• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ÚJDONSÁG Új ADA Solar RGB

A ~ 25 lm/W (meglehetősen kevés) fényhasznosításra kerestem magyarázatot. Itt lesz az, de ezt a részt csak nagyjából értem.
The first change is the brightness of LEDs. In general, the emphasis is placed on only luminous efficacy (lm/W) and it is often advertised as if “LED with high luminous efficacy= bright lighting system”. But here, we must not ignore the numerical trick of “LED’s luminous efficacy becoming higher if less power is used to emit light”. In addition, the light emitted by LED travels more in a straight line. Therefore, the light intensity (lx) is high only immediately beneath the LED while the light intensity around it is significantly low. For these reasons, many lighting systems installed for an aquarium tank do not offer sufficient brightness even though their luminous efficacy (lm/W) and light intensity (lx) on the labeling/specifications are high.
Szerintem ismét megérkeztem :) a lx-lm átváltás kérdéskörhöz. Segítenél ezt rendbe tenni, Hunor? Akár másik topikban, köszi...
 
Szóval Balázs egyből lefoglalta magának? :) Kíváncsian várom, így viszont nem tudjuk majd meg, hogy mit mutat/mit tud kihozni egy "normál méretű", mondjuk 90-es vagy 60-as akváriumból.

A topikban meg most a japán túra után is lehetett látni nagyjából mit tud 90-es akváriumon. Szerintem hozza azt amit kell. Szép egyenletesen erős a fénye a sarkokban is ami a Solar gyengéje volt.
Nem véletlen, hogy nem 60-as akváriumokon mugogatják. Szerintem oda nagyon sok.

A boltban attól függően mennyit kapunk fogunk demózni. B kért hármat a nagyra. Pedig az egyik olyan akvárium ahol a 3 Solar lámpa ereje nagyon jól működik a területhez képest. A mostani akvárium is penge alatta, de szerintem eddig minden verseny akváriuma hozta fényben amit kell. Mondjuk B nem egy rotala huszár :)

Elképzelhető, hogy beteszünk egy 90-es fölé is. Bár az egyik fölé most pattinttunk be egy Grand Solart épp. Így már csak 1 Solar csere maradt.
 
A ~ 25 lm/W (meglehetősen kevés) fényhasznosításra kerestem magyarázatot. Itt lesz az, de ezt a részt csak nagyjából értem.
The first change is the brightness of LEDs. In general, the emphasis is placed on only luminous efficacy (lm/W) and it is often advertised as if “LED with high luminous efficacy= bright lighting system”. But here, we must not ignore the numerical trick of “LED’s luminous efficacy becoming higher if less power is used to emit light”. In addition, the light emitted by LED travels more in a straight line. Therefore, the light intensity (lx) is high only immediately beneath the LED while the light intensity around it is significantly low. For these reasons, many lighting systems installed for an aquarium tank do not offer sufficient brightness even though their luminous efficacy (lm/W) and light intensity (lx) on the labeling/specifications are high.
Szerintem ismét megérkeztem :) a lx-lm átváltás kérdéskörhöz. Segítenél ezt rendbe tenni, Hunor? Akár másik topikban, köszi...
Bocsánat, csak most láttam, hogy meg lettem szólítva. Bár megtisztelő a bizalom, de nem hiszem, hogy én lennék a Te embered ebben a témában. :) Igaz régebben sokat olvasgattam világításról, ennek hátteréről, de azt abszolút laikusként tettem. Egyébként mi a kérdés? :) Persze mehetünk máshova is..
 
Nekem ezen a képen a Solar I színe jobban tetszik. (y)

Szerintem nem is a green izzó van benne, hanem a sima.
Bevallom számomra a green fénye verhetetlen, olyan hangulatot kölcsönöz az akváriumnak aminek az új RGB közelében sincs. Persze ez szubjektív vélemény.
 
Szerintem nem is a green izzó van benne, hanem a sima.
Bevallom számomra a green fénye verhetetlen, olyan hangulatot kölcsönöz az akváriumnak aminek az új RGB közelében sincs. Persze ez szubjektív vélemény.
Igen, igaz. Bár a green-t nem minden stílusú akva felett tudom elképzelni. Mondjuk Amano bácsi stílusa fölé nagyon passzol.
 
Ha jól olvastam akkor RGB LED-ek vannak benne, akkor elvileg egy kis módosítással meg lehetne hackelni a színeket ;)
 
Mondjuk az osszehasonlito foto eleg gyenge. Ahogy a legtobb solar rgb foto. De eloben mas lesz. A profi fotokon azert latszik az uj lampa elonye
 
270e-es garis lámpát hackelni... hát. Én inkább olyat választok, ami alapból tetszik.:D
Én meg inkább építek magamnak egyet ;)
5 méter RGB
5méter 7020
5méter 8530
Viszont elgondolkodtató, hogy a lehetőség, illetve a LED technika adott, hogy az ember a saját szeme ízléséhet alakíthassa a fény színét. Tehát amennyiben nincs pár rejtett poti a lámpán,(sajna a videói is csak az egyik sarkáról van filmezve) úgy szerintem igény volna egy ilyen állítható szériára is. Pl az ATI fénycsöves lámpáinak is van sima és állítható verziója.
 

Attachments

  • DSC_0005[1].JPG
    DSC_0005[1].JPG
    148 KB · Megtekintések: 4
Én meg inkább építek magamnak egyet ;)
5 méter RGB
5méter 7020
5méter 8530
Viszont elgondolkodtató, hogy a lehetőség, illetve a LED technika adott, hogy az ember a saját szeme ízléséhet alakíthassa a fény színét. Tehát amennyiben nincs pár rejtett poti a lámpán,(sajna a videói is csak az egyik sarkáról van filmezve) úgy szerintem igény volna egy ilyen állítható szériára is. Pl az ATI fénycsöves lámpáinak is van sima és állítható verziója.
Csingcsungiából veszed az alkatrészeket?
 
úgy szerintem igény volna egy ilyen állítható szériára is.

Az ADA jól átgondolt működő megoldást kínál. Náluk az a cél, hogy te ugyanolyan akváriumot tudj építeni mint amit ők csinálnak a galériában.
Fél fény nem játszik. Az egy másik szemlélet. Értelmetlen.

Pl az ATI fénycsöves lámpáinak is van sima és állítható verziója.

Szuper a naplemente napfelkelte, de a dim neked jó a növényeknek nem annyira. Illetve az, hogy te akarnád eldönteni, hogy nekik épp mikor mennyi jusson.
Szal ez egy másik megközelítés.

Az ADA sosem fog dimmelős lámpát csinálni. Az ő szemléletükben nincs low tech. Nincs más csak Nature Aquarium. Abban a formában ahogy ők ezt kitalálták. Ennek pedig van egy igen jól bevált receptúrája.

De ha már építesz és fontos, akkor semmibe nem kerül megcsinálni.
 
Az ADA jól átgondolt működő megoldást kínál. Náluk az a cél, hogy te ugyanolyan akváriumot tudj építeni mint amit ők csinálnak a galériában.
Fél fény nem játszik. Az egy másik szemlélet. Értelmetlen.

Természetesen egyetértek a te érveiddel is :)!
Arra próbáltam utalni, hogy az RGB LED technológia adja magát, hogy lehet játszani a fény színével, és javíts ki ha tévedek, de mintha írtátok volna, hogy ez váltja le a Solar-okat, tehát ha valaki szeretné magának mégis ezt a zöldes fényt az már nem lesz elérhető. Sőt , nem tudom mennyire elég a fénye egy tengeris akváriumhoz, de egy kékesebb fényre állítva ahhoz is lehetne használni ;).
Említetted a fényerőt, és az ADA galériát. Itt igazából nem is a napfelkelte-naplemente funkcióra gondoltam az ATI esetében, hanem, hogy eleve lehetőség van visszavenni a fényerőt ha az akváriumnak az túl sok. Persze függesztett lámpánál az a tanács ilyenkor, hogy emeljük feljebb a lámpát. Ez rendben is van így, amíg egy galériában van az akvárium, csakhogy egy lakásban ez már akár zavaró is lehet. Például nálam belevilágít, tükröződik a TV sarkába, pedig kb 4 méterre előtte és 2 méterre jobbra van az ebédlőben. Lámpa pedig 20 centire lóg a vízfelszíntől így lehet én még lejjebb is teszem. Párom meg majd horgol máshol :D
 
Arra próbáltam utalni, hogy az RGB LED technológia adja magát, hogy lehet játszani a fény színével, és javíts ki ha tévedek, de mintha írtátok volna, hogy ez váltja le a Solar-okat, tehát ha valaki szeretné magának mégis ezt a zöldes fényt az már nem lesz elérhető. Sőt , nem tudom mennyire elég a fénye egy tengeris akváriumhoz, de egy kékesebb fényre állítva ahhoz is lehetne használni ;).

Nem hiszek benne, hogy a LED-et ide oda csavargatod és mindenre jó.
Remek példa rá pl a most technológiailag a legjobbnak számító Lupy LED. Tengeri felett tök jól működik (lehet ebbe is belekötne néhány tengeris kollega), de növényesből nem láttam belőle olyan beállítást ami jó lett volna.

Ez a része tudomány, amit ahogy a jelenlegi LED kínálatot elnézem nagyon kevesen tudnak használni. Jellemző, hogy eddig összesen 1 ilyen lámpát láttunk az elmúlt 7 évben mióta LED-eket használunk.
Ez az Opnova volt.

hanem, hogy eleve lehetőség van visszavenni a fényerőt ha az akváriumnak az túl sok. Persze függesztett lámpánál az a tanács ilyenkor, hogy emeljük feljebb a lámpát.

Erre próbáltam célozni a bejegyzésemben. Ők nem emelgetik a lámpákat, ahogy mi is csak nagyon ritkán. Általában karbantartási problémákra vezethető vissza. Emberi hiba.
Ha odafigyelsz az akváriumra a bevált recept működik. De egy kezdőnek pl egyszerűbb azt mondani, hogy csökkentsen a fényből.


Tegnap egy ügyfél akváriumot építettünk. Ahol a dimmelős lámpa esetleg jó lehet az pl ilyen. Orvosi rendelő 7:30-tól este 8-ig van nyitva. És ebben az időben mennie kell a fénynek végig.
Ez mondjuk olyan lámpával ami nem dimmelhető nem lehet megcsinálni.
 
Back
Oldal tetejére