• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ReBorn 140x60 Iwagumi

Rég nem írtam a naplóba, próbáltam eltalálni az ideális állapotot. Közben folyamatosan ültetem újra a HC-t, ahol elszakadt a földtől. Illetve megnyestem a Stau-t is, mert már nagyon sűrű volt. (eddig nem túl szép, de remélem összeszedi magát ami maradt).
Az újraültetéssel egyetemben tápgolyókat is kap a talaj, ami hirtelen megindulásra késztette a Vallisneria Nana-t is. Nem győzöm az indáit elkapkodni, mert mindenhova terjed.

Most úgy tűnik. hogy az alábbi működik:
Micro: 22ml/nap
Macro: 15ml/nap
EC: 30ml/nap (elsősorban algákra adagoltam, kőre illetve a cyano-ra üveg mellé, vagy ha nincs kedvem akkor csak bele a világítás kezdete után)
Vízcserék: heti 110L (ezt tervezem emelni 140 vagy 175L-re, így adják ki a tejesládák :) )
Világítás: 4x54W (8 óra)

Ezzel a legutóbbi mérés alapján már megvan 0,2ppm vas (NO2: 0,05; NO3: 5 PO4: 1) a vízcsere előtt.
Az algaprobléma is megoldódni látszik, bár 1 hét alatt az üvegen éppen kezd megjelenni a vékony fátyol, amit le kell kapargatni.

Érdekes, hogy a blixa nem akar megindulni. Soha nem volt szerencsém azzal a növénnyel, lehet, hogy érzi, hogy nem is tetszik annyira.

Amin most elkezdtem dolgozni az az ideális (stabilabb) PH. Sajnos a DC eltört, a PH mérőm még nem működik így vettem PH cseptesztet és rámértem az értékekre. Igaz egy csak fél PH pontossággal mér, de a semminél jobb.
Reggel: 8.5 Este (CO kikapcsolásának időpontjában): 7,5
Ehhez (korábbi méréseim alapján) van egy alacsony KH szint is (valahol 2 körül).

A mágikus táblázat szerint 6.4 és 6.8 között kéne tartani a PH-t, ami biztos, hogy nem sikerült eddig. Most egy picit többet fog menni a CO beoldás, hogy egyenletesebb legyen a szint.
Persze a halakat árgus szemmel figyelem, nehogy gond legyen.

aksi220200525.jpg
 
Sziasztok!

Rég voltam itt, de a tank még működik.
Nem tökéletes, de most törekszem egy olyan állapotot megtalálni, ahol keveset kell hozzányúlni.
(jó lenne kitolni 2 hétre a vízcserét, de ez még nem sikerült).

Amióta megvan az automatika, azóta csak etetnem kell és hetente (néha 2 hetente) üveget kaparnom és vizet cserélnem.
Meg persze néha a szűrőkben lévő perlont cserélni.

linkelek egy kis videót az elmúlt egy évről.
20200920_142603.jpg

István
 
Az a Stau-bokor eszméletlen szép! Gratula... a titkot is elárulhatod ;)
Talán az lehet, hogy lusta vagyok gyomlálni. :) Pár hetente kiszedek egy kis vödörrel. Illetve pár hónapja benyomtam 2 tápgolyót is, de előtte is nőtt, mint a bolondgomba. Attól tartok, hogy elnyom mindent, ha nem figyelek.
 
Talán az lehet, hogy lusta vagyok gyomlálni. :) Pár hetente kiszedek egy kis vödörrel. Illetve pár hónapja benyomtam 2 tápgolyót is, de előtte is nőtt, mint a bolondgomba. Attól tartok, hogy elnyom mindent, ha nem figyelek.
Te mázlista :D
 
Back
Oldal tetejére