• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech ADA inspired low-tech iwagumi inspired NANO :)

koda97

Kertész szaki
Mivel még nem nagyon mutatkoztam itt a fórumon most szeretnék tartani egy rövid bemutatkozást.Kovács Dávid vagyok,14 éves gimnazista tanuló,3 éve kezdtem komolyabban foglalkozni akvarisztikával,de ezen kívül van egy nyílméreg békás,növényes viváriumom,szakállas agámáim ,amiket sikerrel szaporítottunk apukámmal :),egy hullámos papagájom és egy kutyám szóval van minden :lol: .Igazi növényes akváriumum még nem volt ,de most lesz :D legalábbis megpróbálom.Egyébként az akváriumot,aminek most leírom a tervét már közel 6 hónapja tervezgetem és nem akarom elsíetni ,mert eddig abból mindig csak a baj volt...Akváriumból eddig 4 volt ,egy 80 literes gurámis,neonos,120 literes afrikai sügeres,és 2db 25 literes garnélás amikben,azért volt egy pár növény :)ezek közül már mindegyik megszünt ,de a legjobban talán a garnélásakat élveztem a növények miatt ,de még ezek sem voltak olyan igazi növényesek.1 éve találtam ki ,hogy csinálok egy növényes akváriumot ,amikor megláttam Takhsi Amano egyik művét ,egy iwagumi akváriumot(nekem azóta ez a kedvenc stílusom).Na,de most jöjjön a lényeg az akvárium:
Ahogy a cím is mutatja ,ezt az akváriumot attibva mesterműve inspirálta.Maga az ,hogy ilyen dús gyepet alkotott 0,3w/liter világítással és CO2 nélkül az szerintem durva :clap: Az akváriumot bocsi attibva ,de egy kicsit másolom :D persze a kövek nem pont úgy lesznek elredezve .
Az akvárium: 25 liter sima üveg
Növények:5 doboz riccia lesz a gyep,a kövek tövébe Hydrocotyle sp. Japan-t fogok tenni és hátra Rotala sp. ''green''-t ,persze mind tropica növény :) (ez a része a másolás)
Co2:nincs
Dekor,aljzat:2cm JBL táptalaj,erre jön 4cm bazalt és olyan 3-4kg seriyu követ tervezek dekornak.
Tápozás:Easy-life carbo és profito
Szűrés:Tetra-tec ex 700 (700l/h),amit perlonnal és az emeléssel talán le tudok küzdeni 400l/h-ra (azért ilyen erős a szűrő ,mert egy régebbi akimból hozom át)
Világítás:Aquatic Nature Solar Duo Boy 13 W
Az akváriumot lágy vízzel fogom feltölteni ,ahogy attibva tette :D
Légyszi írjátok le ,ha valami nem megfelelő a tervemben.
 
Szia,

Megtiszteltetés, hogy az én aksim inspirált! ;) Kíváncsi leszek 25 literben milyen hasonló iwagumit hozol össze. A Ricciára készülj, hogy egy idő után elengedheti a lekötözést, ezért azt ismételgetni kell majd (ezért javaslom a Riccia és valamilyen más moha kombóját). A rotala sp green egy ilyen pici aksiban sok tud lenni, szerintem akkor inkább HM, csak azt nem tudom, hogy az sima JBL talajban és low tech körülmények között hogyan viselkedne.. A Hydro sp. Japan az egy ilyen pici aksiban majd igényli a sűrű metszést, hogy ne uralkodjon el!
Majd jöhetnek a képek! ;)
 
Miért nem jó a bazalt ? Egyébként már nekem is feltünt ,hogy egyik akvakertész sem használja. MIért van ez ?
 
koda97 said:
Miért nem jó a bazalt ? Egyébként már nekem is feltünt ,hogy egyik akvakertész sem használja. MIért van ez ?


Szia!

Mielőtt belevágnál érdemes átolvasni: Green Aqua http://www.greenaqua.hu/novenyes_akvariumok_alapismeretei_novenysuli itt mindenre választ találsz.
És itt a fórumon is :https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=16&t=211 itt konkrétan a kérdésedre a válasz!

Ha már hat hónapja tervezgeted, ami okos dolog, egy kis olvasgatás már belefér, és nem fog csalódás érni!

Üdv:w-rig!
 
Sziasztok !
Holnap veszem meg a köveket a GA-ba és már az aljzat is benne van az akváriumban ,szóval majd holnap dobok fel pár képet a Layout-ról
 
Üdv! Hogy áll az aki?
Én is hasonlót próbálok megvalósítani... :) (az enyém very high low-tech lesz)
 
Sziasztok !
Kicsit elcsúsztam a fórumozásban időhiány miatt ,de ezt most bepótolom ! :D
Szóval végül bekerült az akiba 2cm Aquabasis plus táptalaj :
1147717135IMG_0313_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Általános aljzat végül bazalt zúzalék lett ,mert az akvárium 2/3-a moha tehát nem láttam értelmét komolyabb talajnak.(bár már kezdem belátni ,hogy hülyeség volt)
189700585IMG_0314_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A Hardscape nagyon hasonló lett attibváéhoz.6,2 kg Seriyu kő van az akváriumban ,de ebből van egy 1,8kg-os amit azért vettem ,hogy majd széttöröm és ebből lesznek a kisebb darabok, na ennek csak a fele van benn.
160723673IMG_0320_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sajnos a GA-ba nem volt készleten riccia stone ,ezért rögtönöznöm kellet hát ez lett a vége xDEzek egyébként szétttört csempe darabok :D
55375294IMG_0321_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A riccia kötözés nem volt kis meló, el is ment 4,5 doboz riccia az 5-ből,nagyon szép egészséges ricciát kaptam a GA-tól, köszönöm így utólag.
1033632114IMG_0322_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

itt az aki már 3 napos, a riccia szépen növöget ,de a többi növény nem igazán...lehet ,hogy a bazalt lesz a gond :?
759025548IMG_0348_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezen a képen látszik igazán ,hogy a riccia nőtt egy kicsit :D
619096753IMG_0352_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Majdnem sikerült a tökéletes másolat. :p Kíváncsi vagyok Te, hogy boldogulsz majd vele. Kalappal! ;)
 
Na ez jó lett nagyon, a csempe tényleg jó ötlet volt... Én laposabb folyami köveket találtam erre a célra, bár inkább kis gömbök lettek belőle. A riccia hihetetlen, hogy mennyire gyorsan össze tudja magát kapni, lassan nyírni kell. Keep on! ;)
 
Nagyon szép akvárium! :) Gratulálok!
én egy agyagcserép alátétet törtem szét tegnap erre a célra :) még ázik (biztos ami biztos), de a csempe se rossz ötlet. Én is gondoltam rá, de egy darabot nem adtak, egy egész dobozzal meg nem akartam venni :)
 
Ez lett volna a második ötletem lowtech-re nekem is, nagyon tettszett attibva iwagumija és úgy látom neked is nagyon szépen sikerült kialakítani az eredetire hajazót :D
Nagyon szép kis akvárium lesz, már most is szép üde és a kövek egyszerűen gyönyörűek :eek: A csempe is ötletes, csak így tovább :thumbup:
 
Köszönöm mindenkinek a dícsérő szavakat ! Egyébként nincs valami ötletetek ,hogy miért kezd szétmenni a Hydrocotyle sp. Japan? nem tudom mi lehet a baj, mert a rotala szépen fejlődik, a riccia brutálisan bubizik és nő mint az állat ...én ezt nem értem :crazy:
 
Gondoltam feldobok pár friss képet az 5 napos riccia gyepről, ami már kb.4mm :eek: :D (mi lesz itt egy hónap mulva :shock: ) RICCIA 4 EVER :lol: ui:bocsi a képminőségért, lesz ez majd jobb ha megtalálom a fényképezőm töltőjét xD
IMG_0394_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0396_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0398_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0399_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0400_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0403_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ez pedig a szegény Hydrocotyle amiről beszéltem, bár (remélem) ez csak levélváltás.
IMG_0402_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Ha a hydro rendben lesz, akkor már nem is lesz szerintem kihívás ez az aki :). Úgy látszik jól indul...
Halacsok mik lesznek?
 
Na ez látod jó kérdés.igazából pont akartam kérdezni hogy mit ajánlotok ehez az arányokhoz és színekhez :D ami biztos ,hogy lesz benne 5db sakura garnéla,1db amano és 2 törpeszívó harcsa .
 
Back
Oldal tetejére