• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bio Farm 250l

Megcsináltam a nyaralás elötti vízcserét. Nyomtam róla pár képet, ezeket csatoltam is. A tápozást adagoló hiáyában úgy fogom megoldani, hogy Anyám 2 naponta fog jönni és akkor fogja etetni a halakat és akkor be fog dobni 2 jégkockát, ami nem vízből van, hanem micro, macro fosfo, carbo keverékből. 2nap/2 kocka.
DSC_9136_zpsziyimrmt.jpg

DSC_9110_zpschct7fcv.jpg
 
Nyaralásnak vége, én is túléltem meg az akvárium is Anyám felügyelete alatt. Megjegyzem a fagyasztott táp megoldás elég jól bevált.
kb kettő hete fel pillanat ragasztóztam pár staurogynet fákra kövekre és néhányan megkérdezték, hogy hogy viselik. Megigértem, hogy fotókkal dokumentálom a kisérletet.
DSC_9073_zpslicquyb0.jpg


343_zpsrflcdrtn.jpg


A kísérlet eredményesnek mondható, annyi viszont igaz, hogy kis nyomásra a ragasztó elválik. Az akváriumomnál használt 10l-es zacskó teli súlyát sajnos nem mindíg bírják ki :( , de azokat amiket "védett" helyre ragasztottam, köszönik jól vannak.
 
Nekem nagyon tetszik az akváriumod!
Remekül mutat.

A jégkockás ötlet is bevált, majd jön újabb ötlet és a végén lesz belőle jó eredmény!

A borostyánnal mi lett?
 
A borostyánnal mi lett?
Örülök, hogy tetszik :)

Az elmúlt 3 hónapban amióta elkezdődött a Bio Farm akvárium (a 3 hónapos évfordulós képeket hamarosan feltöltöm)
azóta a hosszúságát kb megduplázta. Mondhatni sok gyökeret hoz, ezeket damíllal szoktam felkötözni a fára.
 
Örülök, hogy tetszik :)

Az elmúlt 3 hónapban amióta elkezdődött a Bio Farm akvárium (a 3 hónapos évfordulós képeket hamarosan feltöltöm)
azóta a hosszúságát kb megduplázta. Mondhatni sok gyökeret hoz, ezeket damíllal szoktam felkötözni a fára.
Mennyire bírja, ha a víz alá kerül?
 
Egy ilyen kimászott az aksiból ma reggelre. Kár, hogy v szinű , nem marad meg.
044_zpscaf8ms4p.jpg
Bakker, neked polipok másznak ki az aksidból ???!!!:D
(A viccet félretéve ez szerintünk a Microsorumod egyik hajtása, ami Páfrány lévén jól érzi magát víz felett is.)
 
Bakker, neked polipok másznak ki az aksidból ???!!!:D
(A viccet félretéve ez szerintünk a Microsorumod egyik hajtása, ami Páfrány lévén jól érzi magát víz felett is.)

Konkrétan a három pteropus közül az eggyik amit tőletek kaptam még indításkor ;)
De hiába van víz felett sajna kevés a pára ezért elfeketednek a levelek pár napon belül :(
 
Már régóta gondolkoztam azon, hogy hogyan tudnám kicsit feldobni a kicsik étrendjét, mert nekik nem jön be a főtt uborka répa stb...
Eszembe jutott mi lenne, ha norit (a nori az amibe a sushit szokták tekerni"az az a sötét szinű...tudod.")adnék nekik. Végül is VALAKIK szeretik az algát...
Levágtam egy 1X10 cm-es csíkot és begyürtem a montecarlo közé. Kb 1 percen belül ellepték az amanok, márnák csíkhalak. Konklúzió: NAGYON SZERETTÉK :)
DSC_0112_zpsx29yo2bi.jpg
 
Sikerült ma lőnöm egy képet egy ma először kivirágzott növényről.
Íme a Bacopa Coroliniana [...]

Szinte hihetetlen, hogy mennyire szép a virág színe és formája! :notworthy: Ebben biztos lehet gyönyörködni, ráadásul Nálad érte el ezt! (y)

A nori-t hol szerzed be?
 
Szinte hihetetlen, hogy mennyire szép a virág színe és formája! :notworthy: Ebben biztos lehet gyönyörködni, ráadásul Nálad érte el ezt! (y)
A nori-t hol szerzed be?

Köszi szépen! Ráadásul 3 hajtáson összesen legalább még 5 bimbó várja a kinyílást :rolleyes:
Norit egyébként bármelyik ázsiai boltban be lehet szerezni, mint a sushi eggyik alapanyaga, de és speciál a Lehel piacon lévő ázsiai boltban szoktam vásárolni.
 
Helyzetjelentés: A sziámi algázóim növögetnek ennek köszönhetően elkezdték enni a karácson mohát, plusz a bonsait is megcsipkedték.
A bonsai amúgy sem volt jó helyen, ezért megváltam tőle és a helyére kettő öklömnyi lávakővet rektem amire trident hajtásokat damíloztam.
Luigi13 említette, hogy ő szokott forrázott pitypang levelet adni a halakna. Ezt megfogadva, kipróbáltam és tapasztaltam, hogy hihetetlen mohón eszik amanoés, meg a sziámi banda is.
Alga probléma nincs, kopp-kopp, egyedül egy nagyon egyhe pontalga van jelen a régebbi staurogine leveleken és anubiasokon. /mondjuk ez a kevés is nagyon zavar/
Evvel kapcsolatban nem tudok már sok mindent kipróbálni. Sokat nem világítok, megy a CO2 a foszfát meg kimutatlanúl magas....

Egy újabb virág kivirágzott, ez pedíg a Blyxa Japonica :snaphappy:

062_zpsiqh68qt0.jpg
 
Back
Oldal tetejére