• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Meszes, Első Nagy Dobása! (430l diszkosz)

Sajnos azt kell továbbra is tapasztalnom, hogy a növények közt rengetek (tényleg túl sok) mulm, ürülék vagy kosz van.. Ezért a jobb oldalt nem is nagyon nő semmi:((( Vagyis nő csak nem szépek..
- Ludwigia Sp. is eléggé stagnál egy helyben ráadásul kopaszodik az alja..(csapa gyökér)
- A Rotala Wallichi is gyorsan növőnek van írva.. de eléggé stagnál az is.. és nem is a legszebb.
- De ott van még a Limnophila is ami növöget elvégre, csak az is nagyon, de nagyon sok koszt összeszed.
És a legrosszabb az egészben, hogy a levelük is rohad, én ezt is a túl sok koszra fognám, mert ugye úgy csak nem kap annyi fényt, se a CO2 t sem úgy kapja, meg ugye na csak rátapad a kosz és még alga is lesz rajta..
Akarni nem nagyon akarok emelni az áramláson a diszkók miatt..

Mit tanácsolnátok? A szűrőkosarakat eléggé eltakarja a növényzet! Fel kellene hoznom a növények magassága fölé a szívóágat? Mert ott végül is elvégre szűr, de lehet nem olyan hatásosan! Ilyen esetben mi a teendő?
Na jó az is igaz, hogy nem egy durva áramlás van ott a jobb oldalon, de azért nem is áll. Más akikban megáll ennyire a növények közt a kosz? Vagy csak nálam van sok a halak miatt?

Üdv. Laci

u.i.: A koszok egyébként köszönik jól vannak!:))
 
Sziasztok.
Egy ideje nem jelentkeztem, gondoltam csak beköszönök már!:))
Egy videóval megmutatom a jelenlegi helyzetet..
Visszanézve az előző videót, ez a videó ahhoz képest visszalépés növényileg.
A változtatásokat amit tervezek majd leírom.

Ha, nem elérhető nézz vissza később-->
 
Bárcsak nekem kellene már egyszer egy ILYEN növényes scape miatt szégyenkeznem!:whistle:

Eléggé feladtad magadnak a labdát; milyen lesz a második dobásod, ha az első ekkorát szólt!?

Nagyon tetszik, gratulálok.
üdv
Csilla
 
Köszönöm. Örülök, hogy tetszik. Reméljük lesz még szebb is. Igazából sajnos elég sokat kell változtatnom a növényeken.
A nagyon sűrű levelű növényeket igyekeznem kell sajnos kerülnöm a sok ürülék miatt. Így nehéz megválasztani a növényt, és állandóan változik.

üdv.
Laci

szerk.:
Bolond razbik!:)))
 
Sziasztok.
Most ilyen a helyzet.

IMG_6739.jpg


Amit tudni kell, hogy a Rotala Rotundifolia mellett jobbra fog a későbbiekben pár szál Ludwigia Sp. felszökni, és amellett meg egy cserép Ludwigia repens 'Rubin' csak épp jelenleg eltakarja a Hydro.
Apropó Hydro. sajnos azt az egész bokrot már csak a fa tartja, tehát gyökere a földbe nem sok van. A nagyobbik baj az, hogy az alján nem nagyon kap már fényt és nem igen hoz új leveleket. Az alján kb 10cm rész csúnyácska..:-/ Mit tanácsolnátok mit kezdjek vele?

Ott jobb oldalt kivettem mint látható a Pog. helferiket, mert nem voltak szépek, helyette tettem oda 4 doboz Marsilea Crenatat, amit kb 2 hete ültettem be.

Jaaaahh én az egyik legnagyobb változás algaügyben, hogy a Zöld por alga elvonulóban van mióta kivettem a köveket.. Valószínűleg az volt a 'porfészek'!:)))

Üdv. Laci
 
Sajnos úgy néz ki a nagy narancsos diszkoszom betegeskedik...:((((
Nem nagyon eszik amit eszik is pár falat, de azt is csak jó alaposan átmosott tubi, de jelentéktelen mennyiséget.
Nem eszik, látszik rajta olyan kedvtelen.:(( Nem szeretem, ha ilyet látok..
Csak nem tudom mit tegyek.. tenném én karanténba, de külsőleg semmi baja... se bőr betegségnek nincs jele, se puffadt hasnak, se gomba, se féreg.. ürüléket nem látom milyen lenne, mert akárhányszor nézek oda nem látom, hogy ürítene. Így eléggé tanácstalan az ember.
Szomorú dolog ez.
 
Most már aggódom én is. Nagyon tetszenek a diszkoszaid és régi halas tapasztalataimból tudom nem könnyű a halak gyógyítása. Drukkolok ,hogy rendbe jöjjön. :(
 
Köszönöm srácok. Reméljük a legjobbakat, nagyon sajnálnám, ha valami komoly lenne vele.
Jelenleg 7db diszkó van az akiban, a kisebbjeit felszámoltam közülük, és ezt a létszámot szeretném megtartani. Szerintem pont ideális a létszám, nem is kevés nem is sok. Pont jó.

Arra adhatnátok nekem tanácsot, ötletet, hogy mit kezdjek a Hydroval ott középen, mert ugye mint írtam, átlehet alatta látni a medence hátuljára, ergo nincs gyökérzete a földben, csak a faára nőtt fel lényegében.
Gondoltam rá, hogy ki kellene valamire cserélnem, de az ott nagyon szép növény szerintem, és jó hangulatot ad az egésznek, így ezt szinte el is vetettem, de azért körbenézek mivel lehetne esetleg pótolni.. de bárhogy nézem kár lenne érte.
 
Esetleg ha tudod vedd ki a fát a Hydroval együtt, és ragaszd rá, és ültethetsz is belőle a fa elé így nem fog látszani :)
 
ááhhh ez az akva nem igaz...
1, halak:
A nagy narancs diszkoszom változatlan... továbbra is vegetál.. Vagy bél féreg, vagy bélgyulladás.. Én a 2 ra tippelnék, mégpedig véleményem szerint a vörös szúnyoggal szúrtam vele ki.:(( Persze nem biztos.. de azt mondják néhány nap koplalás és rendbe jön.. ez eddig nem úgy néz ki..
Tegnap első etetésnél a nagy pirosam szépen evett.. aztán este meg már a második etetésnél nem jött enni, meg ma sem egyszersem. Sőt elő sem jött, ha meglátott.. Máskor mindig előjön ő is, ha hazaérek, ahogy a többiek.

Ennyi a halakról.

2, Növény (zöld pont alga)

Mértem foszfátot.. 0.5-1mg/L közt van a mért adat.
Állítólag, ha 0,5-2mg/L közt tarjuk baj nincs, alga nincs tőle, és nem ártalmas semmire és senkire.. Ha igen akkor félre informált az internet!

Nos tehát:
A Microsorum fajták szépen kapják a zöld pont algát..
Lehetséges, hogy nem a foszfát a baj, akkor úgy lehet a fény.. De ha emelek a magasságon, akkor lent a parvulán látszik, hogy elkezd behalni, és barnulni..
Ha viszont csökkentem a magasságon akkor még jobban lepi a Microsorum féléket..

Ez, sakk és matt..

Jelenleg a világítást visszatettem 23 cm ről a 21cm re a víz felszínétől.
Amit tudni kell.
68cm magas az aki.
Ebben kb 10-12cm talaj
és az aki sincs koppig töltve tehát kb 6-7cm el van hagyva az üveg tetejétől.

Már kezd elmenni az egésztől a kedvem..:-((//
 
Már kezd elmenni az egésztől a kedvem..:-((//

A fényképen nem úgy néz, ki, mint amit nem fogadna el bárki az élettere díszének... Lehet, hogy van baj vele, de szerintem csodása fest, szóval a mi kedvünkért még egy-két évig kitartanál? :shy:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére