• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bio Farm 250l

Kivirágzott az első növényem az aksiban, illetve inkább azon kívül.
Margit-sziget%20084_zpsy1dzphc9.jpg


Fonál és ecset, vagy agancs (vagy mind kettő) problémám viszont van rendesen.
Eggyenlőre algázó gébekkel kezdtem a támadást. Vettem 5 db-t. 1 elpusztult másnapra :cry: a maradék 4 meg annyira meg van szeppenve, hogy enni se akar.
Lehet, hogy ez a 2 nap kevés volt az aklimatizálódáshoz. Pedig a kedvükért a co2-t is visszáb vettem.
 
A már meglévő 10 amanot kiegészítettem még 17 db-bal + 2 sziámi algázóval.
AZTÁN MOST MÁR LEGYEN REND!!! :rage::rage::rage:
 
Tudv ki segíteni, hogy mi ez az állat? Nevezzük ezt a formát virágnak. Van egy szára egy kicsi levele meg egy virág része. Azért írtam, hogy állat mert egy kicsi ingerre az egész szár, levél virág részét vissza tudja húzni 1 mp alatt és a (veszély ) elmúlásávan 2-3 mp alatt kinyújtja magát megint. Ez a fajta viselkedés megfigyelhető tengerben élő csőférgeknél. Az egyik képen megfigyelhető, hogy a jobb oldali pont már nyílik ki megint.
016_zpsdeqwggw2.jpg

014_zps7xfak8o3.jpg

013_zps9vx6n0bj.jpg
 
Tudv ki segíteni, hogy mi ez az állat? Nevezzük ezt a formát virágnak. Van egy szára egy kicsi levele meg egy virág része. Azért írtam, hogy állat mert egy kicsi ingerre az egész szár, levél virág részét vissza tudja húzni 1 mp alatt és a (veszély ) elmúlásávan 2-3 mp alatt kinyújtja magát megint. Ez a fajta viselkedés megfigyelhető tengerben élő csőférgeknél. Az egyik képen megfigyelhető, hogy a jobb oldali pont már nyílik ki megint.
016_zpsdeqwggw2.jpg

014_zps7xfak8o3.jpg

013_zps9vx6n0bj.jpg
Ez lehet édesvízi hidra is. Apró csalánozó. Vigyázat, mert halakat is eszik! :)
Hydra (állatnem) – Wikipédia
 
Ez lehet édesvízi hidra is. Apró csalánozó. Vigyázat, mert halakat is eszik! :)

Köszia segítséget! Ez tényleg hidra de a 6 mm-es fajtából. Azt írták akár ebi halat is elkaphat. Szerencse az pont nincs :confused:
Persze nem akarok holnap arra kelni, hogy a kedvenc garnélámnak szívja ki a nyakát...
 
Mivel, hogy amikor indítottam ezt az akváriumot a régi (már működő) szűrőt használttam, eljött az ideje, hogy kitakarítsam.
Eddig egyáltalán nem használtam biológiai szűrő anyagot de most ebbe beraktam 1l. Eheim substrat pro-t.
Gyürü+kemény szivacs+substrat p.+perlon.

Válltozatosság képpen találtam egy új élőlényt az aksiban. Sajnos nem tudtam lefotózni. Kb 2 mm hosszú máj szinű lény volt és pont úgy nézett ki mint egy mesztelen csiga. Egész gyorsan csúszott a növényeken meg az üvegen.
Van esetleg tipp, hogy mi lehetett?
 
Sajnos nem tudtam lefotózni. Kb 2 mm hosszú máj szinű lény volt és pont úgy nézett ki mint egy mesztelen csiga. Egész gyorsan csúszott a növényeken meg az üvegen.
Van esetleg tipp, hogy mi lehetett?
Planária a Te állatkád és ahol van egy ott több is,nehéz lesz megszabadulni Tőle de nem lehetetlen.
Van külön topikja itt a fórumon sok hasznos tanáccsal ;)
 
Ha nem eszik meg a garnéláim jobb szemét akkor békén hagyom őket. Amúgy is egy olyan kádat terveztem amiben van minden....
 
Azért egy nagy mohás őrületbe simán találkozhatsz sok ilyen esettel. Sajnos nálam is előfordult már néhányszor.
 
Történt egy kis próba fejlesztés, ugyanis kölcsön kaptam egy házi gyártmányú T8-as csövekkel ellátott 120cm széles armaturát.
Összesen 240W-ot tud + van benne 3m fefér led csík hangulatnak.
Eddíg 0.6W/l volt ezzel viszont már megvan a 1W/l. Eddíg 10 órát világítottam.
Szerintetek hány órát világítsak indításnak és mennyi idő alatt érjem el a 9 órát? 35cm-ről világítok.

062_zpslqleddsa.jpg

Örömmel látom, hogy 2 anubiasom is bimbózik. Az egyik a nana aminek a képét csatolom is :woot::woot:
069_zps0cyhkkgv.jpg

Az emers részen is volt egy kis tuning. Fel pillanat ragaztóztam 4 darab szerencse bambusz hajtást. - és kattő helyen is felrögzítettem hydrocotyle-t hogy kimásszon a fára.

070_zpsdvmcwtzz.jpg

Most ott ülök az akvárium melett a számítógépnél. A lámpa akkor kapcsolt be mikor azt a bejegyzést kezdtem írni és már most fáj a szemem:jimlad: (de csak a jobb). Vagy napszemüveg vagy árnyékolás kell mert kiég a retinám egyébként meg a monitort se látom :bag:
 
Helló Szia mindenkinek!

Életem első naplójával együtt elidítom az első növényes akvárium próbálkozásomat is.
Már nagyon régóta van aksim de volt időszak hogy csak műnövény volt benne meg stb.....de szóval, azok már régen voltak.
Magamról annyit, hogy 31 éves vagyok, van egy Fülöp-szigeteki feleségem 2 lányom és 1 fiam. Szakácsként melózok, egy kizsákmányoló munkahelyen.

Az akvárium eléggé előrehaladott állapotban van már, legalábbis olyanokhoz képest aminek a naplója már egy éve működik de még nem történt semmi :D
A bútort és az akváriumot már megrendeltem, kb 2 hetet mondtak hogy kész lesz, a Green A-ban meg tegnap adtam le egy nagyobb listát. /de rohadt drága minden.../

100x50x50 es lenne, majdnem csurig töltve, szóval lesz vagy 240l
Szűrés : Atman 1200l/h
Aqua nova 1500l/h

CO2: Nagynyomású rendszer külső reaktorral, az 1500l/h szűrőre köte
5kg-os palackal

Talaj: JBL AquaBasic Plus növény táptalaj 15l
ADA Africana 36l

Dekor: Red Moor, de nem pókok, hanem ÓÓriás L betü.
1 millió éves megkövesedett fa

Világítás: Egyedi 6X 36W + 3m hangulat hideg fehér
Az összes lámpa 50 cm magasan fog az akvárium fölött lógni

Tápozás: Micro12ml
Macro 12ml
+ liquid carbon 10ml naponta
__________________________
Easy-life Ferro
Easy-life Kalium
Easy-life Fosfo


Vízcsere: Ahogy magamat ismerem 7-8 naponként fogok csinálni egy 50%-ot.


Bentlakók

Halak: Hengeli razbóra kb 25db
Bohóccsukám még nem volt, de tetszik nagyon. (ha nem bántja a garnélákat!!)
Otocinclus


Garnélák: Amano kb 40 db
Red cherry
Black Cristal
Yello fire

Puhatestűek: Csigaevő csiga




Növények: Echinodorus Tenellus
Monte Carlo
Staurogyne Repens
Ranunculus Inundatus
Hydrocotyle Tripartita Japan
Fissidens Fontanus
Riccardia
Chrismas moha
HM
Microsorum Narrow
Microsorum Pteropus Trident
Microsorum Pteropus
Anubias Berteri Var. Nana
Anubias Berteri Var. Berteri
Bacopa Coroliniana
Cryptcoryne ?
Vallisneria Americana
Lindernia Rotundifolia
Bonsai
Blyxa Japonica

Emersen: Foltos Borostyán
Szerencse bambusz




Jó olvasgatást!
 
Nem tudom mit sikerült bénáznom itt a naplómban, de csak a növény listát alartam utólag frissíteni. No mind 1. Marad az ahogy tudom.

Növények:

Echinodorus Tenellus
Monte Carlo
Staurogyne Repens
Ranunculus Inundatus
Hydrocotyle Tripartita Japan
Fissidens Fontanus
Riccardia
Chrismas moha
HM
Microsorum Narrow
Microsorum Pteropus Trident
Microsorum Pteropus
Anubias Berteri Var. Nana
Anubias Berteri Var. Berteri
Bacopa Coroliniana
Cryptcoryne ?
Vallisneria Americana
Lindernia Rotundifolia
Bonsai
Blyxa Japonica

Emersen: Foltos Borostyán
Szerencse bambusz


Tápozás:

Micro12ml
Macro 12ml
+ liquid carbon 10ml naponta
__________________________
Easy-life Ferro
Easy-life Kalium
Easy-life Fosfo
 
Back
Oldal tetejére