• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alsópolcos szűrők

Bocsánat, rosszul fogalmaztam. Én egy eheim 2080-2180 mellé gondoltam az Tetrákat pluszban. Úgy elegendő lenne?
A három szűrő szerintem igen. Úgy a szűrőanyag kb. 48l lenne, ez kb. 5%-a az akvárium űrtartalmának. Hogy hosszútávon mennyire kényelmes 3 szűrőt karbantartani, és mekkora hangjuk lenne együtt, azt nem tudom sajnos.
Azt írod, hogy szeretnél sok fát, levelet (biótopszerűen?) az akváriumban. Itt azt kell majd eldönteni, hogy ezeket hagyod-e az akváriumban lebomlani, hogy minél természetesebb legyen, vagy cseréled folyamatosan. Ha hagyod bomlani, az nagy terheléssel fog járni, kelleni fog az erős szűrés, és nem esztétikus abban az értelemben, ahogy esztétikus egy ADA scape, viszont természetes közeget/látványt nyújt. Ha ebben a közegben még szép és algamentes növényeket is szeretnél növeszteni, ahol pl. megvilágítja a spot, az kihívás lesz, viszont kétségtelenül természetes hatást érhetsz el. :)
 
Utoljára módosított:
Bocsánat, rosszul fogalmaztam. Én egy eheim 2080-2180 mellé gondoltam az Tetrákat pluszban. Úgy elegendő lenne?
3 szűrő? 🫣🤔Ne már. 2 szűrő. Vagyis 2 nyomó-szívó ág. Én is a Hypermaxra szavaznék. (Aquael külső szűrőim vannak, elfogult vagyok. ) De az Eheim+2 Tetra esetén sorba kötném a Tetrákat és csak a kannák száma növekedne, a nyomó szívó ág nem. Túl sok csövezés egyébként. 🤷
 
Back
Oldal tetejére