• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bio Farm 250l

Leone510

Kertész szaki
Helló Szia mindenkinek!

Életem első naplójával együtt elidítom az első növényes akvárium próbálkozásomat is.
Már nagyon régóta van aksim de volt időszak hogy csak műnövény volt benne meg stb.....de szóval, azok már régen voltak.
Magamról annyit, hogy 31 éves vagyok, van egy Fülöp-szigeteki feleségem 2 lányom és 1 fiam. Szakácsként melózok, egy kizsákmányoló munkahelyen.

Az akvárium eléggé előrehaladott állapotban van már, legalábbis olyanokhoz képest aminek a naplója már egy éve működik de még nem történt semmi :D
A bútort és az akváriumot már megrendeltem, kb 2 hetet mondtak hogy kész lesz, a Green A-ban meg tegnap adtam le egy nagyobb listát. /de rohadt drága minden.../

100x50x50 es lenne, majdnem csurig töltve, szóval lesz vagy 240l
Szűrés : Atman 1200l/h
Aqua nova 1500l/h

CO2: Nagynyomású rendszer külső reaktorral, az 1500l/h szűrőre köte
5kg-os palackal

Talaj: JBL AquaBasic Plus növény táptalaj 15l
ADA Africana 36l

Dekor: Red Moor, de nem pókok, hanem ÓÓriás L betü.
1 millió éves megkövesedett fa

Világítás: Quad 4X39W T5
plus még a régi Kínai lámpám amibe T8-as cső megy bele a maga 18W-jával.
Na ezt a lámpát át akarom alakítani, hogy a csövet kidobom és az armatúra helyére led szaladot ragasztok,
kb 4xfél métert abból a bizonyos 7020-asból amit javasoltak szakértők.
Az összes lámpa 50 cm magasan fog az akvárium fölött lógni

Tápozás: Tropica specialized és
Tropica premium felváltva
+ liquid carbon naponta


Vízcsere: Ahogy magamat ismerem 8-9 naponként fogok csinálni egy 50%-ot.


Bentlakók

Halak: Hengeli razbóra kb 25db
Algázó géb
Kakadu törpesügér
Bohóccsukám még nem volt, de tetszik nagyon. (ha nem bántja a garnélákat!!)
meg még valami házmester


Garnélák: Amano garnéláim már vannak,de szivesen elfogadok minden felajánlást :)

Puhatestűek: Csigaevő csiga
Kagylóm még nem volt, szóval lehet kipróbálom.



Növények: ???

Azt vágom, hogy a világítással nem vagyok elengedve és atápozás sem a legprofibb, végül is
semmi más nem kell a növényeknek... :D
De nagyon válltozatos növényeket szeretnék, valami nyírást nem igénylő gyeppel, a red moorra olyan mohát amit szintén nem kell nyírni mert max 3-4 cm hosszúra nő meg és inkább oldal irányba terjed, és összességébe tényleg olyan növényeket amik bőven 1W/l alatt elvannak mert ügye 50cm magasal lesz a lámpa.
A Green Aquában láttam egy növényt aminek a kicsi pirosas levelei kinőttek a víz fölé pár cm-t. Na OLYAN kell!
Balra hátra.

Na kb ennyi.
Minden kritikát és ötlet javaslatot szivesen meghalgatok.

Jó olvasgatást!
 
Szia!
A listádat nézve jó kis kezdés sikeredhet ebből.:) Minden adott egy szép akvárium berendezéséhez. Milyen elképzelésed van az "összképhez", milyen stílusra gondoltál?
Házmesternek ajánlom: Törpe szívóharcsát, Sziámi algázót.
Hajrá, algamentes akvarizálást kívánok!;)(y)
 
Ryuboku stílusban gondolkoztam, olyan ágas bokas dús növényzetű.
Az armaturát pedig azért 50 cm-re rakom mert 20-30 cm re fog néhány red moor gyökér kilógni.
Erre a kilógó ágaknak a tövébe foltos levelű borostyánt fogok kötözni. Ezek fognak majd felfutni. Ezek a kiválasztott borostyánok már 2 hete a régi akváriumomban vannak, persze talaj nélkül.
Csak a gyökerük van vízben.
 
Sajnos mire ebből akváriumos fotó lesz az legaláb 2 hét, de az asszony telójával szeretnék timelapse videót csinálni.
 
Hungarocellt be lehet rakni talaj megemelésre? Vagy ha nem szabad akkor mit javasoltok?
Hungarocellt csak akkor, ha minimum a felhajtóerő többszörösét pakolod rá kő formájában, másképp csúnyán feljöhet.
Inkább lávakövet, vagy kerámiagyűrűket használunk harisnyába kötve emelésre.
 
Olyan sok hungarocelre nincs szükségem, talán 5l talaj helyettesítésre, de betakarom 50l talajjal meg vagy 15kg kővel.
Szóval a víz kémiáját nem befolyásolja. Az jó hír!
 
nagyon komoly meglepeteseket tud okozni a hungarocell, amikor kesz vagy gyonyorkodsz, majd mibden elindul felfele.... geotextiliaba vagy harisnyaba pakolt aprikavics vagy lavakozuzalek sokkal jobb(es nem is draga)
 
Esetleg virágboltban ezt megtalálod:
15236045918_513762121c_b.jpg

ha emlékeim nem csalnak, kb 800-900 Ft az 5 literes zacsi, de tökéletes a lávakő és a kaviccsal töltött zokni is(y)
 
Tud vakaki segíteni??? Az egész felszínt hártya borítja. Papírral nem tudtal eltávolítani :( A red Moor meg vastagon nyálas. Arról olvastam hogy magától elmúlik 2-3 hét alatt, de lehet hogy a hártya okozója?
 
A hártya probléma szerencsére megoldódott egyből mikor beüzemeltem az 1500l/h.
CO2 is csak most üzemeltem be először. 130 bubi / min
PH: 6,5
KH: 3
 
az a borostyán nem tudom mennyire fogja ott jól érezni magát, és egyébként valamennyire mérgező is. Azt persze nem tudom, hogy az akváriumi élőlényekre is az-e :)
 
Tud vakaki segíteni??? Az egész felszínt hártya borítja. Papírral nem tudtal eltávolítani :( A red Moor meg vastagon nyálas. Arról olvastam hogy magától elmúlik 2-3 hét alatt, de lehet hogy a hártya okozója?
A red Moorról elmúlik a nyálka valóban,de ha meg szabadulnál tőle akkor vízcserekor egy vékonyabb csővel végig pásztázva eltávolítható.A felszini hártyát tudtommal a növények okozzák,de egy skim ez orvosolja.;):)
 
Back
Oldal tetejére