• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Meszes, Első Nagy Dobása! (430l diszkosz)

meszes

Kertész szaki
Sziasztok.

Laci vagyok, 24 éves, dolgos, egyszerű munkás ember!:))

Akvarisztikával mindig foglalkozott a család, ha nem is épp leginkább a növényes részével. Inkább vegyes, de leginkább halas. Ennek hatására ez a harmadik akim, ha a gyerekkori akikat nem számoljuk bele, amiben volt néhány guppi ( és kész is ) amit mi fogdostunk össze egy – egy bizonyos helyen.:)))

Tehát volt már egy 50L – 100L – Most 430L! Kicsit nagyobbat ugrottam víztömegben..

Igaz képek nincsenek az előző 2 akimról, viszont egy – egy videóval tudok szolgálni, mint low tech akik. Itt még azt sem tudtam, hogy csinálnak ilyet mint, hogy CO2 – Tápozni se tápoztam külön a vizet, egyedül a 100L ben volt JBL táptalaj és ált. talaj.

50L -

100L -

Mint írtam, elsődlegesen hal volt a szempont anno, és nem a növény.



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A kezdeti alapanyagok, teknikák stb..

40Kg Seiryu kő, GA CO2 Bubiszám. + folyadék, GW CO2 red. nyom. mágnesszelep, ADA Co2 visszafoly., Easy LifeFFM vízelőkésztő, GA – DC, Sera Flore 1000 reaktor, Power Sand Special M 6L, Quad T5 4x54W, Aqua Nova NCF-2000 szűrő, ADA Aqua Soil Amazonia 36L, ADA mekong dekorhomok 8kg, GA Növény Wellness, Jager 150W fűtő, 10Kg Linde nagynyomású palack.

Változások, még az Iwagumi rendszer alatt:

Még az indítási hónap végén hozattam az NCF-2000 mellé egy Eheim 2075 ös szűrőt.

Ezután úgy döntöttem legyen két ugyan olyan szűrőm és az NCF et elpasszoltam egy családtagnak.

Így lett a következő hónapban (07 hónap) elején még egy Eheim 2075 ös szűrő. Így már 2 lett ami határesetesen is, de elégséges lehet.

A második 2075 ös szűrővel hozattam 2db GW Lily 17mm. Erősnek találtam esőztetővel az áramlást, főleg, hogy egymással szemben állítottam őket, és középen összevesztek és ez így nekem nem tetszett.



Nagyon sok mindenen ment már keresztül az aki indítás óta. (2013. 06. 10. ~6hónap)

- Először is egy sima Iwagumi style ra gondoltam háttérnövényekkel, és diszkoszokkal, de rájöttem közben, hogy ez annyira nem is néz ki annyira jól. Sima Iwagumi háttér növények nélkül elvetettem, mert isten igazából a scape sem tetszett amit kihoztam belőle.



- Na persze a teknikai része most sem ment simán ahogy szokott lenni általában. Az éjszakába belenyúló rendezés, ültetés, felengedés sima ügy volt még tetszett is a dolog! De amikor rakom össze a szűrőt (Aq. Nova NCF-2000), hogy beüzemeljem, akkor kiderült egy sokak számára nem éppen szép látványú dolog, azaz eresztett a szűrő fejnél a ki folyó része. Na mondom mit ad isten.. Úgy kb 1hétig ment az aki egy darab belső szűrővel, ráadásul Co2 nélkül.. ~1hét után kb megérkezett a futár a szűrőfejjel!



- Növény részről annyi bakit követtem el, hogy visszavágtam már ültetésnél a parvulát, és ezért 70% ban kirohadt/elbarnult.



Tehát azért azt kijelenteni nem lehetne, hogy igen, nekem sikerült gond nélkül indulni! ( Hát persze, hogy nem!!)

g65d.jpg

u04l.jpg

8kal.jpg


Ezután úgy döntöttem, hogy kiveszem a Syrius köveket, mivel erősen keményítette a vizet, és heti többször is lehetett volna cserélni vizet, hogy jó is legyen valamire a vízkeménység. Ami azért valljuk be, ekkora teknőnél nem kevés vízmennyiségről van szó. Maga az Iwagumi style tetszik, ha jól megvan csinálva, de nekem nem sikerült összehoznom. Így a kövek 90% kivettem..

Így jött a gondolat, hogy a vízkeménységre való tekintettel, lehet mégis megpróbálom a Fával berendezett akit. A vízkeménység valamivel jobb lett így, úgyhogy fogjuk rá, hogy megelégedtem a változással. És persze ez a Scape se lett tökéletes, inkább csak megfelelő. ( legalábbis számomra )

Így hozattam bele 2db nagy Red Moor fát.

Ezt a pozíciót tudtam kihozni belőle, anélkül, hogy fűrészeltem volna.

tovt.jpg

kgs2.jpg

bkrn.jpg


És akkor a most jelenlegi állapotról számolnék be kicsit!


Kezdeném először is, hogy jelenleg akkor milyen teknikával futtatom az akit!



Szűrő: 2x Eheim 2075 GA s Töltet, az egyik kosár tartalmát cseréltem ADA Bio Rio ra, 2db 17mm GW LilyPipe

CO2: 10kg Linde nagynyomású palack, Sera Flore 1000 reaktor, ( szűrővel forgatva ), 4-5bubi/sec. 1 órával világítás kapcsolás előtt, és egy órával világítás lekapcsolás előtt megáll.

Világítás: Ati Sun Power T5 4x80W, 2xSylvania Grolux, 2x Giesemann Powerchrome. (8h)

Növénytáp: Green Aqua Micro, Macro, 15 -15ml/nap, El. Carbo 10ml/nap, El. Fosfo 9ml/nap

Dekor: kb 5-10Kg Seiryu kő, 2db nagy Red Moor fa

Növény: 1, Rotala Rotundifolia, 2, Pogostemon Erectus, 3, Eleocharis Parvula, 4, Hydrocotyle Tripartita Japan, 5, Vesicularia ferriei Weeping, 6, Proserpinaca palustris Cuba, 7, Ludwigia Sp., 8, Limnophila hippuridoides, 9, Staurogyne repens, 10, Cryptocoryne wendtii Tropica, 11, Microsorum pteropus, 12, Anubias barteri var. nana, 13, Microsorum pteropus Trident, 14, Myriophyllum matogrossense, 15, Pogostemon helferi, 16, Rotala macrandra, 17, Anubias barteri coffeefolia, 18, Microsorum pteropus Narrow, 19, Ammania sp. Bonsai, 20, Blyxa Japonica

Huuhhh ez fel sem tűnt eddig, hogy ilyen sok fajta lenne benne!:OO :D

Vízcsere: Heti 1 alkalom, ( de lehet valahogy megkellene oldani, hogy 2 hetente. )

Vízérték: PH: 7-5 -8, Kh: 8-9, Hőfok: 24-25°C



Képet a mostani helyzetről nem kaptok most, mert pont vágni fogok, és takarítani, és nem régen lett betéve 5 fajta növény aminek még ki kell tölteni a lyukakat. Tehát kb majd ~1 hónap múlva. Meg persze, csak akkor ha valakit érdekel egyáltalán a napló.

Amit még tudni kell, hogy nem túl rég volt egy olyan balhé, hogy vízcsere után másnap délutánra meghalt 14db gyönyörű szép nagy amanom, halak pipáltak, minden hal fent volt.. Valahogy kifogyhatott az oxigén, vagy a vízzel történt valami, ami biztos, hogy nem Co2 mérgezés!

Felszámoltam a diszkosz csapatot is.. amit megtanultam az egészből, hogy növényes akiba kicsit diszkoszt még véletlen sem, mert annyit nem tudsz és nem is etethetsz, hogy nőjön is. Meg igazából láttam, hogy nem érezték magukat jól a vízben, a kékeknek elment a színük, az összes diszkosznak az oldalán ilyen fehéres hártya volt. Ámbár nagyon hiányoznak a vízből, később még lehet visszatérek, csak akkor eleve nagyokat telepítek bele. Azokat nem kell annyiszor etetni. Most jelenleg is van benne 1 kicsi amit nem sikerült kifognom, sajnos az ő sorsa nem tudni mi lesz, mert ahogy megjelenek az akinál elbújik és leúszik a növények közé. Felborítani meg nem akarom az egész akit..



A Co2 ről is tudni kell valamit ami rejtély.:)) Egész kezdetektől nem láttam se a DC n, se a méréseken a Lime zöldet. Tehát max sötét zöld, ami azt jelenti, hogy 7-5 – 8 lehet a PH. Hiába tekergetem annyira a tűszelepet, hogy habzik a bubi számlálóban a folyadék, akkor sem változik. Ez egy érdekes dolog.



De ezúttal és itt is szeretném megköszönni a sok segítséget, de főleg az ügyintézéseket Nigro nak!;) Pacsi!
 
Wow, nagyon szépek benne a koszok :) Növények szép üdék és egészségesnek tűnnek. Nekem tetszik.
 
Ejnye, respekt! Nagyon tetszik, őrült szép színkavalkád. Az utolsó előtti képen középen a vörös színfolt lélegzetelállító! (y)
 
Azóta aránylag sokat változott már az aki!
Még én is kíváncsi leszek a végére, ha megnő az a 4 új cserép növényke, az lesz az igazán szép és jó.;) Alig várom már.
Köszönöm, hogy írtatok és aki megnézte/olvasta a naplót.;-)

Szerk.: Bal oldali faág tetejéről lemászott a moha, úgyhogy talán holnap lesz majd rá idő, akkor szenvedhetek egy sort a víz alatt. Örülök neki nagyon.. Úgy szúrtam el, hogy nem kötöttem meg régen normálisan, kőrbe kellett volna tekerni, nem elnaggyázva rárakni.. Hogy, hogy fogom víz alatt betekerni és megkötni, de főleg megkötni, csomózni. Valami jó tanács?
 
Utoljára módosított:
Hali!
Az 50l-ben jó sok hal volt!
A 100l-ben a diszkoszoknak nem volt kicsi a hely?
Nekem van egy 220l-es van benne egy vitorlás pár de nem merek diszkoszokat venni bele(1 párt)
mert félek,hogy kevés lenne az aki nekik!
De a 100l-est elnézve elgondolkodtam,hogy lehet megpróbálom!
A 430-as akid szerintem csodálatos!(y)
Egyébként is szeretem azokat az aksikat amik 200l felett vannak!(imádom a nagy aksikat)
A növények szépek a diszkoszok meg gyönyörűek!(y)(y)(y)
Jó kertészkedést a továbbiakban és nyomjad a képeket minden héten!:)
 
l
Hali!
Az 50l-ben jó sok hal volt!
A 100l-ben a diszkoszoknak nem volt kicsi a hely?
Nekem van egy 220l-es van benne egy vitorlás pár de nem merek diszkoszokat venni bele(1 párt)
mert félek,hogy kevés lenne az aki nekik!
De a 100l-est elnézve elgondolkodtam,hogy lehet megpróbálom!
A 430-as akid szerintem csodálatos!(y)
Egyébként is szeretem azokat az aksikat amik 200l felett vannak!(imádom a nagy aksikat)
A növények szépek a diszkoszok meg gyönyörűek!(y)(y)(y)
Jó kertészkedést a továbbiakban és nyomjad a képeket minden héten!:)
Szia.Azt hiszem van video 100l es akirol diszkoszos, igaz az nem az enyém volt. Ha kell utánna nézek. Diszkoszokat már ne várjátok, ugye írtam hogy már nincsennek..Viszont a fene meg nem eszi a zselés növényeket, hogy a macranda t feldobta a víz..Képek hetente? Kár volna.
 
Utoljára módosított:
Nagyon szep lett,foleg az uccso kep az nagyon oda van teve. Grat az akihoz,a halak meg gyonyoruek! ;)

Köszönöm. Örülök, hogy tetszik.:))
Szerintem jövőre rakok bele újra diszkoszt. Akárhányszor megnézem ezeket a képeket, és ott vannak rajta, most meg nem látom őket eléggé hiányoznak a látképből..
Csak akkor már alapból min. 10cm es diszkoszokat.
Na bár akkor a víz paraméterek is változnak, ami nem biztos minden növény örülne...
Ugye legalább állandó 29°C ami a növények már annyira éppen a végső tűréshatára! Mondjuk amikor benne voltak a diszkók, akkor is ilyen hőfok mellett voltak, és a növények szépen viselték.
 
hmmm.. skacok.
Már megint feljött a Rotala Macranda zselés növényem..
A maradékot amit megtudtam menteni körbetekertem damillal és kötöttem rá egy kis darab követ ( seiryu kő ), ebből lehet baj, hogy ilyen kővel nyomtam le? Mert ugye közvetlen gyökérzetre van kötve, és ugye keményít is a kő. Lehet nagy hülyeséget kérdeztem most, de meg kell kérdezzem.

Egyébként, hogy szoktátok ti leültetni a zselés növényeket, hogy ne jöjjenek fel? Vagy mi erre a bevált módszer?
 
a zselét ugye gondosan lemostad előtte?

Igen, igyekeztem minél jobban, de nem 100% ig tudtam leszedni róla.. vagyis, ha bíbelődök még egy darabig vele, akkor talán letudtam volna még jobban..
Miért kérded? Te, hogyan szokta elültetni?

update.: Úgy néz ki, hogy a Blyxa Japonicát valamire ki kell cserélnem majd középről.. Egyre jobban kopaszodik felfele, majd ki kell találnom mivel kellene pótolnom.. Úgye közepes keménységű a vizem, ezért lehet neki pont annyira rossz, hogy kopaszodjon ( Kh:8-9 ). Bár az is lehet, hogy ott lent kevés lehet a CO2 és azért is kopaszodik, de én inkább a kemény vízre gondolnék, és a levele is szakadozik néha lefele.
 
Utoljára módosított:
Viktor írta hogy a zselét nagy gonddal az utolsó szemig le kell takarítani a növényről,mert különben száz rossz.:)
A diszkosz halaidat meg minden nap megcsodálom,imádom ezt az akváriumot!
 
Imádom a diszkoszos akikat! Egyszerűen csorgatom a nyálam rá...gyönyörű! :wideyed::jawdrop::smuggrin:
 
#dorci: köszönöm, örülök, hogy tetszik.Viszont olyan fejlemény van, hogy viszaterek diszkoszos aki val, mert. a hozzáfűzött reményem nem jött össze. Azt akartam elérni, hogy a rákok elő jöjjenek, annak hatására, hogy nincs benne nagy hal, nincs sok ürülék, és sok kaja. ennek ellenére semmi olyan hatást nem kaptam amit vártam. ámbár az ürülékkel kétlem egyébként, hogy nagy gondok lennének, ( alga ügyileg és talajterhelés szempontjabol ),mert minden vizcserekor, porszivozom a talajt a kosztol. Köszönöm, hogy nezitek egy páran a naplót!
 
Utoljára módosított:
Egy olyan kérdésem volna, hogy ez most akkor alga? [Lent a kép!] ( az úgy nevezett Zöld Pont Alga?? )
Vízcserekor mindig letakarítom az üvegről, amennyire csak lehet, de vízcsere után 3-4 napon már, ugyan ilyen.. Mi hozhatja ezt elő? Alacsony Co2 szint, vagy esetleg a flow erőssége is számít? Mintha azt látnám, hogy ott erősebben jelen van az alga, ahol kevésbé van áramlás mint ahol erősebb.
Fosfot adagolok a gyári leírás szerint.. 430L ~9ml!

6mqj.jpg


Köszönöm válaszotok!;)

update.: illetve lehet nem is zöld pont, hanem Zöld Por alga, inkább erre hasonlít ez..
 
Utoljára módosított:
Nekem is volt ilyen algám!
Hetente letöröltem vízcserekor és a 6. hét után nem jött vissza!
 
Nekem is volt ilyen algám!
Hetente letöröltem vízcserekor és a 6. hét után nem jött vissza!
De jó neked!:D Én szinte kezdetek óta szórakozom vele.
És én is minden vízcserekor lekapartam. Lehet Co2 hiány van, ahol jelen van az alga, és azért jelenik meg.. Nem lehetséges ez?

* MÁS!:
Egyébként az természetes, hogy a növények villany oltás után ~2 óra hossza után kezdenek el fotoszintetizálni?
Valamelyik csak a lámpa oltás előtt 1-2 órával kezd el fotoszintetizálni.
De mikor a villany oltódik, még nagyon bőszen nyomják a növények kifele az oxigént.. Világítsak tovább szerintetek?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére