• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20l Dennerle szett - algástól algátlanig :)

Nekem teljesen sikerült. Vettem 35k-ért egy nano akvát teljes felszereléssel, mert az úgy árban nem vészes. Azóta csak 80k körül ment rá pénz. :D
Ez ilyen...én is nagy "okosan" eldöntöttem, hogy egy szép lowtech akváriumom lesz, aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy már a CO2 diffúzort rakosgatom ide-oda, hogy megfelelően keveredjenek a vízben a kis gáz buborékok...
 
Ez ilyen...én is nagy "okosan" eldöntöttem, hogy egy szép lowtech akváriumom lesz, aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy már a CO2 diffúzort rakosgatom ide-oda, hogy megfelelően keveredjenek a vízben a kis gáz buborékok...
Én meg nem néztem meg rendesen a hirdetést, eszembe nem jutott volna, hogy zselés CO2 van hozzá. :D Bezzeg régi szép sóder-valisznéria-guppi-postakürt időkben! :D Egy légpumpáról ment 2 akvárium. :)
 
Megjött a poppy pipe. Fura lesz, ha a belső szűrő kikerül, mert szinte nem lesz áramlás a poppyval, vagyis csak minimális. Ha meg nem azt használom, akkor körhinta. :) Kettős érzésem van ezen kívül vele, mert szép az üveg, de ha fullosra (3-4 mm puffer) töltöm az akváriumot, akkor olyan 1-1,2 centivel van a víz alatt. Lehetett volna kicsit hosszabbra hagyni a csövét.

Nézegetem az algát, de főleg a füvön van (eleocharis parvula mini pusilla - továbbiakban maradok a fűnél :D). Ahogy láttam másoknál, lehet tápanyag-gond (a többi növénynél tutira van). Egyelőre a napi 0,5ml 2hr aquarist cuccot nyomom bele, s lehet, majd pár táptablettát nyomok megint ide-oda.
 
Megjött a poppy pipe. Fura lesz, ha a belső szűrő kikerül, mert szinte nem lesz áramlás a poppyval, vagyis csak minimális. Ha meg nem azt használom, akkor körhinta. :) Kettős érzésem van ezen kívül vele, mert szép az üveg, de ha fullosra (3-4 mm puffer) töltöm az akváriumot, akkor olyan 1-1,2 centivel van a víz alatt. Lehetett volna kicsit hosszabbra hagyni a csövét.

Nézegetem az algát, de főleg a füvön van (eleocharis parvula mini pusilla - továbbiakban maradok a fűnél :D). Ahogy láttam másoknál, lehet tápanyag-gond (a többi növénynél tutira van). Egyelőre a napi 0,5ml 2hr aquarist cuccot nyomom bele, s lehet, majd pár táptablettát nyomok megint ide-oda.
@Gyukker küzd szintén parvula algásodás gondokkal.
 
Megy a 2hr táp és az Excel (fél-fél milli per nap), a régi meg a külső szűrő együtt. Mióta a garnélavédőt lejjebb húztam a csőről, nőtt az áramlás, majd kell vennem egy csapot a beömlő ágra is, hogy kicsit enyhüljön. Azért így is élhető, csak van olyan rész, amit a halak többnyire kerülnek. :) Ami érdekes, hogy a dzsuva így elakad a védőn, legalább hetente tisztítani kell, de legalább a fele cucc lejön róla, mikor kihúzom a szűrőt, úgyhogy a mulmozás felértékelődik. A guppik és a törpe razbórák összeálltak egy csapatba, elég viccesek. Fonalalga van, de többnyire a füvön meg kicsi a rotalán,kb. leszívássalmeg kiszedéssel oké. Pontalga több van. Tipikusan az amennyiség, ami már kicsit zavar, viszont az istennek nem áll össze az az "egyben leszeded" mennyiség. :D Van növényem, amin látszik a táőanyaghiány, de most tolom egy ideig amit írtam, s meglátjuk, mi lesz.

Az amanok (4 vagy 5) szépen elvannak, bár pár darab egyszerre találta ki, hogy vedlik, kb. úgy nézett ki az akvárium, mintha beleszórtam volna egy fél papírzsebkendőt. Kicsit kiszedtem, a maradékot megették. A sakurákból csak 3, amit maximum látok, a múltkori nitrátosodásnál volt pusztulás. Most, hogy kb. oké minden, gondolkodom a pótláson, plusz pár süncsiga is jó lenne, csak elég macerás innen eljutni a GA-ba. A Neo Co2 is elég gyorsan fogy, de abból még van utánpótlás. Azt azértmegnézném, hogy kinek tart ki 50 napig...

Gondolkodom azon is, hogy hosszabb távon a mostani, karcos akvából majd hogyan tudom egy 30-35 literesbe átrakni az élővilágot. Nem most lesz, de karácsony előtt jó lenne. Meg akkor kellene egy kis scaping is neki (nem meszezős kövekkel, vagy inkább csak fával.) Ez az a méret, amit elbír a mostani technika.
 
Megy a 2hr táp és az Excel (fél-fél milli per nap), a régi meg a külső szűrő együtt. Mióta a garnélavédőt lejjebb húztam a csőről, nőtt az áramlás, majd kell vennem egy csapot a beömlő ágra is, hogy kicsit enyhüljön. Azért így is élhető, csak van olyan rész, amit a halak többnyire kerülnek. :) Ami érdekes, hogy a dzsuva így elakad a védőn, legalább hetente tisztítani kell, de legalább a fele cucc lejön róla, mikor kihúzom a szűrőt, úgyhogy a mulmozás felértékelődik. A guppik és a törpe razbórák összeálltak egy csapatba, elég viccesek. Fonalalga van, de többnyire a füvön meg kicsi a rotalán,kb. leszívássalmeg kiszedéssel oké. Pontalga több van. Tipikusan az amennyiség, ami már kicsit zavar, viszont az istennek nem áll össze az az "egyben leszeded" mennyiség. :D Van növényem, amin látszik a táőanyaghiány, de most tolom egy ideig amit írtam, s meglátjuk, mi lesz.

Az amanok (4 vagy 5) szépen elvannak, bár pár darab egyszerre találta ki, hogy vedlik, kb. úgy nézett ki az akvárium, mintha beleszórtam volna egy fél papírzsebkendőt. Kicsit kiszedtem, a maradékot megették. A sakurákból csak 3, amit maximum látok, a múltkori nitrátosodásnál volt pusztulás. Most, hogy kb. oké minden, gondolkodom a pótláson, plusz pár süncsiga is jó lenne, csak elég macerás innen eljutni a GA-ba. A Neo Co2 is elég gyorsan fogy, de abból még van utánpótlás. Azt azértmegnézném, hogy kinek tart ki 50 napig...

Gondolkodom azon is, hogy hosszabb távon a mostani, karcos akvából majd hogyan tudom egy 30-35 literesbe átrakni az élővilágot. Nem most lesz, de karácsony előtt jó lenne. Meg akkor kellene egy kis scaping is neki (nem meszezős kövekkel, vagy inkább csak fával.) Ez az a méret, amit elbír a mostani technika.
Azt hittem, ehhez a modellhez is járnak duplacsapok. Lehet külön is venni, de elég húzós ára van. Nem létszükséglet, de ezekkel sokkal könnyebb a szűrő tisztítása.
 
Azt hittem, ehhez a modellhez is járnak duplacsapok. Lehet külön is venni, de elég húzós ára van. Nem létszükséglet, de ezekkel sokkal könnyebb a szűrő tisztítása.
Van olyan, amihez igen, s van, amihez nem. Ha a csapok árát hozzáadom, akkor jobban megérte volna az eggyel nagyobb modell, ami egy 10-12 ezer forinttal drágább volt, de járt hozzá 2 csap meg szűrőanyag. Gyakorlatilag majdnem ingyen meglett volna a szűrőanyag meg a nagyobb teljesítmény.
 
Azt hittem, ehhez a modellhez is járnak duplacsapok. Lehet külön is venni, de elég húzós ára van. Nem létszükséglet, de ezekkel sokkal könnyebb a szűrő tisztítása.
Igen... én csak a befolyóra vettem :D de a fojtás miatt pont a kifolyóra kellene... pedig az tűnik nekem nélkülözhetőbbnek. Nekem a fojtást egy más okból szükséges L idom megoldja amúgy. gyakorlatilag bármilyen idom csökkent az áramláson.
Most, hogy kb. oké minden, gondolkodom a pótláson, plusz pár süncsiga is jó lenne, csak elég macerás innen eljutni a GA-ba.
Alga ellen jó más csiga is. Persze olyat vegyél ami szimpatikus. :)
Gondolkodom azon is, hogy hosszabb távon a mostani, karcos akvából majd hogyan tudom egy 30-35 literesbe átrakni az élővilágot. Nem most lesz, de karácsony előtt jó lenne. Meg akkor kellene egy kis scaping is neki (nem meszezős kövekkel, vagy inkább csak fával.) Ez az a méret, amit elbír a mostani technika.
Egy darabig mennie kellene az új akvának mielőtt átköltöznek az állatok bele. Ha aktív talajos akkor nagyon minimum 3-4 hétig. Így hogy technikát nem veszel újat, nehéz ügy. de lehet hogy a kis szűrőddel üresen ellesz addig, nem tudom. kérd ki a tapasztaltabbak véleményét :)

szerk: és képeket mellékelj majd kérlek, tudod itt mindenki kíváncsi :D
 
Utoljára módosított:
Igen... én csak a befolyóra vettem :D de a fojtás miatt pont a kifolyóra kellene... pedig az tűnik nekem nélkülözhetőbbnek. Nekem a fojtást egy más okból szükséges L idom megoldja amúgy. gyakorlatilag bármilyen idom csökkent az áramláson.

Alga ellen jó más csiga is. Persze olyat vegyél ami szimpatikus. :)

Egy darabig mennie kellene az új akvának mielőtt átköltöznek az állatok bele. Ha aktív talajos akkor nagyon minimum 3-4 hétig. Így hogy technikát nem veszel újat, nehéz ügy. de lehet hogy a kis szűrőddel üresen ellesz addig, nem tudom. kérd ki a tapasztaltabbak véleményét :)

szerk: és képeket mellékelj majd kérlek, tudod itt mindenki kíváncsi :D
A süncsiga tetszik, olyat szeretnék, ami nem szaporodik, nem eszi a növényt, s nem nő irdatlan nagyra. Petézik amúgy rendesen, de el is fogy a pete. Szerintem az amanok megeszik. :D Nagyon régen postakürt volt, de már nem lenne szívem a klotyón lehúzni. Elég volt a kertben a meztelencsigáknál testfolytonossági hiányt okozni. :)

Én is a kis szűrővel gondoltam, csak érdekes lehet a növényeket kihúzkodni, s átpakolni úgy, hogy a mostaniban ott vannak a jószágok. De majd megoldom.

Képeket a karanténidő miatt nem tudok felrakni (majd azért képmegosztóval lehet, teszek.) Hasonló okból nem tudok válaszolni üzenetre sem, de köszönöm a tippet. :)
 
Közben a fáról eltűnt az összes alga. Poralga van, a füvön fonal is. Raktam a talajba egy kis talajtápot. A szűrőn a garnélavédőn a dzsuva szépen szaporodik, a garnélák meg szeretik leenni. Megy némi csihipuhi is néha, amiben a sakurák eléggé vesztenek az amanokkal szemben. Előbbiekből lehet, hogy lesz szaporulat. A Staurogyne repens-t megnyírtam, az eléggé fszfáthiányos (meg még ki tudja mi kell neki.) A 1,5-2 hete brakott rotala hra nő, mint a bolondgomba. Kb. 5-7 centi a plusz... A Cryptocoryne beckettii okoz némi fejtörést. Piszok nagy, beteríti a fél akváriumot. Eredetileg elvben 2 tővel kaptam, de van egy olyan gyanúm, hogy az egy nagy csomó középen nem egy növény. A legviccesebb az, hogy az akvárium egyik, a növénytől vagy 10 centire lévő részén valahogy kinőtt egy levél. Most már 3 levél van ott. Szerintem valahogy odaszaporodott. Valaki mondja már meg neki, hogy a GA honlap szerint lassan nő. :D
 
Talaj alatt indákat növeszt, majd ebből az új hajtásokat. A nagyon hosszú leveleket a talaj felett lecsíped. Csak így tudod kompaktnak tartani. Ha jó a talaj akkor idővel nagyon megindul. Van ebből egy kompaktabb fajta a “parva”. Az kisebbre nő, de ugyan úgy szaporodik.
Az a durva, hogy vagy 10 centire van a tőtől a kicsi, s közben végig fű. Hogy ott hogyan indázott? A levélcsiípést próbáltam korábban. Genya volt, a maradék szétterült. :D Megpróbálom erőteljesebben. Mondjuk legalább ez meg a rotala szépen nő.
 
Az a durva, hogy vagy 10 centire van a tőtől a kicsi, s közben végig fű. Hogy ott hogyan indázott? A levélcsiípést próbáltam korábban. Genya volt, a maradék szétterült. :D Megpróbálom erőteljesebben. Mondjuk legalább ez meg a rotala szépen nő.
Szerintem neked Cryptocoryne wendtii brown van. Nem akarlak elkeseríteni, de nálam vannak 30 cm-es levelei is. Növeszt indákat, de tőből is sarjadzik. A túl nagy leveleit nyugodtan lecsípheted. Közepes növekedésű. Meghálálja, ha van a talajban táp vagy esetleg mulm :)
 
Back
Oldal tetejére