• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

144 l második nekifutás

Lámpaoltás után unatkoztam és boltoltam egy kicsit...

 
schruz said:
Na ez már hangulatos fotó!
Köszi...
Az alapkép ugyanaz és micsoda különbség, mi lenne ha tudnám is mit csináltam :D
Többet képnek nem hiszek :p
 
Némi napi friss...
Hétvégére magára hagytam a berendezést, kellemetlen meglepetés fogadott reggel. Valami furcsa volt az akiban, pár perc nézelődés után feltűnt a hiba. Nincs tölcsér a lilly felett. Gyors ránéztem, vízhozamban alulról verte az EX400-at (jbl cp e1500). Remek... Ráadásul rohannom kellett, így csak most jutott időm szétkapni a cuccot. Lényegében csinált egy komoly kis dugót perlonból a rotor elé :shock: Nem kicsit lepett meg ez a mutatvány, de egy gyors perloncsere után most hozza az elvárt szintet. Érti ezt valaki?
Gondoltam, már megy egy hónapja, szétszedtem lesz egy gyors fejpucolás is... Nem kellett volna :shock: Valószinűleg még a gyári rotor/tengely dolgozik benne és ennek most már hangot is ad. Ellenőriztem, tutti jól raktam össze, de "kegyetlen" zörög. A tengelyen csúnyán látszanak az évek. :evil: Remélem kibírja ezt a pár napot!
Tanulság, ha az ember olcsón vesz használt szűrőt, vegye meg hozzá a fogyóeszközöket is /fejtömítés, rotor/. ELŐRE :!:
 
Sajna a tenellus, nehezen viselte a szállítást, és a régi levelei nem igazán tértek magukhoz. Meg is jelent rajt egy kupac ecset, ugyanez átterjedt kicsit a parvulára is és néhány nagyobb narrow levélen is megjelent.
Jobb ötletem nagyon nem volt, elővettem az ollót. A bacopa-t már úgyis időszerű volt rendbe tenni. Ha már nekiálltam kiszedtem a vallisneria-t is. Közben rájöttem, hogy a bacopa is egyre inkább zavarja a szemem...
még agyalok rajta, mert nagyon szépen fejlődik és ez nekem egyenlőre nagy sikerélmény :)
Az anubiason terjed a zöld pontalga, nem tudom mit tegyek vele. A parvulát sem sikerült teljesen megszabadítanom az ecsettől... Ezekre némi helyi carbo mehet, vagy kicsinálom vele a növényeket is?

Végül egy gyors kép nyírás utánról:
 
Délután megjött a havi GA "upgrade"csomag :angel:
Kikerült a bacopa, Rotala rotundifolia foglalta el a helyét, valószinűleg az sp. green is értékelni fogja ezt a lépést. Végre levegőhöz jut az agyatlan burjánzó bacopa után :) Eredetileg a sarokba terveztem, de azt hiszem azt a részt békén hagyom, majd befutja a tenellus.
Nem lett tökéletes a talajelválasztás, ez az eddigi képeken is jól látszik, az amazonia bal oldalt teljesen ráfolyt a dekorkavicsra. Rájöttem így jobban is mutat, nem ellenkezem :) A kövek egy részét kiveszem onnan és kicsit majd még töltök utána, remek hely lesz a HC-nek.
Az elmúlt héten áldozatokat szedett a technika, 2 oto és 3 rc végezte a szívócsőbe ragadva. Elkapta a farkukat és nem volt menekvés, hasznos a szűrővédő és már van is :oops:
A nap fénypontja a két Stiphodon sp. Gyönyörűek! :thumbup:
 
Update...

Egy kis részlet


Egyre jobban tetszik az aki :) Kezd hasonlítani arra amit elképzeltem. Persze a növényeknek még igencsak van hova fejlődni és az algával is kezdenem kellene valamit.
Parvula rendben, főleg hátul nagyon szépen fejlődik. A carbo kezelés hatására az alga is kezd "pirulni", kellene egy rendes olló azzal talán ki tudnám bogarászni a bomló algás leveleket.
A rotalát visszavágtam és ledugdostam. szépen nő és oldalhajtások is vannak már több helyen.
Elindulni látszik az arculata is, néhány szálat abból is levágtam és visszaültettem.
És akkor a bajaim:
- Az eddig szenvedő, algásodó, kókadozó ug elindult. Hajt mint a őrült, de még véletlenül sem a talaj alatt... Minden inda a föld fölött van és csak a 4-5. levél után ér talajt újra, lenyomkodni lehetetlen. Mit tegyek?
- A köveim full algásak, fogkefe is max két napig használ...
- A képen is látszik, az anubias is tele van algával

Jól jönne pár atyai jó tanács :)
 
attibva said:
Előre is valami hasonló gyöp kéne! ;)

Feljebb már írtam róla HC-gyanús a terep, de mivel co2 nem mostanában lesz... Lehet, hogy riccia kerül oda, vagy hagyom a parvulát odanőni. Nem tudom :D
Lassú lépésekben haladok, ahogy a pénztárca engedi. Meglátjuk mire lesz elég...
Önmagamhoz (eddigi akik) képest, azt hiszem, nincs okom panaszra :angel:
 
Segítséget kérnék...

Úgy fest az aki egész szépen működik, szépen fejlődnek a növényeim is, kivéve az árnyékos bal oldalt.
Jelenleg egy 55W PC világít és két 15W T8 pislákol felette. Erőben elégnek tűnik, mert középtájt semmi gondom. Ötleteket várnék arra hogy tudnám úgy fejleszteni a világítást, hogy a 80cm széleire is jusson elég.
Gondolkodtam egy 70W-os fémhalogén világításon, az izzót meg is vettem. Abban már nem vagyok biztos, hogy ez megoldja a problémám...
CO2 nincs és nem is lesz, így az adott fényerő megtartása mellett kellene művészkednem!
Ötletek esetleg?
 
Ma beüzemelődött a HQI pilács. Teljesen más hangulata lett az egésznek. Nekem tetszik, remélem a növényeknek is fog!
Próbálkoztam fényképezni is, nem sok sikerrel :(
Így fest ma:


Mögötte az asztalom (számtech szervíz), a kupi itt munkaeszköz :angel:
 
schruz said:
Na jól van beindult ez az aki is látom! Gratu! :)
Köszi :)
Fejlődget szépen, különösen a tenellus-od :D Gyomnövény, nem győzöm irtani! Mire feleszméltem az indái behálózták a parvulám, abból meg nem rigófütty kibányászni :shock:

Valami még nem stimmel vele, de az ug is "vadul" terjeszkedik, pedig már-már lemondtam róla.
Talán a narrow az egyetlen amivel nem vagyok kibékülve, sehogy sem akar "jól kinézni".
Most várok, gondok voltak a bal oldallal, nemigen jutott oda a fény. Parvula ott alig nő, a tenellus ugyan terjeszkedik, de nagyon zöld... Talán az új pilács segít rajtuk egy kicsit...
 
Back
Oldal tetejére