• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Analogizalas

Jajj pedig mar elhataroztam, hogy holnap elmennek aludni 7 napra. Na akkor. A lampa dimmelheto, programozhato. Akkor probaljam meg a tapnovelest, mondjuk 70% fennyel napi hat oraban? Sajnos e honapra kinullaztam a hobbi keretet, igy a teszteknek meg varnia kell. Garnela nagy kerdes a suger miatt, nem tudom, hogy erdemes e belefeccolnom egy tizes csapatba 10 ezer Ft-ot annak fenyeben, hogy lehet, hogy eledelle valnak. Csigakat, bocs a csigarajongoktol, de nem kedvelem. Nekem nem illik a kepbe valahogy. Szerinted ez jarhato? Legfeljebb ha nem javul, utana BO?
 
Egyelore nem tudom merni a vizet, de muszaj leszek teszteket beszerezni. A vilagitast a blackout utan visszaveszem mindenkeppen. Hol kereshetem meg a gondot?
Én még várok az akváriumra, de van egy tesztkészletem. Ha értelmezhetô távolságon belül laksz, akkor ha gondolod átmehetek mérni egyet, legalabb tanulok. K, fe, po4, no3, mg, kh, gh, ph, sio2 akad raktáron
 
Én még várok az akváriumra, de van egy tesztkészletem. Ha értelmezhetô távolságon belül laksz, akkor ha gondolod átmehetek mérni egyet, legalabb tanulok. K, fe, po4, no3, mg, kh, gh, ph, sio2 akad raktáron
Igazan kedves felajanlas, de most mondta a nejem, hogy kapok engedelyt a legszuksegesebb beszerzesre. Ugyhogy mar bongeszem a webshopokat. :)
 
Garnela nagy kerdes a suger miatt, nem tudom, hogy erdemes e belefeccolnom egy tizes csapatba 10 ezer Ft-ot annak fenyeben, hogy lehet, hogy eledelle valnak.
A forumon tobbszor szoktak akar ingyen is felajanlani vadas csapatokat, de normal allomanyt is ki lehet igy fogni, erdemesebb lenne elso korben hasonloval probalkozni. Meg persze igy jobban tudnal fokuszalni (akar az anyagi oldalat is nezve) az akva egyensulyanak beallitasara.:)
 
A forumon tobbszor szoktak akar ingyen is felajanlani vadas csapatokat, de normal allomanyt is ki lehet igy fogni, erdemesebb lenne elso korben hasonloval probalkozni. Meg persze igy jobban tudnal fokuszalni (akar az anyagi oldalat is nezve) az akva egyensulyanak beallitasara.:)
Koszonom, feliratkozom a thread-re :)
 
Azon gondolkodom, hogy akkor indult el ez nagyon, a surface scum-mal egyutt, amikor kikerult a levegoztetes. Nem kellene par napra visszaraknom a pumpat? Illetve ha ez a ketto elojott, akkor valami nem lehet, hogy nem stimmel a kulso szuroben? Lehet, hogy keves benne az 1 liter Matrix? Egyebkent nem valami nevesebb marka, a szurohoz adtak ajandekba. Ket talcara van szetosztva.
 
Megoldódik ez!
A lényeg, hogy ne keseredj el.
Most jön az alga tanulási fázis... 😉
Egyébként alga MINDEN akváriumban van. A játék lényege, hogy kordában tartsuk, és ne vegye át az uralmat.

A talajt én még nem cserélném egy darabig. A kavics is tökéletes, abban is létre fog jönni a megfelelő baci állomány.
Először tanulj ezen. Majd egy év múlva jöhet az agyagos, annak is vannak buktatói.

A szűrőd jó úgy. Lehetne jobb is, de nem amiatt van.
A lényeget már elmondták, a kevés növény és CO2 mellé bedurrantottál egy erős pilácsot, napi 10 órában...
A blackout szerintem csak a végső megoldás legyen. Próbáld meg legyőzni, ne add föl!
Először kövesd, amit Éva írt!
 
Megoldódik ez!
A lényeg, hogy ne keseredj el.
Most jön az alga tanulási fázis... 😉
Egyébként alga MINDEN akváriumban van. A játék lényege, hogy kordában tartsuk, és ne vegye át az uralmat.

A talajt én még nem cserélném egy darabig. A kavics is tökéletes, abban is létre fog jönni a megfelelő baci állomány.
Először tanulj ezen. Majd egy év múlva jöhet az agyagos, annak is vannak buktatói.

A szűrőd jó úgy. Lehetne jobb is, de nem amiatt van.
A lényeget már elmondták, a kevés növény és CO2 mellé bedurrantottál egy erős pilácsot, napi 10 órában...
A blackout szerintem csak a végső megoldás legyen. Próbáld meg legyőzni, ne add föl!
Először kövesd, amit Éva írt!
Eszem agaban sincs elkeseredni. Ha onerobol kellene megoldanom, akkor biztosan jobban aggodnek, de szerencsere itt vagytok Ti! Igy csak kovetnem kell a tanacsokat. :)
 
Már mindenki mindent leírt, én csak annyit tennék hozzá, hogy alga zabálásban azért az Amano garnélák szerintem messze felülmúlnak minden más garnélát. A kavicson ne csüggedj, a régi low-tech-emben végig az volt, és volt, hogy vastagon állt benne a mulm (persze, ez nem követendő példa, csak így alakult), de van az a növény mennyiség, ami mellett így sem lesz alga. A túl hosszú világítást én is volt, hogy megszívtam - egyszerűen, szerettem sokáig bámulni az akváriumot :D - de ha követed a fentebb írtakat, el tud ez tűnni.
 
Már mindenki mindent leírt, én csak annyit tennék hozzá, hogy alga zabálásban azért az Amano garnélák szerintem messze felülmúlnak minden más garnélát. A kavicson ne csüggedj, a régi low-tech-emben végig az volt, és volt, hogy vastagon állt benne a mulm (persze, ez nem követendő példa, csakígy alakult), de van az a növény mennyiség, ami mellett így sem lesz alga. A túl hosszú világítást én is volt, hogy megszívtam - egyszerűen, szerettem sokáig bámulni az akváriumot :D - de ha követed a fentebb írtakat, el tud ez tűnni.
Pontosan ezt a hibat es ebbol az okbol kifolyolag kovettem el en is, ugy tunik. Ha hazaerek, imadom nezni oket. Ezert vilagitottam ennyit. De ebbol most egy eletre tanulok es ha sikerul kijavitanom, akkor tobbet ugyanazt nem kovetem el. :)
 
Ha szeretnéd este csodálni az akvát, akkor egyszerűen csak állítsd át az időzítést pl. 14.00-21.00-ig.
A növényeknek mindegy mikor kapják azt a 6-8 óra fényt.
(Persze ez csak akkor igaz, ha napközben nem kap közvetlen természetes fényt.
Amennyiben igen, akkor azt is figyelembe kell venni.)
 
Ha szeretnéd este csodálni az akvát, akkor egyszerűen csak állítsd át az időzítést pl. 14.00-21.00-ig.
A növényeknek mindegy mikor kapják azt a 6-8 óra fényt.
(Persze ez csak akkor igaz, ha napközben nem kap közvetlen természetes fényt.
Amennyiben igen, akkor azt is figyelembe kell venni.)
Sajnos kap. Ablak mellett van elhelyezve az akvarium. Nyilvan lent tudom tartani a redonyt, csak akkor a lakas sotet. Ha beindul a nyar, akkor tervezzuk tenylegesen lent tartani. Illetve a tervezett uj akvariumnak mar nem itt lesz a helye, hanem az ablakokkal szemben a szoba masik oldalan.
 
Sajnos kap. Ablak mellett van elhelyezve az akvarium. Nyilvan lent tudom tartani a redonyt, csak akkor a lakas sotet. Ha beindul a nyar, akkor tervezzuk tenylegesen lent tartani. Illetve a tervezett uj akvariumnak mar nem itt lesz a helye, hanem az ablakokkal szemben a szoba masik oldalan.
Szórt fényt kap, vagy telibe rásüt a nap?
 
Tettem GA-ban egy villamlatogatast. Jottek Amanok. Azt mondtak, hogy a tapolasomat nemhogy emelni kellene, hanem csokkenteni. Szerintuk nagyon sok az 55 literre az eloirt 3ml, amit most 5-re emeltem. Szerintuk eleve max 1ml-t adjak naponta. Elvesztem...
Szórt fényt kap, vagy telibe rásüt a nap?
Nem, telibe nem szokta sutni. Oldalt van az ablakhoz kepest, de kozel hozza.
 
Back
Oldal tetejére