sok súlyos ezreket dobtam ki az ablakon e célból :(

co2-z ni nem szeretnék semmiképp.

Ennyi a raktáram amiből kell gazdálkodnom.
Tudom veszett fejsze nyele,de ez az utolsó próbálkozásom,mivel sok olyat olvastam itt nálatok hogy low-tech low light stílusban miket lehet megvalósítani.

Ha ebben az irányban tudnátok majd segíteni,terelgetni,azt megköszönném.
 
Nem vagyok túl nagy szaki, sőtt.. De szerintem a talaj kevés lesz. Nekem a 90x45 nyelt el 18l aquatic nature5 meg úgy 4l táptalajt plusz 5l kvarchomokot.
 
Szia! 9L általános aljzat nekem 54 literes akiban van. Ha veszel pl jbl, vagy tropica táptalajt, akkor akár akadamát is vehetsz hozzá, vagy ami még olcsó, az a jbl manado.
 
Az én akim is 100x40-es alapterületű!
2 hete cseréltem a talajomat!
A régi talajból visszaraktam kb6l-t!(kb 1cm vastagon)
Beleraktam szintén 6l agyaggranulátumot!(az is 1cm réteg)
És beleraktam 25kg bazaltzúzalékot!
Így kb 6-7cm vastag a talajom!
 
Ha jól számolok akkor ha 5cm-es réteget akarsz végig akkor 20l talajra lesz szükséged!
Ha 7cm akkor 28l!
 
köszi az infókat.ezen még agyalni kell. manadóm van benne kb 6 liter most,meg van még maradék 4 literem,de azt mondták,ne használjam ezt az oliver knott alá,mert nem biztos hogy jó lesz.van még kb 4 liter aquabasis plus-om is.de ha jót akarok,akkor még vennem kell olivert ? növény nem lesz mindenhol,mert kevés a fényem..
 
Szia!

A talaj mennyiségével kapcsolatos agájjokat már többen leírták!

A fényed nem annyira kevés, viszont nem jó színhőmérsékletű (kelvinszámú) csöveket használsz!
6500K, vagy jelölésben 865-ös csöveket kressél!

A szűrésed brutál felületű, az elszaporodott szűrőbacik kivehetnek fontos elemeket a vízből ami szükséges a növényeknek!
Nehéz lesz a tápozást belőni!

Ha ezeken változtatsz akkor alacsony fényigényű növényekkel szerintem szép kis medencét csinálhatsz belőle!

A.ttila
 
Szia!

A talaj mennyiségével kapcsolatos agájjokat már többen leírták!

A fényed nem annyira kevés, viszont nem jó színhőmérsékletű (kelvinszámú) csöveket használsz!
6500K, vagy jelölésben 865-ös csöveket kressél!

A szűrésed brutál felületű, az elszaporodott szűrőbacik kivehetnek fontos elemeket a vízből ami szükséges a növényeknek!
Nehéz lesz a tápozást belőni!

Ha ezeken változtatsz akkor alacsony fényigényű növényekkel szerintem szép kis medencét csinálhatsz belőle!

A.ttila
az egyik cső 10000k-s a másikon sajna nincs rajta.
egy sárgás,valószinűleg daylight cső.a másik inkább fehéresebb szinhőmérségletű.
a szűrőaksim kb egy hónapja üzemel még csak,mert egyenlőre sügéreket tartok,melléjük meg nem árt :)
viszont alapra van állítva a szivattyúja,3 állás és csak fullon megy 500l/h-t
 
Ma beszereztem a többi táptalajt.Normál szemcsés oliver knott talaj.Immár 19 literem van.
Valamint vettem két dragon követ és pár lávakövet.Az aksiban van még pár fám,azok is felhasználódnak majd
17657951_0236f56933d4dfe0da095ac2429f4128_m.jpg

17657949_80e48c1e0717ac1c312023ff687696e1_m.jpg
 
Biztos jó ötlet volt különböző fajtájú köveket venned? Sokat fog rontani a látványon szerintem....
 
Biztos jó ötlet volt különböző fajtájú köveket venned? Sokat fog rontani a látványon szerintem....
még nem tudom.sajna a látványtervezés még hátra van.de ha kivettem a fákat,akkor tudok próbálgatni csak.de igy legalább van miből válogatni majd..
 
A fénycsöveknek feltételezem nem csak a kelvinszáma nem stimmel, de gyanítom a korával is baj lesz.. évente érdemes cserélni azokat is.
Co2 nélkül egy 160lieteres aksiban low-techezni eredményesen, hosszú távon lehet többe fog kerülni, mint egy egyszeri befektetés egy co2 rendszerre.
 
Fénycsövek pár hónaposak,voltak cserélve.
Igazából az elsődleges célom az,hogy egyáltalán megmaradjanak valamilyen szinten a növények.
Mint írtam,többször nekifutottam már ennek a dolognak.
Legutóbbi is egy vagyonba volt.Akkor aquabasis plus aljzatra manado került és ebbe a növények.Easy ferro,carbo és green micro-macro tápozással.
Az eredmény siralmas volt,kb egy hónap alatt ment a levesbe minden növény.
Valszinűleg a világításhoz rosszul választott növények voltak a ludasak..
A co2-zással egyetértek.Tudom hogy kell.
De amég nem látom azt,hogy élnek a növények,megmaradnak egy hónap után is,sőt még fejlődnek is,addig nem akarok még 50-70 ezret rádobni co2-ra.
Szóval ez egy utolsó nekifutás a ti tanácsaitok segítségével....költséghatékonyan egyenlőre..
 
Szerintem pont fordítva kellene gondlokoznod. A növények nem fognak megmaradni, ha a fotoszintézis MINDEN szükséges összetevője nem adott számukra, ergo tápanyag, fény, és CO2. Vehetsz akármilyen drága tápot, és táptalajt, és lehet jó a világításod is, a növények fejlőni nem fognak, és algád is bazi sok lesz, persze te tudod hogy mennyi kereted van, rá, én csak azt mondom ,hogy inkább várj az indítással és gyűjts össze minden szükséges cuccot, és akkor nem fog újabb kudarc érni! Persze Te tudod..
 
Mint már írtam nem vagyok nagy szaki, de elég sok aki megy CO2 nélkül. Az enyémben sincs (de még nagyon friss, szóval lehet csak okoskodom :D) Én inkább a növényelet választanám meg jobban. Szerezz be több félét és ami megmarad abból próbálj meg kihozni valamit.
 
a keret jelen pillanatban elfogyott.
ezért is apránkét vásárlok.
tudom hogy igazad van és azoknak is igaza van akik mondják,lehet low-techezni így is...
úgy tervezem,hogyha eladtam a halakat,kiborítom az akváriumot és a meglővő cuccokkal elindítom.növény szempontból meg csak párat vennék,és szépen hétről hétre dúsítanám fel az akváriumot.
sajnos nem tudok összerakni százezreket rá,pedig szeretném.
 
Mint már írtam nem vagyok nagy szaki, de elég sok aki megy CO2 nélkül. Az enyémben sincs (de még nagyon friss, szóval lehet csak okoskodom :D) Én inkább a növényelet választanám meg jobban. Szerezz be több félét és ami megmarad abból próbálj meg kihozni valamit.

igen.kis fényigényűeket kell válogatnom majd mindenképp
 
Ahogy fentebb írták CO2 nélkül is van élet, itt a fórumon is raktak össze nagyon jó akikat (Attibva, Tomi és sokan mások), a legfontosabb a megfelelő növényválasztás. Nézz meg több low tech naplót és a növényeket. A legfontosabb low tech akinál (is), hogy sok növénnyel indíts, mert így kevesebb táp marad az algáknak. Green Aqua Micro, Macro tápozást olvastam, ez jó lesz, de nem napi adagolásban. Hanem inkább 2 napi vagy heti.
 
Back
Oldal tetejére