• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA WORKSHOP - DAICHI ARAKI - 2020. Feb 1. Szombat 14:00 - AZ ESEMÉNY MEGTELT!

viktorlantos

Alapító
Admin
A japán utazásunk alkalmával megbeszéltük az ADA menedzsmenttel, hogy legyen egy ADA workshop év elején. Régen nem csináltak ilyet az EU-ban, ezért megtiszteltetés, hogy a GA-ban szervezhetjük meg februárban.

Daichi Araki egy fiatal titán az ADA csapatában, de nagyon jó workshopokat tart és angolul is nagyon jól beszél.
Korábban azt hiszem ő dolgozott a Lisszaboni óriás akváriumon, de a héten is a Sumidát menedzseli, szóval tapasztalatból nincs hiány.

A boltban egy 60-as akváriumot fog összerakni az ADA új Aquasky RGB lámpájával, ami először nálunk lesz látható még megjelenés előtt. Elhozzák ezt a fekete metal standet is. Csini kis szett lesz.
Egy jó kis beszélgetős közvetlen workshopra számítunk. Aki ott lesz lehetőség lesz közvetlen nekik szegezni kérdéseket a házi módszereikről/praktikákról.

Az ADA galériában kevesebb mint 1.5 óra alatt lezavarta a workshopot. Szóval elég feszes stílusban dolgozik.

49030678242_f343e3f607_h.jpgNature Aquarium Gallery 2019 by Viktor Lantos, on Flickr

49030678857_605ec5de9a_h.jpgNature Aquarium Gallery 2019 by Viktor Lantos, on Flickr

A 2020-as workshopokra kis változást kellett bevezetnünk. A korábbi ingyenesség sajnos elért egy olyan pontra, hogy a befoglalt helyek egy részét az utolsó pillanatban mondták vissza. Emiatt sokan nem tudtak eljönni, akik szívesen jöttek volna.
Az eseményekre ezért egy regisztrációs díj ellenében lehet jelentkezni mostantól. 4500Ft/fő vagy 15EUR.

A jelentkezések rögzítéséhez, itt tudjátok megrendelni a belépőjegyet.

Csak kifizetett megrendelésekre rögzítjük a foglalást, tehát online fizessétek, ne készpénzes fizetést válasszatok. Természetesen a boltban is meg tudjátok vásárolni a belépőt!

Az év elején több hasonlóan erős esemény várható, amire nagyobb külföldi érdeklődésre számítunk. A következő a TAU csapatával lesz, de erre nyitok egy külön topikot.

Várunk mindenkit szeretettel, akit érdekel a növényezés, egy szokásos jó GA workshop, az ADA és a termékeikkel kapcsolatos kérdések közvetlen a japán mágusoktól.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Araki workshopja előtt Yoshinori Kondo, az ADA egyik vezetője tart majd szemináriumot az ADA múltjáról, jelenjéről és jövőjéről. Ha van bármi specifikus téma, amiről hallani szeretnétek az ADA kapcsán és összetetteb egy ott helyben feltehető kérdésnél, írjátok meg és továbbítom neki, hogy kitérjen rá az előadásban.
 
FONTOS!

A jelentkezések rögzítéséhez kérlek, írjatok e-mailt az alábbi infókkal:
- fizetési mód (online bankkártyás, paypal vagy átutalás)
- számlázási cím (név, cím)

Ez alapján küldünk egy számlát és egy fizetési linket, a pénz beérkezése után kerül rögzítésre a jelentkezés!

Köszönjük!
egy email címet irnátok, lehet sokan nem tudják! köszi!
 
A következő a TAU csapatával lesz
Igen ezt akartam irni,hogy a kettö work shop ugyan az -e?Mert beszeltem az egyik erkezövel(szandekosan nem mondom el a nevet,nehogy lelöjjem a poent),es mondta,hogy erkeznek,jo lenne ott lenni velük a közös programokon!
Ja es az uj lämpäbol hozhatnanak nekem egy feketet! 😎
 
Araki workshopja előtt Yoshinori Kondo, az ADA egyik vezetője tart majd szemináriumot az ADA múltjáról, jelenjéről és jövőjéről. Ha van bármi specifikus téma, amiről hallani szeretnétek az ADA kapcsán és összetetteb egy ott helyben feltehető kérdésnél, írjátok meg és továbbítom neki, hogy kitérjen rá az előadásban.
A kérdéseket is e-mailben kéritek, vagy itt is lehet "lőni" @danyi03 ?
(Szerintem, az e-mail kezelhetőbb, ha a Tárgy sorba ADA kérdések/Questions van beírva.)
 
Bevallom kicsit ambivalens érzéseim vannak a részvételi díjjal kapcsolatban.
Egyrészről ha azt írnátok, hogy a WS-ek szervezése rengeteg erőforrásba kerül, ezért belépős lesz a rendszer azt mondanám, korrekt és érthető, hiszen az alapanyag, szállás, repjegy, nektek sincs ingyen. (Nyilván a másik oldalról azt is lehetne mondani, hogy ez úgymond "reklámköltés" ami majd a forgalomban, hosszú távon megtérül, és nem az a cél, hogy a termékbemutató résztvevőitől belépőjegyet is kérjünk,.) Szóval nekem ami kicsit furcsán hangzik ebben az esetben az indoklása a belépőjegy bevezetésének. Pl: ha megveszem a jegyem most, de úgy alakul hogy mégsem tudok elmenni, akkor az kárpótolja azt aki így sem tud leülni a helyemre, mert nem tudott már jegyet venni? Nem hiszem.
Ha az a cél, hogy ne legyen lemondás vagy csak minimális, akkor annak tán nagyobb elrettentő ereje van, ha azt mondjátok hogy 3 napon belüli lemondás esetén nem áll módotokban több rendezvényen vendégül látni adott évben, hiszen egy utsó pillanatos lemondással a közösséggel szúr ki. Vagy mondhatnátok azt is hogy azoknak lesz megterhelve a kártya a jegy árával akik nem mennek el.
És tényleg nem kötekedni szeretnék, de a 300 HUF / EUR váltási árfolyamot sem tudom hova tenni, illetve az okát nem értem. (Nyilván pár ezer vagy száz forintos tétel összességében a szumma jegyeladást nézve az össz "nyereség" azokon akik EURban fizetnek, de épp ettől ilyen furcsa. Legalábbis nekem. )
 
Kérdések jöhetnek itt.
- I know that Amano sensei really liked photography, and he enjoyed to record the process of erosion, especially shorelines and rocks. Is his family and/or ADA planning to create an online gallery, where those photographs can be viewed? (A virtual Access Fee through PayPal for a 60-minute access could work really well, I suppose.)
 
Már volt olyan rendezvény, ahol tolmács is dolgozott!
Ezen a workshopon lesz olyan aki segít a gyenge angolosoknak?
 
Már volt olyan rendezvény, ahol tolmács is dolgozott!
Ezen a workshopon lesz olyan aki segít a gyenge angolosoknak?
Jogos a felvetés, mert ilyen talán egyszer adódik az életben.
@Nigro @viktorlantos @danyi03 tényleg jó lenne egy szinkrontolmács.
MÁS
Mivel ez sokunk akvakertész-életében van akkora, mint anno a Szentatya magyarországi látogatása, jó lenne egy olyan csoportképet készíteni, amin a belépőjegyesek is rajta vannak. (Nem, NEM CSAK a GA csapata.) Aztán, hogy dedikálva, vagy anélkül milliomod részletkérdés, de mindenki majd kaphasson egy print-et. Ez mennyire kivitelezhető?
 
Bevallom kicsit ambivalens érzéseim vannak a részvételi díjjal kapcsolatban.
Egyrészről ha azt írnátok, hogy a WS-ek szervezése rengeteg erőforrásba kerül, ezért belépős lesz a rendszer azt mondanám, korrekt és érthető, hiszen az alapanyag, szállás, repjegy, nektek sincs ingyen. (Nyilván a másik oldalról azt is lehetne mondani, hogy ez úgymond "reklámköltés" ami majd a forgalomban, hosszú távon megtérül, és nem az a cél, hogy a termékbemutató résztvevőitől belépőjegyet is kérjünk,.) Szóval nekem ami kicsit furcsán hangzik ebben az esetben az indoklása a belépőjegy bevezetésének. Pl: ha megveszem a jegyem most, de úgy alakul hogy mégsem tudok elmenni, akkor az kárpótolja azt aki így sem tud leülni a helyemre, mert nem tudott már jegyet venni? Nem hiszem.
Ha az a cél, hogy ne legyen lemondás vagy csak minimális, akkor annak tán nagyobb elrettentő ereje van, ha azt mondjátok hogy 3 napon belüli lemondás esetén nem áll módotokban több rendezvényen vendégül látni adott évben, hiszen egy utsó pillanatos lemondással a közösséggel szúr ki. Vagy mondhatnátok azt is hogy azoknak lesz megterhelve a kártya a jegy árával akik nem mennek el.
És tényleg nem kötekedni szeretnék, de a 300 HUF / EUR váltási árfolyamot sem tudom hova tenni, illetve az okát nem értem. (Nyilván pár ezer vagy száz forintos tétel összességében a szumma jegyeladást nézve az össz "nyereség" azokon akik EURban fizetnek, de épp ettől ilyen furcsa. Legalábbis nekem. )
A költségek töredékét sem fedezi egy ilyen belepojegy. Arra meg nem szeretnénk külön feketelistat vezetni, hogy kit nem engedünk be legközelebb. Kb a jelentkezok fele nem szokott eljonni. Az EUR kérdés az egyszerűség végett van, nyilván ez itthon nem érint senkit. Naponta lehetne árfolyamnak megfelelően korrigálni az árat, erre nyilván nincs kapacitásunk.
 
Utoljára módosított:
- I know that Amano sensei really liked photography, and he enjoyed to record the process of erosion, especially shorelines and rocks. Is his family and/or ADA planning to create an online gallery, where those photographs can be viewed? (A virtual Access Fee through PayPal for a 60-minute access could work really well, I suppose.)
Ez pont egy olyan kérdés, amit ott helyben fel lehet tenni. Azt írjátok meg ha valami tágabb téma érdekel, amiről szeretnétek bővebben hallani, hogy fel tudjon készülni slide-okkal.
 
tényleg jó lenne egy szinkrontolmács.
Akkor már 6500.-Ft lenne a jegy :LOL: :LOL:

A költségek töredékét semi fedezi egy ilyen belepojegy.

Én ezúton is szeretném megköszönni hogy az eddigi fantasztikus worshopokon részt vehettem,felejthetetlen élmény volt.
Megértem hogy a mai világban ekkora nevek érkezésekor már nem lehet a Ti költségetekre és a mi ingyen szórakozásunkra adni.
Sajnos így már csak akkor veszek részt workshopon ha meghívást kapok ,ahhoz meg (még) kicsi vagyok :LOL::LOL:
 
Tolmacsrol meg nem beszéltünk de legutóbb is csak gondot okozott. Nem működött mindenkinek és nagyon bezavart a video hanganyagaba.
 
Tolmacsrol meg nem beszéltünk de legutóbb is csak gondot okozott. Nem működött mindenkinek és nagyon bezavart a video hanganyagaba.
Nem Neked szól, @danyi03 , csak kijön belőlem:

Ott egye meg a fene a videót. Vagy ha az fontosabb, legyen "zártkörű", és csak külföldiek és a GA-sok legyenek ott.
A Josh Sim WS-on nekem bezavartak a kamerával bóklászó fazonok. Különösen az, aki egy plusz lámpával a meglévő mellé még 5 vakfoltot égetett a szemembe. Szóltam? Nem, mert valamit valamiért.

Lehetséges megoldás:
Stúdió szoba, benne a tolmács egy vételre állított walkie talkieval. A kütyü párja meg kint. Ajtó becsuk, és már nem is zavar a hanganyagba.
 
A költségek töredékét sem fedezi egy ilyen belepojegy. Arra meg nem szeretnénk külön feketelistat vezetni, hogy kit nem engedünk be legközelebb. Kb a jelentkezok fele nem szokott eljonni. Az EUR kérdés az egyszerűség végett van, nyilván ez itthon nem érint senkit. Naponta lehetne árfolyamnak megfelelően korrigálni az árat, erre nyilván nincs kapacitásunk.

Nem gondoltam, hogy naponta kéne frissítenetek az árfolyamot. Inkább arra céloztam hogy 4500/12 EUR is lehetne a belépő. (Mielőtt azt hinné valaki: engem sem érint. Én is idehaza keresem a kenyeret. Aki külföldön dolgozik annak nyilván mindegy, szerintem csak az üzenete lenne jobb.) Magával a belépőjeggyel sincs problémám, nekem az a furcsa hogy eddig nem volt.
Azt sem gondoltam hogy a belépőjegy fedezi 100%ban a költségeket, nem vagyok naiv.
A véleményem tényleg csak annyi lett volna, hogy nem biztos hogy a belépőjegy ára legnagyobb visszatartó erő, ezért (szerintem) "visszás" erre hivatkozva bevezetni, illetve az sem fair hogy a lemondók miatt "kollektív büntetést" kapnak azok akik elmennek és eddig is elmentek. Ha a visszamondás elkerülése a cél lehet lett volna jobb megoldás is.
Ha nem akartok listát vezetni, nem vezettek, de azért ez sem túl hatékony (szorozva a jelentkezők számával):

A jelentkezések rögzítéséhez kérlek, írjatok e-mailt az alábbi infókkal:
- fizetési mód (online bankkártyás, paypal vagy átutalás)
- számlázási cím (név, cím)

Ez alapján küldünk egy számlát és egy fizetési linket, a pénz beérkezése után kerül rögzítésre a jelentkezés!

De ezzel részemről tényleg befejeztem nem akarom offolni a topicot. :)
 
Nem Neked szól, @danyi03 , csak kijön belőlem:

Ott egye meg a fene a videót. Vagy ha az fontosabb, legyen "zártkörű", és csak külföldiek és a GA-sok legyenek ott.
A Josh Sim WS-on nekem bezavartak a kamerával bóklászó fazonok. Különösen az, aki egy plusz lámpával a meglévő mellé még 5 vakfoltot égetett a szemembe. Szóltam? Nem, mert valamit valamiért.

Lehetséges megoldás:
Stúdió szoba, benne a tolmács egy vételre állított walkie talkieval. A kütyü párja meg kint. Ajtó becsuk, és már nem is zavar a hanganyagba.
Tök jó buli egy ilyen workshop, és tök jó, hogy néhányan személyesen is láthatjátok. DE. YouTube-on több százezren nézik. Nekem is vannak fenntartásaim a kivitelezéssel kapcsolatban, de sajnos ez kell, így van esélyünk legalább egy részét anyagilag fedezni a workshopoknak.

Nem gondoltam, hogy naponta kéne frissítenetek az árfolyamot. Inkább arra céloztam hogy 4500/12 EUR is lehetne a belépő. (Mielőtt azt hinné valaki: engem sem érint. Én is idehaza keresem a kenyeret. Aki külföldön dolgozik annak nyilván mindegy, szerintem csak az üzenete lenne jobb.) Magával a belépőjeggyel sincs problémám, nekem az a furcsa hogy eddig nem volt.
Azt sem gondoltam hogy a belépőjegy fedezi 100%ban a költségeket, nem vagyok naiv.
A véleményem tényleg csak annyi lett volna, hogy nem biztos hogy a belépőjegy ára legnagyobb visszatartó erő, ezért (szerintem) "visszás" erre hivatkozva bevezetni, illetve az sem fair hogy a lemondók miatt "kollektív büntetést" kapnak azok akik elmennek és eddig is elmentek. Ha a visszamondás elkerülése a cél lehet lett volna jobb megoldás is.
Ha nem akartok listát vezetni, nem vezettek, de azért ez sem túl hatékony (szorozva a jelentkezők számával):

A jelentkezések rögzítéséhez kérlek, írjatok e-mailt az alábbi infókkal:
- fizetési mód (online bankkártyás, paypal vagy átutalás)
- számlázási cím (név, cím)

Ez alapján küldünk egy számlát és egy fizetési linket, a pénz beérkezése után kerül rögzítésre a jelentkezés!

De ezzel részemről tényleg befejeztem nem akarom offolni a topicot. :)
4500 Ft jelenleg 13,66 EUR. Holnap valószínűleg 13,62 lesz holnapután meg 13,9, jövő hét végére 10,5 mert valaki megszólal valahol. Ha 330-as euróval számolok, akkor 450 Ft a különbség a jegyárban. Arról nem beszélve, hogy termék/szolgáltatás eladásakor nem középárfolyamot számolunk, de ez már üzleti téma és végképp offtopic.

Egy számlát kiállítani más, mint egy listával állni az ajtóban, hogy bejöhet-e az illető vagy nem.

És az egésznek az alapját szerintem rosszul közelíted meg. Nem "erre hivatkozva" vezetjük be, hanem pontosan ezért. Valószínűleg nem maradtál még le eseményről azért, mert más jelentkezett és nem maradt hely számodra, ami később mégis üresen maradt, de sokan jártak már így. Nekünk is rossz a sok üres szék, ha már élő workshopot csinálunk, hiába a YouTube, szeretnénk ha a helyszínen is többen élvezhetnék a dolgot.

4500 Ft belépő, amiből kiadunk mondjuk 40-et, 180.000 Ft.
Ezzel szemben a költségek:
- repjegy az előadóknak (jelen esetben két ember, néha több, néha kevesebb)
- szállás a előadóknak (1 napos rendezvénynél általában 3 nap)
- étkeztetés a vendégeknek (1 napos rendezvénynél általában 3 nap)
- túlóra költségek a GA dolgozóknak (nagyobb rendezvényeken a teljes staff ott van, hogy minden flottul menjen)
- felhasznált anyagok (jelen esetben egy full ADA akvárium minden hozzátartozó dologgal)
- kis kaja, kis üdítő, elenyésző minden máshoz képest

Ezekhez nem írok árakat, de feltételezem mindenki össze tudja nagyjából tenni fejben, hogy mekkora pénzről van szó. A YouTube se hozza vissza, közel sem. Még mindig nektek csináljuk a workshopokat (a YT közönséggel kiegészített körben) saját költségen.
 
Back
Oldal tetejére