• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Between Mountains

Kis helyzetjelentés. Tegnap megejtettem egy feles vízcserét. (most jutott eszembe, hogy stabilityt nem raktam bele :D ). A kicserélt fénycsövekkel még szebb az összkép. Nem tudom, hogy miben különböztek az osram csövek, de ezeknél tényleg átlátszó a víz. Semmi sárgaság.... Nagyon szuper.
Még mindig nem jött fel egy növény se, amit el sem hiszek, mert minden egyes start esetén napokig ültetgettem vissza a növényeket :D vagy fejlődök vagy jobbak a növények.
Egy gondom van. A co2. Elég sok bubi megy bele az akváriumba, de a reagens még midnig csak sötétzöld. Ha bekapcsol a lámpa küldök képet arról, hogy hogy néz ki a diffúzor és az áramlás. Lehet, hogy sok az áramlás és kihajtja a co2-t? :)
 
Na kérem szépen itt a video a diffúzor-ról és a flow-ról

szerintetek jó ez így vagy sem? nyilván valami gebasz van, mert a drop checker nem azt mutatja amit szeretnék :D

közben egy gyors helyzetjelentés. ma is meg volt az 50%-os vízcsere :) egyre jobban kezdem megszokni. Gyönyörű szép tiszta a víz és képzeljétek ma találtam egy apró rc-t az akváriumban :D valószínűleg a szűrőben bújt meg. kivettem
 
Nagyon erős a felszín mozgás. Ezért nincs elég CO2.

Jól látom ez HC gyep? Pöcköld feljebb a CO2-t mert el fog kopni. Én picit levennék a szűrőből, hogy ne szökjön ennyi gáz.
@viktorlantos megelőztél,pont most néztem én is a videot,és szerintem is kicsit nagy az áramlás,sőt nem kicsit !!!
igen ez HC gyep :) kicsit feljebb vettem a co2-t, a szűrőt meg kicsit kissebbre, viszont így ilyen lesz a vízfelszín:
23419788761_4abd67f6bc_k.jpgUntitled by Kiss Erik, on Flickr

ez normális?
a szűrő már félgőz alatt megy egy kicsivel :)
 
Esténként húzd fel a lilyt,hogy levegőztessen,meg lehet,segítene,ha lentebb raknád a difit,több ideje lenne beoldódni a bubiknak.
A drop checker színe változott?
holnap megyek az u üveg csatlakozókért. csináltattam egy kicsit vastagabb falut mint a ga-s mert azokat mindig eltöröm. annyira szépek meg jók, de az én kezembe nem valók :D és akkor ha meg lesz teljesen a talajig leviszem a difi-t és megnézzük mi lesz. Nagyon kicsit de világosabb zöld lett a drop checker. Minden esetre a hc bubizik néhol. Szertinem kezd feléledni. Alga egyelőre nincsen kopp-kopp, de nem hiszem, hogy sok kell már és itt lesz :)
holnap dobok fel egy képet :)

ja és az amanok + algázó halak mikor kerüljenek bele ? :)
 
Sziasztok,
hoztam nektek ma 2 képet és írok is pár sort.
Szóval egyelőre még csak kialakulóban van az alga ahogy nézem. A bucephalandra mini leaf mind2 beteg azt hiszem. Semmi friss hajtás vagy ilyesmi, hanem csak mintha kezdenének elmállani a levelei, nem értem. Minden földi jót meg kap, de ahogy láttam @danyi03 -nál is vannak ilyen gondok, úgyhogy kivárok én is hátha rendbe jönnek. A hc brutálisan elkezdett bubizni, a stau is szépnek mondható, pedig az előző scape-ben elolvadt. Az amanok amint megveszem őket mennek be az akváriumba csak egyet nem tudok. Van 3 db oto és 3 db algázó géb. Ezek közül mi mehet be így az elején az amano-k mellé? :)
köszönöm, hogy benéztetek.
íme a képek:
23555050281_65a8141a71_b.jpgDSC_0908 by Kiss Erik, on Flickr
23611375826_223aefcea3_b.jpgDSC_0905 by Kiss Erik, on Flickr
 
Nem tudom mikori a kép. Reggeli vagy nap végi időszak. De még mindig kevésnek érzem a CO2-t. Egy picit rá kell csavarnod még. Valószínűleg túl sok gáz szökik nálad a nagy vízmozgás miatt. A Staurogyne miatt is kellene.
 
Nem tudom mikori a kép. Reggeli vagy nap végi időszak. De még mindig kevésnek érzem a CO2-t. Egy picit rá kell csavarnod még. Valószínűleg túl sok gáz szökik nálad a nagy vízmozgás miatt. A Staurogyne miatt is kellene.
napközben csináltam a képet, egy vízcsere után közvetlenül. miből gondolod, hogy kevés a co2? :) esetleg vegyek még le a szűrőn? vagy engedjem lejjebb a difit? annyira nem gazdaságos így :D
 
Back
Oldal tetejére