• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Analogizalas

Katasztrofa X. nap:

Annyi valtozas van, hogy az eddig a talajon felvo novenyek, feltelezem a feny megvonasa miatt, kiegyenesitettek a leveleiket es ismet felfele allnak:

View attachment 146291

View attachment 146292

Tapozas naponta 5ml AquaLine Macro, ami a javasolt 1ml/20l nagyjabol masfelszerese. Feny napi 6 ora 60%-on. Elkeseredettseg 97%.
Amanok bujkalnak, Ancisztruszok leszarjak az algat. Algazo gebek beszerzesen gondolkodom.
Láthatólag majdnem teljesen megborult akva. A víz is opálos: szűrés elégtelen.
Az előtérben lévő /asszem'/ cryptocoryne sajnos teljesen befulladt.
Ilyenkor már az algaevők /Halak, csigák, garnélák/ sem segítenek.
Lépni kell!
 
Volt ma Andás a takarító brigádért, vitt 1 rahedli gazt, hozott az akva vizéből, bemértem. A helyzet nem rózsás! Megkövetek mindenkit, aki a macro emelése ellen volt, igazatok volt!!

A szőr csak a relatív nitrát hiány miatt van, annak tök normális az értéke - amúgy.

Szóval az értékek:
NO3: 15 ppm
PO4: 4 ppm - itt van a kutya elásva! Sajnos időnként a sok foszfát is tud pontalgát előidézni - átvert a kis gonosz..
Fe: 0,5 ppm
GH: 12
KH: 8
PH: 7

Nem tudom, hogy ez a marha sok foszfát még a túletetés maradványa, vagy a víz, amivel cserész eleve foszfátos-e - bár nem tudom, hogy a csapvízben mennyi szokott lenni, vagy szokott-e egyáltalán..
Talán a legcéravezetőbb valami foszfát megkötő gyanta lenne, amíg nem rendeződnek az arányok.

Többiek! Ötlet??
 
Az a baj, hogy hosszútávon mindenképp kéne az RO...
Én inkább gyakoribb vízcserékkel próbálnám meg kordában tartani a foszfátot...mondjuk heti 2 x 40-50%. Még ha csapvíz is...
Én ugyan nem használtam még ilyen-olyan megkötő-anyagokat, 0 tapasztalatom van benne, de sokkal macerásabbnak hangzik. Baromi nehéz lenne szinkronba hozni a nitráttal, hogy legalább megközelítőleg jó arányban legyenek.
 
Volt ma Andás a takarító brigádért, vitt 1 rahedli gazt, hozott az akva vizéből, bemértem. A helyzet nem rózsás! Megkövetek mindenkit, aki a macro emelése ellen volt, igazatok volt!!

A szőr csak a relatív nitrát hiány miatt van, annak tök normális az értéke - amúgy.

Szóval az értékek:
NO3: 15 ppm
PO4: 4 ppm - itt van a kutya elásva! Sajnos időnként a sok foszfát is tud pontalgát előidézni - átvert a kis gonosz..
Fe: 0,5 ppm
GH: 12
KH: 8
PH: 7

Nem tudom, hogy ez a marha sok foszfát még a túletetés maradványa, vagy a víz, amivel cserész eleve foszfátos-e - bár nem tudom, hogy a csapvízben mennyi szokott lenni, vagy szokott-e egyáltalán..
Talán a legcéravezetőbb valami foszfát megkötő gyanta lenne, amíg nem rendeződnek az arányok.

Többiek! Ötlet??
Ismet nagyon-nagyon koszonom Eva a kedvesseged!
Elkepeszto mennyisegu novenyt kaptam. Sajnos a korabbi balgasagom miatt, ami a talajt illeti, iszonyuan nehez dolgom volt a beultetessel. Alig tudtam bent tartani a toveket. Ennek ellenere nagy mennyiseget tudtam ugy tunik beultetni. Bizom benne, hogy bent is marad belole jo sok. Felve es szegyenkezve, de ime:

F50FDDFD-A46A-4DC8-A6C9-2890117A853C.jpeg

A szabad spotokban azert nincs tobb hatul, mert ott vagy nagyon vekony a talaj, vagy utban van a fa, ami bizonyos mertekben le van asva. A Vallisneriat es az Anubiast nem akartam kiszedni. Imadjak a garnelak. Tudom, ez messze van attol ahogy ki kellene neznie, de ebbe a talajba sajnos ennyi megy bele. :/
Bizom benne, hogy a novekedes soran majd tudok meg formalni rajta.

Eva, a merest kulon koszonom, nagyon sokat segitettel! Remelem, hogy ki tudtok otolni valami okosat! :)
 
Az a baj, hogy hosszútávon mindenképp kéne az RO...
Én inkább gyakoribb vízcserékkel próbálnám meg kordában tartani a foszfátot...mondjuk heti 2 x 40-50%. Még ha csapvíz is...
Én ugyan nem használtam még ilyen-olyan megkötő-anyagokat, 0 tapasztalatom van benne, de sokkal macerásabbnak hangzik. Baromi nehéz lenne szinkronba hozni a nitráttal, hogy legalább megközelítőleg jó arányban legyenek.
Pont ez volt az elso gondolatom, hogy jelenleg ez lenne amit tudnek tenni.
Viszont most kerult be sok noveny. Ami majd ugye elkezdi felvenni a foszfatot. A vilagitast tovabbra is 6 ora / 60%-on fogom hagyni. CO2 megy tovabb. A kerdes a novenytapozas. Mi lehet most igy a realis?

A Planter, amit hetente 5ml adagban adtam eddig a gyartoi ajanlas szerint a kovetkezoket tartalmazza:

Bór(B)|Réz(Cu)|Cink(Zn)|Mangán(Mn)
Molibdén(Mo)|Magnézium(Mg)|Kálium(K)
Kobalt(Co)|Vas(Fe)

A Macro pedig, amit 3ml/nap adagban adtam, a kovetkezoket:

Nitrát (NO3) | Foszfát (PO4) | Kálium (K)

Vegyem vissza a Macrot teljesen? Vagy ket naponta adjam csak?

Vagy varjak egy hetet, menjen minden ugyanigy es nezzuk meg, hogy a friss novenyek mennyit vesznek majd fel ezekbol?
 
Volt ma Andás a takarító brigádért, vitt 1 rahedli gazt, hozott az akva vizéből, bemértem. A helyzet nem rózsás! Megkövetek mindenkit, aki a macro emelése ellen volt, igazatok volt!!

A szőr csak a relatív nitrát hiány miatt van, annak tök normális az értéke - amúgy.

Szóval az értékek:
NO3: 15 ppm
PO4: 4 ppm - itt van a kutya elásva! Sajnos időnként a sok foszfát is tud pontalgát előidézni - átvert a kis gonosz..
Fe: 0,5 ppm
GH: 12
KH: 8
PH: 7

Nem tudom, hogy ez a marha sok foszfát még a túletetés maradványa, vagy a víz, amivel cserész eleve foszfátos-e - bár nem tudom, hogy a csapvízben mennyi szokott lenni, vagy szokott-e egyáltalán..
Talán a legcéravezetőbb valami foszfát megkötő gyanta lenne, amíg nem rendeződnek az arányok.

Többiek! Ötlet??
Szerintem hagyjuk a foszfátmegkötő gyantát. Budapesti csapvíz... kizárt, hogy olyan magas foszfát legyen benne, sok fórumtárs csapvizezik még. Ez a túletetés következménye lesz. Gyakoribb vízcsere és esetleg kevesebb macro plusz nitráttal. Egy biztos : kell az alap csepptesztes készlet. No3, Po4, Fe, Ph. Bármit csinálunk, azt ne vakon. 😉
 
Szerintem hagyjuk a foszfátmegkötő gyantát. Budapesti csapvíz... kizárt, hogy olyan magas foszfát legyen benne, sok fórumtárs csapvizezik még. Ez a túletetés következménye lesz. Gyakoribb vízcsere és esetleg kevesebb macro plusz nitráttal. Egy biztos : kell az alap csepptesztes készlet. No3, Po4, Fe, Ph. Bármit csinálunk, azt ne vakon. 😉
Dolgozom rajta, de nyilván a prioritási sorrendben. Amikor kaptam rá engedélyt, nem gondoltuk, hogy ez egy 20 ezres gyors kiadás. Úgyhogy egyéb forrásokat kell találni a finanszírozáshoz, de nagy erőkkel dolgozom rajta. Szerencsére az egyéb dilik miatt vannak ilyenkor cuccok itthon amit az ember megtalál egy-egy fiók mélyén és el lehet adni. :D

Akkor nyomom a heti 2 40%-ot pihentett vízzel. Ez azt jelenti, hogy a teljes adag pihen 3, illetve 4 napot a csapból kiengedés után. Macro 1ml / nap?
 
Szerintem az eddig adott makrot harmadold, a microt felezd(a 0,5ppm vas is a tetejét súrolja szerintem) a vízcsere tenni fogja, amit tennie kell. Mérni azért kell majd, nehogy nitráthiányt idézzünk majd elő, ami szintén nem segít a növényeknek. A jó hírem az, hogy a Ph valószínűleg rendben van, mivel van jelentős mennyiségű vasad a vízben. 6,5ph felett már elbomlanak a normál hordozó kelátok és akármennyi microt tolsz bele, 1 napra rá 0ppm lesz a vasad. Fel a fejjel, innen már csak jobb lesz. 🙂
 
Szerintem az eddig adott makrot harmadold, a microt felezd(a 0,5ppm vas is a tetejét súrolja szerintem) a vízcsere tenni fogja, amit tennie kell. Mérni azért kell majd, nehogy nitráthiányt idézzünk majd elő, ami szintén nem segít a növényeknek. A jó hírem az, hogy a Ph valószínűleg rendben van, mivel van jelentős mennyiségű vasad a vízben. 6,5ph felett már elbomlanak a normál hordozó kelátok és akármennyi microt tolsz bele, 1 napra rá 0ppm lesz a vasad. Fel a fejjel, innen már csak jobb lesz. 🙂
Köszönöm! Így fogok tenni! A bíztatást is! :)
 
Szerintem az eddig adott makrot harmadold, a microt felezd(a 0,5ppm vas is a tetejét súrolja szerintem) a vízcsere tenni fogja, amit tennie kell. Mérni azért kell majd, nehogy nitráthiányt idézzünk majd elő, ami szintén nem segít a növényeknek. A jó hírem az, hogy a Ph valószínűleg rendben van, mivel van jelentős mennyiségű vasad a vízben. 6,5ph felett már elbomlanak a normál hordozó kelátok és akármennyi microt tolsz bele, 1 napra rá 0ppm lesz a vasad. Fel a fejjel, innen már csak jobb lesz. 🙂

PH-ja 7-es, mértem, az tök OK!
 
Volt ma Andás a takarító brigádért, vitt 1 rahedli gazt, hozott az akva vizéből, bemértem. A helyzet nem rózsás! Megkövetek mindenkit, aki a macro emelése ellen volt, igazatok volt!!

A szőr csak a relatív nitrát hiány miatt van, annak tök normális az értéke - amúgy.

Szóval az értékek:
NO3: 15 ppm
PO4: 4 ppm - itt van a kutya elásva! Sajnos időnként a sok foszfát is tud pontalgát előidézni - átvert a kis gonosz..
Fe: 0,5 ppm
GH: 12
KH: 8
PH: 7

Nem tudom, hogy ez a marha sok foszfát még a túletetés maradványa, vagy a víz, amivel cserész eleve foszfátos-e - bár nem tudom, hogy a csapvízben mennyi szokott lenni, vagy szokott-e egyáltalán..
Talán a legcéravezetőbb valami foszfát megkötő gyanta lenne, amíg nem rendeződnek az arányok.

Többiek! Ötlet??
Pedig lehetett ám neked igazad Évi, nem is kevés! A mérés a jelenlegi állapotot tükrözi, amikor a növények java része
befulladt állapotban van, elalgásodott, növekményük, tápfelhasználásuk nulla. Az ilyen állapotban végzett tápozás teljesen esetleges vízértékeket mutathat, de nagy valószínűséggel amit valami nem köt meg, nem bomlik el, alga nem használ fel, az feldúsul.
 
Egy ideje nem jelentkeztem. Suru hetkoznapok...

Szoval, elkeszult az allvany.

38B63863-E575-485C-A288-AB2A9B8F7C44.jpeg

Igy mar egyaltalan nem eri napfeny. Azota is zajlik a heti ket 50% vizcsere. Napi 6 ora vilagitas 60%-on, egyharmad tapozas. Hatarozottan jobb a helyzet. Teny, hogy sok algas levelet en vagtam le vegul, de ettol fuggetlenul is egyre kevesbe latszodnak. Jelenleg van bent ~25 RC garnela es 5 Amano. Nekik es persze nektek is, kulon koszonet ezert! :)
A novenyek is szepen dusulnak, egyre szebb szerintem:

F2931DA7-9289-40F2-9429-A91B947DBA45.jpeg


7C788FE7-BFC7-460E-AC3F-44BED66D85C9.jpeg

091C9585-F201-403D-81B4-AB154CCEF379.jpeg

7340CC6C-5580-4E95-A260-00C6F02DF0E5.jpeg

7FE0814B-4182-47EE-BEF4-F77DADC3BB74.jpeg

771EE1E0-C435-47B5-BA07-B8D938C50C6F.jpeg

Szerk:

Az Anubis emerge viragot keszul hozni. Legalabbis nagyon remelem, hogy virag lesz:

E3DCC00E-CFBC-4B88-A5BD-1ECDEACAE3EA.jpeg
 
Egy ideje nem jelentkeztem. Suru hetkoznapok...

Szoval, elkeszult az allvany.

View attachment 147848

Igy mar egyaltalan nem eri napfeny. Azota is zajlik a heti ket 50% vizcsere. Napi 6 ora vilagitas 60%-on, egyharmad tapozas. Hatarozottan jobb a helyzet. Teny, hogy sok algas levelet en vagtam le vegul, de ettol fuggetlenul is egyre kevesbe latszodnak. Jelenleg van bent ~25 RC garnela es 5 Amano. Nekik es persze nektek is, kulon koszonet ezert! :)
A novenyek is szepen dusulnak, egyre szebb szerintem:

View attachment 147849


View attachment 147850

View attachment 147851

View attachment 147852

View attachment 147853

View attachment 147854

Szerk:

Az Anubis emerge viragot keszul hozni. Legalabbis nagyon remelem, hogy virag lesz:

View attachment 147862
Basszus olyan rég írtál, hogy vissza kellett néznem, hogy nézett ki az akvád korábban.
Sokat változott, és a jó irányba! Szerintem már áttérhetsz a heti 1 vízcserére, és lassan, fokozatosan elkezdheted növelni a világítás időtartamát is. Szépen besűrűsödött a hátulja, így már jobb esélyed van az alga ellen! Grat!👌

*ja, és szuper az állvány! ;)
 
Back
Oldal tetejére