• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ÚJDONSÁG Új ADA Solar RGB

Hát valami ilyesmire, még egy képet is megnéznék és ha fent hagyjátok akkor robogok hozzátok megnézni :)
 
Hát valami ilyesmire, még egy képet is megnéznék és ha fent hagyjátok akkor robogok hozzátok megnézni :)

Nap vége előtt 2 perccel tudtuk bekapcsolni. Már elkezdődött a lámpaoltás a boltban nem tudtam jó fotót készíteni. De holnap igyekszem bepótolni.
Az alsó szinten találjátok a 60-as ADA üvegállványos akvárium felett. Solar helyett most ezt raktuk fölé.
 
Most egy hete, hogy felpattintottuk a Solar helyett a SolarRGB lámpást.
Előbbi 150W Green izzós volt.
Az új LED 130Wattos. Szemre is látszik persze, hogy marha sok fénye van. De csináltam egy mostani részletet 7 nappal a felszerelés után.

Dec 1

31245440821_ddb216417b_h.jpgADA SolarRGB by Viktor Lantos, on Flickr

Dec 7

31498262956_0665e5e3c9_h.jpgAwakening by Viktor Lantos, on Flickr

Egyik fotó sem kapott szín korrekciót. Ahogy kiesett a gépből. Ugyanaz a váz, ugyanaz az objektív.
A Ruby tetra még mindig fura, hogy tűzgolyóként úszkál a vízben :) De most már a növények is szépen kezdenek beállni az eddig csak ATI lámpáknál látott vörösre.
 
Egy dolog nagyon furi nekem: 130W mellett 3000-3500lm:eek: ez mindössze 23-27 lm/W.
Megnéztem a videót is, hátha csak elírás, de nem. Skacok ez hogy lehet?
A puruttya fehér ledek is valahol 60-70 lm/W-nál indulnak és vastagon 100 fölött van a java. Tudom, hogy a színesek sokkal kevesebbet tudnak, de ennyivel??
 
Egy dolog nagyon furi nekem: 130W mellett 3000-3500lm:eek: ez mindössze 23-27 lm/W.
Megnéztem a videót is, hátha csak elírás, de nem. Skacok ez hogy lehet?
A puruttya fehér ledek is valahol 60-70 lm/W-nál indulnak és vastagon 100 fölött van a java. Tudom, hogy a színesek sokkal kevesebbet tudnak, de ennyivel??

Jó kérdés. Mondjuk az Aquasky sem volt egy adatlap huszár a diódák alapján, aztán mégis levilágított mindenkit a pályáról :)
 
Jó kérdés. Mondjuk az Aquasky sem volt egy adatlap huszár a diódák alapján, aztán mégis levilágított mindenkit a pályáról :)
ADA AQUASKY 601 - 60cm LED lámpa
Power consumption: 30W
Luminous flux:2,520〜2,850lm
Azért ez "kissé" izmosabb;)
 
ADA AQUASKY 601 - 60cm LED lámpa
Power consumption: 30W
Luminous flux:2,520〜2,850lm
Azért ez "kissé" izmosabb;)

Hát igen aztán mégis csak harmada a fénye :)
Őszintén nem tudom hogy vannak ezek az adatok és hogy mérték.
A fogyasztás az tuti. A többit csak szemre tudom megmondani.
 
Néztem én is az RGB LED-ek fényerejét, és nem olyan erősek mint egy sima fehér LED, viszont nekem egyszer azt mondták, hogy ezek fényerejét nem is mindig lehet pontosan megmérni, talán mert villognak, és ez megkeveri a műszert. Pl autók nappali fényéről készült videóknál ez nagyon látszik.
Ami viszont nekem tetszik, az a fogyasztás. Kicsit itt is látszik, hogy megfelelően erős fényhez még jelentős villanyszámla párosul. Sokszor olvasom, hogy vesz valaki egy nagyobb akváriumot és bedőlve a reklámoknak azt gondolja, hogy LED-el majd filérekből be lehet világítani egy növényes akváriumot. Én ennek a teóriának még nem hiszek . Spórolni talán lehet, de nem olyan jelentősen.
 
Utoljára módosított:
Egy dolog nagyon furi nekem: 130W mellett 3000-3500lm:eek: ez mindössze 23-27 lm/W.
Megnéztem a videót is, hátha csak elírás, de nem. Skacok ez hogy lehet?
A puruttya fehér ledek is valahol 60-70 lm/W-nál indulnak és vastagon 100 fölött van a java. Tudom, hogy a színesek sokkal kevesebbet tudnak, de ennyivel??
Ezt már én is észrevettem.
https://akvakertesz.hu/threads/uj-ada-solar-rgb.5961/page-5#post-332124
Még most sem értem teljesen. Az oké, hogy arra hivatkozik, hogy más ledeknél megtévesztőek a számok, mert koncentrált a fény, de azt nem írják, hogy a solar esetében ez mitől más. Csak hogy más...
Sajnos én ezt még magyarul is csak szájbarágósan érteném meg, nemhogy angolul :)
 
Most egy hete, hogy felpattintottuk a Solar helyett a SolarRGB lámpást.
Előbbi 150W Green izzós volt.
Az új LED 130Wattos. Szemre is látszik persze, hogy marha sok fénye van. De csináltam egy mostani részletet 7 nappal a felszerelés után.

Dec 1

View attachment 22153ADA SolarRGB by Viktor Lantos, on Flickr

Dec 7

View attachment 22154Awakening by Viktor Lantos, on Flickr

Egyik fotó sem kapott szín korrekciót. Ahogy kiesett a gépből. Ugyanaz a váz, ugyanaz az objektív.
A Ruby tetra még mindig fura, hogy tűzgolyóként úszkál a vízben :) De most már a növények is szépen kezdenek beállni az eddig csak ATI lámpáknál látott vörösre.


Jó piros a stem tetején, látszik a különbség!

Ilyen piros old-skool Bacopa-t tudok a technikával növeszteni?

upload_2016-12-13_20-19-14.png
 
Utoljára módosított:
Jó a piros a stem tetején, látszik a különbség!

Ilyen piros old-skool Bacopa-t tudok a technikával növeszteni?

View attachment 22360

Szerintem nem. A fénytől lángvörös, mély bordó, vöröses barna színek jönnek elő a növényekből. Harsány erőteljes színek.
A bacopa nekem kicsit sápadt színűnek tűnik és a szín ebben az esetben lehet valami védekező reakció. De talán erről beszéltünk is korábban a jeges akvárium topikban.
Ettől függetlenül szép! :)

Szerintem a sok fény mellett iszonyat élénk zöld lenne, húsos levelekkel.
 
Szerintem a sok fény mellett iszonyat élénk zöld lenne, húsos levelekkel.

Igaz.... gyerek-LED alatt, CO2 nélkül, kemény vízben, telefonos kamerával ilyen ugyanaz a növény.

upload_2016-12-13_21-11-48.png

Még ha nagyon keresek itthon, van egy 3. variáció is, kicsit nagyobb levelek sárgásabb színben.

Azt hiszem mára ennyi elég a Bacopa lelki világából :)
 
Utoljára módosított:
Igaz.... gyerek-LED alatt, CO2 nélkül, kemény vízben, telefonos kamerával ilyen ugyanaz a növény.

Közben megnéztem, ritkán használjuk a Bacopa Carolinianat. Zöld kevés fénynél vagy friss ültetés után. Egyébként szép narancs sok fény mellett.
A mérete miatt nem annyira használjuk, de egy ilyen nagyobb kertben szépen mutat :)

1k0.jpg

Valószínűleg 700L alatt csak elrontaná az arányokat.
Ahogy itt is határeset a 700 literes akváriumban: http://showcase.aquatic-gardeners.org/2015/show663.html
 
Back
Oldal tetejére