• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Az első akváriumom - 45L

Ammónia teszt van a vízben, azzal nincs gond. Olvastam, hogy a gömbmoha nem bírja a carbot, a növények közül csak rajta látok változást. Elég drága nekem ez a teszt, szerintem a carboval volt a gond, lehet tényleg elnéztem a vonalakat.

Akkor elméletben kizártuk a klórt, az ammóniát és a ph-t. Persze ettől még lehetnek. Ami még elgondolkodtató lehet, hogy eddig nem volt baja a gömbmohának, most viszont történt némi változás rajta. Miért most? Lehet innen is kiindulni talán a történtekre. Ha a carbora reagált így, akkor a többi élőlény is megérezhette. Sajnos sok nálam a lehet és a Ha, de csak tippjeim vannak. Próbálom kizárni a lehetőségeket, így közelebb kerülünk a valósághoz egy picit.
 
Ha a klórt kizárjuk, amit ki is lehet, hisz úgyis lesz vízelőkészítő ezek után, akkor még pár dolog maradt. Próbálok rájönni, mi történhetett, hogy legközelebb ne forduljon ehhez hasonló elő. Most így én is a carbora tippelnék, le is írom, hogy miért. Nem biztos, hogy így van, ez csak egy okfejtés lesz, hogy a hozzáértőbbek is lássák, mennyire állja meg a helyét, vagy mennyire hülyeség. A lényeg, hogy közelebb kerüljünk az igazsághoz. Szóval arra gondoltam, hogy a víz ph értéke 7-8 körül van és a szokásos carbo adagolás így hozzátett még CO2-őt. Ez lehet hülyeség. Ha a vízben túl sok a széndioxid, akkor savassá válik. A sakura ph 6-8 között érzi magát jól, de lehet most 6 alá ment az érték és ezért pusztultak el szegények. A zavaros, opálos víz pedig az elhullott élőlények miatt lett. A vízben lévő férgek pedig jól bekússzák magukat a talajba, ahol egy ideig védve vannak. Akik nem a talajban voltak elpusztultak, akik a talajban, azok éldegélnek még. Ami ellent mond ennek az egésznek, az a zebracsiga, mert ő is érzékeny a savas vízre, viszont nekik nincsen bajuk. Talán a házukba bújva vészelték át..
Sok termeken latni "sajnos", hogy ra van irva a karbora "folyekony co2" Ebbol kifolyolag aki nem jartas ebben a reszeben a dolognak, bele kalkulalja a beadott mennyiseget. A velemenyek megoszlanak egy dologban. Nemi szenforrast allitolag eredmenyez ha adagolod az akvariumba. Vagy csak azza alakul a bizonyos hatoanyaga. De amiben nem oszlanak meg a velemenyek, hanem teljes egyetertes van, az az, hogy egy mg-nyi co2-t sem tartalmaz, a meglevo szintet nem befolyasolja, igy a ph-t sem, tehat ez a hir a karborol, egy vicces uzleti fogas.
 
Sok termeken latni "sajnos", hogy ra van irva a karbora "folyekony co2" Ebbol kifolyolag aki nem jartas ebben a reszeben a dolognak, bele kalkulalja a beadott mennyiseget. A velemenyek megoszlanak egy dologban. Nemi szenforrast allitolag eredmenyez ha adagolod az akvariumba. Vagy csak azza alakul a bizonyos hatoanyaga. De amiben nem oszlanak meg a velemenyek, hanem teljes egyetertes van, az az, hogy egy mg-nyi co2-t sem tartalmaz, a meglevo szintet nem befolyasolja, igy a ph-t sem, tehat ez a hir a karborol, egy vicces uzleti fogas.
Köszi, sejtettem, hogy nagy hülyeséget írok, de úgy voltam vele, belefér, ha sikerülhet kideríteni a baj okát.
 
Mikor cseréltél utoljára vizet? Azt írtad, h ezt most nem pihentetted és hirtelen az jutott eszembe, hogy a napokban történt brutál esőzések miatt akár történhetett valami változás a csapvíz összetételében. Elméletben nem fordulhatna elő, de az ördög sosem alszik.
 
Mikor cseréltél utoljára vizet? Azt írtad, h ezt most nem pihentetted és hirtelen az jutott eszembe, hogy a napokban történt brutál esőzések miatt akár történhetett valami változás a csapvíz összetételében. Elméletben nem fordulhatna elő, de az ördög sosem alszik.
Tegnap délelőtt cseréltem vizet, ezt most csak kb. 2 órát pihentettem, amúgy egy napot szoktam.
 
Sziasztok!
Rég írtam ide, úgyhogy most jöjjön egy kis helyzetjelentés. ~1,5 hete majdnem teljesen kiürítettem az akváriumot, minden növényt kiszedtem és egy csomó talajt. Így legalább fel tudtam rakni a szekrényére. Kb. ugyan úgy rendeztem/ültettem vissza mindent, mint ahogy volt, de a rotala bonsaiokat jobban szétültettem, hátra végig és oldalra is került belőle. Korábban elég sok féreg úszkált a vízben (vízcserénként legalább 20-30-at leszívtam, de sose akartak elfogyni), és a talajban is voltak, úgyhogy gondoltam nem is árt leszívni majdnem az egész vizet és az aljzat egy részét kiszedni (1-2 férget még mindig szoktam látni, de még mindig jobb, mint a 20-30). Nem töltöttem vissza a talaj másik felét, reméltem, hogy így nem lesz olyan lágy a vizem. Nehéz volt ültetni, pár növény mindig felúszott, de már minden a helyén van. :) Keményebb is lett a víz, 9 GH volt korábban, most 13 GH. A növényeim rémesen néztek ki (a rotala most is). A lángmoha sok helyen megbarnult, a békatutajoknak rengeteg levele megsárgult, a gyökerük elkocsonyásodott, leszakadt, a rotalák levelei vékonyak, áttetszőek lettek. A víz felszínén vékony fehér hártya jelent meg. Hétfőtől kezdve kicsit több carbot és profitot adagolok, emellett többet világítok, a hártya eltűnt és végre normálisan nőnek a békatutaj gyökerei, először azt hittem, meg se maradnak. A moha teteje mintha zöldebb lenne, alul még barna. Vajon visszanyeri a rotala is a régi kinézetét, vagy neki már annyi?

Ha rendbe jönnek a növényeim, a mostani terveim szerint csak hím szivárványos guppikat szeretnék ebben az akváriumban tartani. Hány darab mehetne belőlük? :)
 
Sziasztok tudna segíteni valaki hogy melyik világítást válasszam low tech akihoz(60*30*25)?
Odyssea Led 400
Led intenso diversa 15,8w
Inkább halas aki lenne.
 
Back
Oldal tetejére