• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Az első akváriumom - 45L

Azon gondolkodom, hogy majd később a szűrő befolyó és kifolyó csövét lecserélném JBL InSet 12/16 mm és JBL OutSet spray 16/22 mm csövekre. Csúnya ez a zöld, fekete sokkal jobb lenne.

Igaz nem olcsó, de én inkább az üveg ki és befolyó csövet ajánlom. Hidd el megéri inkább tovább várni és üveget venni. De ha mindenképpen le akarod cserélni a zöldet nekem van tetra gyári műanyag szettem azt oda tudom adni. Igaz annak a kifolyó oldala is 12/16 mm.
 
Igaz nem olcsó, de én inkább az üveg ki és befolyó csövet ajánlom. Hidd el megéri inkább tovább várni és üveget venni. De ha mindenképpen le akarod cserélni a zöldet nekem van tetra gyári műanyag szettem azt oda tudom adni. Igaz annak a kifolyó oldala is 12/16 mm.
Nekem a napokban erkezett meg csajnabol egy uveg ki befolyo szett 12/16 csovezeshez, cakli pakli 4000Ft. Kb 3het alatt ert ide.
 
Valamiért teljesen kiment a fejemből, hogy onnét is tudnék rendelni... [emoji23] Ha ilyen olcsó, akkor biztosan onnét rendelek. :)
Legyel korultekinto az ilyen rendeleseknel. Vannak jo cuccok de vannak nagyon hitvanyak is. Volt nalam ragasztasi celbol olyan 12/16- os szivo amiben oszvisz egy 6mm-es lyuk volt az rettentoen visszafojt. Es ellenben volt olyan is aminek villanykorte uveg vastagsagu volt az uvege. Ezt a fajtat szoktak a cso radugasanal egy mozdulattal attolni a kezfejukon.
 
Legyel korultekinto az ilyen rendeleseknel. Vannak jo cuccok de vannak nagyon hitvanyak is. Volt nalam ragasztasi celbol olyan 12/16- os szivo amiben oszvisz egy 6mm-es lyuk volt az rettentoen visszafojt. Es ellenben volt olyan is aminek villanykorte uveg vastagsagu volt az uvege. Ezt a fajtat szoktak a cso radugasanal egy mozdulattal attolni a kezfejukon.
Köszönöm szépen a figyelmeztetést!
 
Legyel korultekinto az ilyen rendeleseknel. Vannak jo cuccok de vannak nagyon hitvanyak is. Volt nalam ragasztasi celbol olyan 12/16- os szivo amiben oszvisz egy 6mm-es lyuk volt az rettentoen visszafojt. Es ellenben volt olyan is aminek villanykorte uveg vastagsagu volt az uvege. Ezt a fajtat szoktak a cso radugasanal egy mozdulattal attolni a kezfejukon.

Épp ezért nem is javasoltam. Egy időben nézegettem én is de az ezzel kapcsolatos topicot végig olvasva elvetettem a rendelést. Többször olvastam h nem megfelelő a lily kiképzése és rossz áramlást csinál. De persze olvastam pozitív véleményeket is.
 
Épp ezért nem is javasoltam. Egy időben nézegettem én is de az ezzel kapcsolatos topicot végig olvasva elvetettem a rendelést. Többször olvastam h nem megfelelő a lily kiképzése és rossz áramlást csinál. De persze olvastam pozitív véleményeket is.
Nekem is ilyen helyrol van mind a 10db. Meg lehet allapitani a minoseget es az anyagvastagsagot is, csak le kell levelezni. Viszont ha latatlan, jo minoseget szeretne az ember garanciaval, akkor csak is a ga johet szoba. Ez mar tobbszorosen bizonyitast nyert.
 
Ma elpusztult az egyik garnélám. :( Ma, amíg még élt, észrevettem a háta közepén egy átlátszó vonalat. Hülyén hangzik, de mikor hirtelen megláttam, úgy nézett ki, mintha ketté akarna szakadni. Eddig teljesen piros volt, nem volt rajta ilyen rész. Ezt biztosan tudom, ő volt a legsötétebb és a legnagyobb.
Erről a garnéláról már tettem fel képet ide, róla van szó:
P3290092.JPG
Ezek pedig mai képek, amin látszik rajta az az átlátszó sáv:
P4080287.JPG P4080288.JPG P4080291.JPG

Bocsi a rossz minőségért, de valamiért nem akart rendesen fókuszálni a fényképezőgépem.

Nem hittem volna, hogy ez probléma lehet. :( Miért pusztulhatott el? Aggódnom kellene a többi miatt is? Semmit sem csinálok másképp, mint eddig.
 
Nincs mit. Vannak garnéláknak való vitamin cseppek, még esetleg azokkal lehet próbálkozni.
Szépia esetén arra vigyázz, hogy a kereskedésekben sima gipszet akarhatnak rád sózni, mint csőrkoptató. Az nem jó. :D
 
Épphogy bekerültek, máris petés is, gratulálok :) Látod milyen gyorsan belakták az új helyüket :)

Köszi! Csak ne dobja el őket. :)

Esetleg a beszívó ágnál a pipára húzzál majd szivacsot, különben beszippantja a picurka bébiket.

Rendeltem rá (állítólag) rozsdamentes acél védőt Kínából, azt tenném rá. :D Én nem tudom, hogy mekkorák az újszülött garnélák, átférhetnek egy ilyen védő lyukain?
s-l1600 (1).jpg
Mondjuk azért félek, hogy ez nem is lenne jó. Ahol ragasztották/forrasztották (nem tudom, hogy rakják össze), ott végig barna. Lehet, hogy nem is rozsdamentes? Vagy ez ilyen? :D
Még azért elgondolkodom a szivacson, lehet, hogy jobb ötlet lenne.
 
Köszi! Csak ne dobja el őket. :)



Rendeltem rá (állítólag) rozsdamentes acél védőt Kínából, azt tenném rá. :D Én nem tudom, hogy mekkorák az újszülött garnélák, átférhetnek egy ilyen védő lyukain?
View attachment 53360
Mondjuk azért félek, hogy ez nem is lenne jó. Ahol ragasztották/forrasztották (nem tudom, hogy rakják össze), ott végig barna. Lehet, hogy nem is rozsdamentes? Vagy ez ilyen? :D
Még azért elgondolkodom a szivacson, lehet, hogy jobb ötlet lenne.
Ne gondolt túl a dolgot, sokunknál van ilyen védő. Jó lesz. A barna az a ragasztás helye. De ha nem teszik, mehet rá a szivacs is.
 
Ma két vedlést is találtam, örülök, hogy náluk már nem volt probléma. :)

Tegnap sós vízben ázott egy ideig a HM egy ásványvizes palackban, ezalatt észrevettem rajt egy petés kör alakú masszát. Nem fényképeztem le, de így nézett ki, azzal a különbséggel, hogy nálam csak egy gömb volt:
DSC_9276.JPG

Azt gondoltam, hogy biztos meg fogom találni ezt a kis gömböt abban tálban is, amiben átmostam a növényt és akkor leszedem. Hát nem találtam meg. :( De nem is esett le. Így kellett visszaültetnem a befőttes üvegébe, amiben a talajt jó meleg vízzel átmostam. Egy hétig békén hagyom, meglátom, mi lesz vele. Már azon gondolkodom, hogy zselés HM-et kéne rendelnem, abban elvileg nem lehetnek ilyenek. Nem szeretnék semmit behurcolni az akváriumomba, örülök neki, hogy eddig még nem találtam benne nem oda való élőlényt. :D
 
Ma két vedlést is találtam, örülök, hogy náluk már nem volt probléma. :)

Tegnap sós vízben ázott egy ideig a HM egy ásványvizes palackban, ezalatt észrevettem rajt egy petés kör alakú masszát. Nem fényképeztem le, de így nézett ki, azzal a különbséggel, hogy nálam csak egy gömb volt:
View attachment 53361

Azt gondoltam, hogy biztos meg fogom találni ezt a kis gömböt abban tálban is, amiben átmostam a növényt és akkor leszedem. Hát nem találtam meg. :( De nem is esett le. Így kellett visszaültetnem a befőttes üvegébe, amiben a talajt jó meleg vízzel átmostam. Egy hétig békén hagyom, meglátom, mi lesz vele. Már azon gondolkodom, hogy zselés HM-et kéne rendelnem, abban elvileg nem lehetnek ilyenek. Nem szeretnék semmit behurcolni az akváriumomba, örülök neki, hogy eddig még nem találtam benne nem oda való élőlényt. :D

Fogalmam sincs, mi lehet ez(talán csigapeték), de baromi jó felvétel!(y)
 
Back
Oldal tetejére