• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA akvárium építés 7 és 4 méterben - Sumida Aquarium

:arghh::cry: Szavakkal és smiley-kkal leírhatatlan. Ide el kell menni, ez az a látvány, amit a fotó nem ad vissza. A padavanoknak meg biztos kikerekedett a szemük :alien:
 
Én gyakorlatilag halhatatlan vagyok,mert megfogadtam,hogy addig nem halok meg,amíg el nem jutok Japánba és erre a közel jövőben nem látok sok esélyt! :banghead:
De valóban,ha arra jár az ember,ott kötelező a látogatás!
 
Én gyakorlatilag halhatatlan vagyok,mert megfogadtam,hogy addig nem halok meg,amíg el nem jutok Japánba és erre a közel jövőben nem látok sok esélyt! :banghead:
De valóban,ha arra jár az ember,ott kötelező a látogatás!

Én is hiszek az örök életben, idáig sikerült ;) Megyünk együtt, ha valamelyikünk nyer a lottón.
 
És már nincs egy hónap és élőben láthatom!!!:)

:hungry::hungry: :hungry::hungry:
 
Konkrétan ez az a kategória amitől újra szűznek érzem magam, pedig azt hittem már a B oldalon tolom...

Talán már gondolkodtok rajta,hogy a GA-ba ti is építetek egy ilyen medencét :LOL::D.
Már látom magam előtt a berendezését: a GA-s srácok kintről irányítják a lelkes akvakertészeket, akik fejjel lefelé lógnak a talaj felett, hogy biztosan telesíthessék a mesterek elképzeléseit. :ROFLMAO::ninja:
 
  • Like
Reactions: LGA
Talán már gondolkodtok rajta,hogy a GA-ba ti is építetek egy ilyen medencét :LOL::D.
Már látom magam előtt a berendezését: a GA-s srácok kintről irányítják a lelkes akvakertészeket, akik fejjel lefelé lógnak a talaj felett, hogy biztosan telesíthessék a mesterek elképzeléseit. :ROFLMAO::ninja:

Balázs már vagy fél éve egy 180-as akiért lobbizik nálunk. Ki tudja ;)
 
Néha pedig igazán engedhetnétek neki. Bele gondoltam mit művelne a Mester egy 180 hosszú akival, Iwagumi stílusban... :woot:
 
Holnapi nap folyamán egy speciális videót publikál majd az ADA az akváriumokról.

Végre bepillantást nyerhetünk a monstrumok karbantartásába, ami szerintem még érdekesebb, mint a megépítés volt.
Hogyan lehet karbantartani két ilyen böszmét, miközben a bemutatóterem nappal végig nyitva van a látogatók előtt?

Természetesen éjszaka. Az ADA stábja éjszaka kora hajnalig csinálgatja a karbantartásokat ezeken az akváriumokon. A holnapi videóból megismerhetjük majd hogyan is történik ez. Hogyan nyírják a növényeket, takarítják az aljzatot. Szokásos praktikák, ami az extrém méretek miatt egyáltalán nem nevezhető szokásosnak. Bemutatják majd milyen spec szerszámokat használnak.

A korábbi nyomtatott Aqua Journalban volt már szó erről, de videón egész más lesz látni.

Szóval holnap az ADA hivatalos videó csatornáján extrém karbantartás....

ADA view - YouTube

Az angol felirat később kerül fel a videóra.
 
Eszméletlen...:love: DIY megoldások tönkelege.. hát az ollózó srác izületeit és izmait hetekig kezelhették :D :D MÉg egy ok, hogy miért ne építsek ekkora akit..:hilarious:
 
Jók ezek a DIY megoldások :D Lehet hogy Amano-ék sincsenek ekkora akira felkészülve és még nem fejlesztették ki hozzá a karbantartó eszközöket. :) A glosso nyíráson lehasaltam. Ezt akár emberkínzásra is simán lehetne használni. "Nyírd le fiam a 3 négyzetméteres glosso szőnyeget, de aztán szálanként ám..." :D :D :D
 
Még kevés ilyen volumenű növényes akvárium van japánban, hát még Európában. :p
Talán ezért nem kezdtek még tömeggyártásba ilyen eszközök terén :D, de mivel ebben sem akarnak utolsók lenni ezért már elkezdték a teszteket amint látható ;).
 
Én picit többet vártam a viditől. Van ott még pár titok, amit nem mutogattak, de azért ebből a 2-3 eszközből is lehet tanulni picit.

A gyepnyírás fanatizmus. Ezt csak ők tudják ezen a szinten az tuti. Még ha a videó miatt kicsit tököltek is egész durva lehet egy komolyabb nyírás ezzel a cuccal.

Azon agyaltam, hogy egyáltalán milyen sűrűn kell nyírni a gyepet? Egyáltalán kell-e? Vagy csak kozmetika miatt van.
Ilyen sok fénynél brutál tömör marad a glosso. És itt igazán nem tűnik fel ha nem 1 cm magas a gyep hanem 5. Mit számít...

Ettől függetlenül durva. A stem nyesedék szippantó mulmozó volt a kedvencem :)
 
Azon agyaltam, hogy egyáltalán milyen sűrűn kell nyírni a gyepet? Egyáltalán kell-e? Vagy csak kozmetika miatt van.
Ilyen sok fénynél brutál tömör marad a glosso. És itt igazán nem tűnik fel ha nem 1 cm magas a gyep hanem 5. Mit számít...

Ha jól tudom az ADA galériába ingyenes a belépés, így mondjuk nem csoda, az mellett, hogy a termékekből is sok pénz bejön, az ilyen hatalmas akváriumok karbantartásából is fix bevétele van a cégnek, így biztos nyírják ha kell ha nem :rolleyes: Kíváncsi lennék mennyit gombolhatnak le a tulajtól az ilyen karbantartásokért(éjszakai pótlékkal ;) ), meg gondolom nem csak havonta néznek rá.
 
Back
Oldal tetejére