• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

144 l második nekifutás

Cecska said:
Végignéztem milyen növényeket szeretnél összerakni, és a végén azt mondtam magamban hogy talán működhet is.
A lövésem sincs helyre, szerintem működhetne a piros részre parvula és a dekorhomok feletti zöld részre is, de a háttérbe lévő zöldbe tenellust javasolnék.
Szerintem a többi OK.

Köszi-köszi:) Főleg a parvuláért! Imádom azt a növényt, én is rá gondoltam, de nem voltam biztos benne /csak a feltételek miatt/. Így már tutti az lesz :D
Így azt hiszem össze is áll a kép az induláshoz.

A ?végleges? konfig, hogy én is lássam egyben:
Üveg: 80*40*45
Világítás: 2*15W T8 & 1*55W Power kompakt
Szűrés: JBL Cp e1500 üveg ki és befolyóval (Eheim EHFIMECH & Substrat Pro, Sachem Seachem Purigen, perlon)
Dekor: bazalt, red moor, 1-3mm-es dekorkavics
Táptalaj: Topica Plant Substrate 2,5l
Aljzat: ADA AquaSoil Amazonia New 18l
Növények: Marsilea hirsuta, Microsorum pteropus 'Narrow', Bacopa australis, Cryptocoryne wendtii ''green' és/vagy "tropica"', Eleocharis parvula, Rotala rotundifolia, ?Echinodorus tenellus?, Taxiphyllum barbieri (Vesicularia), Vesicularia ferriei 'Weeping'
Állatok: 6x Petitella georgiae, 5x Otocinclus affinis, 15x Caridina multidentata (ezek adottak, a többi majd alakul)
 
Lassan közeleg a végkifejlet...
Ki kellene találnom, miből mennyit?

Amire gondoltam:
Marsilea hirsuta - 4 adag
Microsorum pteropus 'Narrow' - 2adag
Bacopa australis - 2 adag
Cryptocoryne wendtii ''green' - 2 adag
Eleocharis parvula - 3 adag
Rotala rotundifolia - 2 adag
Echinodorus tenellus - 1 adag

A terv:
 
Újabb apró lépés a cél felé...
Ma reggel megjött a pilács-upgrade... Hamar be is pakoltam, hát egész más képet fest...
Ha a hír igaz, jövő hét közepére lesz szűrőfejem is, és indulhat a mandula :)
 
Na végre jó hírek, hajrá, hajrá......, már nézném a frissen növénnyel beültetett aki képeidet!! ;) :thumbup:
 
Cecska said:
Na végre jó hírek, hajrá, hajrá......, már nézném a frissen növénnyel beültetett aki képeidet!! ;) :thumbup:
És mit szóljak én? Ezt az üveget, kb. pont egy éve nézegetem :p Most, hogy már nem üres, még rosszabb... /de már látom a fényt/
Ültetés előtt még egy túrát is be kell iktatnom a shopba, sok a kérdés :p
 
El van átkozva ez az egész projekt.... Kezdek teljesen kiakadni! Készen áll minden, rengeteg csúszás után, szerdán meg lesz a szűrő is.
De mégis kopp, feltörik az autót, viszik az iratokat /az összes létezőt/. Ááááááááááá :yawn:
Megint csúszik a start, de akkor sem adom fel :p
 
aziim said:
El van átkozva ez az egész projekt.... Kezdek teljesen kiakadni! Készen áll minden, rengeteg csúszás után, szerdán meg lesz a szűrő is.
De mégis kopp, feltörik az autót, viszik az iratokat /az összes létezőt/. Ááááááááááá :yawn:
Megint csúszik a start, de akkor sem adom fel :p

:evil: Sajnálom. Remélem minden egyenesbe jön. Kitartást.
 
inadsz said:
aziim said:
El van átkozva ez az egész projekt.... Kezdek teljesen kiakadni! Készen áll minden, rengeteg csúszás után, szerdán meg lesz a szűrő is.
De mégis kopp, feltörik az autót, viszik az iratokat /az összes létezőt/. Ááááááááááá :yawn:
Megint csúszik a start, de akkor sem adom fel :p

:evil: Sajnálom. Remélem minden egyenesbe jön. Kitartást.

Kitartás, tudom milyen dolog ez, én is éltem át hasonlót!
 
aziim said:
El van átkozva ez az egész projekt.... Kezdek teljesen kiakadni! Készen áll minden, rengeteg csúszás után, szerdán meg lesz a szűrő is.
De mégis kopp, feltörik az autót, viszik az iratokat /az összes létezőt/. Ááááááááááá :yawn:
Megint csúszik a start, de akkor sem adom fel :p

ugh. sajnálattal hallom. :cry:
a hobbi megvár előbb körülötted legyenek rendben a dolgok.
 
Nehezen és félgőzzel ugyan, de két hete elindult az aki...
Inkább csak a türelmetlenségem miatt indítottam el, kevés növénnyel. Elvileg január első felében teljessé válik a növénylista.
 
Hello!
Na mostanában egyre több ilyen sztorit hallok, mármint a kocsival.
A nem egyszerre telepítésnek is megvan az előnye, legalább nem hirtelen terheled a vized-szűrőd
 
Az első 2012-es helyzetjelentés...


A Jézuskától algát kaptam ajándékba. Az aljzaton, és néhol a köveken is, barna ecset szerű pamacsok jelentek meg. Rémisztő ütemben szaporodtak, leszívócsővel sikerült a nagyját eltávolítani. A többi pedig egyszerűen köddé vált, vagy a sziámik ették meg... (?) Előbújt a fonal alga is, szépen ellepte a parvulát és a bacopa léggyökereit, de némi fogkefe segített rajta. Most már csak itt ott kerül elő, de így már könnyen kezelhető.
A 25l-es kis akimban, nem igazán érezte jól magát a parvula. Növögetett ugyan, de sem a színe, sem a fejlődés üteme nem tetszett. Ma gondoltam egy nagyot és áttelepítettem, így egymás mellett még szembeötlőbb a különbség. Remélem a "menekültek" hamar felveszik a ritmust :D
Bacopa szépen növöget és egyre szebb, erősebb leveleket hoz.
A vallisneria régi levelei barnulnak ugyan, de az új levelei is 10cm hosszúak már és terjeszkedik is a mocsok :) Lesz vele bajom...
Régi akiból mentettem át egy kupac elfelejtett bolbitist. Lassan egy éve került be, 0 táp alig fény és a moha is benőtte. A rizóma megháromszorozódott, de a levelek... Remélem lassan magához tér majd!

Tápozással kapcsolatban bizonytalan vagyok. Tropica táptalaj van bent és Amazonia New. Most 3ml GA mikro+makro és 4ml carbo megy az akiba naponta, heti vízcsere mellett. Jó ez így, vagy kellene változtatnom rajta valamit?
 
schruz kollégának hála, este csipeszes buli lesz az akváriumban...
az új jövevények:
Cryptocoryne
Ludwigia arculata
Rotala sp. Green
Tenellus

Ezekkel a növények nagyja a helyére is kerül, végre...
Ha végeztem illusztrálom :)
 
Szia András!

Privátban kérdezted, hogy hogyan rendezném el a növényeket. Gondoltam itt válaszolok mert akkor mások kijavíthatnak ha hülyeséget mondok. :)
Én a Rotalát a bal sarokba a valisnéria elé ültetném sűrűn. Lehet, hogy a valisneriát én ki is venném ha a Rotala megnőtt... A Bacopát hagynám ott ahol most van, az jó lesz ott hátul hangsúlynak. Az Arcuata nagyon fényigényes, tulyadonképpen csak erős fényben hajlandó vörösödni, úgyhogy mindenképpen a fa jobboldalára, a kinyúló ág alá, köré ültetném, és nem hagynám túl magasra nőni, hogy egy szép vörös bokrot alkosson. Remélem ez így közel áll a Te elképzelésedhez :)
 
Köszi!
Az arculatat telibe lőtted :)
A másik kettőről viszont gőzöm sem volt :D Megnézem a te variációd, legózok pár órát, és kiderül.
A teljes képhez hozzá tartozik, hogy az eredeti tervekhez igazodva, a két fa közti csenevész bolbitist narrow-ra cseréltem. Így most még keresem a bolbitis helyét és a két anubias is böki a szemem. Valahogy nincsenek a helyükön.
Hosszú lesz az este :D
 
Hát ez is elkészült :)
A rotalából és az arculatából sok nem látszik még, de remélem hamar elindulnak a nekik szánt úton. Brutál mennyiséget kaptam mindkettőből, szorosan de elférnek :D Még egyszer köszi!
Amazoniába ültetni továbbra is élvezet, főleg a Manado után.
A képek szokás szerint rémesek és még a víz is kicsit ködös, de a lényeg talán látszik.






Terben van még egy kis technika upgrade is. Ha minden igaz hamarosan lecserélem a világítást 70w HQI-re, a 6500K-s izzó már zsebben van hozzá. És szép lassan majd a CO2 cuccok is potyadozni fognak. Remélem adott technikával életképes lesz a setup. A többi meg majd alakul...

Jöhet a kritika, ne kíméljetek!!
 
Hát tényleg nem látni sokat még. De odaképzelve a fejlettebb növényeket, főleg a vörösödő arcuata foltot szép lesz nagyon. :thumbup: Viszont nekem a valisneria spiralis nem nagyon illik az összképbe továbbra sem.
A tenellus amint dúsulni kezd szépen kitölti majd a területet.

Fotózd rendszeresen a fejllődést és minél előbb szerezz be CO2 rendszert, mert az Arcuata és a Rotala azért meghálálja ;)

Ha javasolhatom, kicsinyítsd le a képeket feltöltés előtt mert mivel nem túl jó minőségűek, a részletgazdagság nem fontos, inkább az összképet kéne látni, de ilyen nagy képeknél ezt nehéz érzékelni.
 
A vallisneria nekem is kilóg, de még egy hónapot marad. Én oda is valami nem teljesen zöldet tudok elképzelni, mondjuk Rotala rotundifolia. Az előtérből is hiányzik még egy cserép HC, annak sem ártana egy kis CO2, de...
Az anyagi keretek adottak és szűkösek, így nagy kapkodás nem lesz upgrade /főleg CO2/ téren. Az elmúlt hónapok tükrében annak is örülök, hogy így összeállt a cucc. A vágyak mások, de realitás inkább abban van, hogy ez a setup így fut ki és a következő indul komolyabb technikával. Megpróbálom ebből kihozni a maximumot!
Ahogy a stemek nőnek, szerintem kelleni fog egy vízforgató. A másik a világítás, mert az 55W-os PC láthatóan rövid és kevés, a kiegészítő 2*15W T8 pedig nagyon haloványnak tűnik. Reményeim szerint a 70W HQI jelent majd némi előrelépést.
Egyenlőre itt tartok :)
Képeket majd lövöldözöm szorgosan..
 
Back
Oldal tetejére