• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bandi sziklás hegysége

bandi79

Tapasztalt kertész
Sziasztok,


Elérkezett a nagy nap, első növényes akváriumom indítása. Mondjuk majdnem ez az első akváriumom is, mert utoljára 1x éves koromban volt egy 25 literesem, amin a létező összes hibát elkövettem. Igazi hal mészárszék volt :) Szóval növényes stílusban iwagumi irányba indultam (párom helyeslésével…), így adott volt a méret, 60x30x36-os sima üveg lett, és most már 15 kiló fölötti Seiryuval. Nem akarom nagyon túlbonyolítani, mindenféle fűféle lenne még benne, garnélákkal, halakkal. A szokásos felsorolás:

Akvárium: 60x30x36cm: 64 l
Világítás: Odyssea 2x24W T5
Szűrés: Tetra EX800 Pro
Szűrőanyagok: Eheim substrat pro 2,5L (3 tálcába is jutott),kerámiagyűrűk és szivacs alul,perlonvatta+Seachem Purigen
Fütés: egyelőre nincs, panelben fix 24 fokon élünk
Talaj: ADA Amazonia + Amazonia Powder
Táptalaj: ADA PowerSand S
Tápozás: ADA Brighty K majd Step x
Co2: Nagynyomású rendszer: 10kg-os palack,GW szelep ill. nyomáscsökkentő szett,üveg bubi számláló,üveg diffi
Bútor: Green Aqua ADA stílusú alap fehér
Dekoráció: Seiryu kő
Növények: Eleocharis parvula mini,Hemianthus callitrichoides Cuba, Lilaeopsis mauritiana, Eleocharis vivipara

A technikát megpróbáltam jól belőni, a palack mondjuk kicsit durva, de jó áron sikerült hozzájutnom, sokszor nem kell majd tölteni. A Tetra szűrőn is tunningoltam, miután végigolvastam pár 100 topicot.

Esetleg megmutatom hol járok (kövek bent, lehetne majd ültetni)… Képet megpróbálok betenni… lehet már feltölteni is?
 
Üdv a fórumon! Táptalaj már benn van?

Szia,

igen, közben összeraktam az egészet. Ment alá táptalaj és adalékok. A fenti scape-hez képest picit még finomítottam, a jobb oldali pici kő átment a bal oldara hátrafele, egész pofás lett, illetve nekem tecc… :)

Az indítás csak egy kissé volt horrorisztikus, mert két bibi akadt:
1, a talaj, noha szépen simítva volt hátrafele, eléggé előre jött, de amiatt mert:
2, a növények egy része úgy gondolta, úszva érdekesebb az akiban lenni, mint a földben, így töltés közben az állomány kb. 35%-a gyorsúszni/hátúszni kezdett. Szépen visszanyomkodtam őket, sokat tanultam ültetéstanból, de ezzel kicsit előrehoztam a talajt.
Már megy a szűrés, szépen tisztul a víz, a növényeket viszont lefektettem aludni, így képet majd holnap teszek fel, ha felkapcsolom a világítást.
 
igen, közben összeraktam az egészet. Ment alá táptalaj és adalékok. A fenti scape-hez képest picit még finomítottam, a jobb oldali pici kő átment a bal oldara hátrafele, egész pofás lett, illetve nekem tecc…

Eszerint megkésett kérdés volt :)
akartam mondani, hogy a köveid "lebegnek" a talaj tetején ha nem csal a szemem, meg hogy legóznék még kicsit ezen, de most már mindegy.
A fontos hogy Neked tessen. :)
A talajt meg nem árt "krampácsolni" kicsit szerintem ha víz alá kerül, hurkapálcával, vagy ami van, mert a légbubik fellazítják a cuccost. kevesebb lesz a hátúszó is.
várom a képet holnap... :pompous:
 
Jah, még ment rá 1 centi amazonia powder. Csak kőrakosgatáshoz nem raktam még bele.
 
Day 1.

Lassan lassan már nem jön föl több növényke, de 1-2 cuba-t még az esti vízcserekor szét fogok szedni tán. Beüzemeltem a Co2-t, elsőre minden működött, kivéve hogy a bubble countert installáltam rosszul, nem volt benne elég víz, de aztán javítottam, mostanra a drop checker szép világos zöld. A tetra ex800 egyelőre pusztít, gondolom ahogy majd tömődik, kicsit visszafogja majd magát. Illetve az időzítővel küzdök, elsőre nem működött (jelezte villogással, hogy kapcsolni kéne, de nem kapcsolt), most reseteltem, újrasetupoltam, hátha. Este vízcsere. (első héten napi legyen, ADA ajánlás szerint, vagy elég kétnaponta?)

Kép:
o_CL9hDawMGcgvanuhjPWdZqK_CrcZr23aak_PmEHbl7uVZHVUADNXTtb9uj1x8sTfr2mEEu8tG15O0umm=w1280-h720-no.jpg
 
Igen a HC-t kicsit szedd kisebb darabokra, és szurkáld le jó sűrűn, ne legyenek ekkora üresjáratok köztük. Sok sikert! ;)
 
Igen a HC-t kicsit szedd kisebb darabokra, és szurkáld le jó sűrűn, ne legyenek ekkora üresjáratok köztük. Sok sikert!

bezony. ugyanezt ahogy nézem meg kéne tenni a parvula minivel is. tökölős meg pepecselős meló, de jobb az elején megcsinálni rendesen, mint később bámulni a kopasz foltokat a fű közt...
 
Az első vízcsere alkalmával ez történt, cuba-t szétszedtem darabokra, meg a parvulát is. Meglátjuk :)
 
Sziasztok,


for the record, 4 napos az aki, a napi vízcserék időigényét sikerül 30 percben tartanom, a víz folyamatosan kristálytiszta, 1-2 parvula alatt az előlap mögött alul látni vélek pici gyökereket, és a cuba is tán hozott hajtásokat a tövek között (már lehetnek pici zöld levelecskék a tiszta részeken?) Szóval egyelőre minden ok. co2 szintet figyelem a checker rakosgatásával, világitás 13.15-20.15-ig megy egyelőre. Reggelente 3 nyomás Brighty K, este vízcsere után 2 csepp green bacter. Egyelőre minden este ámulunk-bámulunk (y):geek:

Üdv!
A.
 
Sziasztok,


Kérdés: mikor kell elkezdeni nyírni? Mint alább láható, a lilaeopsis megőrült, úgy nő, mintha valami húzná, amúgyis, a cuba tucatnyi picike hajtással jelent meg, a parvulát pedig felturbóztam egy ültetéssel. Alga nincs, JBL testerrel néztem, ma minden zöldben volt (nitrit és nitrát is) az 1 napos vízben. Szombat után már kétnaponta lesz vízcsere. Tegnap volt egy átmeneti akváriumlakóm, gondolom a növényekkel költözött be egy picike csiga személyében (tán hólyagcsiga?), de kiköltöztettem, mert nem szeretnék csigákat istápolni.

B1QSjTCwOygpLUwDSaWW881hbcter5VBzrDa-3_Xp7O5Zylaqjhxx-G1pCHD0yczRtrlXbO9eJ6PachKWD=w1280-h720-no.jpg
 
A.. mint Alga.

Rég nem írtam, de sokáig nem is történt semmi érdekes, szépült az aki, közben családilag lebetegedtünk… viszont mostanra lett algám :(((((
GqjDW0BMluhuXphQ3IbALNnlIw_sjRF9YeEFzk2B3owDaNhy4D1X3EcD3SXw5FWctIZhwe2D21qYjgPfNG=w1280-h720-no.jpg
Már ezen is látszik, de a következőn nagyon:
VdXP4hwuIBS2FxwLsPj8Gj7GMONCwiD4Zn1d6-OSiyTSS1Kk3dbsqCos70wVlbP3kM7UqDYIk8X3Kdulby=w1024-h576-no.jpg

A leveleken látszik ill. a kő tetején Ilyen hosszúkás vattaszerű pamacs, vízcserekor a víz maga kristály tiszta, a szaga se rossz. Egyelőre 6 órát világítok, ez lehet kevés, amúgy nincs 5letem mitől randalírozhat bent… Tán a kövek miatt? Mindenesetre most érkezni fog egy csapat garnéla és pár oto, 7végén újabb adag garnéla, meglátjuk.
 
Ezzel szenvedtem én is pár hetet. Ilyen volt, ha három napig békén hagytam:
DSCF1698.JPG
Nálam az működött, hogy megnyírtam a parvulát, a vízcseréket 3-4 napra, majd egy hétre toltam ki és a 80 literben 15 ml carbo-t 35 ml-re hígitottam, szűrőt leállítottam és minden nap fecskendővel, tűvel a parvula tövéhez nyomtam óvatosan. Utána 10 percig hagytam dolgozni és csak utána kapcsoltam vissza a szűrőt.
Kb 2-3 hetembe telt, míg nyomtalanul eltűnt, de jött a fonal, amit egy újabb nyírással sikerült eltávolítanom, azóta csak nyomokban fordul elő.
El ne kiabáljam, kopp-kopp élő fára (a bükkfa fejemre;))
 
Ezzel szenvedtem én is pár hetet. Ilyen volt, ha három napig békén hagytam:

Nálam az működött, hogy megnyírtam a parvulát, a vízcseréket 3-4 napra, majd egy hétre toltam ki és a 80 literben 15 ml carbo-t 35 ml-re hígitottam, szűrőt leállítottam és minden nap fecskendővel, tűvel a parvula tövéhez nyomtam óvatosan. Utána 10 percig hagytam dolgozni és csak utána kapcsoltam vissza a szűrőt.
Kb 2-3 hetembe telt, míg nyomtalanul eltűnt, de jött a fonal, amit egy újabb nyírással sikerült eltávolítanom, azóta csak nyomokban fordul elő.
El ne kiabáljam, kopp-kopp élő fára (a bükkfa fejemre;))

Köszi, a Carbora én is gondoltam, szerzek egy dobozzal és megpróbálom azzal. (is)
 
Érkezett 3 kisportolt amanó és 2 OTO @daszabo segedelmével :) Nagy lakomába csaptak, majd lámpaoltás után turbó módba kapcsoltak, így most cikázó amanok és úszkalók-zabáló oto-k vannak bent. A pár szikláról már el is kezdték leszedni az algát, elképesztő hogy mit művelnek: (ahol jártak ugye…)
B3jkBmWFrOMH41_Vx5VnW_pGgBZmJksWlAfs4ClxkWmAam2ZqBNw_wmJ2-g-7y_hqjB4-wFoO_cZGyMI16X=w744-h600-no.png

2 napja volt vízcsere, de a NO2/3 kicsit magas (no3 50 mg/l, no2 0,5 mg/l), holnap vízcsere (ADA szerint 3. héten 3 naponta kellene). Gondolom ahogy beáll a szűrő, ennek stabilizálódnia kellene nem? Viszont a PH 7,0 - ezt pár napja még 6 körül bírtam csak tartani, ha jól tudom az amazonia savasít. A többi értékem megfelelő a JBL proscan szerint, ami végre kapott mentési lehetőséget :) És eccer kipróbáltam, LG G3-al 2x mérve egymás után egy híjján minden érték stimmelt, a PH volt 1 tizeddel arrébb a második mérésnél, szóval elég jó...
 
A 7végén érkezett még 8 garnéla, hamar birtokba vették az akit, az algásodás stabilizálódott, illetve egy jó részét felzabálták, mintha lassan lassan kezdene visszaszorulni, vettem easy carbot, 7végén rásegítek vele óvatosan (fecskendővel gondoltam adagolni higítva a növényekre). Érdekes, mert már nem igazán alga szálak vannak, hanem ilyen bebarnult izék, amiket lassan felfalnak a garnélák, csak elég sok van belőle :((( De a víz emellett kristály tiszta, gyk. semmi szaga.
A CO reduktorom cserés volt, mert nem zárt sajna (éjszaka is buborékozott, igen lassan), a cseredarab tökéletesen működik, GA ügyfélkezelés 5* :)))
A szűrés is kezd beállni, 3 nap után ProTest szerint minden zöld, nitrát és nitrit is, de még a héten mennek a 3 napos vízcserék, utána fokozatosan ritkítok. Ha az algán túl leszek, jöhetnek a díszhal lakók :)
Illetve sajna Cuba újraültetés kell majd, mert eléggé megszenvedte az algát :((( (az algaszál belekapaszkodva a kínai lily pipe brutál áramlásában feljött )
 
Back
Oldal tetejére