• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Barna alga (Diatom)

Sziasztok!
Nekem egy hetes az új akim, a növényeken barna alga van, a Red Moor fákon pedig fehér penész. Végigolvastam a tudnivalókat.
Kérdésem: az egy hetes akiba tehetek-e REd Cherry garnélákat (van 8 db-om a nanóban), ill mikor vehetek bele algaevő halakat?
Köszönöm!
A második héten már tehetsz bele!!
 
Sziasztok!

Sajnos megjelent a barna alga a nanomban. Olvastam róla itt a fórumon, hogy elvileg majd magától elmúlik, meg hogy az otok megeszik. A hydrot szépen le is pucolták, de sajnos az egész HM is tele van, főleg a régi levelek. Kezd egyre jobban barnulni a kő is. Az mondjuk fogkefével talán lejön, meg az üvegről is. De nem tudom mi tévő legyek a HM-el. És ahogy nézem, egy két HC levélkén is kezd kialakulni, ami közel van a HM-hez. Már azon gondolkodtam, hogy teljesen vissza nyírom a HM-et. Úgy is van még egy két hely ahova kéne ültessek belőle.
Valakinek valami ötlete?
Jelenleg 8 órát világítok, napi 1.5ml micro macro és 1ml carbot tápozok. Az élesztős CO2 is megy, lámpa kapcsolás előtt fél órával kezdem, és kapcsolás előtt kb 2 órával hagyom abba.
Jelenleg 2 oto-m van, arra gondoltam, lehet hogy veszek még 4 db-ot. Ekkora akiba vajon nem lennének sokan?
RC-m talán 5 db van, Jó pár elpusztult. De amióta lágy vizet használok, mintha ők is jobban éreznék magukat. Tervben van további min 4 RC beszerzése.​
 
Sziasztok!​
Sajnos megjelent a barna alga a nanomban. Olvastam róla itt a fórumon, hogy elvileg majd magától elmúlik, meg hogy az otok megeszik. A hydrot szépen le is pucolták, de sajnos az egész HM is tele van, főleg a régi levelek. Kezd egyre jobban barnulni a kő is. Az mondjuk fogkefével talán lejön, meg az üvegről is. De nem tudom mi tévő legyek a HM-el. És ahogy nézem, egy két HC levélkén is kezd kialakulni, ami közel van a HM-hez. Már azon gondolkodtam, hogy teljesen vissza nyírom a HM-et. Úgy is van még egy két hely ahova kéne ültessek belőle.​
Valakinek valami ötlete?​
Jelenleg 8 órát világítok, napi 1.5ml micro macro és 1ml carbot tápozok. Az élesztős CO2 is megy, lámpa kapcsolás előtt fél órával kezdem, és kapcsolás előtt kb 2 órával hagyom abba.​
Jelenleg 2 oto-m van, arra gondoltam, lehet hogy veszek még 4 db-ot. Ekkora akiba vajon nem lennének sokan?​
RC-m talán 5 db van, Jó pár elpusztult. De amióta lágy vizet használok, mintha ők is jobban éreznék magukat. Tervben van további min 4 RC beszerzése.​
Ha nagyon zavar az alga, óvatosan nyomjál rá egy kevés 3%-os H2O2-t. Amúgy visszahúzódik magától egy idő múlva.
 
Sziasztok!

Egy hét eltelt mióta írtam ide, változás annyi, hogy a HC-n még jobban elterjedt az alga, a megritkított HM is alig akar magához térni. Zselés CO2-vel leálltam, valószínűleg az volt az oka az RC hullásnak. Esetleg lenne valakinek valami ötlete, hogyan menthetném meg a HC-t, hogyan tüntethetnem el az algát?
pár kép:

IMG_0776.JPG


ezen a képen látszik, hogy a riccia is tele van, bak oldal:

IMG_0777.JPG


kép minőségért elnézést, képen nem is látszik de ennél sokkal súlyosabb a helyzet.
HC hozza az új hajtásokat, amik szép világos zöld színűek, de nem tudom meddig bírja így...
 
5 naponta cserélek 10 liter vizet, ami kb 30%
5 liter lágy 5 liter csap víz, vagy hogy kicist több a lágy víz.
Napi táp 1ml micro macro carbo, világítás napi 8 óra 2x11 watt
 
Látom dec elején indult az aki!
Én is ekkor csináltam talajcserét,szűrőpucolást!
Előjött a barna alga de már múlt héten mérséklődni látszott!
Nekem be volt állva a szűrő és a víz is és így is több hét múlva mérséklődött!
Lehet nálad is kb 2 hét és eltűnik!
 
Akkor várok. Remélem a növények is türelmesek lesznek és megvárják míg levonul és nem adják fel. :)
Kösz a hozzá szólást!
 
Sziasztok!
Kb mennyi idő mire eltűnik ez az alga?
Pár nap és 1 hónapos lesz a szűrő. (ex1200)
Biológiai szűrőanyag nincs benne sajna, csak szivacsok és keramia, plusz ugye a "vatta".
Az üvegen és a növények levelein gyönyörűen elvan ez az algácska...

Táp: 2 naponta GA MiMa 2-2 ml, napi 3,5 ml carbo és 56W 112 literre napi 7 órában.
Vízcsere, 40 liter hetene.
 
Sziasztok!
Kb mennyi idő mire eltűnik ez az alga?
Pár nap és 1 hónapos lesz a szűrő. (ex1200)
Biológiai szűrőanyag nincs benne sajna, csak szivacsok és keramia, plusz ugye a "vatta".
Az üvegen és a növények levelein gyönyörűen elvan ez az algácska...

Táp: 2 naponta GA MiMa 2-2 ml, napi 3,5 ml carbo és 56W 112 literre napi 7 órában.
Vízcsere, 40 liter hetene.
Szia! Legalább lávakövet tehetnél bele, mert így sok értelme nincs a szűrőnek, csak a vizet forgatja. :(
Vízcseréknél milyen vizet használsz és milyen vízelőkészítőt?
 
a 7 óra világítás low technél elég kevés szerintem. emelj rajta fél órát. ha nincs gond még egy felet.
 
Sziasztok!
Az a gond, hogy ígyis van zöld pont algám, az üvegen is és néhány levélen is... Szépen tisztítom az üvegről, a levelekről meg ahogy tudom...
Vízcsere:
A vizet vasárnap szoktam cserélni. Még vasárnap töltöm is újra a vödröket és letakarom őket. Így vannak a következő vasárnapig.
 
Sziasztok!
Az a gond, hogy ígyis van zöld pont algám, az üvegen is és néhány levélen is... Szépen tisztítom az üvegről, a levelekről meg ahogy tudom...
Vízcsere:
A vizet vasárnap szoktam cserélni. Még vasárnap töltöm is újra a vödröket és letakarom őket. Így vannak a következő vasárnapig.
Érdemes lenne valami előkészítőt használnod. Prime, és hasonlók nagyon jó harcosok a klór ellen, ami azért frankón hazavágja a bacikat.
A zöld pont pedig elsősorban hiánytünet, ha sok van belőle. Én nem a világításon spórolnék, hanem a valódi kiváltó okot szüntetném meg, ami tippre a kevés foszfát. Persze növénytől is függ.
 
Igen már gondoltam erre én is... A következő rendelésem között szerepel a foszfát is.
Nincs valami olcsó de jó szűrőanyag ötletetek?
Növényem nem sok van. Egy sor rotala rotundifolia green, 2 bokor crypto, 2 anubias, 1 tő vallisneria, 1 tenyérni jávai moha, 1 tenyérnyi riccia. A hétvégén érkezik még másfajta rotala...
 
Üdv
A képeken látható algával nem nagyon tudok mit kezdeni.Nemrég lett beüzemelve a külső szűrő (Tetratec EX1200).Nem tudom hogy esetleg idővel eltűnik ha beáll az akvárium vagy esetleg a szűrő nem jó vagy a világítás nem lesz jó.

Világítás: 2 x 18W (12000 Kelvin és 6500 Kelvin) Philips T8
Napi 7-8 órát világít bár nem mindig ugyan úgy.Van amikor mindkét cső megy van mikor csak az egyik.Mikor melyiket kapcsolom fel ( és párom is kapcsolja) úgyhogy nincs benne túl nagy rendszer.

Akvárium méret: 80 x 40 x 35 (szélesség x magasság x mélység)

Esetleg nem tudja rendesen átvilágítani a vízoszlopot?
Az feltűnt hogy csak ezen a 2 bújón van alga az üvegen és az aljzaton nincs nyoma.Lehet hogy a bújó anyaga(talán van benne mész) miatt telepedik meg rajta?
DSC_0441_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSC_0442_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSC_0443_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSC_0444_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!

Az első hozzászólások egyikében olvastam itt, hogy a szilikátok kioldódása akvárium indítása után okozhat barna alga képződést. Mivel sajnos az újonnan indított akváriumomban is megjelent, a kérdésem az lenne, hogy mennyi ideig tart ez a "kioldódás"?

Talán nagyon nem jó, de folyami kavicsot használtam aljzatnak, amiből a nagyobb szemeket kirostáltam, így a legnagyobb szemcseméret kb. 3 mm lehet. Gyakorlatilag homok (világos aljzatot szerettem volna). Ez is tartalmazhat szilikátokat, amik kioldódhatnak, segítve az algaképződést?

Pár adat:

50 literes akiról van szó, amit kb. 3 hete indítottam. A szűrés egyelőre elég gyenge (két belső szűrő, míg készen nem leszek a külsővel). A világítás naponta 8 órán át működik, természetes fény nem éri, a víz hőmérséklete 23 °C körül van. Napi szinten adagolok 1.2-1.3 ml Happy Life Carbo-t a vízhez.

Az akvárium nagy részéről az alga visszaszorulóban van ugyan, de a vékony levelű növényeimről a csigák nem tudják lerágni (egyelőre 5 zebracsiga tevékenykedik az akváriumban). A növények hoznak ugyan új hajtásokat, de nem túl gyorsan, és aggódom, hogy esetleg elpusztulhatnak, mielőtt érdemi fejlődét tudnék elérni. Kicsit olyan az összes, mintha rothadnának a leveleik.
Tudok tenni valamit értük, vagy bízzam az időre a dolgot?

Előre is köszönöm, mint mindig!
 
Addig oldódik amíg kő van az akváriumban. Indításkor gyakori a barna alga, ha nem múlik el akkor keresd az okokat. De írtad a szűrést, az is a ludas.
 
Köszönöm! Mennyi idő után kell(ene) elmúlnia? Illetve elmúlik önmagától is, vagy csak akkor lesz látványos az eredmény, ha egy algázó halat is teszek az akiba?
 
Back
Oldal tetejére