• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Botladozásaim naplóba foglalva

Egy gyors bejegyzés. Mostanában nem sokat voltam otthon, így volt, hogy az akit is alig láttam. Ma viszont volt egy kis időm. Kicsit ültetgettem és takarítottam mikor is arra lettem figyelmes, hogy valami kis fehér motoszkál a sarokban. Jobban megnézem, erre látom, hogy egy kis albínó páncélosharcsa az! Lehet, hogy innen származik az aki szétszedésekor talált ikra is. Gondolom valamelyik növényen maradt még és abból kelt ki vagy az egyik vásárlással került bele. A lényeg, hogy nagyon jófej!:playful:

És egy kis rossz. Sajnos még mindig a fonálalgákkal küzdök :S Kicsit visszább vettem a fényt. Most 17-22ig megy a világítás. Az aki egy ablakkal szemben van kb 4 méterre attól. A nap a házat pont oldalról világítja meg, így közvetlen napsütést nem kap. De nappal beszűrődik valamennyi fény. Tudom, hogy nem ártana fejleszteni a szűrésen de sajnos ez most nem kivitelezhető. Elkzdtem őket carboval locsolni. Remélem lesz valami eredménye. Naponta öntök 6ml carbot és 3ml profitot (januártól GA lesz). Van valakinek valami ötlete, hogy min lehetne változtatni?

Végül néhány borzalmas telefonos kép az új jövevényről:

IMAG1307_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



IMAG1306_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia!

Szokták kartonnal takarni!
Próbáld ki!
Az erős szórt fény is sokat segíthet az algáknak!
Persze ha úgyis nagyobb szűrőt szeretnél akkor ürügynek nem rossz!

A.ttila
 
Szia!

Szokták kartonnal takarni!
Próbáld ki!
Az erős szórt fény is sokat segíthet az algáknak!
Persze ha úgyis nagyobb szűrőt szeretnél akkor ürügynek nem rossz!

A.ttila

Ezt a kartonos dolgot lehet kipróbálom. Milyen mókás lenne reluxát rakni az akira :D :D Sajnos a szűrő most nem jöhet szóba. Ennyiből kell gazdálkodnom :/
 
Esetleg még megpróbálkozhatsz felszínen úszó növényekkel is, azonkívül hogy tompítják a világítást, sok tápanyagot is felvesznek a vízből, ami esetlegesen az algáknak nem esne túl jól. Két negatívuma van a dolognak, sötétebb lesz az aki, és gyakran kell leszedegetni a túlszaporodó növényeket. Ha jól érzik magukat 2 tenyérnyi helyet 1 hét alatt benő nálam 2-3 db kagylótutaj.
 
Esetleg még megpróbálkozhatsz felszínen úszó növényekkel is, azonkívül hogy tompítják a világítást, sok tápanyagot is felvesznek a vízből, ami esetlegesen az algáknak nem esne túl jól. Két negatívuma van a dolognak, sötétebb lesz az aki, és gyakran kell leszedegetni a túlszaporodó növényeket. Ha jól érzik magukat 2 tenyérnyi helyet 1 hét alatt benő nálam 2-3 db kagylótutaj.

Van benne valami. De így nem venném el a többi növény elől a tápanyagot?
 
Egy részét biztosan, viszont ahogy a tapasztalatok mutatják a Nigro blogján leírtakban, a felszínen úszó növények (Lemna minor, Pistia stratiotes, Salvinia molesta, stb) előszeretettel az ammóniát veszik fel nitrát helyett. Az algák is az ammóniát szeretik, ezzel tudnál nekik némi táplálék konkurenciát teremteni. Saját tapasztalat is azt mutatja hogy működik a dolog. Ha a növényeiden esetleg hiánytünetek lennének akkor még a tápozáson tudsz picit emelni.
 
Egy részét biztosan, viszont ahogy a tapasztalatok mutatják a Nigro blogján leírtakban, a felszínen úszó növények (Lemna minor, Pistia stratiotes, Salvinia molesta, stb) előszeretettel az ammóniát veszik fel nitrát helyett. Az algák is az ammóniát szeretik, ezzel tudnál nekik némi táplálék konkurenciát teremteni. Saját tapasztalat is azt mutatja hogy működik a dolog. Ha a növényeiden esetleg hiánytünetek lennének akkor még a tápozáson tudsz picit emelni.

Nagyon köszönöm! Ki fogom próbálni! :)
 
Kis update: 3 kisharcsám van illetve 3 RC bepetésedett. Remélem a hó végére lesz pár uj garnélám :p Sajnos a Pogostemon helferi elkezdett fonnyadni. Az egyikből már csak a gyökér van meg. Valami tipp? :/
 
Menet közben az anubiason megjelent egy jó pár kis lyuk. Elég intenzíven kapja a fényt. Ez lehet a gond?

Pár kép:

IMAG1331_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



IMAG1333_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia!

Menet közben az anubiason megjelent egy jó pár kis lyuk. Elég intenzíven kapja a fényt.

Kifejezetten nem fényigényes, inkább árnyék tűrő faj!
De valami hiányozhat neki, mert alapból nem lyukacsos leveleket kellene hozzon (vagy a régiek lyukadnak?)!

A.ttila
 
Csak profito megy meg carbo. Pár másik növényen is felfedeztem hasonlót de az anubiason van a legtöbb. Az otok nem hinném, hogy csinálnak ilyet. Sajnos behurcoltam valami csigafajt. Elég kicsit és az a klasszikus csavart csigaház alakjuk van. Talán ők?
 
Szia!

Csak profito megy meg carbo. Pár másik növényen is felfedeztem hasonlót de az anubiason van a legtöbb. Az otok nem hinném, hogy csinálnak ilyet. Sajnos behurcoltam valami csigafajt. Elég kicsit és az a klasszikus csavart csigaház alakjuk van. Talán ők?
A csiga sem!
Akkor a régi levelek is, vagy csak az újak?

A.ttila
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére