• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Between Mountains

kipser

Főkertész
Sziasztok,

Már régóta zavart az előző akváriumomban az, hogy elől elméreteztem a talaj vastagságát. Minden alkalommal mikor belépek a szobába, nem azt figyelem, hogy milyen szép hanem basszus sok lett a talaj. Mivel fél év eltelt azóta, hogy megépítettem ezért úgy döntöttem, hogy itt az ideje szétszedni. A technika maradt a régi:

Akvárium: 96l (60x40x40) ga-s opti white akvárium 8mm üvegből
Szűrés: Eheim 2075 limited edition(1l Substrat Pro, 1l BioMech, 2l matrix trop, 200ml Seachem Purigen) üveg ki és befolyóval
Fűtés: Hydor külső fűtő 24-25 fokon
Világítás: 4x24w dimmelhető ATI - új csöveket kapott
CO2: 10 kg -os palack, pappilon reduktor, aqua medic mágnesszelep, ada visszafolyásgátló + még egy, do!aqua 30d diffúzor, üveg buborékszámláló, ga-s üveg nano drop checker
Talaj: ada amazonia
Táptalaj: tropica substrate + aljzatbacik
Víz: ozmó visszasózva 140 körüli tds-re
Tápozás: Green Aqua MIcro - Macro
+Twiinstar Nano

Változás az előző scape-hoz képest annyi, hogy úgy döntöttem megint kipróbálom a ga-s tápokat. Eddig az alga miatt mindig félre tettem és arra fogtam, de most újúlt erővel jobban odafigyelve nekiállok kitapasztalni. Úgy volt, hogy átállok ADA tápozásra, de úgy gondolom, hogy azzal nem lenne meg a kihívás.

A másik változás, hogy nem lesz benne fa. Kicsit kezdett mostanában elegem lenni, hogy az ágas bogas részeket nehéz megnyírni és ezért sokszor el is hanyagoltam, aminek ugye meg is lett az eredménye.

Kicsit a scape-ről. Úgy indult az egész, hogy Montenegróban nyaraltunk a nyáron és hát a szavam elállt mikor láttam azokat a gyönyörű hegyeket. Akkor eldöntöttem, hogy valami hasonló dolgot fogok megvalósítani az akváriumban én is, legalább a halacsok is valamennyit átélnek a montenegrói hangulatból.

Először a lávakő jött a számtásba, de már volt és olyan bumszli egy kicsit szóval letettem róla. Sokat gondolkodtam, de nem tudtam dönteni. Elkezdtem google kereséseket beiktatni esténként és nézegettem a képeket. Egyszer csak rábukkantam erre a szépségre:

Untitled by Kiss Erik, on Flickr

egyből megfogott ahogy rákattintottam. Neki is álltam válógatni hozzá a köveket a ga webshopon. Végül dragon kőre esett a választásom. Úgy érzem, hogy ennek a kőnek az "erezete" hasonlít a legjobban a képen látható hegy struktúrájához. Meg is vettem szépen a köveket, GA-ban legóztam. Itt meg is köszönöm @inadsz @danyi03 @viktorlantos segítségét akik néha-néha rákukkantottak, hogy mit csinálok, ha esetleg valami nem volt jó akkor szóltak.

A növényválasztásnál úgy érzem, ahhoz, hogy megmaradjanak az arányok talán a hc lenne a legjobb előtérbe.
A hegyek tetejére egy kis riccardia kerülne néhol.
Jobb oldalra a "füst" helyett alternathea reineckii mini kerülne, az egy kicsit olyan pirosas barnás színt adna annak az oldalnak.

Szeretnék még valahova Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' és Rotala Bonsai-t is rakni, meg még esetleg valamit ami szerintetek jól mutatna.

egy kis 2perces ps kreáció, hogy legyen valami elképzelés is fent itt.

22899779646_e32814ee41_o by Kiss Erik, on Flickr

Azt hiszem egyelőre ennyi.

Szerintetek menjen valami stem hátulra, vagy úgy lesz jó, ha csak simán a hegyek lesznek? :) bármilyen meglátást, segítséget szívesen veszek.
Ha van helyesírási hiba akkor bocsi, szóljatok csak siettem :)

köszönöm
 
Nagyon szép az inspiráló fotó. "Sajnos" sokat dobnak az összképen a viharfelhők és az általuk keltett fényjáték. Szerintem jó az elképzelésed a színekkel és dekorválasztással. Viszont ebben a formában - a nagy hc mezővel - nagyon kétdimenziós lesz a látvány. Az inspiráló táj egyik legszebb része az előtér, ezért a hc mezőt megbolondíthatnád Taxiphyllum Flame bokrokkal, szépen adná a kontrasztokat és nagyobb mélységet tudnál velük adni a látványnak is.

images


Sok sikert, az akvárium várós...(y)
 
Szerintem szép lesz. Viszont ez az elrendezés igazi minimalista scape lesz. Sok fajta növénnyel csak rontani lehet. Nekem elsőre az ugrik be, hogy kétféleképpen is meg lehet csinálni. Úgy ahogy rajzoltad és ennyi. A reineckiit alacsonyan kell tartani. Esetleg Ammannia praetermissa vagy hasonló.
A másik verzió már nem ennyire minimalista. Ott a két hegy közé mehet egy kavicsra kötözve a bucelaphadra. Rotala a kövek elé, amit alacsonyan tartasz.
De ezek csak az akvarizálással éppen ismerkedő akvakertész gondolatai.
 
Nagyon szép az inspiráló fotó. "Sajnos" sokat dobnak az összképen a viharfelhők és az általuk keltett fényjáték. Szerintem jó az elképzelésed a színekkel és dekorválasztással. Viszont ebben a formában - a nagy hc mezővel - nagyon kétdimenziós lesz a látvány. Az inspiráló táj egyik legszebb része az előtér, ezért a hc mezőt megbolondíthatnád Taxiphyllum Flame bokrokkal, szépen adná a kontrasztokat és nagyobb mélységet tudnál velük adni a látványnak is.

images


Sok sikert, az akvárium várós...(y)

Köszönöm szépen a segítő szavakat :) szerintem nem lesz ekkora a mező, de nemsokára dobok fel képeket, hogy hogyan néz ki az egész amit én raktam össze és ha akkor is úgy látod, akkor vissza térünk erre a mohás dologra, mert eléggé tetszik :)

Szerintem szép lesz. Viszont ez az elrendezés igazi minimalista scape lesz. Sok fajta növénnyel csak rontani lehet. Nekem elsőre az ugrik be, hogy kétféleképpen is meg lehet csinálni. Úgy ahogy rajzoltad és ennyi. A reineckiit alacsonyan kell tartani. Esetleg Ammannia praetermissa vagy hasonló.
A másik verzió már nem ennyire minimalista. Ott a két hegy közé mehet egy kavicsra kötözve a bucelaphadra. Rotala a kövek elé, amit alacsonyan tartasz.
De ezek csak az akvarizálással éppen ismerkedő akvakertész gondolatai.
Lehet, hogy a minimalista ág lenne a jobb, de akkor meg hátul a hegy mögé mit rakjak? oda is ültessek hc-t? :) mert azért lesz ott is hely rendesen :)
No, akkor ezt követem, mert az asztalon összedobott scape nagyon megfogott.
Köszi ;) bár itthon összerakni ugyanazt. Nem hiszem, hogy menni fog :D de igyekszem. Úgy is rakok majd fel képeket róla és majd közösen választunk ami már ragasztva is lesz :) ;)
 
Srácok minimum mekkora fedőréteg kell tropica substrate fölé amazoniából? Előző scape-t itt csesztem el :) oda szeretnék erre nagyon figyelni :)
 
Srácok minimum mekkora fedőréteg kell tropica substrate fölé amazoniából? Előző scape-t itt csesztem el :) oda szeretnék erre nagyon figyelni :)
4-5cm, ha elöl vékonyabban szeretnéd a talajt, akkor az üvegtől húzd el 2-3 cm-re a táptalajt és elöl akár 1-2 centivel is kezdhetsz.
 
Meg kellene csinálnom a szekrény kibélelését is hangtompító polifoammal, de még nem tudom, hogy hol vegyem meg :) bp-n a 4-6-oshoz van valami jó bolt ahol ilyet árulnak?
 
mikor itt tervezted, a baloldali valahogy csúcsosabb volt, jobban kinyúlt jobbra, én azt próbálnám visszahozni, nekem így nagyon párhuzamos a kettő
 
Nekem a jobb oldalon a jobb felső kettő nem illik bele. Ami ilyen bumszlibb, meg a felette lévő, ami másfelé mutat, mind a többi, de amúgy tetszik. :)
 
mikor itt tervezted, a baloldali valahogy csúcsosabb volt, jobban kinyúlt jobbra, én azt próbálnám visszahozni, nekem így nagyon párhuzamos a kettő
és így ha kiveszem előről a nagy követ?: Untitled by Kiss Erik, on Flickr
oldalról így néz ki:
Untitled by Kiss Erik, on Flickr

Nekem a jobb oldalon a jobb felső kettő nem illik bele. Ami ilyen bumszlibb, meg a felette lévő, ami másfelé mutat, mind a többi, de amúgy tetszik. :)
vettem le belőle, viszint még azt a kicsit is le kell vennem ami felül van keresztben, így a képen nem illik bele :)
 
Azt hiszem látom mi a baj. A sarokból indul az egész és nincsen meg az íve, hogy látszódjon a kisebb rész is. Csak kimagaslik a csúcs. Ha hazaérek valamit "tekerek" rajta
 
Back
Oldal tetejére