• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Az első akváriumom - 45L

Cucuka1998

Kertész szaki
Sziasztok!

Korábban nem érdekelt annyira az akváriumok világa, de január elején a youtube feldobott nekem egy CPO törperákos videót, mikor megnéztem, az volt az első gondolatom, hogy nekem ilyen kell. :D Jobban utánanéztem ennek a kis ráknak, sajnálattal tudtam meg, hogy hajlamosak agresszíven viselkedni. Nem szerettem volna csatateret az akváriumba, és már nagyon beleéltem magam abba, hogy rákokat tartsak, ezért tovább keresgéltem a neten, hátha találok békésebb élőlényeket. Rátaláltam a kis garnélákra, egyből megtetszettek. :) Kezdő vagyok, ezért a Neocaridina fajból válogattam. Legjobban a pirosak tetszettek, ezért a red sakura mellett döntöttem. :)

Mikor kiválasztottam a leendő lakót, elkezdtem utánanézni a növényes akváriumoknak, ekkor találtam rá erre a fórumra. :) Az itt szerzett információk alapján kezdtem el megtervezni az akváriumom.

Az adatok:

Akvárium: 50x30x30 (45 liter)

Aljzat: Tropica Aquarium Soil

Világítás: Chihiros LED A501

Szűrő: ideiglenesen szivacsszűrő, később Eheim 2213 Eheim Classic 250 biológiai töltettel

Dekoráció: Red Moor fa, Seiryu kő

Növények:
  • Eleocharis parvula mini
  • Hemianthus micranthemoides
  • Marsilea crenata
  • Riccia fluitans
  • Limnobium Laevigatum
  • Rotala bonsai
  • Taxiphyllum sp. Flame
  • Anubias nana mini
  • Gömbmoha

Lakók:
  • Red sakura garnélák (15 db)
  • Sárgaöves süncsigák (5 db)

Tápok:
  • Easy Life ProFito
  • Easy Life Easy Carbo
  • Easy Life Catappa-X

Akvárium indulása: 2018.03.16.

Garnélák és csigák bekerülése: 2018.03.25.



Tudom, hogy többet kellett volna várni az élőlények berakásával, de nálunk nem láttam még red sakura garnélákat, és most voltunk fent Budapesten, ott tudtam venni szépeket Etelétől. :)

Indító baktériumokat használtam az indulástól kezdve, a garnélák és csigák bekerüléséig. Az akváriumban még nincs bent minden növény, külső szűrő sincs még, ezeket egyszerre fogom rendelni. A külső szűrőt ezzel a szivacsszűrővel együtt fogom működtetni 3-4 hétig, utána a szivacsszűrőt kiveszem. Eddig gömbmoha, lángmoha, anubias nana mini, rotala bonsai, limnobium laevigatum van az akváriumban. A rotala bonsai elég nyúzottan néz ki, később tudtam beültetni, addig elég sok levél megbarnult és átmosásnál lepotyogott, de talán összeszedi magát. Az anubiast és a lángmohát cérnával kötöztem a fákra, remélem ott maradnak. :D

Tápok közül eddig még csak a ProFito-t és a Catappa-t használtam, elég keveset mindkettőből. Hány literrel számoljak az adagolásnál? Ha 35 literre adagolnék, az jó lenne? Carbo-t még nem mertem belenyomni, úgy emlékszem, azt olvastam róla, hogy nem olyan jó a garnéláknak, és nem szeretném túlzásba vinni.

Az akvárium most így néz ki:
P3270050a.JPG

Garnélák:
IMG_7959.JPG IMG_7968.JPG P3260018.JPG

Csiga:

csiga1.JPG
 
Sziasztok!

Korábban nem érdekelt annyira az akváriumok világa, de január elején a youtube feldobott nekem egy CPO törperákos videót, mikor megnéztem, az volt az első gondolatom, hogy nekem ilyen kell. :D Jobban utánanéztem ennek a kis ráknak, sajnálattal tudtam meg, hogy hajlamosak agresszíven viselkedni. Nem szerettem volna csatateret az akváriumba, és már nagyon beleéltem magam abba, hogy rákokat tartsak, ezért tovább keresgéltem a neten, hátha találok békésebb élőlényeket. Rátaláltam a kis garnélákra, egyből megtetszettek. :) Kezdő vagyok, ezért a Neocaridina fajból válogattam. Legjobban a pirosak tetszettek, ezért a red sakura mellett döntöttem. :)

Mikor kiválasztottam a leendő lakót, elkezdtem utánanézni a növényes akváriumoknak, ekkor találtam rá erre a fórumra. :) Az itt szerzett információk alapján kezdtem el megtervezni az akváriumom.

Az adatok:

Akvárium: 50x30x30 (45 liter)

Aljzat: Tropica Aquarium Soil

Világítás: Chihiros LED A501

Szűrő: ideiglenesen szivacsszűrő, később Eheim 2213 Eheim Classic 250 biológiai töltettel

Dekoráció: Red Moor fa, Seiryu kő

Növények:
  • Eleocharis parvula mini
  • Hemianthus micranthemoides
  • Marsilea crenata
  • Riccia fluitans
  • Limnobium Laevigatum
  • Rotala bonsai
  • Taxiphyllum sp. Flame
  • Anubias nana mini
  • Gömbmoha

Lakók:
  • Red sakura garnélák (15 db)
  • Sárgaöves süncsigák (5 db)

Tápok:
  • Easy Life ProFito
  • Easy Life Easy Carbo
  • Easy Life Catappa-X

Akvárium indulása: 2018.03.16.

Garnélák és csigák bekerülése: 2018.03.25.



Tudom, hogy többet kellett volna várni az élőlények berakásával, de nálunk nem láttam még red sakura garnélákat, és most voltunk fent Budapesten, ott tudtam venni szépeket Etelétől. :)

Indító baktériumokat használtam az indulástól kezdve, a garnélák és csigák bekerüléséig. Az akváriumban még nincs bent minden növény, külső szűrő sincs még, ezeket egyszerre fogom rendelni. A külső szűrőt ezzel a szivacsszűrővel együtt fogom működtetni 3-4 hétig, utána a szivacsszűrőt kiveszem. Eddig gömbmoha, lángmoha, anubias nana mini, rotala bonsai, limnobium laevigatum van az akváriumban. A rotala bonsai elég nyúzottan néz ki, később tudtam beültetni, addig elég sok levél megbarnult és átmosásnál lepotyogott, de talán összeszedi magát. Az anubiast és a lángmohát cérnával kötöztem a fákra, remélem ott maradnak. :D

Tápok közül eddig még csak a ProFito-t és a Catappa-t használtam, elég keveset mindkettőből. Hány literrel számoljak az adagolásnál? Ha 35 literre adagolnék, az jó lenne? Carbo-t még nem mertem belenyomni, úgy emlékszem, azt olvastam róla, hogy nem olyan jó a garnéláknak, és nem szeretném túlzásba vinni.

Az akvárium most így néz ki:
View attachment 52322

Garnélák:
View attachment 52323 View attachment 52324 View attachment 52325

Csiga:

View attachment 52326
Jó lesz, hajrá!
Carbo mehet nyugodtan a GA-s ajánlás (1 ml/20 l) szerint, nem zavarja a garnélákat. Nálam is részben Etelétől van az állomány.
Szép napot!
D
 
A tápozást ne a te általad kalkulált literszámra számitsd, (talaj, kövek, fák, térfogata minuszolva a bruttó 45 literből), hanem a tényleges méretre (45l). De, hogy egyszerűbb legyen az adagolás, adjál 2ml-t naponta (40l).
 
Eleocharis parvula mini, Hemianthus micranthemoides, Marsilea crenata, Riccia fluitans. Ez a terv, de lehet, hogy HM mégsem lesz, majd meglátom. :D
Szia. A riccian elgondolkodnek a helyedben. Torekeny viszont szeret mindenhova odaragadni. Nyirod es csak szorodik szet mindenhova.
 
Kezdésnek, elsőre nagyon jó!
Nálam ugyan a gömbmoha nem vált be, esetleg később nálad is kerülhet a helyére más, mutatósabb növény, majd kitapasztalod.
Gratulálok, csak így tovább!(y)
 
Szia!
Örülök, hogy elindítottad a naplódat! Garnélákról jöhetnek még képek majd :)
Nekem 40 literes a garnélás akváriumom és a Profitóból én 3.5ml-ert adagolok egy héten. A lényeg a folyamatosság lenne, azaz ne egyszerre add az akváriumhoz a növénytápot, hanem naponta. Ez nálam 0.5ml naponta. Catappa X-ből szintén napi 0.5ml-ert adagoltam, most leálltam vele és catappa fakéreg van benne.
Profitóból a gyári adagolás szerint kell 10ml/100 liter hetente. Ha többet adagolsz se lesz baj, viszont jobban fog algásodni az akvárium szerintem, nálam legalábbis így működik. Carboról nem tudok véleményt írni, azt én nem használok, viszont hydrák ellen tökéletes :)
Szép lett az akváriumod!
 
Köszönöm szépen! :)

A gömbmohán én is sokat gondolkodtam, hogy legyen/ne legyen... hát lett. :D Lehet később kiveszem, ha megrendelem a többi növényt, és nem férnének el.
Majd még jönnek garnélás képek, ha több kedvem lesz fotózni. :D
 
Most az egyik garnéla az anubias levelének rossz részét bontja. Úgy olvastam, mérgező a garnélákra, ha metszem, vagy sérül, de én nem terveztem vagdosni. Inkább kivegyem? Nem hittem volna, hogy megcsócsálják.
P3270075.JPG
 
Gömbmoha tök vicces, szeretnek rajta szöszölni a garnélák, anubias nem mérgező ;)
Remélem ez is jó kis részletes napló lesz, abból kezd hiány lenni :whistle:
Várom a további képeket, csak így tovább (y)
 
A vízről még nem is írtam. Az első GH tesztet Neptunnal csináltam, 39 csepp után változott a víz színe. Sehol nem olvastam ilyen magas értékről, rossz volt a teszt, ezért inkább JBL-t rendeltem. Ez a csapvizünkre 22-es összkeménységet mutatott, én a 39 után már ennek is örültem. :D Kíváncsi voltam, hogy az akvárium vizére mennyit mutat a talaj miatt, 9 lett. :) KH tesztet nem rendeltem, bízok benne, hogy a talaj azt is jól beállította. A PH-t is Neptunnal mértem, csapvízre 7-t mért, akvárium vízre kékebbet, 7.5-t. Vajon igaz lehet? :D

Az akváriumban Seachem Ammonia Alert van, eddig még csak biztonságos értéket jelzett, remélem ez nem hibás. :)

Vízcserék: heti 2x20%

Világítási időről sem esett még szó: 7.5-8 óra/nap
 
Utoljára módosított:
Ma reggel az egyik csiga már a vízfelszín felett mászott az üvegen, rátettem az egyik fára őt is. Nagyon szépen lepucolják az algát. :)
Ilyen kis pontok vannak az üvegen, ezt a csigák hagyták? Ma vettem észre.
P3290093.JPG

Tegnap előtt úgy elbújtak a garnélák, megijedtem, hogy a fele banda elpusztult, de másnap már előkerültek. :D Itt van pár kép róluk:
P3290092.JPG g2.JPG P3270081.JPG P3290087.JPG

A kis éhes, enni akar :D
IMG_7953.JPG
 
Már 6-an levedlettek. :D
IMG_8008.JPG P3300115.JPG
2 napig nem kaptak kaját, mert már nem ették. JBL garnéla tápot adok nekik, tegnap 3 golyót kaptak, azóta se érdekli őket annyira. Bezzeg, mikor bekerültek... :)
P3260003.JPG
Most meg szinte állandóan üres a tál.

Múlt pénteken utalták az ösztöndíjamat, gondoltam hétfő-kedd körül biztos megérkezik a pénz a számlámra, és a héten már meglesz mindenem. Csütörtökön jött csak meg, pont ünnepek előtt, hogy még többet kelljen várnom. :( Hát mindegy, megrendeltem a többi növényt (ricciát nem) és a külső szűrőt. Nagyon várom az ültetést és a szűrő beüzemelését. :D

Már gondolkodom ám a második akváriumon... :joyful: Kisebbet szeretnék, szerintem 30 literes lenne. De az még odébb lesz, majd ősz-tél környékén. Lehet, hogy akkor megpróbálkoznék valamilyen Caridina fajjal. :)


P3310154.JPG P3310145.JPG P3310164.JPGIMG_8045.JPG
 
Back
Oldal tetejére