• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sziget

szgabesz

Főkertész
Mindig tetszettek a sziget szerű scape-ek, fehér dekorhomokkal, csak fára kötözött növényekkel. Így vissza gondolva, talán még soha nem volt akváriumom fa dekor nélkül. De mivel sok növényem van, amit fel kell használni, ezért a dekorhomok helyett égetett agyagra esett a választásom. Nem utolsó sorban a garnélák miatt is. Valahogy úgy alakult, hogy nálam a Red Sakura a NO1, a másik nagy kedvenc pedig a CRS; CBS.

2022.08.20.
Akvárium
: Dennerle Nano Cube 30L
Világítás: Chihiros C251 LED
Háttér: Opál fólia
Fűtés: nincs
Hűtés: Dennerle Nano CoolAir
Szűrő: Dennerle Nano sarokszűrő (Dennerle Nano Bio szűrőanyag)
Co2: nincs
Aljzat: Dennerle Scaper's Soil 4kg
Dekoráció: Lávakő, Red Moor fa
Tápozás: heti 3ml TF Planter, napi 0,5 ml TF Macro, napi 0,5 ml Seachem Flouorish Excel
Halak: Oto, Galaxy Rasbora
Garnélák: Red Sakura, CRS, CBS, Amano
Csigák: Süncsiga
Növények: Microsorum pteropus 'Narrow', Cryptocoryne albida Brown, Cryptocoryne x willisii, Cryptocoryne parva, Anubias barteri var nana Pangolino, Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf', Bucephalandra 'Deep Purple', Riccardia chamedryfolia, Hygrophila pinnatifida, Rotala rotundifolia 'H'ra', Hydrocotyle Tripartita Japan, Marsilea hirsuta
Indító baktérium: Dennerle Nano FB7 Bacto Elixir
Vízparaméterek: RO visszasózva, SaltyShrimp Shrimp Mineral GH/KH + heti 20% vízcsere
PH: 6,6
GH: 6
KH: 3
TDS: 130

Volt már Amazoniam, Dennerle ShrimpKing Active-om, a Scaper's Soil-t még nem próbáltam, nincs vele tapasztalatom, ezért méregetni fogok. Nem tudom itt is kellenek-e kezdetekben a gyakori vízcserék, mint pl az Amazoniánál?
A dimmelhető led-es lámpákkal nincs még tapasztalatom, abban kérnék segítséget. Ahogy néztem 7 fokozatban lehet kapcsolni, indulásnál 2-őt vissza kapcsoltam és egyenlőre napi 6 órával kezdtem.
De lehet cserélem majd egy Chihiros C301-re, méretét tekintve a C251 inkább 20 literre való, nem mintha nem szerepelt volna a leírásban :)
 
Utoljára módosított:
Mindig tetszettek a sziget szerű scape-ek, fehér dekorhomokkal, csak fára kötözött növényekkel. Így vissza gondolva, talán még soha nem volt akváriumom fa dekor nélkül. De mivel sok növényem van, amit fel kell használni, ezért a dekorhomok helyett égetett agyagra esett a választásom. Nem utolsó sorban a garnélák miatt is. Valahogy úgy alakult, hogy nálam a Red Sakura a NO1, a másik nagy kedvenc pedig a CRS; CBS.

2020.08.20.
Akvárium
: Dennerle Nano Cube 30L
Világítás: Chihiros C251 LED
Háttér: Opál fólia
Fűtés: nincs
Hűtés: Dennerle Nano CoolAir
Szűrő: Dennerle Nano sarokszűrő (Dennerle Nano Bio szűrőanyag)
Co2: nincs
Aljzat: Dennerle Scaper's Soil 4kg
Dekoráció: Lávakő, Red Moor fa
Tápozás: heti 3ml TF Planter, napi 0,5 ml TF Macro, napi 0,5 ml Seachem Flouorish Excel
Halak: Oto, Galaxy Rasbora
Garnélák: Red Sakura, CRS, CBS, Amano
Csigák: Süncsiga
Növények: Microsorum pteropus 'Narrow', Cryptocoryne albida Brown, Cryptocoryne x willisii, Cryptocoryne parva, Anubias barteri var nana Pangolino, Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf', Bucephalandra 'Deep Purple', Riccardia chamedryfolia, Hygrophila pinnatifida, Rotala rotundifolia 'H'ra', Hydrocotyle Tripartita Japan, Marsilea hirsuta
Indító baktérium: Dennerle Nano FB7 Bacto Elixir
Vízparaméterek: RO visszasózva, SaltyShrimp Shrimp Mineral GH/KH + heti 20% vízcsere
PH: 6,6
GH: 6
KH: 3
TDS: 130

Volt már Amazoniam, Dennerle ShrimpKing Active-om, a Scaper's Soil-t még nem próbáltam, nincs vele tapasztalatom, ezért méregetni fogok. Nem tudom itt is kellenek-e kezdetekben a gyakori vízcserék, mint pl az Amazoniánál?
A dimmelhető led-es lámpákkal nincs még tapasztalatom, abban kérnék segítséget. Ahogy néztem 7 fokozatban lehet kapcsolni, indulásnál 2-őt vissza kapcsoltam és egyenlőre napi 6 órával kezdtem.
De lehet cserélem majd egy Chihiros C301-re, méretét tekintve a C251 inkább 20 literre való, nem mintha nem szerepelt volna a leírásban :)
Szia Gabesz!

Lehet, hogy én olvastam valamit félre, de ha 2 éve indítottad az akvát, miért most szeretnéd a vízparamétereket csekkolni? :oops:
Ja, és szeretjük a képeket. :)📸📸📸📸📸
 
2. nap
Megjelent a hártya, a víz egyébként tiszta. A Flamingon látni, hogy nőtt az új hajtása. Vissza vágtam a barna leveleit, kevés fénynél bebarnul. 5-6 éve őrizgetem ezt az egy tövet, egy téli rendelés alkalmával érkezett és csak ő maradt meg. Lehet itt elöl nem lesz túl jó helyen. Bár egy korábbi 20-as akváriumban is elöl volt és nem nőtt nagyra. Viszont a jobb hátsó sarokba kell valami a Brazil kardfű helyett. Lehet a Flamingot átrakom oda. Szándékosan kevés növény van benne, nem szeretem, ha már az elején kész az akva.
PH: 6,6
GH: 5
KH: 2
NO2: 0,4
NH4: 0
TDS: 130

Igazából ezt írja a Scaper’s Soil-ra, PH-t 6 körüli, KH-t pedig 2 értékre állítja be. Kíváncsi leszek, itt is lesz-e ammónia bumm, mint az Amazoniánál.
4EF223F8-795A-4889-81AF-D5EE7ADBDB41.jpeg
 
Ismét 30% vízcsere, kíváncsiságból megint mértem nitritet, 0,1. Most beállt akvárium vízzel cseréltem, adagolhatok indító baktériumot, de a beállt víz hozta meg a változást pozitív irányba…
 
Eltelt egy hét az indítás óta. Brasiliensis lilaeopsis kikerült jobb hátulról, helyette Blyxa és Reineckii mini van. Valamint karácsony moha a kövek között elöl. 15% vízcsere, ez volt a harmadik egy hét alatt, erre is állok be. Jövő héten még kétszer cserélek és marad a heti egy. Világítást emeltem 6,5 órára. Vízcsere előtti paraméterek:
PH: 6,2
GH:5,5
KH:1
NO2: 0,05
TDS: 150

Tápozás:
TF Planter: 3 ml/hét (eddig minden vízcsere után)
TF Macro: 0,5 ml/nap
Excel: 0,7 ml/nap
Low ütemben haladunk 😉
D59F4980-B7A6-4DD2-9B8D-6CE935C2A47A.jpeg
 
Második hét. Világítás 7 óra, lámpa cserélve Chihiros C301-re. A felszíni hártya kezd vékonyabb lenni. A tápozást nem változtattam eddig, most már a növények is beindultak, hozzák az új hajtásokat. Egyenlőre csak barna alga van. Megjelentek a kagylósrákok.
PH: 6,2
GH: 6
KH: 1
NO2: 0,025
NO3: 3
PO4: 0,02-0,05
FE: 0,05
TDS: 135 tápozás után
 
Back
Oldal tetejére