• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Barna alga (Diatom)

Köszönöm Neked is! A halakkal még várok kicsit, amíg össze nem tudom kalapálni a külső szűrőt, és be nem tudom üzemelni. Ez remélhetőleg a hétvégén megtörténik. :shame: Aztán kicsit hagyom párhuzamosan menni a belsőkkel, hogy be tudjon indulni a biológiai szűrés, és csak aztán terveztem bele halakat tenni, nehogy elpusztuljanak szegények, mert elégtelen a szűrésem, és rossz a víz. Hány darab halban érdemes gondolkodni?

Szerk: megtaláltam :) :

"Halnépesség: 50 literre 4-5 hal."
 
Köszönöm Neked is! A halakkal még várok kicsit, amíg össze nem tudom kalapálni a külső szűrőt, és be nem tudom üzemelni. Ez remélhetőleg a hétvégén megtörténik. :shame: Aztán kicsit hagyom párhuzamosan menni a belsőkkel, hogy be tudjon indulni a biológiai szűrés, és csak aztán terveztem bele halakat tenni, nehogy elpusztuljanak szegények, mert elégtelen a szűrésem, és rossz a víz. Hány darab halban érdemes gondolkodni?

Szerk: megtaláltam :) :

"Halnépesség: 50 literre 4-5 hal."

Addig ne gondolkodj semmi másban, amíg a szűrést meg nem oldottad!
Megfelelő méretű külső szűrő!!! (jó minőségű biológiai szűrőanyaggal tömve) Ez a megoldás!
 
Üdv
Még mindig nem tudom mit kellene csinálnom a barna algával hogy ne térjen vissza időről-időre.Semmi extra nincs az akváriumban,sajnos még élő növény sem mivel a rákok mindent megesznek,még a műnövényt is...Na most mit tudnék tenni a barna alga ellen?

Szűrő: Tetratec EX1200

Felülről lefelé a töltetek:
1. tálca: szivacs+zeolit
2. tálca:szivacs+bacto ball 0,3-0,5 mm
3. tálca:szivacs+bacto ball 1-1,5 cm
4. tálca:szivacs+kerámiagyűrű

Milyen szűrőtöltet lenne ideális esetleg ami nem horror összegű?

Vízcsere heti szinten ~20-25 liter

Akvárium méret: 80x35x40 ( Bruttó 112 liter , nettó ~85 liter )

Tudom sok szűrőtöltetet ki kellene cserélnem de amíg nincs növényes akvám :( addig nem szeretnék túl sokat rááldozni,majd ha sikerül összehozni a növényest akkor komolyabbra fordítom a dolgot.Addig is olvasgatok...Tudom fura hozzáállás de sajnos anyagi helyzetem nem nagyon engedi most meg azt hogy egy újabb akváriumot indítsak...
 
Lehet sok a szilikát a vízben ez is lehet probléma!
Én a helyedben tartanám magam a heti minimum 30% vízcseréhez ami kb 40l lenne!(durván)
Ha olcsó szűrőanyag kell vegyél krumplizsákot!(új,ne használt legyen)
Nekem van a szűrőmben és meg vagyok vele elégedve!
 
Sziasztok!

Már három hete küzdök a barna algával, rá is eresztettem 12 amano garnélát, viszont valamiért nem kezdenek az algával semmit... másoknál egy-két nap alatt megesznek mindent, nálam meg szinte semmi. Van szellőztetés az akváriumban hat órán át, és a DC mindig csak limezöldig megy el, nem tolom bele a sárgába. Mitévő lehetnék?
 
Sziasztok!
3 napja indítottam egy low-tech 40 l-es garnélás akváriumot. Az indításhoz áttettem a másik aksiról az Eheim 2213-at (fullra pakolva SubstratPro-val) és egy légpumpás szivacsszűrőt.
Ista shrimp soil talaj ment bele és egy pár növény. A világítást 2 db Hacos Stellar 13 W-os lámpával oldottam meg. A másik akvárium beállt vízéből tettem bele, valamint kezelt csapvizet kb. felesben.
Ez a történet előzménye.
A folytatás pedig az, hogy 2 nap alatt teljesen ellepte az akváriumot a barna alga, a növényeken, az üvegen is van jócskán. Közben szétkaptam a szűrőt és a SubstratPro szűrőanyagon is van rendesen.
Még nem volt ilyen algám, ezért egyfolytában gondolkodom, hogy mitől lehet. Tudom, hogy indításnál előfordulhat, de nem egy "szűz" indítás volt, hanem már beállt összetevőkkel oldottam meg. Csináltam vízcserét (30%) is közben.
Próbáltam az Anubiasok leveléről, a megkövesedett fáról letörölgetni, de elég nehezen jön le.
Mit tanácsoltok? Kapjam szét az akváriumot, pucoljak meg mindent és rendezzem be újra?
Hogy a tökömbe lehet lepucolni ezt a sz@rt mindenről? (Az Amano garnéla jó ötlet, csak nálunk nem lehet kapni.)
 
Azt gondoltam visszavonult...és nem. Újra támad. 4 hetes az aki, iszonyat melóval tisztítottam meg az összes követ, meg az aqua gravel-t, kimerítő volt, majdnem elpusztította a teljes növényzetet, mert barna lepedékével lefedte a növények leveleit, nem jutottak fényhez. És most újra, nagy erővel jött. Megint barna minden...:punch: Hát mi a jó fene van itt?
 
Azt gondoltam visszavonult...és nem. Újra támad. 4 hetes az aki, iszonyat melóval tisztítottam meg az összes követ, meg az aqua gravel-t, kimerítő volt, majdnem elpusztította a teljes növényzetet, mert barna lepedékével lefedte a növények leveleit, nem jutottak fényhez. És most újra, nagy erővel jött. Megint barna minden... Hát mi a jó fene van itt?

Még egyszer amit a naplódban írtam, csak azt tudom sajnos itt is mondani: Sziámikat és Amanokat rá és egy három napos Black Out... (n) Diatomra kicsit drasztikusnak tűnhet, de nekem három hét szenvedés után csak ez oldotta meg.
 
Hát blackout-ot nem szívesen tolnék, mert a növények még nem erősödtek meg kellően hozzá, annak nem lenne szép végeredménye ilyen fiatal akinál. Ráadásul nagyon meg is szenvedték az előző nagy barna alga inváziót. Most megint minden követ kiszedtem, sikálás, aztán ecsettel carbo mind, csipesszel egyesével kiszedtem a barna aqua gravel-eket (!!!!ja-ja :) ), csere újra. Kezdek fáradni.... :yawn: még egy ilyen kör, és nem tudom mi lesz...
 
Sziasztok!
3 napja indítottam egy low-tech 40 l-es garnélás akváriumot. Az indításhoz áttettem a másik aksiról az Eheim 2213-at (fullra pakolva SubstratPro-val) és egy légpumpás szivacsszűrőt.
Ista shrimp soil talaj ment bele és egy pár növény. A világítást 2 db Hacos Stellar 13 W-os lámpával oldottam meg. A másik akvárium beállt vízéből tettem bele, valamint kezelt csapvizet kb. felesben.
Ez a történet előzménye.
A folytatás pedig az, hogy 2 nap alatt teljesen ellepte az akváriumot a barna alga, a növényeken, az üvegen is van jócskán. Közben szétkaptam a szűrőt és a SubstratPro szűrőanyagon is van rendesen.
Még nem volt ilyen algám, ezért egyfolytában gondolkodom, hogy mitől lehet. Tudom, hogy indításnál előfordulhat, de nem egy "szűz" indítás volt, hanem már beállt összetevőkkel oldottam meg. Csináltam vízcserét (30%) is közben.
Próbáltam az Anubiasok leveléről, a megkövesedett fáról letörölgetni, de elég nehezen jön le.
Mit tanácsoltok? Kapjam szét az akváriumot, pucoljak meg mindent és rendezzem be újra?
Hogy a tökömbe lehet lepucolni ezt a sz@rt mindenről? (Az Amano garnéla jó ötlet, csak nálunk nem lehet kapni.)
Sziasztok!
Ma volt időm megtekinteni egy kicsit jobban az akváriumot, kiszedtem egy-két Anubiast és a következő van. Az aksiba a Manado helyett Ista Shrimp Soil garnélás talajt tettem, melyre ráírták, (a leírásában is az van) hogy mosás nélkül mehet az akváriumba. Én bedőltem neki és az egész lerakódást a talajból kijövő por okozza. Vastagon állt a por a növények levelein, nagyjából lemostam, de van amit nem tudtam, mert olyan vékony szárú volt. Nem is végeztem, mert már nem volt rá időm, majd csütörtökön szétkapom és zuhany alatt leveretem finoman. Ha egyáltalán lejön?
Ennek a tanulsága csak annyi, hogy b...a meg a jó anyját, aki ezt ráíratta erre a szarra!
A szűrőim, a SubstratPro és minden tele van porral, az üvegen vastagon áll. Idegbaj! Csütörtökön megpróbálom rendbe rakni, ha továbbra is így poroz a talaj, akkor kiszedem és kivágom az ablakon, mint az érte adott nem kevés pénzt! (aztán beperelem a gyártót!:))
Most megy a szűrő jó vastag perlonnal, remélem összekapja.
 
Sziasztok!
Ma volt időm megtekinteni egy kicsit jobban az akváriumot, kiszedtem egy-két Anubiast és a következő van. Az aksiba a Manado helyett Ista Shrimp Soil garnélás talajt tettem, melyre ráírták, (a leírásában is az van) hogy mosás nélkül mehet az akváriumba. Én bedőltem neki és az egész lerakódást a talajból kijövő por okozza. Vastagon állt a por a növények levelein, nagyjából lemostam, de van amit nem tudtam, mert olyan vékony szárú volt. Nem is végeztem, mert már nem volt rá időm, majd csütörtökön szétkapom és zuhany alatt leveretem finoman. Ha egyáltalán lejön?
Ennek a tanulsága csak annyi, hogy b...a meg a jó anyját, aki ezt ráíratta erre a szarra!
A szűrőim, a SubstratPro és minden tele van porral, az üvegen vastagon áll. Idegbaj! Csütörtökön megpróbálom rendbe rakni, ha továbbra is így poroz a talaj, akkor kiszedem és kivágom az ablakon, mint az érte adott nem kevés pénzt! (aztán beperelem a gyártót!:))
Most megy a szűrő jó vastag perlonnal, remélem összekapja.

Ha így döntesz, akkor én eladom neked a megmaradt kb. 5 liter Environment Soil aljzatom. Ezt tényleg nem kellett mosni, mert kristály tiszta a víz és a PH is stabil, annak ellenére, hogy az újraindítást követően 2 napra vissza lettek rakva a halak és garnélák.

Én a helyedben újraindítást követőn nem töltöttem volna fel akvárium vízzel, még ha nem is ez okozta a gondot.
 
Ha így döntesz, akkor én eladom neked a megmaradt kb. 5 liter Environment Soil aljzatom. Ezt tényleg nem kellett mosni, mert kristály tiszta a víz és a PH is stabil, annak ellenére, hogy az újraindítást követően 2 napra vissza lettek rakva a halak és garnélák.

Én a helyedben újraindítást követőn nem töltöttem volna fel akvárium vízzel, még ha nem is ez okozta a gondot.
A "helyemben én sem" csak nem értem rá a meló miatt foglalkozni vele, s a maradék növényt sem akartam kidobni. Majd ma rendbe vágom (vagy ki) a talajt és az akváriumot.
Köszönöm a felajánlást a talajt illetően, de próbálkozom rendbe szedni ezt. Elég sok pénzt kiadtam rá ahhoz, hogy tényleg a kukában végezze. Az 5 l amúgy is kevés lenne.
A talaj tulajdonságaival és képességével nincs semmi baj, csak a leírtakkal.
 
Sziasztok!

1 hónapja indítottam az akváriumom, és eléggé el leptek az algák, főleg a köveimen... :/ Csatoltam egy videót mert nem tudom pontosan milyen algák. 112 literes akvárium, egy tetratek 1200 szűrű van amiben eheim subtract valamint ada biorio van a tetején pruigennel. A világítás nem a legjobb 2x 24 w (Egy növényes meg egy napfény) a víz átlaghőmérséklete 24-25 fok. Növényekből még olyan sok nincs benne, de azért akad. (Gömbmoha, utricula, jávai, 2 hinárféle valami :D meg még valami XD és egy kis hosszú fűre hasonlító) Tápból easy life carbo, valamint ada step 1 és ada brigthy-k adok de kevesebbet az előírtnál (napi 2 ml mindkettőből) Vízcserét 2 hetente csináltam, most ráállok a heti 50 % ra. Tudnátok segíteni, hogy mit érdemes csinálni? Van valami szer? A köveimről hogy szedjem le? (Vannak garnéláim, ezért nem akarok sziámi alganyalót nehogy piszkálja őket) Amanot szeretnék, csak most nem tudtam hozzájutni. Valami tipp, valamit rosszul csinálok?
 
Szia!
A 2 heti vízcsere sovány!Heti vízcserére állj át és szerintem rakhatsz be még egy csövet!
A köveket vedd ki mosd meg vagy áztasd be egy kis ecetes vízbe!(20%-os ecet)!
 
Back
Oldal tetejére