• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Between Mountains

A DC színe és a gyep bubizása alapján. De a vízcsere némileg megmagyarázza



A növényezés nem a gazdaságosságról szól, hanem az egészséges növényekről :) Pl ha spórolni akarsz a gázzal akkor ne olyan növényt telepíts ami a leginkább szomjazik rá :)
Itt nem erre gondoltam :) hogy spórolni :) hanem ha sok co2 megy bele és nagy az áramlat és kihajtja, akkor feleslegesen nyomatom bele. Meg kellene találni az egyensúlyt a kettő között :) nem a co2 fogja megterhelni a pénztárcám :D voltak itt joval húzósabb dolgok is , de neked mondom? :D tudod jól te is :) szóval szerinted megpróbáljam kicsit közelebb rakni a talajhoz a difit? :)
 
szóval szerinted megpróbáljam kicsit közelebb rakni a talajhoz a difit? :)

Igen, érdemes lenne.

A szűrőt nem lehet a végtelenségig fojtani. Akkor meg abból lesz a baj. Ahogy írtad is meg kell találni a középutat.
De a talajon legyen bőségesen CO2 a gyepnek!
 
Igen, érdemes lenne.

A szűrőt nem lehet a végtelenségig fojtani. Akkor meg abból lesz a baj. Ahogy írtad is meg kell találni a középutat.
De a talajon legyen bőségesen CO2 a gyepnek!
akkor azt fogom csinálni, hogy rakok 7 kupak superge-t 2 deci vízbe. jól lezárom, hogy ne párologjon és addig bent hagyom amíg holnap nem kapcsol a co2, lerakom majdnem a talajig a difit és este küldök képet, hogy mi a helyzet bubizás és dc helyzetben. :) még valami tanács, vagy egyelőre ennyi elég? :)
 
Na sziasztok,
itt vagyok helyzetjelentéssel
valami általam ismeretlen alga jelent meg:
úgy hiszem, hogy ez zöld alga lehet. szerintetek közel van a lámpa vagy mi lehet az oka?
tápozásom 5ml micro, 4 mili macro naponta illetve 5 mili carbo. Egyébként nagyon hirtelen jött, tehát 1-2 nap alatt elég szépen gyarapodott. Ez egy tegnapi video, ha nem vehető ki belőle az alga akkor csinálok egyet mert most jobban látszik :)
ötleteket várok :)
holnap este kerülnek be az Oto-k :)
 
Na sziasztok,
itt vagyok helyzetjelentéssel
valami általam ismeretlen alga jelent meg:
úgy hiszem, hogy ez zöld alga lehet. szerintetek közel van a lámpa vagy mi lehet az oka?
tápozásom 5ml micro, 4 mili macro naponta illetve 5 mili carbo. Egyébként nagyon hirtelen jött, tehát 1-2 nap alatt elég szépen gyarapodott. Ez egy tegnapi video, ha nem vehető ki belőle az alga akkor csinálok egyet mert most jobban látszik :)
ötleteket várok :)
holnap este kerülnek be az Oto-k :)
Ez szerintem Cladophora vagyis fonal,ezzel szenvedek én is.Oto ezt csak akkor eszi ha már elhalt.Sziámi ami szereti.Világitás idejét variálhatod,és az egyenletes co2 ami lényeges.
 
Ez szerintem Cladophora vagyis fonal,ezzel szenvedek én is.Oto ezt csak akkor eszi ha már elhalt.Sziámi ami szereti.Világitás idejét variálhatod,és az egyenletes co2 ami lényeges.
az amano ezt nem szereti ? csak mert lassan ideje lennni hozni pár darabot, csak még nem vettem rá magam
 
ennyi co2 megy bele. nem tűnik soknak?
@viktorlantos már feljebb nem merem tekerni
 

Attachments

  • 23118314053_dda7e50b8b_b.jpg
    23118314053_dda7e50b8b_b.jpg
    190.3 KB · Megtekintések: 12
Utoljára módosított:
A co2 már amit így meg lehet ítélni rendben van.
Viszont ha nem teszel bele algaevőket (el vagy késve vele) akkor karácsonyra álomszép algameződ lesz.

B megoldás. Ha nincs ma algaevő, akkor CO2 kikapcs és blackout 3 napig.
 
A co2 már amit így meg lehet ítélni rendben van.
Viszont ha nem teszel bele algaevőket (el vagy késve vele) akkor karácsonyra álomszép algameződ lesz.

B megoldás. Ha nincs ma algaevő, akkor CO2 kikapcs és blackout 3 napig.
Már benne van 10darab amano :) szerinted bírni fognak vele? Ja és holnap este megy az oto is :)
 
Volt egy kisebb alga írtás, csipesz, amano, csodaszer ...minden bevetve :) lámpa magasabbra húzva :)
HC-t mikor nyírhatom? Ültetés után hány hetet kell várni kb?
 
Sziasztok,
sajnos nem valami fényes az akvárium élete, azért nem is hoztam képet, mert az utolsó állapot óta valami fenomenális, hogy mennyi zöld alga telepedett meg az akváriumban. Volt már blackout és minden jó :D
Amint tudok hozni egy értékelhető képet be is fogom rakni :)
 
Sziasztok,

elég régen jelentkeztem részletes beszámolóval. Itt volt a karácsony, vizsgaidőszak és hát finoman szólva sem maradt időm az akváriumra. A vízcserék rendszerint meg voltak, de semmi mást nem csináltam vele, aminek meg is lett az eredménye.
Januárban mikor visszajöttem Pestre ez a kép fogadott:
nagyonreg.jpg

nagyon sok alga és egyszerűen csúnya kép. Ekkor áltam neki a hiba kiderítésének. Nagyon sok mindent eszközöltem, hogy eltűnjön az alga (több fórumtárs tanácsait megfogadva), példának említem, hogy feljebb húztam a lámpát. Le vettem a világítás idejét és még sorolhatnám.
Sajnos semmi nem segített. Amit kézzel eltávolítottam az eltűnt, de a természet sehogy sem akart az én oldalamra állni.
A sok alga fokozatosan nyomta el a hc-t. Bár az alga alatt szép volt, de úgy éreztem, hogy sok tápanyagot elveszítenek emiatt. Nem tudtam mire vélni az algásodást. Már utolsó gondolatom csak a tápozás lehet. Mivel elég kevéske kis növény van az akváriumban ezért úgy gondolom, hogy sok a GA tápozás.
Rendeltem ADA tápokat és 2 liter bio rio-t is a szűrőbe. Nem tudom, hogy a bio rio-nak köszönhetően-e vagy sem, de az Amano garnéláim felélénkültek.
A múlt heti állapot:
regi.jpg


talán kevesebb alga(itt már ADA tápozás ment), de még midnig van. Úgy látom, mintha az aljzaton "porszerű" anyag lenne. Porszivóztam, de ekkora kis akváriumban nem túl könnyű, legalábbis nekem.
Ma mikor hazajöttem ránéztem az akváirumra és elhatároztam, hogy valamit teszek az ügy érdekében, mert nem állapot. Sajnos már nem örömöm van benne hanem inkább csalódottság amiért nem tudom leküzdeni az algát.
Megtettem az első lépéseket. Megnyírtam mindent brutálisan és az algás leveleket is levágtam.
Sajnos mikor nyírtam a HC-t azt vettem észre hogy nagyon nagy részének a gyökere nem a talajban van, hanem csak lóg a "levegőben". Ezeket is levágtam úgyhogy ma ezt a képet tudom csak mutatni.

mostani.jpg

eléggé szégyellem magam, de nem tudok vele mit csinálni, most így van és minden nap odafigyelek rá.
Mindenféle tanácsot, észrevételt elfogadok :)
köszönöm, hogy benéztél :)
 
Csak néhány észrevétel, hátha:
- én átraknám a skimmert a TS fölé, mert szerintem bezavarhat az áramlásba azzal, hogy merőlegesen nyomja a befolyó után a vizet, ráadásul a sziklára, ami még meg is keveri a vizet. Lehet, onnan jön a dzsúz
- ha a DC-d színe a normál állapotot jelzi (csak mert a fentebbi képeken jó színe van), akkor csavarnék még a CO2-n
 
Sziasztok,

több dolog is történt az akváriummal az elmúlt időben, ezért írok egy újabb bejegyzést.
Múlt héten 3 db bébi sziámi algaevő került az akváriumba a zöld fonal miatt. Húsvét előtt még mielőtt elindultam haza csináltam egy gyors vízcserét hajnalban amihez felkapcsoltam a lámpát, de mikor lekapcsoltam nem auto üzemmódba raktam véletlenül, hanem off-ra. Kb 5 napot ment úgy az akvárium, hogy a szobában szinte semmi fény nem volt. A co2 ment rendesen a megszokott menetben és a tápozás is. Ezt már hétvégén észrevettem (kamera) , de csak ezért nem jöttem fel az albérletbe.
Hétfőn este amint felértem felkapcsoltam a lámpát és bumm ez fogadott:
DSC_0964.JPG


nagyon sok alga elpusztult. Az algázó gébek hasán lehet látni legfőképp hogy rikító zöld, szóval kajálnak rendesen, eddig semmit nem csináltak. Azt hiszem kellett nekik a konkurencia. Látszik is mert állandóan kergetik a sziámikat :). Amanók is kezdenek beindulni, de ebből még egy 10-15db-ot szeretnék a sziámik helyett, mert azok ki fogják nőni a helyet.
köszönöm, hogy benéztél
 
Az igen! Akkor akaratlanul csináltál egy BO-kúrát. Hatásos volt. :) Én a helyedben csinálnék szándékosan is minimum egy 5 naposat.. de full sötétet co2, tápozás nélkül. Utána hatalmas vízcsere, Pucera... majd kevernék porokból macro tápot és tolnám ezerrel... (Amióta magam keverem és váltottam bátrabb tápozásra:5ml/nap/br.70 lityi -lényegesen kevesebb az algám. Mondhatni minimális). Fel kell venned a kesztyűt mert ez így nem állapot :D kár volna a kertedért ;) Szívesen látnám kiteljesedve
 
Az igen! Akkor akaratlanul csináltál egy BO-kúrát. Hatásos volt. :) Én a helyedben csinálnék szándékosan is minimum egy 5 naposat.. de full sötétet co2, tápozás nélkül. Utána hatalmas vízcsere, Pucera... majd kevernék porokból macro tápot és tolnám ezerrel... (Amióta magam keverem és váltottam bátrabb tápozásra:5ml/nap/br.70 lityi -lényegesen kevesebb az algám. Mondhatni minimális). Fel kell venned a kesztyűt mert ez így nem állapot :D kár volna a kertedért ;) Szívesen látnám kiteljesedve

Hétvégére lehet lefedem az egészet, lenne egy sötétítés és akkor a maradék alga is eltűnne. A mostani állapot ilyen:
04.05.jpg

nem tudom, hogy a stau miért ennyire algás, de gondolkodom abban, hogy a helyére ültetnék valami mást, mert mintha összenyomná a scapet nem? :)
 
Hétvégére lehet lefedem az egészet, lenne egy sötétítés és akkor a maradék alga is eltűnne. A mostani állapot ilyen:
View attachment 8065

nem tudom, hogy a stau miért ennyire algás, de gondolkodom abban, hogy a helyére ültetnék valami mást, mert mintha összenyomná a scapet nem? :)

Jó lesz ez (y) Menni fog érzem az erőt :) Ami a staut illeti én jobban szét ültetném ide-oda. Esetleg a másik nagy kő tövébe is. Bár mondjuk én nem "versenyző-fejjel" gondolkodom :)
Nekem már az is öröm ha nől minden mint a gomba (össze-vissza) :ROFLMAO:
...hanem a fő-kövek mögé nem gondoltál valamit? esetleg egy vékony szálasat vagy apróbb levelűt. ha nem is telibe de úgy pont jó helyre. teccik érteni? :)
 
Szerintem is kéne valami hátra illetve nekem a stau túlságosan szabályos. Egy egyenes vonalnak látszik a képen. Vagy valamit közé kéne öltetni vagy egy részét kiszedni és máshová átrakni. Bár ez nagyon egyéni de én valami ilyesmit csinálnék ;)
 
Back
Oldal tetejére