• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY LED matrix 4x5x3W

zeppike

Főkertész
Par eve elkezdtuk nezegetni hogy milyen vilagitas lenne eleg eros eleg kompakt es nem utolso sorban olcso a 35x35x40es akvariumunkhoz.
Eloszor egy 65w os philips tornado-t hasznaltunk, de nagyon meleg es nagy volt, ugyhogy elkezdtem ledes lampakat nezni, de azokrol amik szoba jottek mindig lebeszeltek a boltokban. Valoszinuleg teljes joggal, megkimelve minket egy ujabb csalodastol.

Vegul ugy dontottem DIY lesz, mennyire lehet nehez?

Apos keszitett egy dobozt az akvarium tetejere, en pedig elkezdtem szamolni, es kis csomagokat varni.
tobbek kozott egy nagy csomag 3W os 6500Kes ledet es egy olcso dimmert.

Az uj ledek elso kiprobalasanal kiderult hogy ezek nem lesznek hosszu eletuek hutes neluk, kettot elolvasztottam, aztan siettunk a Praktikerbe szog-aluminiumot venni.
sikerult parezer forintert egy 1.5m-es darabot venni a legjobb arany szinu diszlecbol.
A ledek erre kerultek de meg igy is nagyon forron mentek, igy egy egy darab Processzorhutot a kilencvenes evekbol meg ragasztottam melle :)

A dimmer rettentoen barkacsnak nez ki, de teszi a dolgat, a tapegyseg szerepet pedig egy jo oreg IBM laptoptolto jatsza.
Lassan ket eve hasznaljuk es talan ket ledet csereltem mar benne, de alapvetoen jol mukodik a novenyek szepen nonek alatta, es ugyan a tornadohoz hasonloan 4000 Lument vilagit, sokkal kisebb helyen is elfer, es nem felunk hogy kigyullad tole a lakas.
 
Back
Oldal tetejére