• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Nanok low tech

A tigris garnéláknak lehet külön tigersalz-ot kapni, az RO visszasózására,ami 7,5 ph-ra, gh 6-ra, és kh 2,5-re állítja be a víz paramétereket. A Sulawesi 7,5 só, ph 7,5-re, gh 7-re és kh 5-re állítja be a vizet a leírás szerint.Ezek a garnélák igényei elég hasonlóak, kivéve a vízhőfokot. Sokan mégis savas vízben tartják a tigriseket, és a tylo csigákat. Kezd eltejedni a kardinálisok csapvízbe való átszoktatása. Sokan vagyunk akik feszegetik a határokat.
 
Annyira cukik, ahogy a kis fehér kesztyűs kezükkel szöszmötölnek.
Őszintén drukkolok, hogy szeressenek nálad és szépen sokasodjanak majd idővel.👍🏻
 
Tylok és kardinálisok szaporodnak? Jól beszoktak nálad is?

Volt szaporulat az elején, utána kicsit megfogyatkoztak, igénylik a gondoskodást. Jelenleg 5-en vannak, abból az egyik petés. Most abban reménykedek, hogy ez a folyamat tartós lesz, és jól érzik majd magukat, a víz paramétereket az ő igényeik szerint állítottam be. A mini Tylok szaporodnak, a nagyoktól eddig nem láttam kicsit. Ugyan ebben az akiban vannak még tangerine tigrisek is, náluk mindig van petés, de még sincsenek többen. Nyáron nem hűtöttem a vizet, és időnként 30 fokosra is felment, amit szerintem nem nagyon szerettek a tigrisek.
 
A kedvenc nanom bekerült a wabi studióba, ebben voltak régebben a yellow neon sakurák, jelenleg black bee, tangerine tigris, és ezek kereszteződései, tange tibee F1-F2-esek lakják. Kiszedtem majdnem az egész quadricostatust és a cryptok nagy részét, és beültettem ludwigiát, és zosterifoliát a helyükre. Már régóta szerettem volna kipróbálni valamelyik palackos, reduktoros co2 szettet, amit kimondottan nano akváriumokhoz terveztek, így került beüzemelésre egy Tropica co2 nano szett. A belső szűrök maradtak, garnélásban elmegy, és szerencsére hangtalanok, lehet mellette aludni is.

IMG_4065.JPG

IMG_4066.JPG

IMG_4067.JPG
 
A kardinálisokhoz sok sikert!
Ez az ősdzusngel már a CO2 miatt ilyen buja? Nem gondolkoztál valami kényesebb növényben, ha már tolod neki a gázt? Használsz valami tápot is?
A garnéláknak biztosan jót tesz a stabilabb pH.👍
 
A kardinálisokhoz sok sikert!
Ez az ősdzusngel már a CO2 miatt ilyen buja? Nem gondolkoztál valami kényesebb növényben, ha már tolod neki a gázt? Használsz valami tápot is?
A garnéláknak biztosan jót tesz a stabilabb pH.👍

Köszi a bíztatást a kardinálisokhoz!!
A co2 csak alapjáraton ketyeg, 10-12 bubi/perc. A meglévő világításomhoz elég, viszont az igényesebb növényeknek kevés lenne szerintem. Ha tovább szeretnék lépni, akkor mindent le kellene cserélnem, még az üveget is, mert nem optiwhite. Szeretem ezt az akváriumom, régóta bíbelődöm vele. Elképzelhető, hogy idővel lesz egy külön nanom, amit már igényesebb technikával, és növényekkel indítok. Ada tápokat használok, és ha szükségét érzem, seachem foszfát, excelt is. Amíg lehet megmarad hasonló körülmények között, ebből ennyit lehet/érdemes kihozni.
 
Szép estét! Jelenleg két 30-as garnélás és egy 12l-es nyúlcsigás,guppis akváriumom működik. Ritkán látnak ollót,hagyom elvadulni, a garnélák szeretik, és én is. Vízcsere,tápozás és etetésen kívül nem nagyon csinálok mást (az üveget azért lepucolhattam volna mielőtt ellövöm ezt a képet) A képeken a két 30-as növénymassza látható(az egyik felülnézetből). :)
 

Attachments

  • akvárium#1.JPG
    akvárium#1.JPG
    183.4 KB · Megtekintések: 35
  • akvárium.JPG
    akvárium.JPG
    187.1 KB · Megtekintések: 34
  • akvárium#.JPG
    akvárium#.JPG
    183.8 KB · Megtekintések: 48
A sulawesi garnélák helyére kerültek a guppik? A kardinálisok végül elfogytak?
A kardinálisok elfogytak, abban a 30-asban most Tillandsia-k vannak. A csigucok átkerültek egy 30x20x20-asba, két lány és egy fiú endler guppival. Tudom kicsi ez az üveg nekik, de egyenlőre elvannak. Van egy Tidal 55-ös szűrőm, egy Dooa Co2 System Kit-em, és hozzá egy Dooa Paluda Light 30. Gondolkodom milyen üveggel lenne érdemes elindítani, egy Dooa Neo Glass Air 30x30x45-össel,vagy egy sima 30x30x30-as Ada kockával esetleg. Ha van jobb ötlet, nyitott vagyok rá. :)
 
Beüzemeltem a Tidal 55 szűrőmet egy 54l-esben, a berendezés már így működött szűrő nélkül,csak eddig nem volt benne víz. Jártam egy boltban, ahol minden akváriumban égertoboz volt, és megfogott ez a sárgás-barna víz hangulata, az Amazonasra emlékeztetett,így is hívták a kereskedést. A Garra flavatra-kon gondolkodom de ebben még nem vagyok biztos. A Sulawesi kis akváriumban a guppykkal együtt élnek a Tylo-k, tegnap érkezett bele 5db Matano mini is. Cak,hogy a naplóm életben maradjon, teszek fel pár képet,a harmadik nanomról nem csináltam, abban yellow neon garnélák és tangerine tibee-k vannak. :) Bár a témák nem nagyon passzolnak az akvakertész vonalhoz, de talán még határeset. :)
 

Attachments

  • Fórum.JPG
    Fórum.JPG
    341.7 KB · Megtekintések: 30
  • Fórum#.JPG
    Fórum#.JPG
    325 KB · Megtekintések: 28
  • Fórum@.JPG
    Fórum@.JPG
    308 KB · Megtekintések: 35
Kellett valami helyet találnom a halaknak, mivel az előző helyüket átalakítottam tengeri akváriummá. Így jött az ötlet hogy egy már 1,5-2 éve wabiként működő 54l-est feltöltsek vízzel, és az új és egyben első külső szűrőmet elkezdjem használni (Fluval 207). Kb. egy hónapja működik ebben a formában, kicsit számítok rá, hogy idővel majd valami közbejön. Egy ONF Flat Nano a világítás, és a Tropica nano co2 a gázt biztosítja.
 

Attachments

  • aki.JPG
    aki.JPG
    186.5 KB · Megtekintések: 7
Back
Oldal tetejére