• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ÚJDONSÁG Új ADA Solar RGB

Na, így már nem annyira pasztell árnyalat. Milyen beállítást használtál? :)

Tomi Sigma obijával lőttem. 24mm Art. Épp azt néztük hogy a Canon 17-40-es objektívem mennyire más színeket produkál. A sigma itt nagyon közel volt a valóshoz. A canon pasztel, életlen volt.
Így a színekhez hozzá sem kellett nyúlnom. Csak kontraszt. WB a szokásos amivel a többi képemet használom.
Hátul a falon és a fehér rolón - szekrényen látni, hogy a színek egyben vannak.

Épp objektív vásárláson agyalok és már régóta kísért az Art széria. Ma ezt teszteltem. Köszi @danyi03 :)
 
Elég rég jártam nálatok és nem emlékszem, h pontosan milyen lámpa volt felette. Ha jól rémlik Solar I de nem NAG izzó volt benne vagy igen? Képekről eddig nem győzött meg de így egymás után látva a két fotót: brutál a különbség.
 
Ami nekem érdekes volt, mikor tegnap a Zoo Flottmann-hoz látogattam, hogy mennyire kihozza a halak színeit is. Az egyik akváriumban kobaltkék Törpe gurámik, a másikban kalászhalak voltak. Brutál kék és vörös színeket láttam. Mindkét akva ADA RGB-vel....
A kalászhalasban az akva jobb oldalán volt az ADA lámpa, bal oldalán egy Elos HQI. Áttereltük a halakat az Elos alá, eltűnt a vörös...ugyanezt eljátszottuk a gurámis akvával is, csak ott talán Eheim Led sort tetünk fölé. Nem voltak olyan ragyogó kékek a gurámik.
Az is meglepett, hogy mennyire nem melegszik...
 
Ténylegesen kevesebbet fogyaszt mint egy Ada solar?Lehet,hogy le kell cserélni a Solarokat erre (de akkor mit csinálok velük):mad:.
 
Ténylegesen kevesebbet fogyaszt mint egy Ada solar?Lehet,hogy le kell cserélni a Solarokat erre (de akkor mit csinálok velük):mad:.

130 wattos lámpák ezek is. Fogyasztásban nem sokat spórolsz, de full hidegek. Nulla hőtermelés van miattuk ami a Solarnál azért picit más.

Nekem a NAG hqi nagy kedvencem, de a boltban mindkét solar rgb akváriumot imádom nézni. Egyszerűen más mint a többi. A halak ezekben a legszebbek. Szerintem a zöld szín is. A vörös kicsit tápozás függő.
Épp tegnap beszéltem a srácokkal, hogy néhány HQI-t cserélnünk kellene megint RGB-re.
 
Én még mindig kíváncsi lennék egy fénymérésre egy új és egy hónapok óta üzemelő lámpa közt. Szerintem az ár mellett több embert elriaszthat LED-eknél a sokat emlegetett fényerő csökkenés. Ha erre lenne valamilyen megnyugtató teszt, az több embert ösztönözne az ilyen lámpámpák vásárlására. Illetve az értékállóságát is nagyban növelheti.
 
Korrekt gyártók, korrekt fénymérési eredményeket publikálnak. A minimum az, hogy megadják a 70% vagy 80% fényerő csökkenéshez tartozó élettartamot. De láttam már olyan terméket is, amihez 90% ÉS 80% ÉS 70%-os fényerő csökkenéshez tartozó adatokat is megadtak.
Másik megközelítés: a lámpát nem hajtod új korában 100%-on, hanem csak 70%-on, és fokozatosan emeled (hónapok alatt) a meghajtó áramot. Így állandó fényerőt kapsz éveken át.
Másik megközelítés: a természetben sem konstans a megvilágítás. Évszaktól, fák lombosodásától, stb. függ. Sőt, a nap sem világít mindig ugyan olyan fényerővel!
 
Én még mindig kíváncsi lennék egy fénymérésre egy új és egy hónapok óta üzemelő lámpa közt. Szerintem az ár mellett több embert elriaszthat LED-eknél a sokat emlegetett fényerő csökkenés. Ha erre lenne valamilyen megnyugtató teszt, az több embert ösztönözne az ilyen lámpámpák vásárlására. Illetve az értékállóságát is nagyban növelheti.

Ezt mindig el szoktam mondani, hogy pl az elso aquasky lampak amiket hoztunk a mai napig uzemelnek tokeletesen. 5 eve. A solar rgb csak 1 eve fut meg az also szinten, nehez megmondani mi lesz kesobb, de a lampa huteset eleg jol kitalaltak es kiindulva az aquasky szeriabol gondolom itt sincs szethajtva minden. Hidegebb mint az aquasky. Itt jon elo a hellokina meg egy japan gyarto gondolkodasbeli kulonbsege. Okosan jo alkatreszekbol osszerakott lampa. De 5 ev mulva elmondom hogy birjak a strapat :)
 
Sziasztok,

Nagyon tetszik nekem ez a lámpa és majd szeretnék venni az Ati lámpám mellé egy led lámpát is. A Solar rgb-ben nem lehet cserélni a LED-eket ugye? ha jól olvastam ez jött le belőle :)
köszönöm
 
Sziasztok,

Nagyon tetszik nekem ez a lámpa és majd szeretnék venni az Ati lámpám mellé egy led lámpát is. A Solar rgb-ben nem lehet cserélni a LED-eket ugye? ha jól olvastam ez jött le belőle :)
köszönöm

Biztosan nem lehet majd szereléssel cserélgetni. Az eddigi alkatrészkínálat alapján lámpatest csere van. De még nincs ilyen termék.
Az Aquasky sorozatnál sosem volt erre szükség. Adaptereket cserélünk. LED hibával nem találkoztunk még.
 
Biztosan nem lehet majd szereléssel cserélgetni. Az eddigi alkatrészkínálat alapján lámpatest csere van. De még nincs ilyen termék.
Az Aquasky sorozatnál sosem volt erre szükség. Adaptereket cserélünk. LED hibával nem találkoztunk még.
Értem. A lámpatest az körülbelül az a fehér rész(talán plexi) ahol a ledek vannak jóformán, ugye jól gondolom? Ez lehet jelenleg a "legjobb" LED lámpa a piacon? :)
 
Back
Oldal tetejére