• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Analogizalas

Eljott az a nap, amire nem vartam. Elszabadult az alga pokol. A sok korabbi poszt elolvasasa miatt sejtettem. De ez mar nagyon vad. Mit tehetek?

B0ADFA76-1286-4C4E-A719-74A16759ADD3.jpeg

42848991-2A88-4F5D-9E22-2C7E39468C9C.jpeg

A7A8EB75-3E9F-44D5-B7AD-907CCFEC6F12.jpeg

B625F9D8-D13F-4B05-BC26-3FBAC3875227.jpeg

22EAE093-9DA1-4BD9-8FC8-58FC375B9479.jpeg

Hetente 50% vizet cserelek. A szuroben alul keramiagyuruk es szivacs, kozepen Matrix, felul Matrix es vatta. Van itthon bakterium. A lampa 10 orat megy, a CO2 24-et. Mulmozok mostmar harmadik hete. Elotte sokaig ugye nem volt eszkozom, igy ido mire mindenhol ki tudom tisztitani, mar ahol hozzaferek. A viz minden esetben 1 het piheno utan kerul az akvariumba. Magneses cuccal szedem az algat minden nap a belso feluletrol. Korabbi tippek alapjan realisan etetek. Napi 3ml AquaLine Macro es heti 5ml AquaLine Planter megy tap gyanant.

Vegyem vissza a fenyt? Adjak meg kevesebbet enni? Vegyek garnelakat? (A suger miatt rizikosnak erzem.) Az ancisztruszok egesz nap csak a fat ragjak, nem izgatjak magukat a mindenhol ott levo alga hadak miatt. Vagjam vissza a novenyeket? :(
Egyaltalan menthetok meg a novenyek? Elegge durvan neznek ki szegenyek.

Vagy menjen egy harom napos sotetites? Van egy 2009-es poszt, de a linkelt oldal mar nem letezik. A hozzaszolasokbol kovetkeztetek csak. Ilyenkor teljesen le kell takarni az akvariumot harom teljes napra? CO2 kikapcs, lampa kikapcs es csak a szures menjen?
 
Utoljára módosított:
Nekem ez staghornnak tűnik.
Itt nézz szét:
 
Nekem ez staghornnak tűnik.
Itt nézz szét:
Maris, ahogy vegeztem a blackout topiccal. Nagyon koszi!
 
csak semmi pánik!
a szűrődet pucold ki black out előtt, mert összegyűjti az elhalt algát! és úgy pakold vissza a cuccokat a szűrőbe, hogy ne fogják vissza a flow-t, mert arra most szükséged lesz... 😊😊
 
Eljott az a nap, amire nem vartam. Elszabadult az alga pokol. A sok korabbi poszt elolvasasa miatt sejtettem. De ez mar nagyon vad. Mit tehetek?

View attachment 146091

View attachment 146092

View attachment 146093

View attachment 146094

View attachment 146095

Hetente 50% vizet cserelek. A szuroben alul keramiagyuruk es szivacs, kozepen Matrix, felul Matrix es vatta. Van itthon bakterium. A lampa 10 orat megy, a CO2 24-et. Mulmozok mostmar harmadik hete. Elotte sokaig ugye nem volt eszkozom, igy ido mire mindenhol ki tudom tisztitani, mar ahol hozzaferek. A viz minden esetben 1 het piheno utan kerul az akvariumba. Magneses cuccal szedem az algat minden nap a belso feluletrol. Korabbi tippek alapjan realisan etetek. Napi 3ml AquaLine Macro es heti 5ml AquaLine Planter megy tap gyanant.

Vegyem vissza a fenyt? Adjak meg kevesebbet enni? Vegyek garnelakat? (A suger miatt rizikosnak erzem.) Az ancisztruszok egesz nap csak a fat ragjak, nem izgatjak magukat a mindenhol ott levo alga hadak miatt. Vagjam vissza a novenyeket? :(
Egyaltalan menthetok meg a novenyek? Elegge durvan neznek ki szegenyek.

Vagy menjen egy harom napos sotetites? Van egy 2009-es poszt, de a linkelt oldal mar nem letezik. A hozzaszolasokbol kovetkeztetek csak. Ilyenkor teljesen le kell takarni az akvariumot harom teljes napra? CO2 kikapcs, lampa kikapcs es csak a szures menjen?
A világítási idő mindenképp sok, max 8 óra, de inkább 7-7,5. Gyakorlatilag ezzel a + 2-3 órával csak az algát segíted. De az alga visszaszorításáig én visszavenném kb 6-6,5 órára.
A növények simán menthetők, emiatt ne aggódj.
Tápanyagszinteket mérni kéne, legalább a nitrát-foszfátot...de látatlanban én nagyon nem venném vissza a macrot. Ha nem fejlődnek a növények, akkor az alga még jobban erőre kap.
 
csak semmi pánik!
a szűrődet pucold ki black out előtt, mert összegyűjti az elhalt algát! és úgy pakold vissza a cuccokat a szűrőbe, hogy ne fogják vissza a flow-t, mert arra most szükséged lesz... 😊😊
Kb. egy hete csinaltam meg a szuro tisztitast. Ebben az esetben is?
 
Kb. egy hete csinaltam meg a szuro tisztitast. Ebben az esetben is?
igen. tele lesz a szűrőd black out után. amikor még nem tudtam, hogy mitől van algám, rengeteg black outot csináltam. 3-5-7 naposakat. a 7 napos vált be a legjobban, az alga 90%-át eltüntette, míg az állatoknak és a többi növénynek semmi baja nem lett. a black out tulajdonképpen egy restart... 😁
de ha a kiváltó okot nem szünteted meg, az alga visszajön...
 
igen. tele lesz a szűrőd black out után. amikor még nem tudtam, hogy mitől van algám, rengeteg black outot csináltam. 3-5-7 naposakat. a 7 napos vált be a legjobban, az alga 90%-át eltüntette, míg az állatoknak és a többi növénynek semmi baja nem lett. a black out tulajdonképpen egy restart... 😁
de ha a kiváltó okot nem szünteted meg, az alga visszajön...
Egyelore nem tudom merni a vizet, de muszaj leszek teszteket beszerezni. A vilagitast a blackout utan visszaveszem mindenkeppen. Hol kereshetem meg a gondot?
 
@Tommi írta, túl sok a fény
napi 7-8 óra elég
szerintem a talajjal is lehet probléma, mert a halak ürüléke és a halkaja berohadhat a kavicsok között, ez is okozhat algásodást. én kicserélném a talajt agyagos talajra... 😁
 
@Tommi írta, túl sok a fény
napi 7-8 óra elég
szerintem a talajjal is lehet probléma, mert a halak ürüléke és a halkaja berohadhat a kavicsok között, ez is okozhat algásodást. én kicserélném a talajt agyagos talajra... 😁
Igen, tervben van. De azt mar egy uj akvariumba szeretnem beletenni. Addig muszaj lesz ezzel kihuznunk. A feny tiszta sor, visszabb fogom venni mindenkeppen. Most kapnak enni. Aztan holnap reggel kitakaritom a szurot es elkoszonunk egymastol 7 napra. Remelem mindenki epsegben megussza majd a kalandot.
 
A többiek már leírták a legfontosabb tennivalókat, úgyhogy ezeket nem írom le mégegyszer. Amit javasolni tudok az az, hogy hamarabb kell ennél észlelni és reagálni egy algára, tünetre. Most tüzetesebben visszanéztem a képeidet, és ezek a rondaságok nem 2 napja vannak jelen. Mindenből lehet tanulni, adj neki egy jó kis BO-t, addig lesz időd olvasgatni és kitalálni hogyan tovább. Nem kell csüggedni, nem olyan rossz a helyzet! ;)
 
A lampa 10 orat megy

Ez a világítási idő nagyon-nagyon sok! Főként, hogy lámpát is cseréltél, sokkal erősebb a világításod, mint annak előtte!
Nekem ez inkább zöld szőr algának tűnik, mint staghornnak - bár lehet hogy imitt-amott akad az is, de a többség szőr. Valamint a leveleken bőségesen akad zöld pontalga is.
A durván hosszú világítási periódus alapján ileetve az algák alapján azt gondolom, makro elem hiány okozhatja a bedurvult algásodást.
Szerintem BO nélkül lenne érdemes megküzdeni vele - a BO után lehet, hogy nem lesz alga egy ideig, de ha nem hangolod össze a világítást, tápozást, megint lesz!
Amit én csinálnék: Levenném a világítást 6 órára, ha dimmelhető a lámpa, a fényerőből is visszavennék. A makro tápon emelnék mondjuk másfélszeresére a jelenleginek. Ha vannak már csepp tesztjeid, nem ártana megmérni a tápanyagszinteket.
Algázni nem csak a garnéla jó - süncsiga nagyon hasznos a pontalga ellen, de a szőrt is lerágja. Nem emlékszem az akva méreteire, ha 80 l körüli, akkor farokfoltos fonalalgázó is jó bele, nálam ette a szőrt.
 
Csatlakozom @evavigh és @Bálint Nagy véleményéhez. Teszt, teszt és teszt. No3, Po4, Fe, Ph, esetleg K, de az nem olyan lényeges. Tudni kéne az aktuális arányokat. A lámpa váltás hirtelen volt egy kicsit, nem tudnak a növények azonnal reagálni. Dimmeld lejjebb, ha lehet. Ha fix, akkor lehet játszani fekete szigszalagos árnyékolással is, ha tápozás beáll valószínűleg emelhető lesz a fényerő, de a világítási idő csak annyi, mint írták a többiek. Én sem hiszek a BO-ban, mert az csak tüneti kezelés, nem oldja meg a kiváló problémát. 🙄
 
Back
Oldal tetejére