• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

144 l második nekifutás

Kérdés???

Alig van alga a növényeimen, igazából némi ecset a bolbitisek rizómáin. A köveim viszont folyamatosan zöldülnek :(
Mit lehet tenni ellene?

Jelenleg 70W HQI a pilács
napi 2-2 ml Green Aqua Micro-macro és 7ml carbo a tápadag
 
Nigro said:
Hány órát világítasz? Foszfát szinted hogy áll?

Napi 7 órát világítok, természetes fény nem éri az akváriumot.
A foszfát szintemről halvány lila gőzöm sincs, meg a többiről se! Már akartam mintát küldeni, de épp akkor írtad, hogy fullon vagytok, így inkább mégsem. De majd legközelebb...
 
Rég írtam... A helyzet nagyjából változatlan. Most UG-t próbálok növeszteni :) Fejlődik is szépen csak épp lebegő üzemmódban, sehogy nem marad a föld /amazonia/ alatt. Ötlet?
Lőttem pár részletet, azaz próbáltam :) Az üveg kicsit algás, nagy a hajtás felénk, talán hétvégén lesz időm takarítani.
Lecserélődtek a guppik, remek látvány a 29 neon.


felülről ...és igen, fekete műanyag befolyó, ezúttal sikerült javíthatatlanná törnöm az üveget :eh:
 
UG Amazonia-ra ötlet. Valamire rá kell kötözni, ami elég nehéz, hogy lent maradjon. Külföldi fórumon láttam már műanyag sines megoldást is, ami olyan mint egy fésű, ez van az aljzatban. És erre közöd/ragasztod a növényt.

Az interzoo-n megkérdeztük Oliver Knott-ot a híres UG szőnyeges akváriumáról :) Mosolyogva azt mondta, hogy szerencséje volt. A növény baromi szeszélyes. Lehet próbálkozni tömörebb aljzattal pl homok ilyesmi, de a vége ugyanaz lesz. Felszakad az egész.
 
Back
Oldal tetejére