• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 90x45x45 Hasadék

Na sikerult, jovo het kedden vagy szerdan erkezik 20db 1-1,5 cm-es amano! 1,80€-ert kaptam darabjat :)
Csutortok este lesz a kukucs nap, blackout vege :) baromi kivancsi vagyok !
 
Utoljára módosított:
Tegnap este lekerult a lepel! :) az elkovetkezendo heten csak napi 4 orat vilagitok, ahogy Nigro javasolja! A kura eredmenyesnek mondhato, az MC-bol szinte teljesen eltunt, bar a fan meg maradt boven alga! Hetfon megerkezik az amano sereg, meglatom ok milyen sikerrel jarnak, aztan maximum megismetlen a kurat! :)
 
Utoljára módosított:
5cdedd7f628884d57a69e5f62b9b96fa.jpg

549be09eeb80bd7eec06b4a98d5b72e3.jpg
 
Talaltam egy pete/ikra szeruseget az uvegen!
Csak otok meg 4 amano van az akiban! Csigat eddig meg nem veltem felfedezni! Be tudja vki azonositani?

c3a2f0437ff29f52f6bad6c107d43fcc.jpg
 
Tegnap este lekerult a lepel! :) az elkovetkezendo heten csak napi 4 orat vilagitok, ahogy Nigro javasolja! A kura eredmenyesnek mondhato, az MC-bol szinte teljesen eltunt, bar a fan meg maradt boven alga! Hetfon megerkezik az amano sereg, meglatom ok milyen sikerrel jarnak, aztan maximum megismetlen a kurat! :)
Latvanyos az eredmeny, jo hogy irtad a 4oras vilagitast, mert eszembe sem jutott volna! Az amanok meg elrendezik a szajat a maradeknak.
 
Remelem ugy lesz, es tenyleg felfaljak a maradekot! :)
Holnap cserelek majd vizet, van bovem elhalt mulm szeru alga az aljan.
Vizparameterek:
NO3: 10-15 mg/l
NO2: 0,025 mg/l
FE: 0,5 mg/l
KH: 3
GH: 5
PH: 6,8
 
Van egy olyan erzesem, hogy nem jo a flow! Erre a kovetkeztetesre ugy jutottam, hogy a kore ragasztott Riccia-t az amanok felszedtek, es rengeteg apro darabja szabadult el a vizben. Ezeken keresztul megfigyelve a flowt igen furcsa dolgot veltem felfedezni. A Lily Pipe a jobb rovid oldalon, es kozvetlen mellette kb 5 cm-re a beszivo csonk. A vizet az akvarium hosszaban ugye a szemkozti oldalra nyomja, aol a viz meg is fordul, viszont a vizben levo szennyezodesek a beszivo agig nem jutnak el, ugyanis a Lily Pipe-nek van egy szivo hatasa - ahogy kinyomja a vizet, odaszivja a darabokat, majd azzal a lendulettel ujra a szemkozti oldalra viszi az aramlat a darabokat - a vizfelszinen szep kis tolcser latato, mit egy skimmernel. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Esetleg tegyem tavolabb egymastol a Lily Pipet es a beszivo agat?

Jelenleg igy van elhelyezve...a cső nagyon koszos, meg nem tisztitottam ki :D
e337e2e12423d92d7b3ce7432b7fc1bb.jpg
 
Van egy olyan erzesem, hogy nem jo a flow! Erre a kovetkeztetesre ugy jutottam, hogy a kore ragasztott Riccia-t az amanok felszedtek, es rengeteg apro darabja szabadult el a vizben. Ezeken keresztul megfigyelve a flowt igen furcsa dolgot veltem felfedezni. A Lily Pipe a jobb rovid oldalon, es kozvetlen mellette kb 5 cm-re a beszivo csonk. A vizet az akvarium hosszaban ugye a szemkozti oldalra nyomja, aol a viz meg is fordul, viszont a vizben levo szennyezodesek a beszivo agig nem jutnak el, ugyanis a Lily Pipe-nek van egy szivo hatasa - ahogy kinyomja a vizet, odaszivja a darabokat, majd azzal a lendulettel ujra a szemkozti oldalra viszi az aramlat a darabokat - a vizfelszinen szep kis tolcser latato, mit egy skimmernel. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Esetleg tegyem tavolabb egymastol a Lily Pipet es a beszivo agat?

Jelenleg igy van elhelyezve...a cső nagyon koszos, meg nem tisztitottam ki :D
e337e2e12423d92d7b3ce7432b7fc1bb.jpg
El sem hiszed, hogy egy koszos cső mennyit megfog az áramláson! Kezdőként az első nagy buktám a szűrő körüli karbantartások miatt volt; minden próbálkozás előtt én kitakarítanám azokat a csöveket...
Persze lehet, hogy a két ággal is kell majd játszanod.
 
El sem hiszed, hogy egy koszos cső mennyit megfog az áramláson! Kezdőként az első nagy buktám a szűrő körüli karbantartások miatt volt; minden próbálkozás előtt én kitakarítanám azokat a csöveket...
Persze lehet, hogy a két ággal is kell majd játszanod.
Meg csak 30.-an lesz 1 honapos az aki, es a Black out utan lett ilyen koszos, ami pont egy hete volt...mivel a Black out utan nem ajanlott a szűrő takaritasa - legalabb egy hetet erdemes varni - ezert gondoltam a hetvegi vizcserenel, kitakaritom a szűrővel egyutt, onnan ugyis az aktivszen is kikerul :)
Gondolhatod hogy bantja a szemem nekem is :D
 
Megvot az elso 1 hetes vizcsere, csinaltam par tesztet is. Az amanok hihetetlen munkat vegeztek, csak 25db van bent es szinte az osszes zold szor eltunt, bar meg helyenkent fellelheto, lenyeg h meg igy is van eleg, de a korabbi toredeke csupan. A zöld pont mar egyaltalan nincs jelen.
Amugy a kőre ragasztott Ricciat felszedtek, alatta bujkaltak az elso 1-2 napban :D
A szuro nem takaritottam ki, de kivettem belole az aktivszen parnakat, beraktam a helyere plusz egy gyari szivacsot, kicsereltem a perlont - elkepeszto h milyen fekete volt - illetve kitakaritottam a csoveket. :)
A ki es befolyo agat megcsereltem, illetve tabolabb helyeztem egymastol. Lathatoan jobb flow, a beszivo csonk egybol elkapja a vizben uszo elhalt novenyi leveleket.

Vizparameterek csere elott: (kivancsisagbol)
Kh: 3
Gh: 5
No3: 10
No2: 0,05
Ph: 6,9
Co2: 16-20
Tds: 185
Hofok: 25'

Vizparameterek csere utan:
Kh: 5
Gh: 7
No3: 5
No2: 0,025
Ph: 7,3
Co2: 6-10
Tds: 210
Hofok: 23'

8827ca4f5447a2e4868959a97fdcb00b.jpg


Koszonom Viktor Lantos a tanacsot a black out es az amanokkal kapcsolatban! ;)
 
Az kimaradt a bejegyzesbol, hogy csutortok ota atalltam 4 oras vilagitasrol (black out utan) 6 orara, es terveim szerint jovo het csutortokon megint emelek 2 orat, amig el nem erem a javasolt napi 10 oras vilagitsi idot. A 96W elviekben nem okozhat gondot, de en megis inkabb ovatosan tolom feljebb :D
 
Az kimaradt a bejegyzesbol, hogy csutortok ota atalltam 4 oras vilagitasrol (black out utan) 6 orara, es terveim szerint jovo het csutortokon megint emelek 2 orat, amig el nem erem a javasolt napi 10 oras vilagitsi idot. A 96W elviekben nem okozhat gondot, de en megis inkabb ovatosan tolom feljebb :D

Ne okozz magad extra bajt azzal, hogy a gyenge fényt a világítási idővel akarod kompenzálni. Biztos út az algásodáshoz. Inkább várd meg novemberben a fekete pénteket, vegyél az akvárium fölé illő lámpát, de 10 órát ne világíts, mert az csak az algáknak jó, a növényeknek nem.
 
Igazzbol nem gyenge a vilagitas, ha literszamot veszem figyelembe akkor 0,6-0,7 W/l-re jon ki. Az 1 W/l-tol ugyan ez messze van, de annyira azert nem keves. Az inkabb problema h csak 60 cm-es az armatura. Nigro blogjan talalhato kalkulatorral pedig kiszamoltam a vilagitasi idot, es 10 orra jott ki, tehat szo sincs kompenzalasrol.
 
Ne okozz magad extra bajt azzal, hogy a gyenge fényt a világítási idővel akarod kompenzálni. Biztos út az algásodáshoz. Inkább várd meg novemberben a fekete pénteket, vegyél az akvárium fölé illő lámpát, de 10 órát ne világíts, mert az csak az algáknak jó, a növényeknek nem.
Tervben van egy led lampa megepitese, de csak karacsony korul tudok nekiallni. Terv megvan, be kell szereznem az alkatreszeket, es osszeallitani a lampat. ;)
 
Csak egy tipp volt. Az a világítási idő számítás csak afféle útmutatás. Nem ideális a pilácsod az aki fölé (nem tudja bevilágítani rendesen), így napi 6-8 óránál nem ajánlatos többet használni, mert el fognak lepni az algák, főleg ha mellette rendesen tápozol.
 
Back
Oldal tetejére