• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Between Mountains

Hello Erik,nem tudom más mit mondd erre ,de szerintem a Reiinicki nem fog bele illeni a képbe.Egy vörös növény nem mutat a te általad megálmodott képben,de ez csak az én véleményem.Én kipróbálnám nélküle,mert azt még később is le tudsz ültetni.
 
Hello Erik,nem tudom más mit mondd erre ,de szerintem a Reiinicki nem fog bele illeni a képbe.Egy vörös növény nem mutat a te általad megálmodott képben,de ez csak az én véleményem.Én kipróbálnám nélküle,mert azt még később is le tudsz ültetni.
+1 hogy hanyagold Reiinicki - t és nem csak színben méretben sem fog passzolni [emoji6]
 
Hogy állsz?
Hát :D ültetés meg volt. Raktam bele reineckii mini-t is, mert imádom, de olyan helyre, hogy ha fotózok akkor ne látszódjon :) viszont ha a gép előtt ülök akkor látom :) bele ment 4 doboz hc 1 doboz montecarlo, fél doboz reineckii mini, 1 adag riccardia, 1 doboz staurogyne repens, 2 mini leaf, 1 doboz flame moss :) üvegeket megtisztítottam, a szűrőt nem takarítottam ki. Majd 2-3 hét múlva kitakarítom. Akkor kap egy regenerált purit, meg új perlont.
Lefekvés előtt lövök egy képet és feldobom ide :) szerintem tőlem eddig ez a legjobb scape és nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét. lehet hogy nem tökéletes, de van még idő fejlődni :) ;)
 
Hát :D ültetés meg volt. Raktam bele reineckii mini-t is, mert imádom, de olyan helyre, hogy ha fotózok akkor ne látszódjon :) viszont ha a gép előtt ülök akkor látom :) bele ment 4 doboz hc 1 doboz montecarlo, fél doboz reineckii mini, 1 adag riccardia, 1 doboz staurogyne repens, 2 mini leaf, 1 doboz flame moss :) üvegeket megtisztítottam, a szűrőt nem takarítottam ki. Majd 2-3 hét múlva kitakarítom. Akkor kap egy regenerált purit, meg új perlont.
Lefekvés előtt lövök egy képet és feldobom ide :) szerintem tőlem eddig ez a legjobb scape és nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét. lehet hogy nem tökéletes, de van még idő fejlődni :) ;)
Na ha össze van rakva akkor meg is mutathatnád:);)
 
Na szóval itt van az este. Egy kis körkép a mai napról. Úgy terveztem, hogy reggel 6-kor felkelek és nekiállok csinálni a növények mosását, szétszedését, de hát az alvás nagy úr. :D
Így történt, hogy 8-kor szépen kiszálltam az ágyból és nekiálltam mosni. Azt kell mondjam, hogy baromi jó minőségűek még mindig a tropica zselés növényei. Szerencsére rendeltem a dennerlee növényekből is és mit ne mondjak, hozta a tropica szintet, tehát nagyon örülök, hogy bővült a paletta ezekkel a növényekkel.
Nekiálltam ültetni :) elég hamar megvoltam az eddigi dzsungeles összeállításaimhoz képest. Egyik szemem sírt a másik nevetett emiatt. Kicsit félek, hogy egy idő után megunom,DE
úgy érzem, hogy az eddigi kezem közül kikerült Scpae-k -ből talán ez lett a legjobb. Nem dicsérem magam, mert nyilván van mit tanulni és elég sok segítséget kaptam tőletek is, de egy itthoni akváriumnak tökéletes. Egyszerűen jó érzéssel tölt el belépni a szobába, úgy hogy még be sem nőtte a "gaz" :) Bekerült a reineckii mini a jobb fő rész mögé, nem fog látszani, csak oldalról.

Kicsit a többi dologról is:

Ma raktam be 5 nyomás micro-t és macro-t is a GA-s tápokból illetve kapott 5 ml carbo-t. A co egyelőre még nem teljesen jól van belőve, úgyhogy csak sötétzöld a reagens, de ezt a héten orvosolni fogom. A lámpában még a régi csövek vannak. Ezt kedden fogom cserélni. Itt vannak már a csövek, csak holnap ZH és most fontosabb a tanulás. A legfőbb dolgokat csináltam csak.
A szűrő az úgy ahogy volt az előző aksiban ment bele ebbe. Semmit nem takarítottam, csak az üvegeket. Úgy is most az elején még jön le agyagos víz a kövekről meg stb... ráér majd 2-3 hét múlva takarítani, ha már kicsit beállt. 3 kupak Stabilityt adtam még a vízhez, hogy beinduljanak a bacik. A tds 140 körül mozog :) Full ozmó visszasózva :) Egyelőre növény nem jött fel, de kopp-kopp.

Na és a várva-várt kép:

23108166490_d6b64b3634_b.jpgelkeszult by Kiss Erik, on Flickr

még egyszer köszönök mindenkinek minden segítséget amit ebben a pár napban kaptam :)
 
Szép lesz ez :)
Szerintem felesleges sózni még most,úgyis napi vízcserék jönnek gondolom,majd csak ha jönnek az élőlények,de ha nincs igazam akkor úgyis megmondják az okosabbak :)
 
Nagy gratuláció, nagy munka volt és nagyon látványos lett! A visszasózást pont így gondoltam én is a múltban mint Danyi03, amíg Disco kollega meg nem győzött itt nálad a harmadik oldalon a 140 tds-ről. Most ezt nekik kell leszkanderezniük.:)
 
ne tegyél bele piros növényt :)
EDIT--- Jókor szólok, nem láttam, hogy van még egy oldal :D
 
Utoljára módosított:
mai helyzet: semmi növény nem jött fel hála istennek. ma nem csináltam vízcserét (2 zh volt), de már folyi a friss ozmó a hordóba :)
holnap reggel szerintem azzal kezdek hajnalban :)
ma bekerült a skimmer is. Holnap vagy holnap után menni fog a twin is.
Két kérdés. Mennyit világítsak illetve mennyit tápozzak? a 96 literbe tegnap is meg ma is ment bele 5 mili micro macro (ga-s) illetve 5 mili easy carbo lámpakapcsoláskor.
köszi
 
Back
Oldal tetejére