• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20l Dennerle szett - algástól algátlanig :)

Ez egy örök talány marad....szerintem az egyéb esztétikai kiegeszítőkön nagyobbat tudnak szakítani, mint magán a szűrőn...

Akit meg hosszú távon nem zavar, annak jó a zöld is....

Násodik lehetőség: többségnek tetszik :)
A Biopower belső szűrők nem zöldek 😆
 
Nem tudom amúgy, mennyit segített volna, mert elvben a teljes kifolyás elég vastag, s esőztető nélkül az talán még jobban pörgette. Érdekes ez az egész. BTW, az eheim vajon miért használ zöld cuccokat? :D
Számomra is rejtély. Minden gyártó más színű csöveket használ. Ez a zöld szín az Eheim "védjegye". Arra tippelnék, hogy egy régi kor öröksége, amin nem akarnak vagy tudnak változtatni. 20-30 évvel ezelőtt nem számított volna csúnyának ez a megjelenés. Lehet kapni installácós szettet, ami szürke elemekből áll. Persze ki venné ezt meg, ha alapból ilyesmit adnának a szűrőkhöz.
 
Közben lemértem a csapvíz gh-kh-t. 16-14, nem tűnik vészesnek. Kiderült, hogy a fákat kő súlyozza le, az keményítheti a vizet.
Na most a Gh az összkeménység. A Kh a karbonát keménység, ami része az összkeménységnek, változó keménységnek is hívják, mert a vízben oldott co2 mennyisége is befolyásolja. Úgy szokták mondani, hogy a fele-fele még jó. De így a 14-es értékű Ca-, Mg karbonátok mellé csak 2 értéknyi Ca-, Mg szulfátvegyület jut...át kéne tanulmányozni a Gh-Kh-Ph topicot. 😉
 
Na most a Gh az összkeménység. A Kh a karbonát keménység, ami része az összkeménységnek, változó keménységnek is hívják, mert a vízben oldott co2 mennyisége is befolyásolja. Úgy szokták mondani, hogy a fele-fele még jó. De így a 14-es értékű Ca-, Mg karbonátok mellé csak 2 értéknyi Ca-, Mg szulfátvegyület jut...át kéne tanulmányozni a Gh-Kh-Ph topicot. 😉
Nézegetem. :) A délben az akvában mért 21-24-es arányhoz képest jobb. :) 2:1 lenne a jó, azt tudom. Egyelőre figyelem, ezzel mire megyek, megnézem az irodalmat
 
Úgy lesz. :)

@Nexus van ott fiók, szemetes meg mini szelektíves. :)
Őöö... Na most a szelektív esetleg száműződhetne... 🤔Nem annyira zöld, de nem is annyira zölden kezelik, mint ahogy kommunikálják....
Amúgy pont egy mosogató szennyvizes csövezése mellett szokott lenni üres hely. A kuka maximum alatta lehet, a fiók meg a mosogatótálca csepegtető része alatt. Nálam az alábbi képen a jobb felső sarokban simán el tudnám helyezni. Pedig elég zsúfolt... 🤣IMG_20210831_210034.jpg
 
Őöö... Na most a szelektív esetleg száműződhetne... 🤔Nem annyira zöld, de nem is annyira zölden kezelik, mint ahogy kommunikálják....
Amúgy pont egy mosogató szennyvizes csövezése mellett szokott lenni üres hely. A kuka maximum alatta lehet, a fiók meg a mosogatótálca csepegtető része alatt. Nálam az alábbi képen a jobb felső sarokban simán el tudnám helyezni. Pedig elég zsúfolt... 🤣View attachment 154080
Itt még egy kis 20as Dennerle is helyet kaphatna! :D
 
Őöö... Na most a szelektív esetleg száműződhetne... 🤔Nem annyira zöld, de nem is annyira zölden kezelik, mint ahogy kommunikálják....
Amúgy pont egy mosogató szennyvizes csövezése mellett szokott lenni üres hely. A kuka maximum alatta lehet, a fiók meg a mosogatótálca csepegtető része alatt. Nálam az alábbi képen a jobb felső sarokban simán el tudnám helyezni. Pedig elég zsúfolt... 🤣View attachment 154080
Anyagilag most nem fér oda. :D
 
Anyagilag most nem fér oda. :D
Nem régóta vagyok itt tag! Rengeteget segit mindenki!!! Viszont nagyon vigyázz!!!!!!!! Ez egy akvaszekta :D Egyiknap még csak 1 szűrőd van másiknap meg már a második szűrődbe veszed a Purigent mielőtt mész Co2 palackot töltetni! :)
Viccet félre téve, ahogyan @Rudi50 is mondja, lehet komoly technikák nélkül is szép akváriumokat építeni, de meg kell húzni egy határt, hogy mennyit költesz.

Nekem nem sikerült..... :D
 
Back
Oldal tetejére