• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bio Farm 250l

Csatolok képeket a Cyperus állítólagos pirosodásáról. nem lehet, hogy piros alga?/ha van egyáltalán olyan.../
Szerintetek mi lehet?
DSC_0347_zpstvisnpf9.jpg

DSC_0351_zpskuozbbpq.jpg
 
Nem tudom,hogy pirosodhat e,de mintha alga lenne rajta szerintem.
Köszi a gyors választ!
Azok a sötét külön álló pöttyök nekem is algának tűnik, de néhány nap múlva összeállnak a pöttyök egynemű pirossá, ami nem a növényen van hanem az anyagában.
 
Köszi a gyors választ!
Azok a sötét külön álló pöttyök nekem is algának tűnik, de néhány nap múlva összeállnak a pöttyök egynemű pirossá, ami nem a növényen van hanem az anyagában.
Hátha valaki okosabb..
 
Hi mindenkinek!
Most lett hat hónapos az aksim, és szeretném kikérni a véleményeteket. A műnövényes 5 guppis akva után ez az első komolyabbnak mondható próbálkozások, ezért lennék kiváncsi tapasztaltabb emberek véleményére is. Növényválasztás elhelyezés....stb.
Ez a kezdeti és a mostani állapot. Minden negatív és pozitív kritikát köszi előr is :)
26357266-566e-4aca-8570-8677438f52f0_zpsybgqtcgc.jpg


007_zpsyduz8one.jpg
 
[...] Minden negatív és pozitív kritikát köszi előr is :)
Így ahogy van, elfogadnám! Simán. Olyan mint egy erdő részlete, amikor sok hónap után kihajtott a növényzet, bár még látszik hogy az utolsó vihar kidöntött ezt-azt. A természet már újból visszafoglalta.

(kiszórnám belőle a halakat és bepakolnék 400db garnélát :cool:, felélénkülne mint az orrom gyermekkoromban a Ca-os pezsgőtabletta után :happy:)
 
Olyan mint egy erdő részlete

Mindíg is tetszettek az "erdő részlet" es akvák, de őszinte leszek ezt nem annak terveztemert annyira bonyolultnak gondoltam a kialakításukat, hogy elsőnek nem olyanba akartam belekezdeni. De ha te ezt látod benne akkor nagyon örülök mert tudat alatt sikerült v mit létrehozni ;)
 
egy apró megjegyzés, mert egyébként tetszetős, én is elfogadnám: kár, hogy a jobb oldal eltűnt.
a kidőlt végéről a microt és a hátsó fáról is a nagyobb levelű növények nagyrészét leszedném, és átmennének balra, hogy újra látszódjon a hátsó fa is. jobb oldalról a fa mögül is kiszedném a stemeket. szintén menjenek balra. és akkor megvan az erdőszél, ahova kidőlt egy törzs.
 
visszavonom, láttam ezt már korábban is, a borostyán miatt külön meg is jegyeztem, de aztán most nem lapoztam vissza és nem esett le, hogy ez ugyanaz :)
 
visszavonom, láttam ezt már korábban is, a borostyán miatt külön meg is jegyeztem, de aztán most nem lapoztam vissza és nem esett le, hogy ez ugyanaz :)

No problem. :) Ez nem most lesz de a következő scapet már úgy szeretném csinálni ahogy leírtad.- mármint az egyik oldalra felhalmozom a növényeket, aminek egésszen a sarka emers sziget lesz és a másik felét az aksinak nyitott úszó térnek hagyom, alacsony növényekkel.
 
Sziasztok! Már régen jelentkeztem mert egy bárányhimlő fertőzés söpör végig a családot, gyereket felnőttet nem kímélve.... és még nincs vége.

Az akva jól van. Alga mentes és a növények szépen dúsulnak. Ami érdekesnek mondható az az volt, hogy minap egy szitakötőt láttam az emers sziget tetején. Azt hittem, hogy csak beszállt, de kiszúrtam a bábot is amiből csak akkor mászott ki és épp szárította a szárnyait.

Tehát lárva korában is az akváriumban élt, táplálkozott, aztán kimászott , bebábozódott, és végül kikelt.(1.5-2 hónapja nem kaptam növényt) Ha több lárva lenne szerintem kiszúrnám szóval v szinű kapott növénnyel érkezett. (valamelyikőtöktől :) ). Nem hiszem, hogy halakat evett volna, mert nincs hiány, de baby vegyes garnélákat nem látok , csak nagyobbakat. Csatolok pár képet róla, meg a bábjáról is.
015_zpsue9hakxv.jpg
016_zpsbeardvbl.jpg
017_zpsg0ekq533.jpg
 
SZŰRŐ TISZTÍTÁS CO2 (ezt magam miadt, hogy könnyen megtaláljam a naplóban)

Sziasztok!
Indítás óta most először tisztítottam a co2 reaktoros Aqua nova 1500l/h szűrőmet.
Ebbe eddig kerámia gyűrű volt. Ezt most fejlesztettem és most úgy néz ki az összeállítás, hogy alulról (5 tálcás) - 1l Eheim substrat pro+ 1l Eheim substrat pro +szívacs + 2l Eheim aktív szén + Filter vatta.
Megkérdezni senkit nem kérdeztem, hogy jó lenne e így, de most már érdekelne, hogy jó e :)
Szép napot mindenkinek!
 
SZŰRŐ TISZTÍTÁS CO2 (ezt magam miadt, hogy könnyen megtaláljam a naplóban)

Sziasztok!
Indítás óta most először tisztítottam a co2 reaktoros Aqua nova 1500l/h szűrőmet.
Ebbe eddig kerámia gyűrű volt. Ezt most fejlesztettem és most úgy néz ki az összeállítás, hogy alulról (5 tálcás) - 1l Eheim substrat pro+ 1l Eheim substrat pro +szívacs + 2l Eheim aktív szén + Filter vatta.
Megkérdezni senkit nem kérdeztem, hogy jó lenne e így, de most már érdekelne, hogy jó e :)
Szép napot mindenkinek!
Szia!
A szivacs nem is kellene bele, de ha már beteszed, akkor inkább előszűrőnek tedd, ne középre!
Szép napot!
 
Szia!
A szivacs nem is kellene bele, de ha már beteszed, akkor inkább előszűrőnek tedd, ne középre!
Szép napot!

Köszi a tanácsot! Legközelebb így csinálom.
Nektek is szép napot!(y)
 
Üdv mindenkinek!
1-2 változás történt. A fissidus fontanusal benőtt fa elötti echinodorus tenellus nem tetszett annyira, meg egy kicsit meguntam és ki szeretem volna próbálni v mi pirosas kompakt nevelésre alkalmas növényt és sikerült beszereznem egy szép nagy adag Alternanthera reineckii 'Mini'. Ezt be is ültettem a helyére. Ennek már 1 hete. A növény nagyon szépen néz ki, a leveleit szépen eligazította már és hozza az új leveleket már.
A montecarlo egy nagy szétnyitott területen sajna feljött, de nem estem pánikba, savanyúságos vödörből vágtam ki ú alakú kapcsokat , vagy 10 cm hosszúkat és vissza sikerült rögzíteni a talajhoz. Ennek is már vagy 4 napja, már volt vízcsere is és nagyon stabilnak tűnik. 2 héten belül tuti be fogja nőni az mc a látható rögzítő eszközt.
További szép napot és köszi, hogy benéztél! Pá
 
Back
Oldal tetejére