• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Az első akváriumom - 45L

Ma még egy garnélán észrevettem azt a világos csíkot, de rajta keskenyebb. :( Nem értem, hogyha többen is le tudtak vedleni ebben a vízben, akkor miért nem megy mindegyiknek? Ráadásul most szépiacsont is bele lett morzsolva, még nem fogyasztották el mindet. Megfordult a fejemben az is, hogy kiszedem a fele talajt az akváriumból, akkor talán nem lesz olyan lágy a víz. De közben megmértem a befőttes üvegem vizét, amiben sok a talaj a vízhez képest, így gondoltam az lágyabb lesz, mint 9 NK, de ugyan úgy 9, mint az akvárium vize. Úgyhogy félek, hogy a mostani talajmennyiség fele is épp elég lesz ahhoz, hogy 9-re állítsa be az NK-t, és feleslegesen bolygatnám meg az egészet. :(
A leendő picik vajon jobban fogják bírni ezt a vizet?
 
Ne aggód ezt ennyire túl. Én is ki voltam borulva, amikor a betelepítés utáni hetekben mindig volt 1-2 garnéla tetem. Aztán @Szabó Henrik elmesélte, hogyan veszített a nyári meleg miatt 100 feletti CRS garnélát néhány nap leforgása alatt, és máris nem volt olyan borzasztó a veszteségem. Az is lehet, hogy az adott egyedek nem tudnak alkalmazkodni a te vizedhez, viszont az utódoknak már nem lesz gondja. Catappát ajánlottam volna még a múltkor, de láttam, hogy azt adagolsz. Figyeld őket, ha vannak, lesznek kicsik, és mellette elhullik néhány felnőtt egyed, szerintem nem kell nagyon pánikolnod. Szelektálódnak. :)
 
Ne aggód ezt ennyire túl. Én is ki voltam borulva, amikor a betelepítés utáni hetekben mindig volt 1-2 garnéla tetem. Aztán @Szabó Henrik elmesélte, hogyan veszített a nyári meleg miatt 100 feletti CRS garnélát néhány nap leforgása alatt, és máris nem volt olyan borzasztó a veszteségem. Az is lehet, hogy az adott egyedek nem tudnak alkalmazkodni a te vizedhez, viszont az utódoknak már nem lesz gondja. Catappát ajánlottam volna még a múltkor, de láttam, hogy azt adagolsz. Figyeld őket, ha vannak, lesznek kicsik, és mellette elhullik néhány felnőtt egyed, szerintem nem kell nagyon pánikolnod. Szelektálódnak. :)
Rendben, köszönöm! :)
 
Ma még egy garnélán észrevettem azt a világos csíkot, de rajta keskenyebb. :( Nem értem, hogyha többen is le tudtak vedleni ebben a vízben, akkor miért nem megy mindegyiknek? Ráadásul most szépiacsont is bele lett morzsolva, még nem fogyasztották el mindet. Megfordult a fejemben az is, hogy kiszedem a fele talajt az akváriumból, akkor talán nem lesz olyan lágy a víz. De közben megmértem a befőttes üvegem vizét, amiben sok a talaj a vízhez képest, így gondoltam az lágyabb lesz, mint 9 NK, de ugyan úgy 9, mint az akvárium vize. Úgyhogy félek, hogy a mostani talajmennyiség fele is épp elég lesz ahhoz, hogy 9-re állítsa be az NK-t, és feleslegesen bolygatnám meg az egészet. :(
A leendő picik vajon jobban fogják bírni ezt a vizet?
Told fel az nk-t.
 
De hogyan? 22-es a csapvizem, és így vegyek plusz dolgokat több ezer forintért, hogy keményítsem a vizet? :confused: Nem lehetne másképp megoldani a talaj lecserélésén kívül?
Azt hittem alacsony a kh-d ezert irtam. Most visszaolvastam mindent es latom csapvizezel. Egyszeruen nem talalom a problemat a leirasod alapjan. Mi most a problema? Miert gondolod, hogy a talaj barmit ront? Az az 1db csikos garnéla panikol?
 
Azt hittem alacsony a kh-d ezert irtam. Most visszaolvastam mindent es latom csapvizezel. Egyszeruen nem talalom a problemat a leirasod alapjan. Mi most a problema? Miert gondolod, hogy a talaj barmit ront? Az az 1db csikos garnéla panikol?
Az a probléma, hogy a talaj miatt valószínűleg túl alacsony nekik a keménység a vedléshez és félek, hogy sorban fognak elpusztulni. :( Ha többen lennének, nem félnék annyira, viszont a napokban 8 db-nál többet nem számoltam. De lehet tényleg csak túlizgulom, és a gyengék amúgy is elhullanak, ez a természet rendje.
 
15 db-ból. Nem mondom 100%-ra hogy 8 db maradt, mert nagyon el tudnak bújni, de úgy néz ki, ennyi van most. Párat lehet lehalászok, hogy jobban meg tudjam őket számolni. Nincs TDS mérőm. Március 25-én kerültek be.
 
15 db-ból. Nem mondom 100%-ra hogy 8 db maradt, mert nagyon el tudnak bújni, de úgy néz ki, ennyi van most. Párat lehet lehalászok, hogy jobban meg tudjam őket számolni. Nincs TDS mérőm. Március 25-én kerültek be.
Atlag 250-es vized kb, 16mg/liter nitrat tartalommal klor nincs. Nem hinnem, hogy a viz alkalmatlan lenne garnéla tartashoz. Ha latsz levedlett kopenyeket akkor nem nincs ott gond. Nekem is volt ugyan olyan csikos garnim. [emoji3] Figyeld a mozgasukat lomhak e vagy van elet bennuk.
 
Olyan vedlési problémás garnéláim nekem is szoktak lenni, de nem feltétlenül kell arra gondolni, hogy elpusztulnak. Én is ezt hittem, meg talán nekem is pusztult el egy. Most jelenleg egy terhes kismamán van olyan csík, ezerrel kapargál és kakil :D Nálam most kicsit magasabb a TDS (366),de akörül kell lennie nálad is, mint amit Henrik ír. Ahogy elnézem Nálad sincs semmiféle esélye annak, hogy elkerülje a figyelmedet bármi az akváriumban. Meg merném kockáztatni, hogy többet ülsz előtte, mint én :). Ha jól gondolom az írásaidból, akkor sokat nyúlkálsz az akváriumban, amiből arra következtetek, hogy nincsenek gyenge példányaid, mivel ez nekik folyamatos stresszel jár, mégis bírják.
 
Ahogy elnézem Nálad sincs semmiféle esélye annak, hogy elkerülje a figyelmedet bármi az akváriumban. Meg merném kockáztatni, hogy többet ülsz előtte, mint én :). Ha jól gondolom az írásaidból, akkor sokat nyúlkálsz az akváriumban, amiből arra következtetek, hogy nincsenek gyenge példányaid, mivel ez nekik folyamatos stresszel jár, mégis bírják.

Szerintem nem ülök előtte annyit, mint Te, de sokat figyelgetem őket. :) Hát igen, elég sokat nyúlkálok, főleg az elmúlt hétben, mivel múltkor megnyírtam a békatutajok gyökerét, és valamiért megtörtek a gyökerek, folyamatosan szakadtak le, én meg naponta többször pecázhattam őket. Tegnap ezt orvosoltam, kivettem az összes limnobiumot és sajnos jól meg kellett őket csonkítanom. Mielőtt visszaraktam őket, levadásztam sok kis gyökérkét az akváriumba, rengeteg bele volt akadva a lángmohába és a rotalák közé, ezért tegnap jóval többet nyúlkáltam benne, mint szoktam, de csak csipesszel. :) Amióta megvan a csipeszem, azóta kézzel nem szoktam belenyúlni, de gondolom a csipesz se a barátjuk. :)
 
Back
Oldal tetejére