• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 90x45x45 Hasadék

Segitseg!

Egyre durvabban ellep mindent ez a "zöld szőr"nyeteg :D
az aki 15 napja megy...
Mar az MC-tol a Tenellusig, a farol nem is beszelve mindenhol tobb cm hosszusagban megtalalhato...
Szeretndk tanacsot olyantol aki hasonlo korulmenyek kozott mar lekuzdott ilyen jellegu problemat!
Nem tudom, hogy varjak amig beall az aki es majd szűnik magatol az alga, vagy esetleg nyomjak egy black outot, bar ez talan meg korai, vagy kezdjem el valahogy kapirgalni...ami szinte lehetetlen, mert csuszos es tapad...

Ugy erzem ha ez tovabb fajul, nem tudom kesobb lekuzdeni...

Elore is koszonom!

5089832db2558fcb9f2817fe44f28a4c.jpg

60982efb97c185d4f410a6070d2fde25.jpg

0fa4d44f7feb8a2644574a219d640790.jpg
 
Utoljára módosított:
Hat panik az van :D 4 Oto van bent es 4 amano, de a nanomban van meg 5 amano, talan oket is at kellene raknom!? Amugy szombaton kerultek bele, azaz a 13. napon...
 
Ha a nanoban 5 darab van akkor itt miert csak 4? ;) hianyzik akkor itt kb 36 ;) de 25 alatt erre a literszamra max diszekrol beszelhetunk ;) algafogyasztas kb nulla
 
Igen azt vettem eszre...nem sokat esznek!
Az otok aktivabban tunnek...azokbol mennyi kellene?
Amugy 40 db amanora nem tudok beruhazni, az itt kb 50e Ft lenne...de 10-15db hozok bele...annak mar lenne ertelme? Koszonom Viktor!
 
Az otok aktivabban tunnek...azokbol mennyi kellene?

Ők nem kifejezetten fonalazók. De ha éhesek és sokan vannak akkor a létszám azért hatásos.
Pl a boltban ők is takarítanak rendesen amikor bedobunk 100-150 otocinclus mellé néhány algás növényt pucolásra. De erre nagy létszám kell.
Úgyanezt 40-50 éhes amano töredéke idő alatt letolja
 
Szorjad bele mint a lisztet amikor csak van ra lehetoseg. Addig tul sok tanacsot nem lehet adni. A pillanatnyi helyzetre 3 napos blackout mehet.
Blackout elindult!
Co2, feny, tapozas kiiktatva, csak a szuro es z futo megy.
Korbetekertem 6 reteg geotextiliaval, meg egy pleddel, es a tetejere kapott egy bicikli ponyvat! Ez utobbi neylonbol van, ez jelenthet problemat?

256e324b4b68a3e4f26a7d120f9147f3.jpg
 
Ők nem kifejezetten fonalazók. De ha éhesek és sokan vannak akkor a létszám azért hatásos.
Pl a boltban ők is takarítanak rendesen amikor bedobunk 100-150 otocinclus mellé néhány algás növényt pucolásra. De erre nagy létszám kell.
Úgyanezt 40-50 éhes amano töredéke idő alatt letolja
Talaltam nemet forumon tobb hirdetest, ahol amanokat kinalnak 1,80-2 EUR-ert...20db-ba eleinveszgalok ha kapok valaszt :)
 
Nem is tudom, az Otok inkább dísznek jók, de igazából még annak sem, mert úgy is elhullanak, csak idő kérdése. Két féle akvarista van. Aki már kiábrándult belőlük, a másik még reménykedik és költ rájuk. Klasszikusabb algázók sokkal hatékonyabbak és nem is olyan érzékenyek, illetve olyan sok sem kell belőlük. Anci, pleco, de még az aymoneri is látványosan tud dolgozni.
 
Nem is tudom, az Otok inkább dísznek jók, de igazából még annak sem, mert úgy is elhullanak, csak idő kérdése. Két féle akvarista van. Aki már kiábrándult belőlük, a másik még reménykedik és költ rájuk. Klasszikusabb algázók sokkal hatékonyabbak és nem is olyan érzékenyek, illetve olyan sok sem kell belőlük. Anci, pleco, de még az aymoneri is látványosan tud dolgozni.

A minap csináltunk megint egy tesztet. Akvárium tele amanoval, akvárium tele otoval és akvárium tele algázó gébekkel. :)
Az első kettő brutál mennyiséget pucolt le. A harmadik szereplő nagyon elmaradt.

Érdekes ez az elhullás. Pl boltban akkor látunk a tárolóban elhullott Otocinclust, ha épp valami friss szállítmány érkezik, nem volt megfelelően karanténozva előtte stb.
De ami az első 2 napot túléli utána gond nélkül elvan.

Nehezen bírják az utaztatást és a CO2-es akváriumokat. De ha beszoknak nincs gond.

Alapban kis létszámban csak barna algára mondanám, de nagy csapatban szinte mindent megesznek. Mondjuk otthon nem szeretnék 50 otocinclust nézni az üvegen :)
 
Alapban kis létszámban csak barna algára mondanám, de nagy csapatban szinte mindent megesznek. Mondjuk otthon nem szeretnék 50 otocinclust nézni az üvegen :)

A boltból eladjátok őket. De amikor hazaviszik a nagy része hónapokon belül elpusztul. Aztán jönnek az önostorzó kérdések, hogy mit csináltam rosszul, stb. Kíváncsi lennék, hogy a fórumon kinek van 1 évet megélt Otoja. Egy fiatal pleco-t vagy ancit beteszel az akváriumba és egy-egy példány komoly munkát tud végezni és nem fog túrni furni, rombolni. Nem kell őket tucat szám sem halmozni, így láthatatlanul tudnak takarítani. Az algázó gép az meg egy vicc. Semmire sem jó, de azért még mindig el lehet adni, mert keresik.

Az amano garnélák meg csodás algaevők. Az elmúlt évtized magyar akvarisztikájában megjelent algaevők egyetlen igazán jeles képviselője. Csak kerülhetnének fele annyiba, mint amennyiért árulják őket :)
 
A boltból eladjátok őket. De amikor hazaviszik a nagy része hónapokon belül elpusztul. Aztán jönnek az önostorzó kérdések, hogy mit csináltam rosszul, stb. Kíváncsi lennék, hogy a fórumon kinek van 1 évet megélt Otoja. Egy fiatal pleco-t vagy ancit beteszel az akváriumba és egy-egy példány komoly munkát tud végezni és nem fog túrni furni, rombolni. Nem kell őket tucat szám sem halmozni, így láthatatlanul tudnak takarítani. Az algázó gép az meg egy vicc. Semmire sem jó, de azért még mindig el lehet adni, mert keresik.

Az amano garnélák meg csodás algaevők. Az elmúlt évtized magyar akvarisztikájában megjelent algaevők egyetlen igazán jeles képviselője. Csak kerülhetnének fele annyiba, mint amennyiért árulják őket :)
Teljesen egyetértek az Otokkal kapcsolatos okfejtésedre.
 
Az otocinclusok elhalálozását azért 3 dologra vezetném vissza. Rossz tömeges import és a szállításból fakadó anomáliák.
Nem megfelelő körülmények ahova kerülnek.
Nem megfelelő táplálás.

Utóbbi kettő ellen mi magunk is tehetünk. Ami 1 év múlva pusztul el az már nem az első kategóriába esik. Ilyenkor azért érdemes lenne némi önvizsgálatot is tartani.
Miért történt? Túltoltuk a CO2-t? Elkezdtünk lazulni a karbantartásokkal? Nem készültünk fel a nyárra? Esetleg úgy gondoltuk a már algátlan akváriumban is bőséges eleséget találnak majd?

A hal nem csak arról szól, hogy betesszük és működik :) És azért mert más halak jól érzik magukat nem jelenti azt, hogy mindegyik. Az erős szűrő nem táplálja őket és nem segít minden vízparaméteren csak néhányon. A példa kedvéért.

Vannak könnyebb halak kétségtelen. De pl egy otocinclus kiéheztetéséért, elgázosításáért ne a halat ostorozzuk már :)

ui: egy anci, pleco táplálására sokkal jobban figyelünk mint a kis otocincluséra. ne a méret legyen a lényeg. ha nincs elég táplálék neki akkor erre is figyelni kell.
 
A boltból eladjátok őket. De amikor hazaviszik a nagy része hónapokon belül elpusztul. Aztán jönnek az önostorzó kérdések, hogy mit csináltam rosszul, stb. Kíváncsi lennék, hogy a fórumon kinek van 1 évet megélt Otoja.
jelen! persze az én eredményem is csak 2/6.
az amanok lehet, hogy ügyesen esznek algát, de ezzel az istenverte kaparászással több kárt csinálnak, mint amennyi hasznot, persze ez scape függő is, szóval inkább csak a saját nevemben beszélek. De nálam az van, hogy vagy én -- vagy amano garnéla. Nincs kompromisszum.
 
ebben az oto dologban nagyon nem adok igazat malor. nekem van olyan otom, ami több, mint egy évet és egy nagy átrendezést is túlélt itt a nagy tankban - sőt, a kockában volt olyan, amelyik még a 65 literesből került át, az három év után hullott el.

nekem az a tapasztalatom, ha valahova beszoknak, akkor atomrobbantást is kibírják. azt is túlélték, ahol endler guppit vesztettem hibás mágnesszelep miatt co2 túladagolásnál.
 
Back
Oldal tetejére