• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AquaCare 50 CO2 reaktor

ha lekapcsol a rendszer és már nincs co2 a csőben (ellennyomás)... igen, mehet vissza víz és megy a bubiszámláló folyadék is bekapcsoláskor. Egyébként is a dupla visszafolyásgátló a tuti... mágnesszelep után és bubiszámláló után is.
Na, ezt pont így sejtettem, csak reméltem (vagy nem tudom, mi volt a fejemben), hogy megúszom a vasárnapi, plázában visszafolyásgátlóra vadászatot ... :D
 
Most rakom össze az első reaktoromat, kis segítséget szeretnék!
Jól látom, hogy a reaktor és a bubiszámláló közé is szereltél egy visszafolyásgátlót?
Ha nem teszek oda, akkor visszafolyik a víz a bubiszámlálóba, amikor nem megy a CO2?
Igen, van közvetlenül a mágnesszelep előtt is. Ha jól emlékszem összesen négy visszafolyás gátló van a rendszerben. Évente érdemes cserélni. Na én ehelyett 1 év után bedupláztam, meghagyva a régit is. Azóta is úgy van, viszont azóta nem cserélem évente.
 
Igen, van közvetlenül a mágnesszelep előtt is. Ha jól emlékszem összesen négy visszafolyás gátló van a rendszerben. Évente érdemes cserélni. Na én ehelyett 1 év után bedupláztam, meghagyva a régit is. Azóta is úgy van, viszont azóta nem cserélem évente.
A mágnesszelep előtt is van, de akkor a reaktorhoz is teszek. Köszi :)
 
Sziasztok!
EX800 plus - 790l/ph
Nem vagyok oda difiért.. Van esély, hogy jól működjön?
60L üveghez lenne.

800-1000 a minimum, ezért bátorkodom megkérdezni.
 
Sziasztok!
EX800 plus - 790l/ph
Nem vagyok oda difiért.. Van esély, hogy jól működjön?
60L üveghez lenne.

800-1000 a minimum, ezért bátorkodom megkérdezni.
Nem éri meg. A szűrő töltet, csövezés simán folyt annyit, hogy 700 alá megy a liter óránként. Inkább tegyél inline diffit. Az sem az üvegen belül csúfoskodik.
 
Nem éri meg. A szűrő töltet, csövezés simán folyt annyit, hogy 700 alá megy a liter óránként. Inkább tegyél inline diffit. Az sem az üvegen belül csúfoskodik.
Igazából az a rengetek bubi is zavar.. :-/
Van itthon egy AM1000 reaktor, még régről maradt, de ez szűrő barátabbnak tűnik.. De elhiszem, hogy nem fog menni. Köszönöm!
 
Az Oase OptiMax 1000 vízpumpa az első a sorban az Oase-nál, amit nem csak víz alá merítve lehet használni, és 1000 l/h a teljesítménye. Csak érdemes feltenni a kérdést, hogy érdemes-e növelni a forgatási sebességet azonos szűrőtérfogat mellett.
 
Az Oase OptiMax 1000 vízpumpa az első a sorban az Oase-nál, amit nem csak víz alá merítve lehet használni, és 1000 l/h a teljesítménye. Csak érdemes feltenni a kérdést, hogy érdemes-e növelni a forgatási sebességet azonos szűrőtérfogat mellett.
Ezzel az a baj, ha nem tévedek, hogy ez akkor 1-1db ki/befolyó lilyvel kellene bővítenem, ami azért egy 60l nél kicsit viccesen néz ki.
 
Az Oase OptiMax 1000 vízpumpa az első a sorban az Oase-nál, amit nem csak víz alá merítve lehet használni, és 1000 l/h a teljesítménye. Csak érdemes feltenni a kérdést, hogy érdemes-e növelni a forgatási sebességet azonos szűrőtérfogat mellett.
Nyilván nem. A 2 együtt sokat eszik. Ha a Tetra nem lenne bekapcsolva, csak vödörként használva... 🤔Akkor már inkább egy nagyobb DIY vödör az említett pumpával.
 
Egy OASE Biomaster 850 hajtja át a vizet a reaktoron, de a CO2 buborékok egészben hagyják el.
Először a gyári állapotban használtam, de akkor semmi sem oldódott be és kotyogó/kattogó hangot adott. Aztán itt olvastam, hogy felül kellene adagolni a CO2-t. Az alsó CO2 csatlakozót lezártam, és a felső befolyó elé tettem egy T idomot, aminek a középső ága a CO2 csonk....
De így is átszaladnak a buborékok szinte egészben. A reaktor töltete a gyár műanyag hengerek...
Mit kellene csinálni, hogy feloldódjanak a buborékok?
Bypass ág kellene, hogy ne legyen olyan nagy az áramlás? (De akkor meg felgyülemlene a gáz...???)
 
Egy OASE Biomaster 850 hajtja át a vizet a reaktoron, de a CO2 buborékok egészben hagyják el.
Először a gyári állapotban használtam, de akkor semmi sem oldódott be és kotyogó/kattogó hangot adott. Aztán itt olvastam, hogy felül kellene adagolni a CO2-t. Az alsó CO2 csatlakozót lezártam, és a felső befolyó elé tettem egy T idomot, aminek a középső ága a CO2 csonk....
De így is átszaladnak a buborékok szinte egészben. A reaktor töltete a gyár műanyag hengerek...
Mit kellene csinálni, hogy feloldódjanak a buborékok?
Bypass ág kellene, hogy ne legyen olyan nagy az áramlás? (De akkor meg felgyülemlene a gáz...???)
ekkora szűrőhöz mindenképp kell a bypass ág. Ha visszanézed az előző oldalt láthatod, hogy nem nagyon használunk gyári töltetet, vagy csak részben. A legjobb a dryvit háló hozzá.
ha a reaktor fel van töltve vízzel, utána légteleníteni kell.
 
ekkora szűrőhöz mindenképp kell a bypass ág. Ha visszanézed az előző oldalt láthatod, hogy nem nagyon használunk gyári töltetet, vagy csak részben. A legjobb a dryvit háló hozzá.
ha a reaktor fel van töltve vízzel, utána légteleníteni kell.
Éppen van még pár négyzetméter narancssárga hálóm, hogy célszerű beletenni? Teljes reaktor hosszt levágni és egy hengert formálni vagy korongokat vágni belőle...? Mennyi kell bele?
 
én pl. úgy használom 2/3-háló és az alján 1/3-ad gyári töltet. egy 1m.-es darabot 6cm szélességben levágok, azt ketté hajtom hosszában és spirálosan betekerem. nem feszesen de nem is lazán... töltse ki a hengert. Ha csak hátót akarsz használni meget kétszerannyi, de azt is lazán,
 
Back
Oldal tetejére