• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Barna alga (Diatom)

Szerintem első körbe kérdezd meg a kisállat kereskedés eladóját ahova járni szoktál hogy tud e neked szerezni.Írd le a latin nevüket és mutasd meg neki egy könyvből hogy miről is van szó.
 
Sziasztok!

Nekem is Van egy olyan problémám,hogy barna alga.Tudom ezerszer ki lett vesézve,de még mindíg látok érdekes dolgokat vele kapcsolatban.Történt ugyanis,hogy 4 hónapig az új akiban 1 deka barna alga nem volt.12 órás világítás,rendes szűrés+ a 12 óra mellett volt a nappali fény(nem közvetlen)amivel 14 óra természetes és 12 mesterséges fényforrást kapott az aki.Az akvárium most kapott 1 db új t8-as Sera daylight fénycsövet.Elérkezett a nyár mikor is a szobámban akkora a hőség,hogy teljesen sötétítenem kell az ablakokat.Ennek következtében gyakorlatilag semmi természetes fény nem jön be az akira.Úgy sejtem,hogy kb ekkor kezdődhetett el az algásodás is.De kb ekkortályt kivettem egy 10cm hosszú 5*10-es vasfát is belőle.Próbáljam meg ,hogy 12 óráról felhúzom a világítást az akiban 14-15-re v mindenképp kéne a természetes fény?Esetleg a fa csersavhiánya miatt is lehet ez?

54L-es akvárium 1 db alant leírt fénycsővel,1-2 mm-es kavicsokból van az aljzat ami 3-5 cm vastag.5db élő növénnyel(nevüket nem ismerem)Eheim aquaball szűrővel,+ avízmelegítő.
Heti 30% vízcsere,
2 hetente (növénytáp oldat,szűrőszivacs öblítés akivízben,+ növénytáp a gyökerekhez)
Havonta aljzat tisztítás.

Köszönöm
 
keneseig said:
Sziasztok!

Nekem is Van egy olyan problémám,hogy barna alga.Tudom ezerszer ki lett vesézve,de még mindíg látok érdekes dolgokat vele kapcsolatban.Történt ugyanis,hogy 4 hónapig az új akiban 1 deka barna alga nem volt.12 órás világítás,rendes szűrés+ a 12 óra mellett volt a nappali fény(nem közvetlen)amivel 14 óra természetes és 12 mesterséges fényforrást kapott az aki.Az akvárium most kapott 1 db új t8-as Sera daylight fénycsövet.Elérkezett a nyár mikor is a szobámban akkora a hőség,hogy teljesen sötétítenem kell az ablakokat.Ennek következtében gyakorlatilag semmi természetes fény nem jön be az akira.Úgy sejtem,hogy kb ekkor kezdődhetett el az algásodás is.De kb ekkortályt kivettem egy 10cm hosszú 5*10-es vasfát is belőle.Próbáljam meg ,hogy 12 óráról felhúzom a világítást az akiban 14-15-re v mindenképp kéne a természetes fény?Esetleg a fa csersavhiánya miatt is lehet ez?

54L-es akvárium 1 db alant leírt fénycsővel,1-2 mm-es kavicsokból van az aljzat ami 3-5 cm vastag.5db élő növénnyel(nevüket nem ismerem)Eheim aquaball szűrővel,+ avízmelegítő.
Heti 30% vízcsere,
2 hetente (növénytáp oldat,szűrőszivacs öblítés akivízben,+ növénytáp a gyökerekhez)
Havonta aljzat tisztítás.

Köszönöm

Szia!

Szerintem nem annyira a fényhiány okozta a barna algát, hanem több dolog is egyszerre. 1. próbáld meg leszorítani a víz hőmérsékletét tartósan max.24-25°C-ra(nálam ez 2-3 nap alatt megoldotta a barna alga problémáját). 2. Említetted, hogy kiemeltél az akiból egy vasfát, ez is rádobott még az algára, de nem azért, mert csersavhiány van hanem azért, mert felkeverted vele az aljzatot és valószínű, hogy így megemelkedett az ammónia szint, amivel a kis aquaball nem tud megbirkózni. 3. Fénycsövet is cseréltél, ami szintén kedvezhet az algának a hirtelen fényviszony változás miatt(spektrális és intenzitás).

Szerintem csináld a következőket és rendbe fog jönni: Világítás időtartama maradhat az eddigi, tartsd lent a hőfokot 25°C alatt, cserélj hetente 2x50% vizet. Hosszabb távon egy külső szűrő nem ártana és akkor kisebb lenne az esélye az ilyen kellemetlenségeknek.

Üdv!
 
A vasfa is lehet az oka, az egiyk amit N-dee leírt, a másik, hogy a fa színezte a vizet ez pedig lefogott valamennyit a világításból, hogy kivetted több fény ér le az aki alsóbb szintjeire is.
 
N-dee said:
keneseig said:
Sziasztok!

Nekem is Van egy olyan problémám,hogy barna alga.Tudom ezerszer ki lett vesézve,de még mindíg látok érdekes dolgokat vele kapcsolatban.Történt ugyanis,hogy 4 hónapig az új akiban 1 deka barna alga nem volt.12 órás világítás,rendes szűrés+ a 12 óra mellett volt a nappali fény(nem közvetlen)amivel 14 óra természetes és 12 mesterséges fényforrást kapott az aki.Az akvárium most kapott 1 db új t8-as Sera daylight fénycsövet.Elérkezett a nyár mikor is a szobámban akkora a hőség,hogy teljesen sötétítenem kell az ablakokat.Ennek következtében gyakorlatilag semmi természetes fény nem jön be az akira.Úgy sejtem,hogy kb ekkor kezdődhetett el az algásodás is.De kb ekkortályt kivettem egy 10cm hosszú 5*10-es vasfát is belőle.Próbáljam meg ,hogy 12 óráról felhúzom a világítást az akiban 14-15-re v mindenképp kéne a természetes fény?Esetleg a fa csersavhiánya miatt is lehet ez?

54L-es akvárium 1 db alant leírt fénycsővel,1-2 mm-es kavicsokból van az aljzat ami 3-5 cm vastag.5db élő növénnyel(nevüket nem ismerem)Eheim aquaball szűrővel,+ avízmelegítő.
Heti 30% vízcsere,
2 hetente (növénytáp oldat,szűrőszivacs öblítés akivízben,+ növénytáp a gyökerekhez)
Havonta aljzat tisztítás.

Köszönöm

Szia!

Szerintem nem annyira a fényhiány okozta a barna algát, hanem több dolog is egyszerre. 1. próbáld meg leszorítani a víz hőmérsékletét tartósan max.24-25°C-ra(nálam ez 2-3 nap alatt megoldotta a barna alga problémáját). 2. Említetted, hogy kiemeltél az akiból egy vasfát, ez is rádobott még az algára, de nem azért, mert csersavhiány van hanem azért, mert felkeverted vele az aljzatot és valószínű, hogy így megemelkedett az ammónia szint, amivel a kis aquaball nem tud megbirkózni. 3. Fénycsövet is cseréltél, ami szintén kedvezhet az algának a hirtelen fényviszony változás miatt(spektrális és intenzitás).

Szerintem csináld a következőket és rendbe fog jönni: Világítás időtartama maradhat az eddigi, tartsd lent a hőfokot 25°C alatt, cserélj hetente 2x50% vizet. Hosszabb távon egy külső szűrő nem ártana és akkor kisebb lenne az esélye az ilyen kellemetlenségeknek.

Üdv!

A vasfát kb 1,5-2 hónapja vettem ki addig a heti 30% vízcsere nem oldhatta meg az ammónia problémáját?És ha beáll a rend akkor a növényekről magától eltűnik az alga vagy mindenképp nekem kell leszedni róluk,így esetleg segíteni a fotoszintézist-vagyis a barna alga esetleges gyorsabb eltűnését?Amire a növények segítenének rá.
 
Hali!

nálam tegnap ment a világitás + kegyetlen meleg volt igy a hömérséklet felment 32 fokra! :evil:

gyors vizcsere és a lámpa kiiktatása.a teteje zárt igy azt felhajtottam.

ma helyreállt a rend,jelenleg 26 fokos viszont egyértelmüen megjelentek a barna algák.szóval szerintem a hőmérséklet jelentösen befolyásolja a szaporodását :?
 
Sziasztok!

Attól lehet barna algám,ha a növénytáp tablettát nem dugom be az akvárium fenekéig hanem mondjuk csak kb 2cm-re az 1-3mm-es kavicsos rétegben?
 
keneseig said:
Sziasztok!

Attól lehet barna algám,ha a növénytáp tablettát nem dugom be az akvárium fenekéig hanem mondjuk csak kb 2cm-re az 1-3mm-es kavicsos rétegben?

Algád lehet, de nem vagyok biztos, hogy barna alga lenne tőle. Szerintem inkább ecset stb jelentkezne miatta.
Érdemes rendesen letolni ezeket a kapszulákat, mert hosszúidőn át engedik ki a tápot és ha nincs megfelelő fedés, akkor fél évig is eltarthat ez az algás állapot.
 
viktorlantos said:
keneseig said:
Sziasztok!

Attól lehet barna algám,ha a növénytáp tablettát nem dugom be az akvárium fenekéig hanem mondjuk csak kb 2cm-re az 1-3mm-es kavicsos rétegben?

Algád lehet, de nem vagyok biztos, hogy barna alga lenne tőle. Szerintem inkább ecset stb jelentkezne miatta.
Érdemes rendesen letolni ezeket a kapszulákat, mert hosszúidőn át engedik ki a tápot és ha nincs megfelelő fedés, akkor fél évig is eltarthat ez az algás állapot.

És az mennyire játszhat közre,hogy mikor szép volt az aki akkor 2 hetente szívtam le 30% vizet most meg hetente teszem ugyan ezt?Lehet hogy ezért nem tud rendesen "beállni"?
 
Barna alga legtöbb esetben a friss akvárium, vagy a gyatra szűrés miatt van. Otocinclus halacsokkal viszonylag jól lehet kezelni. Ha már bejáratott az aki, akkor érdemes lenne ránézni a szűrőre. Lehet koszos, vagy egyszerűen alulméretezett.
 
Még mindíg fennáll a barna alga problémám 0,27W/l-el és 2,5 hónapja beiktatott Eheim ecco pro 300-as szűrővel amiben a gyári töltetek vannak kivéve a mechpro-t így elcsúsztak a töltetek és felül bio rio van.Legközelebb valahogy talajcserém lesz ,kavics helyett táptalaj+ ált. talaj.Gondolom ez azért segítene a dolgon de még nincs rá keret.(kb3x magasabb lenne a talaj most 30-35mm)Csak még akkor sem értem ezt a barnát főleg a talajon van ezért gondoltam h kevés ez a 0,27w/l,azonban a felsőbb szinteken is van a leveleken ahol elvileg több a fény.Nem etetek túl,nincs túltelepítve.Esetleg próbáljam meg ,hogy nem tápoldatozok?Eddig heti vízcserénél 10ml sera florena volt,de aztán átálltam napi 2ml-re.
 
Üdv!

már hetek ,talán hónapok óta küzdök ezzel a döggel,de valahogy sosem tünik el.
mivel anyagiak miatt még nem kezdtem el az uj akit,addig gondoltam marad minden a régi.
akva:~100L

van:nagynyomásu co2
-resun rb 20w
-sera-18w (6000K)
-sun-glo 20w

fénycső benne.számolgatások szerint ez közepes megvilágitást jelent.a vizfelszin felett kb 10centivel vannak a tetőbe épitve.
(nemtudom jelenthet e ez gondot)

szürő:eheim pro II 2026
elvileg ezzel sem lehet gond.(szürőközeg siporax)
(ezt is tervezem lecserélni majd)

táptalajom nincs,bazaltzuzalék van felül(kövezzetek meg :sick: ;) mégtudatlan voltam)
alul pedig apró kavics

(ezt is tervezem normálisra cserélni az ujban)

ami van még: barna és zöldalga dögivel.egy hét után mindig visszajön.
a gondom az hogy a növények szépen növögetnek még ebben a ratyi talajban is,viszont állandóan visszaköszön az alga :evil:
valami ötlet? :oops:
 
Fénycsövek milyen idősek? Lehet megérettek a cserére. 20w-os cső nem tudom milyen, de van a seranál olcsóbb alternatíva fénycsőre ;)
 
Siporaxszal semmi gond nincs, jó szűrőanyag. Ha az egész aki 2-3 hónapos akkor mostanra már be kellett volna állnia a szűrőnek és a talajban a baciknak is. Vízcsere mennyi és milyen gyakorisággal van? Növényeket tápozod valamivel?
 
az aki kb egy éves,csak 1hónapja lett nagynyomásu hozzá.szűrő azóta 2szer lett takaritva.vizcsere kb hetente,kéthetente 50%.növénytápom nincs de majd GA szeretetcsomag van tervebe véve:)

de ha a siporax jo akkor a zöld alga mitöl lehet?elvileg gyatra szürés miatt?

természetes fény nemnagyon éri közvetlenül,az ablakon közvetlen fény nem is jut be az elrendezésből adódóan
 
Sziasztok!
Nekem egy hetes az új akim, a növényeken barna alga van, a Red Moor fákon pedig fehér penész. Végigolvastam a tudnivalókat.
Kérdésem: az egy hetes akiba tehetek-e REd Cherry garnélákat (van 8 db-om a nanóban), ill mikor vehetek bele algaevő halakat?
Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére