• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Old Forest

Kis nyiras utan par het es nagyon tetszik ahogy kinez.
Sajnos a pandak egyik este mind elpusztultak. Elegge el is kedvetlenedtem az egesztol, kellet par het hogy osszeszedjem magam...
Utalag arra tippelek Seachem Purigen regeneralas utan a biztonsag kedveert tettem egy kis klortalanitot a vizbe, a nagy sikerre valo tekintettel attettem az elektrolizis motyot a masik akvariumba es rettento sok noveny volt. Este meg lattam oket feljebb uszni, akar eszre is vehettem volna, hogy levegoert kapkodnak, de sajnos csak reggelre vettem eszre hogy mind felfordultak :(


IMG_20210613_185351.jpg

Utobbi idoben felfedeztem egy uj kis disz-tavat a varosban. Tele van guppikkal, mollykkal, guramival es jopar torpe sugerrel. Csinaltam roluk egy gyors videot. Nagyon jopofak.
A to a Lukacs furdobol kapja a vizet, szoval tulelnek benne telen is, ugy hatalmasra nonek, lattam 10+ centis mollikat benne.


ha van tippetek a kis feher sugerekre, kivancsi lennek 24 masodperctol lathatoak, en valami apistograma-ra tippelnek esetleg ramirezi de pontosabban nem sikerult meghatarozni. Hasonloan az apistogramahoz ez is szivesen bujkal barlangokban, es a farokuszoja is eleg jellegzetes. Listat linkeltem, szoval ha van kedvetek nezni, vagy 5 videot posztoltam 6 percben kb.
 
Utoljára módosított:
Egy hetre magara kellett hagynunk az akvariumot, ilyenkor azert mindig kicsit aggodok. De szerencsere nem volt nagy problema. Azert egy nagy vizcseret csinaltam de egy garnelat leszamitva teljes a letszam. A hattermeg mindig kicsit dzungeles. Lehet raferne egy ritkitas, es az eloterben mindenkepp rendet kene vagni a moha/montecarlo rengetegben, de osszesegeben elegedett vagyok vele.

PXL_20210725_191205673.jpeg

Oh, es a galaxy aprosagok, az elso ket hullam felnott. Mind itt vannak a nagyok kozott es szepen fejlodnek. Osszesen 8 halat sikerult novesztenunk, hatalmas siker, meg sose sikerult semmivel guppikon kivul. Azert ezen a szinten lassan meg is allunk valoszinuleg. Ebben az akvariumban 20+ galaxy mar boven eleg. Meg az elso ketto utan nem olyan nagy kaland. De talan kesobb ha hidegebb lesz es batrabban etetek csinalunk meg egy kort.
 
Egy hetre magara kellett hagynunk az akvariumot, ilyenkor azert mindig kicsit aggodok. De szerencsere nem volt nagy problema. Azert egy nagy vizcseret csinaltam de egy garnelat leszamitva teljes a letszam. A hattermeg mindig kicsit dzungeles. Lehet raferne egy ritkitas, es az eloterben mindenkepp rendet kene vagni a moha/montecarlo rengetegben, de osszesegeben elegedett vagyok vele.



Oh, es a galaxy aprosagok, az elso ket hullam felnott. Mind itt vannak a nagyok kozott es szepen fejlodnek. Osszesen 8 halat sikerult novesztenunk, hatalmas siker, meg sose sikerult semmivel guppikon kivul. Azert ezen a szinten lassan meg is allunk valoszinuleg. Ebben az akvariumban 20+ galaxy mar boven eleg. Meg az elso ketto utan nem olyan nagy kaland. De talan kesobb ha hidegebb lesz es batrabban etetek csinalunk meg egy kort.

Felesleges 1 hét miatt parázni. Az ég adta világon - ha minden (legfőképp a szűrés, világítás) olyan, amilyennek lennie kell.
A sok feltételes mód (pl. ráférne, rendet kéne vágni, stb.) viszont aggodalomra ad okot. Nincs mese, ha bevállaltál, hogy tartasz egy akváriumot, ezekel meg kell csinálni.

Ha kicsit utánaolvasol a Galaxyknak, akkor rájössz, hogy természetes élőhelyükön most van az ívás időszaka. Egyes halfajoknál ugyan meg lehet tenni, hogy triggereled a körülményeket, de galaxyk nem olyan halak. Vagy most állsz neki, vagy megvárod a következő nyarat.
 
Felesleges 1 hét miatt parázni. Az ég adta világon - ha minden (legfőképp a szűrés, világítás) olyan, amilyennek lennie kell.
A sok feltételes mód (pl. ráférne, rendet kéne vágni, stb.) viszont aggodalomra ad okot. Nincs mese, ha bevállaltál, hogy tartasz egy akváriumot, ezekel meg kell csinálni.

Ha kicsit utánaolvasol a Galaxyknak, akkor rájössz, hogy természetes élőhelyükön most van az ívás időszaka. Egyes halfajoknál ugyan meg lehet tenni, hogy triggereled a körülményeket, de galaxyk nem olyan halak. Vagy most állsz neki, vagy megvárod a következő nyarat.
Altalaban nem parazok 1 het miatt, de ebben a melegben nagyon hamar felre tud menni egy ilyen pici akvarium. Elozo alkalommal amikor 3 napra hagytuk magara, a garnelak nagy resze elpusztult. Pont a legnagyobb 40 fokos meleg hetvege volt mondjuk. De sajnos nincs minden automatizalva, ugyhogy konnyen megugrik a homerseklet ha tartosan meleg van a lakasban. Persze igyekszunk huteni ventillatorokkal, azok viszont fogyasztjak a vizet, egy het alatt eleg meglepo mennyiseg tud elparologni.

A felteteles modok pedig bar picit restelllem, de azert osszessegeben rendben vannak. Mas kerdes ha arrol van szo, hogy szenvednek az allatok mert elhanyagolod, de teljesen termeszetes hogy egy ilyen hosszutavu projektben vannak hullamvolgyek amikor nem tudsz vagy akarsz vele annyit foglalkozni, hogy tokeletes legyen.Megis csak egy hobbi, nem feltetlen baj ha nem az akvarium kore szervezed az eleted. :)

Galaxyknal en pont ugy vettem eszre, hogy igazabol egesz evben ivnak, minden nap elszornak nehany ikrat az akvariumban. Nalunk azon mulik hogy van e szaporulat, hogy sikerul e oket atmenteni egy masik akvariumba, ahol nem eszik meg oket a szulok.
 
A hűtés hőfokszabályzóval vagy szobaklímával simán megoldható, neked meg van is automata víztöltő adaptered, azzal a párolgást is tudod kontrollálni.
A dzsungeles látkép amúgy nekem totál bejön.😉
Mindig vannak hihetetlen túlélők, akik akkor is felcseperednek, ha nem pátyolgatod az ikrákat.😁
 
A hűtés hőfokszabályzóval vagy szobaklímával simán megoldható, neked meg van is automata víztöltő adaptered, azzal a párolgást is tudod kontrollálni.
A dzsungeles látkép amúgy nekem totál bejön.😉
Mindig vannak hihetetlen túlélők, akik akkor is felcseperednek, ha nem pátyolgatod az ikrákat.😁
klimaval probalkoztam, de az asszonyka nem hagyta hogy ugy hagyjam egy hetre... vannak ervek amikkel nem vitatkozhatok :)
Az utantoltovel pedig tavaj jartunk rosszul amikor az egesz tartalek a padlon vegezte. Mondjuk azota sikerult egy jobb nyomtatot beszerezni, lehet ujra probalkozok vele.
Nekem is bejon a dzungel, de kozepen mar kezd felkopaszodni a novenyzet, meg alatta eleg vastagon all a mulm annak elenere hogy minden vizcserenel porszivozom.
Nalam max par napig maradnak meg a picik, nagyon gyorsan levadasszak a felnottek.
Csak a tejfolospoharba lerakott ikrakat sikerult eddig felnevelni.
 
Kicsit megnyiratam az eloteret es megszabadultam a monte carlo hajtasoktol amik elkezdtek benoni a kozepen levo cryptokat, bucephalandrat.
Nekem ebben az allapotban tetszik legjobban a scape. A halak szepen nonek, egeszsegesek.
Nagy tanulas volt, az elmult hetekben, hogy az inline CO2 diffuzor karbantartasara nagyobb hangsulyt kell helyezni, elkezdett jonni az alga, kicsit megmagyarazhatatlanul, aztan eszrevettem, hogy a diffuzor teljesen el van tomodve. Inlinnal kicsit nehezebb eszrevenni, nalam kifejezetten keves CO2 megy alapjaraton is, szerintem kozeleben sincs a 30ppm nek, cserebe nem nez ki szodanak a viz, es nem feltem a halakat, es a novekedes igy is boven megfelelo. Igy viszont nehezebb eszrevenni, csak az akvarium figyelesebol ha valami nem stimmel a CO2 vel.

IMG_20210804_193346.jpeg
 
Nagyon mutatós ez a V-alakzat, szép a stem függöny is.
Talán még a cuki otok alatt kellene a homokot kipucolni vagy Gravel S kövekre cserélni.
Az alga meg majd búcsút int és akkor pompázhat a gyeped is.👍
 
Nagyon mutatós ez a V-alakzat, szép a stem függöny is.
Talán még a cuki otok alatt kellene a homokot kipucolni vagy Gravel S kövekre cserélni.
Az alga meg majd búcsút int és akkor pompázhat a gyeped is.👍
Uh, ez az automata alga link azert kicsit meglepett :D
A holok lecserelesen gondolkoztam mar, nem epp a legtermeszetesebb szinu dekor homok, ha leg kozelebb a vasarban korulnezek homok/kavics fronton.
Kivancsi vagyok mennyi ido kell az alganak. Utoljar sotetiteni kellett hozza.
 
Igazan megmelengette a szivem, hogy hianyzom innet :)
Szerencsere minden rendben velunk. Par honapja uj munkahelyen kezdtem, es kicsit jobban lefoglalt mint eddig, kevesebb ido jutott a hobbyzni.
Ebben az akvariumban tortentek azert erdekes dolgok. Az algat nagyjabol sikerult eltuntetni, meg egy ket csomo akad, de azokkal mar megkuzdom.

Nagyon alaposan at kellett oblitenem a novenyek toveit, leveregetni mindenhonnet a mulmot, mert a szuk egy ev alatt amiota megepitettuk ezt a scapet nagyon sok szerves anyag halmozodott fel.
Ezen kivul alaposan megritkitottuk a novenyzetet, hogy szellosebb legyen, az aramlas mindenhova tudjon friss vizet juttatni. Megszaporitottam a vizcsereket, hetente ha ugy jott ki a lepes akar 3szor is csereltem.
A hatso regioba szurtam par gyoker tablettat, es ahol ugy iteltem hogy nincs mas megoldas lekarboztam a szalas algakat. Remelem innet mar csak jobb lesz a helyzet.

Ez a ko a scape bal oldalan sokaig takarasban volt. Miutan kiszabaditottam, ezt a telepet talaltam. Elkepzelesem sincs mi lehet, de mindenkepp izgalmas. Ha van tippetek ne tartsatok magatokban ;)

IMG_20211114_154429.jpg


Talan egy honapja latogattunk utoljara a GA-ba, parom mindenkepp akart egy kis csapat apro korit, nagyon jopofak. Abszolut nem hozzak a coridoras viselkedest. Sokszor inkabb a galaxikkal uszkalnak, akar a felszinre is felmereszkednek. 3 aprosagbol sajnos egyet elvesztettunk, de egy nagyobb akvariumban mindenkepp szivesen latnek belole egy nagyobb csapatot.

IMG_20211114_154616.jpg

Es a vegere, igy nezunk ki eppen, par napja levagtama h'ra dzsungelt es vissza ultettem a szep piros szalakat.
A nagyobb pafranyoktol egyelore megszabadultam, mostanra ez a vekonyabb levelu is egeszen szep mereture nott, igy egesz jol mutat a fokuszban, talan nem is annyira sok mint az elozo volt.
Az idosebb galaxyk sajnos szep lassan kikoptak, es a sajat szaporulat vette at a helyuket, most kb 15 darab van az akvariumban, negy otoval es par golden bee-vel es amanoval.

IMG_20211114_123007.jpg
 
A köveden az ismeretlen izé: caloglossa, vörösalga.
Van, aki imádja, van aki menekül tőle, mert ha megszeret valahol sosem szabadulsz tőle, mint a ricciától.
Ha nem kell, nyomj rá carbot, az kinyírja.😉
Szia , aszt a vörös izét én nem algának tudom hanem mohaként . Nekem is van . Sokáig vadásztam rá .
Red moss caloglossa cf. beccarri 🤔
 
Úgy van, ahogy Csilla írta. Saját tapasztalatom azt mondatja velem, hogy úgy tudsz tutira megszabadulni tőle, ha bontod az akvát ... kalapáccsal. :rolleyes:

Örülök, hogy újra felbukkantál, mert már aggódtunk. Ha igaz a szóbeszéd, akkor "egy faluban" élünk vagyunk. Ha kell valamiben segíteni (nem a kalapácsos bontásra gontoltam :D), akkor írj rám, vagy priviben megadom a számomat és hívj.
Bármire találunk megoldást. :)
 
Back
Oldal tetejére