• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Old Forest

Kezdem azt gondolni egyebkent hogy a csapvizbol jott az agancs szeru alga :D
lattam hianytuneteket a bucekon, es ugy okoskodtam, hogy vizcserenkent 5 liter csapviz talan potolja a kiszurt asvanyi anyagokat amik hianyozhatnak a sovany tapozasbol meg a gh+bol. De siman lehet hogy a sporak hianyoznak a szurt vizbol. Mit gondoltok. Eddig se agancs se BBA nem fordult elo miota RO vizezunk.
Wekerlén csapvíznek nevezni azt a löttyöt ami jön a hálózatból túl jóindulatú megközelítés.
A telep java részén emberi fogyasztásra alkalmatlan, akváriumban viszont elképzelhető, hogy az egészségügyi felső határértékek miatt az algák tapsikolva szaporodnak.

Azt észrevetted-e, hogy az évtizedekig 7,4-es pH, az utóbbi másfél évben 7,6 és 7,8 között ingázik?
 
Wekerlén csapvíznek nevezni azt a löttyöt ami jön a hálózatból túl jóindulatú megközelítés.
A telep java részén emberi fogyasztásra alkalmatlan, akváriumban viszont elképzelhető, hogy az egészségügyi felső határértékek miatt az algák tapsikolva szaporodnak.

Azt észrevetted-e, hogy az évtizedekig 7,4-es pH, az utóbbi másfél évben 7,6 és 7,8 között ingázik?
Nem de foleg azert nem, mert az utobbi idoben (elmult 2 ev) RO szurovel kotyvasztott vizet hasznaltam.
 
Nem de foleg azert nem, mert az utobbi idoben (elmult 2 ev) RO szurovel kotyvasztott vizet hasznaltam.

Ez semennyire nem derült ki az alábbi posztodból. Túl félreérthetőre sikerült. ;)
Kezdem azt gondolni egyebkent hogy a csapvizbol jott az agancs szeru alga :D
lattam hianytuneteket a bucekon, es ugy okoskodtam, hogy vizcserenkent 5 liter csapviz talan potolja a kiszurt asvanyi anyagokat amik hianyozhatnak a sovany tapozasbol meg a gh+bol. De siman lehet hogy a sporak hianyoznak a szurt vizbol. Mit gondoltok. Eddig se agancs se BBA nem fordult elo miota RO vizezunk.
 
Ez semennyire nem derült ki az alábbi posztodból. Túl félreérthetőre sikerült. ;)
Tenyleg nem... :
rmint ha olvasom en ertem hogy van benne... De megertem hogy nem lattok a fejembe :D
Szoval RO vizbol sozom altalaban 200-220 TDS-re dennerle GH+ adagolasaval. De ahogy fent irtam is, gyanakodtam hogy hatha valami hiany van ezert minden masodi/harmadik alkalommal tettem az akiba 5l csapvizet is.

Egyebkent mostanra a bucek teljesen elmalottak, nem tudom mi hianyzik nekik.
 
Szoval RO vizbol sozom altalaban 200-220 TDS-re dennerle GH+ adagolasaval.
Ez elírás, vagy tényleg ilyen keményre sózod vissza? Nem egészen értem, nálam pl. a csapvíz is lágyabb

Szerk.: most látom február 6., nekem most dobta fel a lista
 
Ez elírás, vagy tényleg ilyen keményre sózod vissza? Nem egészen értem, nálam pl. a csapvíz is lágyabb

Szerk.: most látom február 6., nekem most dobta fel a lista
Igen, nálunk a csapvíz 300 körül van. Valahogy szép lassan idáig sodródott. :)
 
Itt azert hatalmas valtozasok nem voltak mostanaban. Van par gyonyoru pici blue bolt szeru garnéla, amiket a masik akvariumbol mentettunk, feltehetoleg a blue shadow mossurak es golden beek leszarmazottai. Sajnos ebben a kozegben valamiert nem latom hogy nagyon szaporodnanak a garnelak, lehet kicsit kemenyebb viz kell nekik de oszinten nem nagyon van modom kideriteni mi faj nekik. Szerencsere akik itt vannak szepen nonek, csak a bebik nincsenek.
A Galaxykat megprobalom iden is szaporitani, ennek jegyeben elkezdtem oket elo kajaval etetni.
A viz kicsit furcsa mostanaban latszolag tiszta, de a felszin allandoan buborekos, szinte habos, nem tudom mit tettem hogy ilyen lett, talan par rud ADA taprud az egyetlen amit valtoztattam az utobbi idoben.

PXL_20220304_124326076.jpg
 
IMG_20220418_191836_1.jpg

A tragazason kicsit allitottam hetente nyomok 1 ml GA makrot is a szokasos ADA stilusu tapok melle. Nagyon szepen megindultak a pafranyok. Mivel a masik akvariumban a sugereknek csak elo kajat tudok adni, a galaxyknak is elkeztem szunyoglarvat etetni. Mit mondjak, szepen kikerekedtek. Iden is elkezdtem a szaporitas projektet, remelem iden is sikerrel jarunk :)
 
IMG_20220528_135547.jpg

Egesz jol nez ki minden. A galaxykat is elkezdtem elo kajaval etetni, ugyhogy szepen nonek. Sajnos lassan szet kell szednunk ezt az akvariumot, de nagyon elegedett vagyok a pafranyokkal es a vegyes eloteri novenyekkel is. A bucek a nagy olvadas utan most ujra hajtottak, ugyhogy talan a kovetkezo akvariumban is tudom majd hasznalni oket :)
 
Back
Oldal tetejére