• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

144 l második nekifutás

aziim

Tapasztalt kertész
Üdv!

Ha nevetni, vagy inkább sírni akartok a kezdeti, tudatlan bénázásokon akkor olvassátok végig. Ha nem akkor irány a 3. oldal :p
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

Hahó!
A fényed kevés lesz, mehet a duplázás! Co2 nélkül, nem érdemes belevágni, ha magasnyomásúra nem telik, próbáld ki az élesztős megoldást, nem annyira stabil, de a semminél jobb ;) viewtopic.php?f=15&t=93
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

Feccc said:
Hahó!
A fényed kevés lesz, mehet a duplázás! Co2 nélkül, nem érdemes belevágni, ha magasnyomásúra nem telik, próbáld ki az élesztős megoldást, nem annyira stabil, de a semminél jobb ;) viewtopic.php?f=15&t=93

Valahogy éreztem, hogy ez lesz az első hozzászólás tartalma:)
Nincs olyan topic ezen a fórumon amit ne láttam volna:p /vagy legalábbis kevés:)/. Az élesztős megoldással nekem nem is lenne gondom, de van egy beépített házisárkányom, ő ellenzi a pancsolást:) Helyette egy Ferplast Eheim Classic esetleg működhet? http://www.ferplast.com/kit_co2_energy_ita.php
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

sztem co2 nélkül nem lesz kevés fény, a 0.5 W/l
ennél több már csak gáz ha nincs "gáz" nem?

válassz kis fényigényű növényeket és jó szűrés mellé amennyire én tudom az elmehet, de a világítás legyen a legutolsó amin fejlesztesz. hiába azt a legkönnyebb. én is itt követtem el a szarvashibát.

szűrés, táp, co2, fény kb ilyen sorrend kell ahogy itt tanulgattam.
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

aziim said:
Világítás: DIY tető 2x35W T5 Sera Daylight + Plant Color /ha szükséges, akkor van hely a duplázásra/

Szia! A világítást miért 35w-os Sera csövekkel oldod meg? Elég drágák (6500.-/db :shock: ) bár neked hely kihasználásilag ez jobb lenne, de én még mindig Osram T5 HO csöveket vennék, csak azt meg csak eltolva tudnád belerakni a tetődbe :S
Az aki szerintem nem olyan magas nekem 40 magas és "csak" 60 széles, a 45cm szerintem nem olyan nagy, de a talajemelés hátrafelé jót fog tenni a térhatásnak ;)
A növényeket csak gyorsan átfutottam nekem jónak tűnnek, a riccia nem tudom mennyire lesz jó, ha a kis Y ágacskái elkerülnek mindenhova.
Sok sikert :thumbup:
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

Üdv!
inadsz said:
Szia! A világítást miért 35w-os Sera csövekkel oldod meg? Elég drágák (6500.-/db :shock: ) bár neked hely kihasználásilag ez jobb lenne, de én még mindig Osram T5 HO csöveket vennék, csak azt meg csak eltolva tudnád belerakni a tetődbe :S
Az ok csakis az, hogy végigvilágítja az aki-t /ha hülyeség, szóljatok rám/ :)

inadsz said:
A növényeket csak gyorsan átfutottam nekem jónak tűnnek, a riccia nem tudom mennyire lesz jó, ha a kis Y ágacskái elkerülnek mindenhova.
Köszi, igyekeztem utánaolvasgatni és alacsony igényűeket választani. Ricciát láttam valahol úszva és megtetszett! Ha nem lesz jó, hát jön a bünti és kikötözöm valahova :)
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

a világításod elég lesz co2 nélkül. Énis 0,5w/l-el világítok de 50cm magas akváriumba. Szóval szerintem jó lesz. Crypto-k valisneriak tuti bírni fogják, a többivel nincs sajnos tapasztalatom :)
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

Hali.
Az én akim 55cm magas és 105w-al világítok rá!
Co2 van de =a 0-val majdnem!
Sok sikert az építéshez!

Üdv Jani.
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

Üdv Mindenki!

Alakulnak a dolgok. Van ami jobban, van ami kevésbé :?
Jelenlegi helyzet:
- Kövek megvannak (bazalt). Felforgattam fél Somló-hegyet, de azt hiszem megérte/ /ui.: remélem nem omlanak le a támfalak/ :)
első elrendezés /terv/:

... a kövekért köszönet a kisatírozott borászatnak :clap:

- Táptalaj, ált. aljzat, dekorhomok az akiban van (zacskóban) :D
- Szekrény, tető /világítással együtt/ kész. 4x35W egyenlőre csak két csővel!
- Már csak a szűrő hiányzik... és pár zöldség

De elég egy rossz lépés labdakergetés közben, és máris lőttek a terveknek! Így most a műtőasztal vár, az akirendezés helyett:)

A projekt átmenetileg, előreláthatólag kb. 2 hónapra, felfüggesztve..... :shock:
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

Csipeszhuszár--ez jó: :D De tényleg jobbulást.Méghogy a mozgás egészséges.. ;)
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

jojo said:
Csipeszhuszár--ez jó: :D De tényleg jobbulást.Méghogy a mozgás egészséges.. ;)

Köszi neked is!
Mert egészséges is, ez is csak a bírók miatt van :D Ha nem szabotálják a meccset, komoly küzdelemben tutti nincs baj:)

Nade elég az "offolásból", egyéb célpont hiányában a köveim tessék kritizálni! :roll:
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

aziim said:
...

De elég egy rossz lépés labdakergetés közben, és máris lőttek a terveknek! Így most a műtőasztal vár, az akirendezés helyett:)

A projekt átmenetileg, előreláthatólag kb. 2 hónapra, felfüggesztve..... :shock:

:shock: :eek:
Mihamarabbi jobbulást!
Reméljük a két hónap alatt is hallunk felőled!
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

Eqinox said:
Reméljük a két hónap alatt is hallunk felőled!

Mindenképp így tervezem! Más dolgom úgysem akad, mint feküdni az ágyban a noti társaságában:) Nomeg aggódni a leendő kakadu-szaporító akim miatt.
Az ugyanis a munkahelyemen van, és kolléga beszámolója alapján támad a barna alga. /másfél hete indítottam/ :evil:
Ráadásul az anubias nana is leugrott /vagyis fel:)/ a vasfáról.
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

A nagy fekvés közben olvasgatok... nézegetek. Egyik topicban lettem figyelmes valamire ami eddig valahogy nem szúrta ki a szemem.
JBL Manado kontra bazalt. Valóban, a két szín durván üti egymást, és ez most kifejezetten nyugtalanít. Mivel amolyan "low-tech" és light aki lesz ez bizony sokáig kellene nézegetnem, és sehogy nem tetszik a dolog.
Az előtér nem probléma mert világos dekorhomok lesz. De mit tegyek a növényes részeken?
Átszámolgattam a dolgokat az alakuló elképzeléseim szerint, és kelleni fog a ~25 littyó talaj. Az meg, ADA Aqua Soil áron, már válóok :wtf:
Dilemma...

És a végére egy, aláírásomhoz hű, kérdés:
A különféle táptalajok keverhetők? - Amire gondolok, hogy a beültetésre váró részeket befedem egy adag ADA Aqua Soil Powder Amazonia-val. ????
Ha nagyon hülyeség, tagadjatok le :D
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

A különböző talajok gond nélkül keverhetők, sok neves külföldi aquascaper is alkalmaz ilyen megoldást. Csak óvatosnak kell lenni az ültetéseknél, illetve esetleges átrendezésnél, hogy az alsó réteg ne jöjjön felszínre.
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

aziim said:
kelleni fog a ~25 littyó talaj
Szerintem megúszod kevesebből, ezen felül meg soknak érzem picit azt a 15 centit is :) Nálam a legmagasabb ponton is 10 centi talaj van és a világításom a tiedhez hasonló. Jól elvan minden növényem, az Eleocharis is nő mint a gomba. Igaz, co2 is van, de lényeg, hogy a fény nem kevés. Szintén manado van, alatta egy cm powersanddel és azt hiszem 10 liter se ment bele. Persze nálam ott az ösvény, de ha beleszámolod, hogy több táptalajod van, és végszükség esetén te is közbeiktatsz egy "völgyet", akkor tuti nem kell több 15-nél. Már csak azért kampányolok ilyen keményen, mert én is megvettem a 25 litert biztos ami biztos alapon :D
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

Köszi oRphEus, megnyugtattál! :)

AmBalaj said:
... akkor tuti nem kell több 15-nél. ...

Lehet némi igazságod, de alapvetően más elrendezésben gondolkodom, mint a te aksid. Amúgy gratu hozzá pofás darab:)
Szal a 25 a kövek nélkül jött ki, tutti van ráhagyás:) De a 10+5l-t mindenképp kevésnek érzem, és 2*10l helyett meg már inkább veszek 25l-t. Így legalább az alkotói szabadságom meglesz, ha már a technika úgyis hiányos . :D /ha sok marad majd jól szétrobbantom a már meglevőt :) /
 
Re: 144 l "low-tech" félnövényes valami - tervezés

Ja, én azt hittem, hogy már megvan a 15 L :oops: Ha van még más akvárium ahová felhasználd, akkor talajból sosem elég, ebben igazat adok :lol:
 
Back
Oldal tetejére