• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Analogizalas

Katasztrofa X. nap:

Annyi valtozas van, hogy az eddig a talajon felvo novenyek, feltelezem a feny megvonasa miatt, kiegyenesitettek a leveleiket es ismet felfele allnak:

04AA37EF-7F9F-4F11-8074-F30E3E95F317.jpeg

B2BE7A7E-8B31-4FED-BCD8-7721D2B17F72.jpeg

Tapozas naponta 5ml AquaLine Macro, ami a javasolt 1ml/20l nagyjabol masfelszerese. Feny napi 6 ora 60%-on. Elkeseredettseg 97%.
Amanok bujkalnak, Ancisztruszok leszarjak az algat. Algazo gebek beszerzesen gondolkodom.
 
Hat ezt az infot kaptam. Ez igy nem oke? Vagy miert kerdezed?

Nagyon - nagyon kíváncsi lennék a tápanyag értékekre, ezek alapján lehetne biztosan megmondani, hogy mi a bibi!
Én ezzel a tápcsaláddal sosem tápoztam, a jelenlévő algák alapján javasoltam macro a tápanyag emelést.
 
Hat ezt az infot kaptam. Ez igy nem oke? Vagy miert kerdezed?
Vissza kell menni az elejére. Minden szuper volt, de sok volt a fény, jött az alga. Visszavettél a fényből (a legjobb ilyenkor amit tehetsz) így a növények tápanyagszükséglete szintén csökkent. Ennek ellenére megemelted a vízben lévő tápanyagszintet, szerintem ez egyértelműen az algáknak kedvez.
Amit én csinálnék az az lenne hogy telepakolnám az akva hátulját gyorsan növő stemekkel, hogy elszívjanak minden tápanyagot az algák elől. A fényt természetesen így hagynám takarékon. De valóban tesztekkel okosabbak lennénk.
 
A zöld szőr akkor szeret megjelenni, ha a növények már szenvednek a nitrogén hiányától. Ezért javasoltam, hogy emeljen a makro tápon a fény visszavételével párhuzamosan, ha kap enni a gaz, hamarabb rendbe jön, még ha kisebb is az étvágya.
Ebben igazad van, de szerintem a fény csökkentéssel olyan mértékben kevesebb lett a növények tápanyagigénye, hogy az eredeti makró dózis már így is extrát adott volna nekik. :unsure:
 
Amit én csinálnék az az lenne hogy telepakolnám az akva hátulját gyorsan növő stemekkel, hogy elszívjanak minden tápanyagot az algák elől. A fényt természetesen így hagynám takarékon. De valóban tesztekkel okosabbak lennénk.
Én is ezt tenném. Hátra jó sok stem, hogy az algának ne adj teret. A növénymassza a kulcs szerintem. A tápozás másodlagos lesz, ha meg vagy pakolva macrozabáló növényekkel. Az 5ml vagy 3 ml csak finomhangolás kérdése lesz. Limnophila és Hygrophila félék, nagy pogostemonok, bármi ami gyorsan nő jó lesz és látványosan fog segíteni.
 
Nagyon - nagyon kíváncsi lennék a tápanyag értékekre, ezek alapján lehetne biztosan megmondani, hogy mi a bibi!
Én ezzel a tápcsaláddal sosem tápoztam, a jelenlévő algák alapján javasoltam macro a tápanyag emelést.
Sajnos meg nincsenek meg, de hamarosan. Mindenkeppen fogom irni ahogy vannak szamok.

Én is ezt tenném. Hátra jó sok stem, hogy az algának ne adj teret. A növénymassza a kulcs szerintem. A tápozás másodlagos lesz, ha meg vagy pakolva macrozabáló növényekkel. Az 5ml vagy 3 ml csak finomhangolás kérdése lesz. Limnophila és Hygrophila félék, nagy pogostemonok, bármi ami gyorsan nő jó lesz és látványosan fog segíteni.

Ez megint kolteszagu. :D Valahogy megprobalom attolni a rendszeren.

Tropica Hygrophila difformis-szal mar amugyis szemeztem. Vajon a brutto 60cm szelesseget hany to tudna megtolteni? 4? 5?

 
Sajnos meg nincsenek meg, de hamarosan. Mindenkeppen fogom irni ahogy vannak szamok.



Ez megint kolteszagu. :D Valahogy megprobalom attolni a rendszeren.

Tropica Hygrophila difformis-szal mar amugyis szemeztem. Vajon a brutto 60cm szelesseget hany to tudna megtolteni? 4? 5?

Egy gyorsan növő stemből 2 cseréppel már jó vagy! 2 hónap alatt ha nem vigyázol benövi az egész akvát!
 
Sajnos meg nincsenek meg, de hamarosan. Mindenkeppen fogom irni ahogy vannak szamok.



Ez megint kolteszagu. :D Valahogy megprobalom attolni a rendszeren.

Tropica Hygrophila difformis-szal mar amugyis szemeztem. Vajon a brutto 60cm szelesseget hany to tudna megtolteni? 4? 5?

Nem költésszagú...figyeld az ingyenes növények topicot. Stemek sokszor vannak, mert gyorsan nőnek, mindenki vágja max 2-3 hetente. Rotalákat, hygrophila polysperma rosanerviget, pogostemon erectust tudok én is adni...kb egy hét múlva.
 
Nem költésszagú...figyeld az ingyenes növények topicot. Stemek sokszor vannak, mert gyorsan nőnek, mindenki vágja max 2-3 hetente. Rotalákat, hygrophila polysperma rosanerviget, pogostemon erectust tudok én is adni...kb egy hét múlva.
Koszonet erte! Ha az elozo meghiusul, mindenkeppen fogok elni a lehetoseggel! :)
 
Hétfőn jelezted az alga problémád.
Ma szerda van.
2 nap alatt nem áll helyre a rend.
Kis türelem.
Ha blackoutot csináltál volna, az is 4-5 nap.
Ha visszavetted a fényt, várd az eredményt... 1-2 hét... 😴
 
😱
Sajnos meg nincsenek meg, de hamarosan. Mindenkeppen fogom irni ahogy vannak szamok.



Ez megint kolteszagu. :D Valahogy megprobalom attolni a rendszeren.

Tropica Hygrophila difformis-szal mar amugyis szemeztem. Vajon a brutto 60cm szelesseget hany to tudna megtolteni? 4? 5?

a hygrophila difformis az egyik legjobb növény az algák ellen tapasztalataim szerint. naponta nyírnom kellett, olyan gyorsan nőtt! 😊😊
 
Back
Oldal tetejére