• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Az első akváriumom - 45L

Ma jött meg a csomagom. :D Először összeraktam a szűrőt, de majd csak holnap indítom el. Reménykedem benne, hogy nem fog sehol ereszteni. Kíváncsiságból meghallgattam a hangját, halkabbra számítottam. :(
Kicsomagoltam a növényeket, a HM-el kezdtem (cserepes Tropica), mikor szétbontottam, észrevettem benne egy sötét, hosszú valamit. Egyből letettem, tudtam, hogy valami potyautas, ezért hoztam az ültetőcsipeszeimet és azokkal szedtem szét a növényt. Megtaláltam azt az undorító nyüvet :vomit:, átraktam egy műanyag pohárba, hogy lefényképezhessem. Mi lehet ez?
P4040258.JPG

Ezután kézzel már nem nyúltam hozzá a HM-hez, azzal a két hosszú csipesszel úgy éreztem magam, mint egy orvos. :D Több ilyet nem találtam benne, de nem tettem be az akváriumba, hanem egy befőttes üvegbe raktam talajt, megtöltöttem vízzel, és oda ültettem. Ki tudja, mi kel még ki benne... Hány napot kell várnom az akváriumba helyezésével?

A másik két növényem zselés, azokkal minden rendben volt. A Marsilea crenatanak sok barna levele is volt, ezeket levágtam. Elég nehéz volt lemosni a zselét, kisebb darabokra szedtem, majd nekiálltam a parvulának. :) Erről könnyen lejött a zselé, de nem tudtam az egészet olyan szép kis darabokra szedni, mert folyton jött szét. Kb. a felének nem volt olyan összefüggő gyökere, ahol meg lehet őket rendesen fogni. A Marsileával kezdtem az ültetést, sokszor kijött a talajból, de végül meglett:
P4040262.JPG P4040264.JPG P4040265.JPG
Nem lett olyan szép, de már annak is örültem, hogy mindegyik lent maradt (még). :D

A parvulából a fele doboz is elég lett, ennek nagyon örültem. :D Ezt könnyű volt beültetni!
P4040273.JPG P4040275.JPG


A kis élőlények szépen eltüntették az algát a fáról. :) Itt egy előtte-utána kép:

P3300104.JPG P3310187.JPG

Most így néz ki az akvárium:
P4040279.JPG

"Gyönyörű" zöld színe van annak a csőnek... :D Később hátrateszem, majd ha kikerül a szivacsszűrő.
A limnobium gyökerei már leérnek a talajig, majd megnyírom, de nekem így is nagyon tetszik. :D
 
Utoljára módosított:
Látom alakulgat az akvárium, izgalmasan indul az már tuti :) Sajnos nem tudom, hogy mi lehet az a valami, de jó nagynak tűnik. Nem lepődnék meg, ha kettéosztódna, nálam minden azt csinálja. Én a parvula mini ültetésével is szenvedtem, de csak meglett valahogy. A Te garnéláid is a rejtőzködés mesterei :D Képzeld, nekem is ma jött meg a csomagom, micsoda egybeesés :D A kukaccsapdám.
 
Szerintem ez nem kettéosztódós fajta, de ha kettévágtam volna, el tudom képzelni, hogy mindkét fele túlélte volna. Ilyet viszont nem tennék, bármilyen gusztustalan is. :) Még róla is álmodtam... :ROFLMAO:

Kíváncsi leszek a kukaccsapdádra! Én még nem találtam nálam kukacokat, remélem nem is fogok. :D
 
Elindítottam a külső szűrőt is, egyáltalán nem hangos! :D Tegnap, mikor először üresen bekapcsoltam, nagyon hangos volt, akkor kicsit kiábrándultam belőle, de most megnyugodtam :)
Ha teljesen meg van nyitva a csap, akkor hatalmas áramlást csinál. Ugye használhatom úgy, hogy nem nyitom meg teljesen a csapot?
Elég ijesztő, hogy a szívó és a nyomóoldali csöveknél a tömlő csak úgy rajt van, és nem lehet jobban rászorítani valamivel, mint ahogy a csapoknál lehet. Már elképzeltem, hogy majd ha nem lesz itthon senki, a tömlő elszabadul a nyomóoldali pipáról, és mindent eláztat. :( 1-1.5 cm-re tudtam csak ráhúzni a csövekre, az elég?
 
Elindítottam a külső szűrőt is, egyáltalán nem hangos! :D Tegnap, mikor először üresen bekapcsoltam, nagyon hangos volt, akkor kicsit kiábrándultam belőle, de most megnyugodtam
meg üresen ne járasd, véletlenül sem, mert el kopptatod a kerámia tengelyt, meg a mágnest, felmelegszik és leégeted a motort.
 
Az az izé pióca is simán lehet. Sokan panaszkodtak, hogy sikerült szert tenniük ilyen hívatlan vendégekre. Ha még megvan, vedd ki a pohárból egy papírtörlőre, és tegyél fel róla közelebbi képet. Kíváncsi vagyok mi lehet. :D A kettévágós dolgot abszolút megértem. Az egyik gekkóm balf...ácán, és nem tudja rendesen levadászni a csótányokat, ezért most ott tartunk, hogy mélyhűtőbe rakok párat, majd hibernált állapotban ki kell tépkednem a lábaikat. Lehet, hogy csak csótányok, de úgy érzem, hogy a pokolra fogok jutni.

A szűrő nálam is fojtva van csapokkal, azt hiszem felturbózta magát a baciseregem és végzi a dolgát, mert régebben egy idő után ki kellett nyitnom fullra csapot, most meg a takarítás óta el van zárva kicsit, és mégis nagyon erős az áramlás. Ha még úgy is erős, tömd meg a tetejét perlonnal, az is sokat tud rajta segíteni.
 
Az egyik gekkóm balf...ácán, és nem tudja rendesen levadászni a csótányokat, ezért most ott tartunk, hogy mélyhűtőbe rakok párat, majd hibernált állapotban ki kell tépkednem a lábaikat. Lehet, hogy csak csótányok, de úgy érzem, hogy a pokolra fogok jutni.
Az egy dolog hogy pokolra fogsz jutni, de az nem most lesz.:p Csak ne hogy azt vedd ki vacsora helyet.:D
 
Az az izé pióca is simán lehet. Sokan panaszkodtak, hogy sikerült szert tenniük ilyen hívatlan vendégekre. Ha még megvan, vedd ki a pohárból egy papírtörlőre, és tegyél fel róla közelebbi képet. Kíváncsi vagyok mi lehet. :D
Már nincs meg, de készítettem róla videót, este feltöltöm. :) Szerintem pióca lehet.


A szűrőfojtásnál a szívó és a nyomóoldali csapot is kb. ugyanannyira kell elforgatni, igaz?
 
A HM üvegében még nem úszkál semmi, hány nap után lehetek biztos abban, hogy nem is fog? Már úgy beültetném. :D

Azon gondolkodom, hogy majd később a szűrő befolyó és kifolyó csövét lecserélném JBL InSet 12/16 mm és JBL OutSet spray 16/22 mm csövekre. Csúnya ez a zöld, fekete sokkal jobb lenne.
 
Pár perces sós fürdőt ajánlanak növénytelepítés előtt, az kinyírja az ilyen csúszómászókat. Arányoknak utána kell nézni, nem néztem még, én bátor vagyok, és csak lecsapatom a csapvízben. :'D
 
Pár perces sós fürdőt ajánlanak növénytelepítés előtt, az kinyírja az ilyen csúszómászókat. Arányoknak utána kell nézni, nem néztem még, én bátor vagyok, és csak lecsapatom a csapvízben. :'D
Köszi, megcsinálom! :)
 
Back
Oldal tetejére