• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 54L - Első akváriumom

Voltak akik rám írtak, de sajnos még nem tudok visszaírni, mert nincs olyan státuszban a felhasználóm, így elnézést kérek a "hallgatásomért" :oops:
 
Illetve sajnos szomorú volt a tegnap este, mert az egyik oto már az örök algamezőkön cuppog az üvegen :cry: Hétvégén vidéken voltam, előtte etettem a halakat, nem többet, mint máskor (amit megettek percen belül). Mikor vasárnap este hazaértem azt láttam, hogy az egyik oto hasán vérfolt van, megkockáztatom a végbél nyílás helyénél. Sejtettem, hogy ebből nem fog kijönni jól, de mégis reménykedtem, hogy hátha csak véraláfutás, megütötte magát valamiben valahogy s majd felszívódik. Vagy az egyik hidra bökte volna meg? (azok az átkozottak csak nem akarnak eltűnni, csak tudnám mi tartja életben őket) Tegnap reggel láttam, hogy úszik áramlattal szemben, felcuppan az üvegre, de az áramlat húzza magával... Egyszerűen fogyott az ereje. Nem érzem cunaminak, ami az akiban van, így is felére van levéve a kifolyó ág. Este lefekvés előtt még ránéztem az akváriumra, de már holtan feküdt az aljzaton szegény pára :( Nem tudom, mi történhetett vele. Többieken nem látok semmi elváltozást.
 
Utoljára módosított:
Bár rég írtam a naplóba, nem múltak el történések nélkül a napok.
  • A hidrák szerencsére több heti szuggerálás után eltünedeztek, már egyet se látok.
  • Az algák köszönik szépen, jól vannak. (grr...)
  • A Helanthium tenellum terjeszkedik ezerrel mintha kötelező lenne, van fölös belőle.
  • Hétvégén nagyapám (ezer hála neki :happy:) közreműködésével fa állvány lett építve a lámpának, hogy ne 5 cenitire legyen a vízfelszíntől (állítható rajta a magasság) Bár a fa nem a legmegfelelőbb, jelenleg ez állt rendelkezésünkre.
  • A restarthoz be lett szerezve üveg kifolyó (lily) és befolyó, Seachem Purigen, duplacsapok a könnyebb karbantartáshoz, táptalaj, kis amazonia pótlásra, mert nem fogom tudni mindet kimenteni a mostani akvából.
Tervek szerint kevesebb s kisebb kövek lesznek bent, vasfával. A növények, amikkel szemezek az alábbiak:
Szeretnék többféle növényt, de túl kicsi az akva, hogy mindben gondolkozhassak :unsure: Illetve bár magasabbra lett téve a világítás, bizonytalan vagyok, hogy ezeknek a növényeknek így is nem-e lesz túl erős, mivel árnyékkedvelőnek vannak jellemezve.
Továbbá gondolkozok, hogy Amanoék mellé más garnélákat is beszerezzek, nagyon megkedveltem a garnikat :love:
A dekorációhoz a vasfa még nem lett beszerezve, de csúszik az ideiglenes akvárium, amit rendeltem, így lesz idő beszerezni és még kezelni is.
 
Back
Oldal tetejére