• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nano Island

A legutolsó bejelentkezésem óta elég sokminden történt. A múlthéten megkaptam az új difit, így a CO2 visszaállt a régi kerékvágásba. Az UVC-vel esti üzemeltetésre váltottam, lassan-lassan teljesen elhagyom. A halak színe egyre élénkebb és sikerült beszereznem néhány új növényt is. A fának a növényesítésével még mindig gondban vagyok, egyenlőre nem tudom, hogy mit kötözhetnék rá, ötleteket nagyon szívesen fogadok.

5.png
 
A fának a növényesítésével még mindig gondban vagyok, egyenlőre nem tudom, hogy mit kötözhetnék rá, ötleteket nagyon szívesen fogadok.
Mondjuk semmit? Az a jó benne, hogy látszik. Bemohásíthatod, de garantáltan elnyeli a nagy zöld massza, és pápá a kontrasztos kompozíciónak. Próbáld meg láthatóként megtartani a fát. Hidd el 1-2 hónap után már nem is olyan egyszerű visszafogni a gazokat. 😉
 
Nem csak mohában lehet gondolkodni.
Pl. Anubias kisebb fajtái is jól mutatnak a fán.
Ha mégis moha, akkor a fissit is kipróbálhatod. Jól tapad a fához is és könnyű karbantartani, mert ha megtépkeded, akkor egyben marad. Nem úsznak szét az apró darabok. Ha tövig tépkeded, akkor is marad egy pici darab, amiről újra kinő. Nekem bevált.
Viszont mindenképp tarts meg csupasz ágakat is, hog meg legyen a kontraszt!
 
Köszi a tippet, anubiasból biztosan fogok még beszerezni. A fissit nem ismerem, de utána nézek. :D
 
7.png8.png9.png

Az akva több mint egy hónapja üzemel és minden bizonnyal az elmúlt egy hétben történt a legtöbb változás. Például elkészült a bútor, itt csekkolhatjátok a munkafolyamatot (tervrajz mellékelve). A növények szépen megindultak, talán a Rotalan látszik a legjobban. Az egyik Microsorumot felszámoltam (pteropus), mert soknak éreztem.
Az UVC-t száműztem, remélem nem is lesz rá szükség. Az akva kapott egy hűtőventillátort, így az állandó 27°C-t 24-re tudtam csökkenteni. Szerintem ennek köszönhetően kezdtek az algák visszahúzódni. Sajnos 2 Merah kiugrott (rájöttem, hogy nem szabad a tankot brutálul feltölteni), helyükbe jött 2 Kubotai. Most ők a nagy kedvencek. Tetszik, hogy nulla félelemérzetük van, igazi fenegyerekek.

Következő héten részletfotókkal készülök!
 

Attachments

  • 10.png
    10.png
    {memory} MB · Megtekintések: 47
Utoljára módosított:
Lassan-lassan 2 hónapja nem jelentkeztem, aminek egy része távollétemnek, másik pedig lustaságomnak köszönhető.

Röviden összefoglalva az elmúlt időszakot:
Tápozást nem tudtam napirenden tartani, viszont az 50%-os vízcserék heti rendszerességgel maradtak. Sajnos megjelent az ecsetalga, amit carboval kezelésbe is vettem. Egy agresszor (amanó) lelécelt és a versenycsigák páncéljai is elég ramatyul festenek. Azért történtek ám jó dolgok is, pl. a sakurákat már nem lehet megszámolni, de ami számomra a legjobb, hogy megérkeztek az ADA tápok. 🤘

11.png
 
Utoljára módosított:
Lassan-lassan 2 hónapja nem jelentkeztem, aminek egy része távollétemnek, másik pedig lustaságomnak köszönhető.

Röviden összefoglalva az elmúlt időszakot:
Tápozást nem tudtam napirenden tartani, viszont az 50%-os vízcserék heti rendszerességgel maradtak. Sajnos megjelent az ecsetalga, amit carboval kezelésbe is vettem. Egy agresszor (amanó) lelécelt és a versenycsigák páncéljai is elég ramatyul festenek. Azért történtek ám jó dolgok is, pl. a sakurákat már nem lehet megszámolni, de ami számomra a legjobb, hogy megérkeztek az ADA tápok. 🤘

View attachment 169608
Szép ez az üveg, azon gondolkodtam, hogy mit kívánna a szemem. Vagy egy sötét háttér, vagy egy világítós hátlap. Nem tudom. Mindenesetre tetszik az üveged, gratulálok. 🙂
 
Wow de jól berobbantak ezek a rotalák! :love:👍
Alakul a molekula, az ADA szisztéma szerintem sokat hozzádobott. 🤌🏼

Nagyon szép. 😊 Hova lett az egyedi bútor?
Nagyon jó hangulata van az akvának, gratulálok!
Hová lett a szép fehér szekrény alóla?
Ezt pöpecül összeraktad, szerintem a GA galériában is megállná a helyét!
Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat. ❤️
A bútort eladtam. Mostanság elég sokat foglalkoztat az asztalossági téma és szeretnék készíteni egy hasonlót, facsapok használatával (ez amolyan tanulóprojekt). 🤓
 
Back
Oldal tetejére